Airdrop Bülteni: OpenSea Nedir? Adımlarla Airdrop Katılım Şartları, Maliyeti ve BitMetre Puanı

Airdrop Bülteni: OpenSea Nedir? Adımlarla Airdrop Katılım Şartları, Maliyeti ve BitMetre Puanı

Paylaş
Share

Güncel ve potansiyel airdrop’ları incelediğimiz Airdrop Bülteni’ne hoş geldiniz! Potansiyel OpenSea Airdrop’unu detaylıca incelediğimiz bu sayıda projenin kendisini sizler için tanıtıyor; zorluk, katılım masrafı ve büyüklük gibi birçok kriterde puanlıyor ve nasıl katılım sağlanacağını basitçe anlatıyor olacağız!

OpenSea, Ethereum ağının en önde gelen NFT pazar yeridir. Buna rağmen henüz kendi tokenları olmadığından dolayı, platformu merkeziyetsizleştirme yolunu seçme durumunda yönetişim tokenları çıkaracak ve bunları da en yüksek ihtimalle geçmişte platform üzerinde çeşitli işlemler yapmış eski kullanıcılarına airdrop ile dağıtacaktır.

OpenSea Nedir?

OpenSea, Ethereum’un önde gelen NFT merkezlerinden biridir. Platform, kendi NFT’lerinizi üretip satmayı veya ikincil pazardaki diğer projelerden NFT’leri satın almayı kolaylaştırır. En büyük hacme sahip NFT market yeri olarak hem koleksiyoncular hem de üreticiler tarafından ilk tercih edilen merkez olmuş durumda. Aynı zamanda ETH ağındaki yüksek gas fee’lerden muzdarip kişiler için cross-chain ile Polygon ağında da listeleme seçeneği sunarak bir ilki gerçekleştirdi.

OpenSea’nin Rekabetsel Avantajları

Bültenimizin bu kısmında ele aldığımız projenin, alanındaki diğer projeler karşısında ne gibi farklılıkları ve avantajları olduğundan bahsedeceğiz.

 • En büyük hacme sahip NFT marketplace’i,
 • Cross-chain desteği ile beraber Polygon ağında NFT satışını ücretsiz listeleyebilme seçeneği,
 • Kendi NFT’ni mint edebileceğin, basit ve kullanıcı dostu sistem.

OpenSea Airdrop’una Katılım Adımları

OpenSea Airdrop’una katılmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler adım adım şu şekildedir:

 • OpenSea web sitesine gidip sağ üstten cüzdan işaretine basarak kullandığınız kripto cüzdanı bağlayın,
 • Sağ üstten Create’e tıklayın, bir resim seçip (telif hakkına dikkat edin) NFT üretin,
 • (Listeleme için ilk opsiyon) Oluşturduğunuz NFT’ye tıklayın, sağ üstten List’i seçin ve ücret bilgisi girip gas fee’yi ödeyerek NFT’nizi listelemeye başlayın,
 • (Listeleme için ikinci opsiyon) Sağ üstten Resources kısmına gelip Gas-Free Marketplace’i seçin, aynı adımlarla NFT oluşturarak listeleyin,
 • Markete girin, bir NFT satın alın.

OpenSea Airdrop’una Tahmini Katılım Masrafı

Bütün veriler göz önünde bulundurulduğunda, katılımın toplam maliyeti $20-$200’dır. Masraf kalemleri ise şu şekilde:

 • NFT satın almak: $20-$100
 • NFT üretmek: Ücretsiz
 • NFT listelemek: ETH ağı için $20-$100, MATIC ağı için ücretsiz.

OpenSea’nin BitMetre Puanı

BitMetre, sizlerin bu projeyi tek bakışta değerlendirebilmesi için tasarladığımız bir puanlama sistemidir. BitMetre’nin ne olduğu ve puanlama ölçütleri için ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Katılım İçin Yapılacak Maliyet: Orta Maliyet (0.7 puan) Katılımın Zorluğu: Kolay (0.9 puan) Projenin Büyüklüğü: Oldukça Büyük (0.9 puan)

BitMetre Puanı: 2.5 / 3.0

Airdrop Bültenlerimiz ile daha fazla Airdrop fırsatından hızlı ve detaylıca haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Bitcoin, Ethereum, NWC ve AVAX gibi çok daha kripto para dünyasını takip edebileceğiniz bültenlerimizi, anlık olarak Twitter hesabımızdan da duyuruyoruz. Takipte kalmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın!

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.