Haftalık NFT Library Bülteni #14 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #14 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

NFT Bülteni

Facebook, “Metaverse” inşası için Avrupa’dan 10.000 “yüksek vasıflı”  insanı işe alacağını yaptığı bir açıklamayla duyurdu. İşe alım süreci; Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Polonya ve İspanya gibi Avrupa Birliği ülkelerinde yapılacak.

Küresel ödeme devi Visa, NFT maestrosu ve eski MLB yıldızı Micah Johnson ile işbirliği yaptı. Birlikte, NFT alanındaki dijital sanatçıları desteklemek için yeni bir girişim başlatacaklar.

Steam, tüm NFT oyunlarını mağazalarından kaldıracağını duyurduktan sonra; Epic Games oyun mağazalarının NFT’leri ve oyna-kazan oyunlarını destekleyeceğini duyurdu.

Büyük kripto para borsalarından Coinbase, NFT platformunu duyurdu ve ön kayıt alımlarına başladı.

Visa, sanatçıların dijital sanat alanına katılmasına yardımcı olmak için NFT destek programını başlatıyor.

Koleksiyon Köşesi:

NaraMaxx & CryptoWomen Sosyal Sorumluluk Projesi

Bu hafta ülkemizde yeni bir şirket NFT dünyasına katıldı. Kadın giyim markası olan NaraMaxx, CryptoWomen ile iş birliği yaparak sosyal sorumluluk projesi kapsamında kendi NFT eserini piyasaya sürdü. Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na özel çıkarılan NFT, markanın Sonbahar/Kış sezonu çekimine ait bir videodan oluşuyor. Popüler NFT pazar yeri OpenSea üzerinde 1 Kasım’a kadar sürecek bir açık artırmayla satışa sunulan NFT’den elde edilecek gelirin %100’ü Memeder’e bağışlanacak. Ayrıca, videoda yer alan beş parçadan oluşan iki kombin, açık artırmanın kazanına hediye edilecek.

Eseri incelemek ve teklifte bulunmak için:

Eseri incelemek ve teklifte bulunmak için:

Biricik NFT Sözlüğü

Sold Out

Herhangi bir projenin satış öncesi belirlediği miktarın, satışa açıldıktan sonra tamamının tükenmesi anlamına gelir.

NFT Platform İncelemesi: Rarible

Rarible, 2020’nin başlarında Alex Salnikov ve Alexei Falin tarafından kurulmuş, Moskova merkezli bir girişim ve temel olarak, sanat varlıklarına odaklanan dijital bir NTF pazarı.

Rarible, NFT oluşturmak için de kullanılabilir. Bu, çeşitli içerik oluşturucular için harika bir fırsat çünkü artık kitap müzik albümü, film gibi ürünleri NFT olarak satabilmekteler.

Dahası, sanatçı alıcılara içeriğin bir ön izlemesini – bir ön izleme multi medyası, fragman veya pasaj – sunmayı seçebilir, ancak tüm içeriği yalnızca bir kişi ilgili NFT’yi satın aldığında yayınlayabilir.

Varlıklar telif hakkı korumalıdır, bir dijital varlık satın alan kişi bu varlığın telif hakkını da elinde bulundurmuş oluyor.

Platform, orijinal içeriği koruyan bir IPFS özelliğine de sahip. Yani satın alınmadıkça, orijinal kopyaya ulaşılamıyor. Bu sayede platform güvenliği ön planda tutulmaktadır.

Lindsay Lohan, Rarible’da kendi profilini oluşturdu ve kendi yarattığı “Bitcoin Lightning” i 50.000 $’ın biraz üzerinde sattı.

Rarible’da sanat ticareti yapan kişiler, aktiviteyi teşvik etmek için haftalık olarak dağıtılan 75.000 RARI jetonundan bazılarını kazanabiliyorlar.

Belki de en önemlisi, Rarible tüm yeni gelişmelerini ve kampanyalarını bir topluluk yönetim modeliyle paralel bir şekilde çalışan tamamen özerk bir platform oluşturmak amacıyla yürütüyor.

 NFT Pazar Yerleri Aylık Hacimleri

Kaynak: TheBlockCrypto

 NFT Pazar Yerleri (Son 24 Saat)

Kaynak: DappRadar

Tweets

Videolar

Sosyal Medya Hesapları

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram | Spotify Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.