Haftalık NFT Library Bülteni #4 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #4 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT haber bültenine hoş geldin!

NFT Bülteni

Türkiye’nin ilk NFT temelli bilet sistemini kullanan “Meet Zeus 3” etkinliği bu hafta sonu Antalya’da düzenleniyor. Etkinlik, @milimaudio tarafından organize ediliyor ve NFT bileti satın alan katılımcılar,  gelecekteki etkinliklerine de katılabilecek.

 EtherRock, kaya görsellerinden oluşan bir NFT koleksiyonu, 40 ETH’ye (satıldığı an itibari ile 200.000 dolar) alıcı buluyor. Dünyaca tanınmış kripto fenomenlerine göre, EtherRock koleksiyonu CryptoPunks akımından sonraki en etkili koleksiyon olabilir.

 Geçtiğimiz haftalarda kapak tasarımını NFT olarak satışa çıkaran ünlü dergi Fortune, 1.3 milyon dolar gelir elde etti.

 Super Crypto Conference (SCC) etkinliği 26 Ağustos’ta online olarak gerçekleşecek. Etkinlikte, “NFT Exploration” isimli, NFT sektörünün detaylı bir şekilde konuşulduğu bir bölüm yer alıyor.

Miami Üniversitesi, basketbol takımının şampiyonluk yüzüklerini NFT versiyonlarını çıkarmayı planlıyor. Böylelikle, NFT şampiyonluk yüzüğü tasarlayan ilk üniversite olarak tarihe geçecek.

NFT Sözlük

NFT Yakmak Nedir?

NFT yakımı, eşsiz dijital varlıkların süresiz ve geri dönüştürülemeyecek şekilde blok zincirinden silinmesidir. Yakma işlemi, platformlara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Örneğin; popüler NFT pazar yeri Foundation’da NFTnizi yakabilmek için liste dışı yapmanız gerekir. Dijital varlığınızın, ayarlar sekmesine tıklanılır ve yakım ile ilgili süreç başlatılır.

NFT Platform İncelemesi: Axie Infinity

Infinity, “kazanmak için oyna” mottosuyla oluşturulmuş bir platformdur. Axie Infinity dünyasında oyuncular, ekosisteme katkı sağladıkça, ödüllendirilir ve gelir elde ederler.

Projenin izahnamesinde de belirtildiği üzere Pokémon dünyasından büyük ölçüde esinlenilmiş. Oyuncular, farklı özelliklerdeki evcil hayvanları toplayıp büyütebiliyorlar.

Axie evrenine ait genetik veriler ve sanat varlıkları (kozmetik) üçüncü parti erişimine açık bırakılmıştır. Böylelikle, topluluk geliştiricilerinin Axie evreni için araç geliştirmesinin önü açılmıştır.

Token kısaltması, Axie Infinity Shards baz alınarak oluşturulmuştur. AXS kazanmak için üç adet yöntem var. “Stake” ederek, oyunu oynayarak ya da sistemdeki oylamalara katılmak AXS getirisi sağlayabilirsiniz.

 Ortalama Pudgy Penguins Koleksiyonu Fiyatları

Sosyal Medya Hesapları

Twitter  | Telegram  | Linkedin

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.