Airdrop Bülteni: MetaMask Nedir? Adımlarla Airdrop Katılım Şartları, Maliyeti ve BitMetre Puanı

Airdrop Bülteni: MetaMask Nedir? Adımlarla Airdrop Katılım Şartları, Maliyeti ve BitMetre Puanı

Paylaş
Share

Güncel ve potansiyel airdrop’ları incelediğimiz Airdrop Bülteni’ne hoş geldiniz! Potansiyel MetaMask Airdrop’unu detaylıca incelediğimiz bu sayıda projenin kendisini sizler için tanıtıyor; zorluk, katılım masrafı ve büyüklük gibi birçok kriterde puanlıyor ve nasıl katılım sağlanacağını basitçe anlatıyor olacağız!

Milyonlarca kullanıcısı bulunmasına rağmen henüz kendi tokenı bulunmayan bir DeFi kripto para cüzdanı olarak, MetaMask’ın token çıkarmasını ve bu token üzerinden kullanıcılarına bir airdrop yapmasının potansiyeli olduğunu gösteriyor.

MetaMask Nedir?

MetaMask, ConsenSys adlı blockchain yazılımı şirketi tarafından 2016’da piyasaya sürülmüş bir DApp’tir (merkeziyetsiz uygulama). Hem mobil uygulama olarak, hem de (daha çok) tarayıcı uzantısı olarak kullanılabilen MetaMask, uyumlu olduğu DEX’lere tek tıklamayla bağlanarak her türlü işlemi yapmanıza olanak sağlar. Yalnızca ETH ağında değil, manuel olarak ekleyeceğiniz her ağ üzerinde de işlem yapabilirsiniz.

MetaMask’ın Rekabetsel Avantajları

Bültenimizin bu kısmında ele aldığımız projenin, alanındaki diğer projeler karşısında ne gibi farklılıkları ve avantajları olduğundan bahsedeceğiz.

 • Uyumlu ağlar üzerinde manuel kuruluma gerek kalmadan doğrudan kullanılabilmesi,
 • Bilgisayara Ethereum veya diğer herhangi bir ağ kullanımı için blockchain’e dair herhangi bir kurulum yapılmasına ihtiyaç duymaması,
 • Açık kaynaklı olduğu ve büyük bir community sahibi olduğu için, sürekli olarak gelişen dinamik yapısı,
 • Öğrenmesi kolay, kullanıcı dostu arayüze sahip olması.

MetaMask Airdrop’una Katılım Adımları

MetaMask’ın en önemli özelliği, kendi swap sistemleridir. Her ne kadar bir cüzdan olsa ve bu cüzdanı çeşitli borsalarda kullanmanıza olanak sağlasa da kendi swap sistemini de kullanabilirsiniz.

Bu yüzden token çıkarıp airdrop yaptıkları zaman bu tokenları paylaştırabilecekleri kişileri, swap yapanlar arasından seçmeleri oldukça olası. MetaMask Airdrop’una katılmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler adım adım şu şekildedir:

 • MetaMask hesabı oluşturun, (Nasıl yapılacağını öğrenmek için: MetaMask Cüzdanı Nasıl Kurulur? | MetaMask Kullanım Kılavuzu #1)
 • MetaMask cüzdanınıza swap yapmak istediğiniz coin/token’ı ekleyin,
 • Ana sayfanızda bulunan swap butonuna tıklayın,
 • Vermek ve almak istediğiniz coinleri seçin ve miktar bilgisi girin,
 • Review dedikten sonra ne kadar fee ödemeniz gerektiğini görebilirsiniz,
 • İşlemi onaylayın ve bitirin.

MetaMask Airdrop’una Tahmini Katılım Masrafı

Bütün veriler göz önünde bulundurulduğunda, katılımın toplam maliyeti $1’dır. Masraf kalemleri ise şu şekilde:

 • MetaMask üzerinde swap ücreti: $1 (Swap yapmayı seçtiğiniz coin/tokena bağlı olarak bu fiyat değişecektir)

MetaMask’ın BitMetre Puanı

BitMetre, sizlerin bu projeyi tek bakışta değerlendirebilmesi için tasarladığımız bir puanlama sistemidir. BitMetre’nin ne olduğu ve puanlama ölçütleri için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Katılım İçin Yapılacak Maliyet: Düşük Maliyet (0.8 puan)
Katılımın Zorluğu: Oldukça Kolay (0.9 puan)
Projenin Büyüklüğü: Oldukça Büyük (0.9 puan)

BitMetre Puanı: 2.6 / 3.0

Airdrop Bültenlerimiz ile daha fazla Airdrop fırsatından hızlı ve detaylıca haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Bitcoin, Ethereum, NWC ve AVAX gibi çok daha kripto para dünyasını takip edebileceğiniz bültenlerimizi, anlık olarak Twitter hesabımızdan da duyuruyoruz. Takipte kalmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın!

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.