Haftalık NFT Library Bülteni #12 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #12 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenine hoş geldin!

NFT Bülteni

Kobe Bryant adına NFT koleksiyonu oluşturuldu. Elde edilen tüm gelir Mamba & Mambacita vakfına bağışlanacak.

Tron, NFT pazarına giriyor. Palmar Labs tarafından desteklenen yeni bir proje olan Cool Cats koleksiyonu, Tron ekosisteminde oluşturulan 10.000 benzersiz NFT eserinden meydana gelecek.

Selçuk Erdem’in koleksiyonu Fluffy Polar Bears 25 Ekim’de satışa sunulacak. Fluffy Polar Bears, mint fiyatını 0.077 ETH olarak belirledi.

Galatasaray’ın 100 parçadan oluşan ilk NFT koleksiyonu olan Ali Sami Yen NFT’leri tam 59 saniyede, toplam 159.000 Euro’ya satıldı.

Dünyaca ünlü giyim markası Balmain, BALMAINFW21 isimli yeni koleksiyonunu NFT olarak açık arttırmaya çıkarıyor. Açık arttırma 4 Ekim’den 8 Ekim’e kadar Binance destekli NFT platformu Featured üzerinde yapılacak.

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu $5,7 Milyon dolara satıldı.

China News’in raporuna göre, Çarşamba günü Hainan Uluslararası Sanat Değişim Merkezi, e-CNY ödemelerini destekleyen bir NFT sanat ticaret platformu başlattı.

Koleksiyon Köşesi:

Krazy Koalas

Krazy Koalas koleksiyonu, Ethereum ağı üzerinde random olarak oluşturulmuş 9999 benzersiz koaladan oluşan bir koleksiyondur ve tüm koalaların tüm özellikleri sanatçı tarafından tek tek ve titizlikle çizilmiştir.

İstatistiklerinden bahsedecek olursak son 7 günde 454 eser satıldığını söyleyebiliriz. Şu ana kadarki toplam satış hacmi 135680 $ olan koleksiyonda bir Krazy Koalas’ın ortalama fiyatı 298,9$’dır.

Krazy Koala sahipleri aynı anda Krazy Krew’a da erişim hakkı kazanır. Krazy Krew çılgın bir topluluk olmakla birlikte üyelerine özel avantajlar da sağlamaktadır.

Siz de bu ekibin bir parçası olmak isterseniz koleksiyonu bu adresten inceleyebilirsiniz.

Biricik NFT Sözlüğü

Floor Price (Taban Fiyat):

Floor Price (Taban fiyat), koleksiyon ürünleri için ortalama satış fiyatından ziyade en düşük fiyata satılan ürünün değeridir ve gerçek zamanlı olarak güncellenir. Açık eksiltme(Dutch auction), taban fiyat hesaplamalarına dahil edilmez.

Kaynak: OpenSea

NFT Platform İncelemesi: SHOYU

Önde gelen merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biri olan SushiSwap kısa süre önce Shoyu NFT platformu için web sitesini tanıttı.

“Tasarım açısından platformun güzel ve işlevsel olmasını, Japon duyarlılığına ve estetiğine sahip olmasını istiyoruz.” diyen Shoyu ekibi NFT pazarının dinamiklerini yakından takip ettiklerini de belirtti.

Shoyu; NFT’ler, ekran bağlantıları, arama işlevi, sohbet seçeneği, NFT analitiği, NFT etiketleme ve çok daha fazlası için sürükleyici bir galeri modu sunarak hem sanatçıların hem de koleksiyonerlerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Shoyu, SUSHI sahiplerine çeşitli avantajlar vaat ediyor. Sanatçıların NFT’lerini Polygon’da da satabilmeleri için Ethereum blok zincirindeki yüksek işlem ücretlerini de üstlenmesi bunlardan sadece bir tanesi.

Shoyu NFT pazarının Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

 NFT Metrik-1

En İyi Koleksiyonlar (24 Saatlik Veriler)

Kaynak: NFT-Stats

 NFT Metrik-2

Platforma göre pazar yerlerindeki oyun NFT satışlarının haftalık sayısı.

Kaynak: The Block

Tweets

Videolar

 Etkinlikler

NFT Library Twitter Space — 10 Ekim Pazar | Saat 20:00

Social Media Accounts

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram |Spotify Podcast

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.