Kaira Network Bülteni #1: İnceleme, Haber, Konuşulanlar ve 100$ Değerinde Ödül

Kaira Network Bülteni #1: İnceleme, Haber, Konuşulanlar ve 100$ Değerinde Ödül

Paylaş
Share

Tüm NFT’lerin sosyal medyası Kaira Network projesini konu alan, proje özelindeki tanıtımlar, önemli haberler, bilgiler ve çeşitli fırsatlara değindiğimiz bültenimizin 1. sayısına hoş geldiniz!

Avalanche ekosisteminde yer alan, bütün NFT topluluklarını bir araya getirerek role-play odaklı içeriklerle NFT sahiplerinin token kazanmasına vesile olacak sosyal medya projesi Kaira Network’e odaklandığımız bu bülten ile projenin büyüme aşamalarını seri boyunca hep beraber takip edeceğiz.

Platform İncelemesi

Kaira Network Nedir?

Son zamanlarda GameFi ve NFT pazarları dikkate değer bir şekilde yükseliyor. Kripto oyun endüstrisi 2020’de 320 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş bir sektör haline gelmiş durumda. Dolayısıyla her yeni proje az çok demeden bir potansiyel ifade ediyor, fakat aralarından bazıları oldukça ilgi çekici.

Kaira Network Avalanche blokzinciri üzerinde geliştirilen, tüm NFT’ler için bir sosyal medya platformu. Ekşisözlük, Reddit ve 9GAG arayüzüne benzer bu platforma NFT avatarı ile giriş yapan kullanıcılar rol yaparak (role-playing) içerik oluşturuyor. Kaira Network sayesinde NFT avatarınızın sosyal kişiliğine bürünüp o avatarın ağzından içerik üreterek NFT karakterinizi bir influencer haline getirebiliyor, platform token’i kazanabiliyorsunuz.

Maymun NFT avatarınız ile geçen gece yat partisinde Maymun kankalarınızla yakın süre önce hapishaneden kaçmış, tehlikeli, tüyler ürperten suçlu At hakkında konuştuğunuzu hayal edin. Kulağa ilginç geliyor değil mi?

Kaira Network’ün Yapısı

NFT avatarlar bu platformda büründüğünüz kişilik oluyor. Projenin en heyecan verici özelliklerinden biri de tüm NFT avatarlar için bir sosyal medya olması, hem de role-play odaklı bir GameFi konseptinde. Şu anlık sadece Avalanche ekosisteminde olan Kaira Network, Avalanche ekosistemindeki NFT avatarlarına yönelik bir use-case (kullanım alanı) sağlıyor.  Platforma ister anlaşmalı Avalanche ağındaki herhangi bir NFT avatarınızla ister yakında satışa çıkacak, elle çizilmiş 10.000 Kaira NFT avatarı ile girebiliyor olacaksınız.

Kaira Network, her NFT koleksiyonerine ulaşılabilir bir platform olmak için bu konuda çok hızlı bir şekilde ilerleme kaydediyor. Bu adımlarla kullanıcıların bu benzersiz platformda buluşarak yeni bir kültür oluşturması ve farklı tecrübeleri deneyimleyebilmesi hedefleniyor. Ayrıca içerik üreticilerinin bu platformda güvenle içerik üretebilmeleri ve karşılığını alabilmeleri platformun odaklarından biri. Kullanıcılar NFT karakterlerine bürünebilir ve içerik üretirken token kazanabilir. Tüm bu süreçte, üretilen içerikler blokzincir üzerinde saklanacağı için içeriklerin sahipliği içerik üreticisine ait oluyor.

Kaira Network ekibi Web3’e özel benzersiz ve merkeziyetsiz bir sosyal medya platformu oluşturma çabasında fakat bu tek boyutlu bir proje değil. Topluluğun beğendiği paylaşımlar platform içerisindeki oylama sistemiyle popülerlik kazanıyor. Bu süreçte içerik üreticisi ve içeriği beğenen kullanıcılar platformun yerel tokeni olan “Kaira Token” kazanıyor. Bu tokenle avatar geliştirilebiliyor, yeni avatar alınabiliyor veya tokenler doğrudan satılabiliyor. Role2Earn adı verilen bu sistem kullanıcılara ve özellikle içerik üreticilerine emeklerinin karşılığını adilce verme fırsatına sahip. Bu yönü ile üretici ekonomisi olarak da adlandırılan Web3 ekosisteminde demokratik değer dağılımı konusunda öne çıkan “creator economy” modelini yeni bir perspektiften NFT kullanıcıları ile buluşturuyor. 

Kısacası bu yenilikçi ve heyecanlı projeyi yakından takip etmeye devam etmek gerekiyor. Düzenli bir şekilde ekosistem ortaklarına yenilerini katarak her NFT koleksiyonunu platformlarında kullanılır yapmaya çalışırken aynı zamanda kendi sosyal kanallarında ödüllü yarışmalar düzenliyorlar. Projede önem her zaman “topluluk” üzerine. Dünyanın ilk NFT topluluklarına özelleştirilmiş sosyal medya platformu yakında sektörde önemli bir yere geleceğinin sinyallerini şimdiden verdiğini söyleyebiliriz.

Önemli Haberler

NFT Partnerlikleri

Kaira Network, Avax Samurai NFT’leri ile partnerliğini duyurdu. Partnerlik şartlarına göre Kaira Network platformu çıktığında Avax Samurai sahipleri Kaira Network’de içerik üretebilecek, içerik üretirken token kazanabilecek,

Kaynak ve Detaylı Okuma: Medium Kaira Network
Haber Tarihi: 23 Kasım 2021

Kaira Network, Avax Lions NFT’leri ile partnerliğini duyurdu. Partnerlik şartlarına göre Kaira Network platformu çıktığında Avax Lions sahipleri Kaira Network’de içerik üretebilecek, içerik üretirken token kazanabilecek,

Kaynak ve Detaylı Okuma: Medium Kaira Network
Haber Tarihi: 24 Kasım 2021

Kaira Network, Bored Giraffe Academy NFT’leri ile partnerliğini duyurdu. Partnerlik şartlarına göre Kaira Network platformu çıktığında Bored Giraffe Academy sahipleri Kaira Network’de içerik üretebilecek, içerik üretirken token kazanabilecek,

Kaynak ve Detaylı Okuma: Medium Kaira Network
Haber Tarihi: 26 Kasım 2021

Ekosistem Partnerlikleri

Kaira Network, Lydia Finance ile ekosistem partnerliğini duyurdu. Partnerlik şartlarına göre (1) Kaira NFT’leri sold out olduğunda 50 bin$ değerinde LYD token satın alınacak ve 1 yıl stake yapılarak APY gelirleri Kaira NFT sahiplerine airdrop için kullanılacak, (2) LYD sahiplerine Kaira NFT giveaway’i yapılacak ve (3) Kaira token IDO’sundan sonra LYD token ve Kaira NFT’lerine sahip cüzdanlara 20.000$ değerinde Kaira token airdrop’u yapılacak.

Kaynak ve Detaylı Okuma: Medium Kaira Network
Haber Tarihi: 24 Kasım 2021

Kaira Network, Roco Finance ile stratejik partnerlik yaptığını duyurdu. Partnerlik şartları açıklanmadı, detayların çok yakında duyurulacağı iki taraftan da belirtildi.

Kaynak: Twitter Kaira Network
Haber Tarihi: 25 Kasım 2021

Kaira Network, Canary Exchange ile ekosistem partnerliğini duyurdu. Partnerliğin detayları açıklanmasa da Canary Exchange’e ait Boogey Birds NFT’lerinin Kaira Network’te kullanacağı duyuruda belirtildi.

Kaynak: Twitter Kaira Network
Haber Tarihi: 27 Kasım 2021

Kaira Network, Penguin Finance ile ekosistem partnerliğini duyurdu. Partnerlik şartlarına göre (1) $KAIRA token IDO sonrası 50.000$ değerinde Penguin token (PEFI) satın alıp 1 yıl boyunca APY’lerini Kaira NFT sahiplerine airdrop yapmak için kullanacak ve ayrıca (2) Kaira Network, Kaira Token IDO’sundan sonra Penguin Finance üzerinde KAIRA token / AVAX token havuzu açacak.

Kaynak ve Detaylı Okuma: Medium Kaira Network
Haber Tarihi: 2 Aralık 2021

Advisor (Danışman) Anlaşmaları

Kaira Network, eskiden Huobi’de İş Geliştirme Yöneticisi ve Seedify’da Pazarlama ve Büyüme Direktörü olan Şafak Kayran’ı Marketing Advisor (Pazarlama Danışmanı) olarak Advisor kadrosuna kattı. Yakın bir süre önce Seedify’daki görevinden ayrılan Kayran, kurucu ortağı olduğu Ingama adlı bir Marketing ajansına odaklanmış durumda ve ayrıca kripto para dikeyindeki projelere danışmanlık veriyor.

Kaynak: Twitter Kaira Network
Haber Tarihi: 25 Kasım 2021

Kaira Network, Cryptowomen Turkey ve Global B avukatlık firması kurucusu olan Sima Baktaş’ı Legal Advisor (Hukuk Danışmanı) olarak Advisor kadrosuna kattı. Özellikle Türk kripto sektöründe sıkça isminden söz ettiren Baktaş, 5 yılı aşan bir süredir kripto sektöründeki projelere hukuk danışmanlığı sağlıyor.

Kaynak: Twitter Kaira Network
Haber Tarihi: 27 Kasım 2021

AMA (Ödüllü Soru-Cevap) Etkinliği

Kaira Network, 26 Kasım tarihinde 50.000 takipçiye sahip, Avax dikeyinde içerik üretimi yapan Avaxcholic hesabı ile bir AMA etkinliği gerçekleştirdi. Telegram üzerinden gerçekleşen AMA’da Kaira Network’e birçok soru yöneltilirken, etkinlik sonunda katılımcılara yapılan küçük bir soru cevap serisi ile 5 NFT ve 100$’lık ödül 5 ayrı kişiye verildi.

Kaynak: Avaxholic Twitter
Haber Tarihi: 26 Kasım 2021

Neler Konuşuldu?

Ödüllü Görev: 100$ değerinde AVAX

İlk bültene özel 100$ değerinde Avax ödüllü görev! Aşağıdaki şartları okuyarak görevi uygulayan 4 kişiye 25$ olmak üzere toplamda 100$’lık Avax veriyor olacağız.

Kaira Network projesi hakkında Türkçe olarak olumlu/olumsuz yorumunuzu yazıp Twitter’da @Kairanetwork’ü etiketleyin. En iyi 4 yoruma 25$’lık Avax yollayacağız ve sonraki bültende o yorumlara yer vereceğiz!

Bunu yaparken amacımız Avalanche ekosisteminde özellikle kendinden sıklıkla bahsettiren, Türk bir ekip tarafından yapılan Kaira Network projesi hakkında az Türkçe yorumun olduğunu düşünmemiz. O yüzden, olumlu veya olumsuz farketmeksizin yaptığınız her yorum Kaira için oldukça değerli.

Katılmak için duyuru tweet’imizi alıntılayarak Kaira Network projesi hakkındaki yorumunuzu, @KairaNetwork’ü etiketleyerek göndermeniz yeterli. İster bir tweet ile, ister flood şeklinde ister görsel olarak. 9 Aralık 2021’de görev sona erecek ve kazanan hem Twitter adresimizden duyurulacak hem de bu bülten yazısına güncellenerek eklenecek. İyi şanslar dileriz!

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.