Haftalık NFT Library Bülteni #7 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Haftalık NFT Library Bülteni #7 Haftanın Önemli Gelişmeleri, Sözlük, Platform İncelemesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin ilk ve tek NFT Haber bültenleri hoş geldin!

NFT Bülteni

Ayrışmış NFT (F-NFT) olarak kayıtta olan Dogecoin F-NFT’si, Sushiswap’ın hamlesi ile daha çok parçaya bölündü ve $DOG adı ile görünen işlemler. DOG’un değeri 225 milyon doları görüldü.

Bir NFT koleksiyonueri, ünlü sokak yapımı Bansky’nin sahte NFT’sini 335.000 alındı. Eserin Bansky’e teslim edilecek şekilde teslim alınacak şekilde tahsilere ödeneceği miktar iade edilecek. Sanatçının web sayfasının bir hacker tarafından ele geçirildiği ve ders vermek hakkında bu işlemi düşünüldüğü düşünülüyor.

Merkeziyetsiz müzik yayın platformu Audius, Solana NFT ülkesinu başlatıyor. Solana üzerindeki NFT projelerinin raporları, hafta boyunca 60 milyon NFT transferine neden oldu. Buna paralel olarak, Solana NFT’leri 6 milyon Audius’a açılacak.

Eğlence endüstrisi için değiştirilebilecek bir jeton para basma platformu ve pazar yeri olan TokenSociety.io, bir komedi dizisi olan “Men of the House”un pilot bölümü için ilk NFT Drop’unu tamamladı.

Cryptopunks 30 gün içinde devasa teslimatlar gerçekleştirdi ve kabulünü artırdı. Ve hafta boyunca, NFT yapısı CryptoPunks yeni gelen haberlere ulaşıyor. Ayrıca, CryptoPunks önceki aylarda, özellikle de açık artırmalarda 255 milyon üzerinde değerlen satıldığı Mayıslarda iyi bir performans sergilediler.

Blockchain yapay zeka laboratuvarı için yeni bir NFT yapay zeka laboratuvarı için ilan edildi. Yeni platform adı Coearn, kullanıcılar bir öğrenme makine makinesini hedefli ayarlarda sayısallaştırmalar oluşturmayı kolaylaştıracak.

Koleksiyon Köşesi:

NFT tahsisi tanımlıyor. 7/24 dijital bir barda kripto paranızı içkinizi yudumlamak isterseniz CryptoBar koleksiyonunu önerebiliriz. 2022’nin ilk çeyreğine kadar toplamda 300 üretilecek ve her fazda eser olacak olacak. Detaylar ve yol haritası için www.nftcryptobar.com’da gözden geçirilmiştir. Bizim favorimiz Mai ETHai oldu 😊

Biricik NFT Sözlüğü

Metaverse:

Metaverse ilk olarak 1992 yılında Neal Stephenson tarafından Avalanche tarafından canlandırılmıştır. Bu iki parçanın bir araya gelmesidir, meta bütünlük yer gelir, sonek – ayet yer anlam gelir, “evren” kelime kavramına benzer. Metauniverse, NFT’deki en iyi uygulamalardan biridir.

Kaynak: Investopedia.com

NFT Platform İncelemesi:  Fanz Finance

Fanz Finance, blok zincirinin üzerindeki ilk merkeziyetsiz sosyal medya platformudur.

Blokzincir ev sahipliği olarak Binance Smart Chain’i düşünmek ve işler için çok düşük.

FanZ Platformu 4 ana başlık altında toplanmaktadır;

Fenomen Jetonları

Fenomen NFT kartları

İçerik Oylamaları

Kişisel merkeziyetsiz sosyal medya profili fenomenleri sosyal medya’da takip edilen Blokzincir okulları hakkında. Takip fenomeni oluşturulacak kadar başarılı olacaktır, Token o kadar değer kazanacaktır.

2.Fenomen NFT kartları ise sosyal medya’da takip edilen herhangi bir özel içeriklerini Blokzincir üzerine kaydedip onların orijinalliğini sergileyen ürünlerdir. Üretilen bu bölümlerin arzı olabilir. Arzı olan çocukların daha çok sevileceğinden beri.

3.İçerik oylamaları bir sosyal medya ortamı için planlanmış bir mekanizmadır. Bugüne kadar devam eden sosyal medya fenomenleri ile bir etkileşim içinde değil. Ama artık FanZ ile biz değiştirmeyi hedefliyoruz. Takip eden bir soru sorarak yönlendirmenizi yönlendirmek için bir yol haritası olacak şekilde bir şekil sorarak bir harita çizimi.

4.Son olarak kendi kişisel profilinizi yaratabilirsiniz. Daha fazla bilgi için projeyi inceleyebilirsin .

 NFT Projelerin’de En Yüksek Satış Hacimleri

Kaynak: Nonfungible.com

 NFT Metrik

NFT Platformlarının ETH Cinsinden Satış Hacimleri (OpenSea, LarvaLabs, SuperRare, Foundation, Rarible)

Kaynak: Dune Analytics

Tweetler

 Videolar

Etkinlikler

NFT Library Twitter Alanı — 5 Eylül Pazar 20:00

Sosyal Medya Hesapları

Twitter   | Telgraf   | Linkedin  | Instagram

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.