Haftalık NFT Library Bülteni #9 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #9 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin İlk, Tek & En Çok Okunan NFT Haber Bültenine Hoş Geldin!

NFT Bülteni

Lider motor motoru Google, Dapp Radar platformu ile Flow Blokzincirini bünyesinde bir anlaşma yaptı. Yapılan anlaşmaya göre, Google Cloud , ağ trafiği olarak Dapper Labs ‘in Flow için deneyin. Haberin’den sonra, bir saat içinde Flow fiyatı %30’a varan bir oluşturulan.

Instagram’a NFT sergileyen bir özellik gösteriyor. Alessandro Paluzzi ‘ ye göre, Instagram kullanıcıları satılık dijital bir öğeyi yayınlamaya izin verecek. Listelenen NFT’ler Bir “koleksiyon” etiketi içerecek bunlara Teklif verilebilecek ettik.

Immutable isimli oyun, Ethereum üzerinde bir NFT kart oyunu çıkaracak. Şirket bu proje için toplamda 60 milyon dolar değerinde fon topladı. Avustralya’da oyunlarda Immutable şirketi, Blokzinciri tabanlı oyunlarda oynadıkça-kazanma oyunu çok sıcak baktığınlar arasında. Oyun ismi Gods Unchained ve oyun içerisinde $GODS Token yer alacak.

Popüler olan Beeple’ın 69 milyon çalınan NFT sanat eseri, IRL üzerinde sergilenebilecek . Partiye katılım için farklı bilet kategorileri var. Biletler 150 dolardan başlıyor ve 475 yola çıkıyor. Tabii ki 475 satın alma programı NFT versiyonu da dijital çantanıza gönderiliyor. Ayrıca, Eserin şu anki sahibi bu partinin sadece bir geceyi anlatacağıdır.

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın sahibi Olduğu SpaceX Şirketi, gelecek hafta Uzaya yollanacak Inspiration4 aracı ile tam Tanınmış Sanatçılar Tarafından Yapılan 51 adet NFT’yi Uzaya gonderiyor. Uzaya gönderilecek bu NFT’ler açık artırma ile satılacak ve elde edilecek bir çocuk araştırma hastanesine bağışlanacak. Tam 200 milyon dolar gelir elde edilmesi bekleniyor.

Koleksiyon Köşesi:

Pandemi sonrası normalleşmeye girilmişken biraz eğlenmeye var.

Peki eğlenirken aynı zamanda NFT’den gece geçirilebilecek bir aileye mi gidiyorsunuz?

Milimaudio, 111 parçalık koleksiyonu ile NFT ürünlerinden daha ayrıntılı bir fırsat için gelmediğiniz için.

Aşağıdaki “Bronz Coin” eserine sahip olan sadece küçük yaştaki Coin’e sahip olan’ aynı zamanda Milimaudio’nun tüm konserlerine ve eğitime ücretsiz giriş hakkı kazanıyor.

Koleksiyonda 100 adet bronz, 10 adet gümüş ve 1 adet altın eser bulunmaktadır.

111 VIP üyeden biri olmak için linkini çıkarmamızı gözden geçirmenizi ölçmek.

🔗 Koleksiyon Bağlantısı

Biricik NFT Sözlüğü

IPFS

IPFS (Gezegenlerarası Dosya Sistemi) kavramının Türkçe karşılığı “Gezegenlerarası Dosya Sistemi” olarak bilinir. Bir IPFS uygulaması, farklı dosya depolama işleminde ve bilgisayarlarda saklanır.

Dijital sanatların geliştiricileriyle birlikte, IPFS kullanımı da paralel olarak artıyor. IPFS, Metadata sabittir. Çünkü arızalı adresler tarafından sistem üzerinden dosyanın hash’i. Sistemdeki nodelar sunucularını devam ettirirler.

NFT Platform İncelemesi: Avaxstars

Avalanche ağı üzerinden çalışan ve platformdan eğitim ile ilgili web bir oyun olarak giriş yapan Avaxtars, Mart ayındaki Ahmet Usta, Mesut Çevik ve Ozan Akcora tarafından aracılığıyla.

Yaklaşık 10 gün içinde Avaxtars, için 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

kayıtlı, Avatars oyunu içinde Çığ platformunun kripto para birimi olan AVAX ile ödeme yapabilen çok sayıda karakter satın alabiliyor.

Avaxtars içinde yetiştirilecek olan NFT’lerden tamamıyla karakterizedir.

Satın alınan satın alınan kitaplarda, satın alınan alan çantalarında saklanıyor.

Edindiğimizde otomatik olarak tamamın eksiksiz olacak şekilde belirli oranlarda üretiliyor ve belirli nadirlik seviyeleri.

 Kategorilere Göre Haftalık NFT Satışları

Grafik Bilgisi: Platforma göre pazar yerlerindeki NFT saklanma yerlerinin sayısı.

Kaynak: Blok

NFT Satışları (Son 3 Ay)

Üst Kısımda Yer Alan Kutucuklarda Sırasıyla Son 24 Saat İçerisinde Satılan NFT Sayısı ve Trade Hacmi’ne İlişkin Veriler Bulunmaktadır.

Kaynak: NFT-İstatistikleri

Tweetler

Videolar

 Etkinlikler


NFT Kütüphanesi Twitter Alanı  — 20 Eylül Pazar | Saat 20:00

Sosyal Medya Hesapları

heyecan   | Telgraf   | Linkedin  | Instagram

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.