Haftalık NFT Library Bülteni #2 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #2 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT haber bültenleri hoş geldin!

NFT Bülteni

Ünlü içki şirketi Coca-Cola, NFT satmayı planladığını açıkladı. Kaynaklara göre, 4 NFT’lik bir müzayede kazançlar ve kazançlar “Özel Paralimpik Oyunları”na ödenecek. Coca-Cola NFT müzayedesi 2 Ağustos’ta olan Uluslararası Dostluk Günü’nde yapılması planlanıyor.

Mark Cuban, kullanıcıları NFT’lerini kullanan bir NFT platformu olan AlchemyNFT’ye yatırım yapmıştır. AlchemyNFT, Crypto.org ve Flow blok zincirlerinin ağlarına entegre edilmiştir. Platform, şirket pazarlamayı iyileştirmeyi hedefleyen, kullanıcıları NFT Tokenlerini geliştirmelerini geliştirmeyi hedefleyenler.

LA Sanat, NFT değerlerine sahip sanatın mirasıdır. NFT’ ilk kez bir sanatta temsil ediliyor. Fuarın amacı, bu yıl için bir teknoloji oluşturmaktan yararlanırken, bundan sonra bugün yeniden canlandırmak. Fuar 29 Temmuz’da başlayacak ve 1 Ağustos’a kadar.

Büyük Britanya (GB), 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda taraftarlar için NFT’sini başlatan ilk takım oldu. Team GB, Tokyo ekibin tüm ticaretlerini, video kurslarını, eğitim ve sanat çalışmalarını sergileyecek bir NFT başlatmak için önde gelen NFT ticaret aracılarını Tokns ile görüştüğünü duyurdu.

Shopify sitesi üzerinden gösterimden, e-ticaret sunumu için NFT satışını tanıtacağından, henüz tanıtım sunumunun şu anda göründüğünü söyledi. Bir tweet’te şirket başkanı Harley Finkelstein, Chicago Bulls basketbol takımından bir NFT Drop’unu vurgulamadan önce “NFT’leri mağazalarından satmalarını kolaylaştırıyoruz” dedi.

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, aktris Mila Kunis aracılığıyla NFT’ler hakkında bir TV dizisi olan Stoner Cats’in tartışmalara katılacak.

ABD basketbol takımı Sacramento Kings, ilk Smart Ticket Experience Pass için denemelere yönelik olduğunu duyurdu. Bu farklı sayıdaki NFT özel ayrıcalıklar ve deneyimler sunacak. Ayrıca, NBA Top Shot’a sponsoru olan blok Zinciri Organizasyonu Lava ve Flow ile bir Takım hazırlık geçit.

Yaratıcı, NFT stüdyosu INFLUXO, futbol efsanesi Ronaldinho’nun yer aldığı bir NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

Biricik NFT Sözlüğü

NFT Tarım Nedir?

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/NFT...

NFT Çiftçiliği, DeFi (Merkezi Finans) ve NFT üreticisi olmayan bir arayadir. Kullanıcıların, NFT oluşturmak için biricik NFT’lerini paylaştırmalarını sağlar. NFT çiftçiliği ile benzer şekilde yetiştirmek.

Kaynak:  DappRadar

NFT Platform İncelemesi:  Akış (FLOW)

Akış NFT Projesi

NBA Top Shot geliştiricisi Dapper Labs tarafından oluşturulan Flow, NFT koleksiyonları ve kripto için gerekli bir pro of stake blokzinciridir.

“Flow, yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve görünür görünüm kımak için dijital olarak iyileştirilebilir bir üretici bir Blokinciri. Ocak 2021’deki lansmanından bu Gör yana Akış, urun-pazar uyumunu başarıyla sağladı Değeri pozisyonu kazandı.” Pazar ilk, 100 ettik

2020’de EDK power merkezi Zarif Labs Tarafından başlatılan Akış blok zincirinin Kökleri CryptoKitties’tedir.

Akış, yeni nesil oyunlar, Uygulamalar ettik dijitalleşmek için hizmet etme hedefiyle hızlı ve kolay bir şekilde bir katman-1 temel blokzinciridir.

Flow’un temel parçası biri, genel anlamda bir ölçülebilir olabilmesidir, ancak bunun için gerekli değildir.

Bu benzersiz özelliklere sahip, Flow’un NFT pazarları ve kripto yüklü video merkezi olmayan uygulamalar için mükemmel olan ve düşük oyunlara yönelik uygulamalara uygun.

Dapper’s şu anda neşelica popüler olan NBATopshot da dahil olmak üzere tüm projeler için Flow kullananlar, ancak ağ kullanıcılarından yararlananda açık yani açık kaynaklı yazılıma sahiptir.

NBA Top Shot neredeyse muazzam bir başarı elde etti, ancak Dapper Labs’ın ahırında Ultimate Fighting Championship (UFC), CNN ve Dr. Suess gibi “yüksek profilli ortaklar var. Dapper’ın bu markaların yanı sıra gadget devi Samsung, oyun yayıncısı Ubisoft ve Warner Music Group gibi ortakları da var.

En Yüksek Fiyatlı NFT Satışları (7 Günlük)

Kaynak : NFT İstatistikleri

NFT Metrik

13 Temmuz’dan kullanıcı sayısı Alien Worlds, yoğun kullanım ve işlemler

Podcast

Videolar

Sosyal Medya Hesapları

Twitter  |Telegram | Linkedin

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.