Haftalık NFT Library Bülteni #10 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #10 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin İlk, Tek & En Çok Okunan NFT Haber Bültenine Hoş Geldin!

NFT Bülteni

PepsiCo’nun Lay’s cips firması, Romanya’da dijital varlık platformu olarak hizmet veren Project Ark ile birlikte ortak bir NFT projesi başlattı. Şu anda Opensea’de açık arttırmaya çıkarılan NFT, $300.000’dan fazla teklif almış durumda.

Kolombiyalı ünlü sanatçı Shakira, Bosslogic ile yaptığı iş birliğiyle NFT piyasasına giriş yapıyor. La Caldera ismini verdiği yeni NFT koleksiyonu, Makersplace platformunda satışa çıkacak. Haberi Twitter hesabından duyuran Shakira’nın 52 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Ödemeler devi Mastercard, AS Roma baş antrenörü José Mourinho ile bir araya gelerek ilk takas edilemez tokenini (NFT) bastı. Birleşik Krallık’ta çekilişle verilecek olan bu benzersiz NFT, Jose tarafından imzalanmış animasyonlu bir dijital futbol topundan oluşuyor.

Gareth Bale, NFT koleksiyonunu 28 Eylül’de Crypto.com üzerinden satışa çıkıyor. NFT koleksiyonu, Bale’in başarılarını ve özel anılarını özetleyen koleksiyon parçalarından oluşacak.

Ethereum NFT fantezi oyunu Sorare 680M$ yatırım aldı.Bu yeni B Serisi turu, özellikle SBI Holdings finansal hizmetler bölümü aracılığıyla bir dizi mevcut kripto endüstrisi anlaşmasına sahip olan Japon teknoloji ve yatırım holdingi “SoftBank” tarafından yönetildi.

Burger King, NFT pazar yeri Sweet ile işbirliği içinde yeni bir NFT kampanyasının lansmanını duyurdu. Burger King Real Meals NFT girişiminin bir parçası olarak QR kodlar yaklaşık altı milyon yemek kutusunda görünecek ve dijital bir tahsilatın kilidini açacak. Bunlar arasında 3D Burger King dijital koleksiyonları, bir yıl boyunca Ücretsiz Whopper sandviçleri ve imzalı ürünler gibi ödüller yer alıyor.

Koleksiyon Köşesi:

Koleksiyon köşemizde bu haftaya özgü bir değişiklik yapıyoruz. Bu hafta size bir koleksiyon değil de koleksiyonlarınızı hayata geçirebileceğiniz bir ürün önereceğiz.

Infinite Objects ile her boyuttaki NFT eserlerinizi farklı tip çerçevelerde, dijital ekranlar halinde dilediğiniz yerde sergileyebilirsiniz.

NFT Library olarak bizde önümüzdeki haftalarda dijital çerçevemizi sizlerle paylaşacağız.

Ürün Linki: infiniteobjects.com/apps/nft

Biricik NFT Sözlüğü

Zaman Damgası (Timestamp):

The Benefits of Adding Timestamps to YouTube Videos - Rev

Belli bir işlemin gerçekleştiği zamanı ifade eden ve genellikle yıl-ay-gün-saat-dakika-saniye formatında belirtilen zaman bilgisini ifade eder.

NFT Platform İncelemesi:

NBA Top Shot

Dapper Labs tarafından geliştirilen bir proje olan NBA Top Shot aslında lisanslı koleksiyon ürün satış noktasıdır.

Bu şirket daha öncesinde Crypto KittiesHello DapperFlow Blockchain ve benzeri birçok projeyi de üstlendi.

Blockchain zinciri konusunda son derece tecrübeli olan bu ekip, tecrübelerini bütün dünyanın takip ettiği NBA platformuna da aktararak son derece kârlı bir işe imza attı.

Ünlü NBA yıldızları tarafından atılan sayı ve yapılan güzel hareketler en iyi kesitlerle beraber üç farklı kamera açısıyla bu dijital tokende sizlere sunulmakta.

Bu şekilde dijital olarak değerli bir koleksiyon parçasını Blockchain cüzdanınıza eklemiş oluyorsunuz.

Veri sağlayıcı CryptoSlam’e göre, yalnızca geçen ay 100.000 kişi NBA Top Shot ‘anlarını’ satın aldı. Sevdikleri basketbol yıldızlarının favori atışlarına sahip olmayı ya da daha yüksek bir fiyata satarak para kazanmayı umuyorlar.

Artan ilgiyle beraber NBA Top Shot’ın fiyatları da yükseliyor. Şu anki fiyatlar Rudy Gay’in 14$’lık bir smacından JaMorant’ın 240.000$’lık bir smacına kadar değişiyor.

🙏 Flow Blockchain Türkiye’e Teşekkürler.

Flow: the blockchain for open worlds

 Kategorilere Göre Haftalık NFT Satışları

Grafik Bilgisi: (Art & Collectibles ve Gaming Kategorileri Bazında)NFT Satışlarının Ortalama Fiyatları

Kaynak: The Block

En Yüksek Satış Hacmine Sahip NFT Koleksiyonları (Son 24 Saat)

Kaynak: NFT-Stats

Tweets

Videolar

 Etkinlikler

NFT Library Twitter Space — 26 Eylül Pazar | Saat 20:00

Sosyal Medya Hesapları

Twitter  | Telegram  | Linkedin | Instagram

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.