Haftanın Kripto Analiz Bülteni #9: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeleri

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #9: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeleri

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 9. sayısına hoşgeldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

12 – 18 Temmuz tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 9. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin anlık olarak düşüş trendini devam ettiriyor. BTC’deki kırmızı tepeler onun yaptığı düşüş tepeleri simgeliyor. Düşük tepelerin devam etmesi bariz bir düşüş trendi yaşadığını gösterir. Bu trendi kırması için yukarıdan gelen siyah çizginin üstüne kırması gerekiyor. Ardından önce 34.500 sonra 36.400 dirençlerine atak gelebilir. 31.000 bölgesi kırılması halinde düşük tepelerin devam etmesi ve 30.000 desteğinin de denenmesi olası gözüküyor.

Ana Destek: 30.000
Ara Destek: 31.000
Alt Destek: 26.000

Ana Direnç: Siyah düşüş çizgisi
Üst Direnç: 34.500
İkinci Üst Direnç: 36.400

KAVA

Kava geçtiğimiz haftalarda düşüşe dayanmakla beraber anlık olarak 4.20 civarındaki dirençleri de denedi. Fakat Bitcoin’deki dump onu da etkiledi ve aynı onun gibi düşük tepeler yaparak düşüşü devam ettirdi. Kava için anlık olarak 4.73 civarı.

Linear (LINA)

Lina geçtiğimiz hafta işaretli destek alanına yakın bölgelerden güç alarak kırmızı bölge olan 0.0384 bölgesine deneme yaptı. Piyasadaki düşüşle beraber tekrardan bu fiyattan red yedi. Bitcoin ve diğer altcoinlere nazaran düşük tepeler yapan yapısını bozdu. Fakat piyasadan dolayı yükseliş fake out olarak kaldı ve destek bölgesine yakın yere tekrardan geri çekildi. Anlık olarak Lina için 0.0294 bölgesi çok kritik bir destek konumunda. Yukarıda ise 0.0384 bölgesini kırması üst hedefleri de getirebilir.

Ana Destek: 0.0294
Alt Destek: 0.0231

Ana Direnç: 0.0384
Üst Direnç: 0.0438

Chiliz (CHZ)

Chz geçtiğimiz hafta gelişmelerle beraber güçlü bir çıkış yakaladı. Yukarıdaki 0.30 cent bölgesine bir atak gerçekleştirdi. Fakat piyasanın düşüşüyle beraber başarısız oldu ve 0.25 cent desteğini tekrar dirence çevirdi. Bu noktada Chz tekrardan 0.22 ve 0.25 cent arasındaki akümüle bölgesine hapsolabilir gibi gözüküyor. 0.22’nin kırılmasıyla aşağıdaki destek noktasına gidebilir. Yükseliş senaryosunda ise 0.25 centi güçlü bir destek haline çevirmesiyle 0.30 cent bölgesine atak yapması gerekiyor

Ana Destek: 0.22
Alt Destek: 0.197

Ana Direnç: 0.25
Üst Direnç: 0.30

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Regülasyon Kurumu Binance’ın İtalya’da Resmi Bir Yatırım İzni Olmadığını Açıkladı

İtalya’daki regülasyon birimi Consob, Binance’ın ülkede resmi bir yatırım izni olmadığını açıkladı. Böylece İngiltere ve Japonya’dan sonra İtalya da Binance karşı bir adım atmış oldu.

Kaynak: Marketwatch

Twitter CEO’su Dorsey, Bitcoin’e Odaklanan Yeni Bir Şirket Kuracak

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucu CEO’luğunu üstlendiği yazılım şirketi Square, Bitcoin’e odaklanan velayet dışı, izinsiz ve merkezi olmayan finansal hizmetlere odaklanan yeni bir şirket kuracak.

Çin, Merkez Bankası Dijital Para Birimine Özel Teknik İnceleme Yayınladı

Çin, akıllı sözleşme programlanabilirliğini onaylayan ilk e-CNY teknik incelemesini yayınladı. Çin Halk Bankası (PBoC), ülkenin merkez bankası dijital para birimi için ilk kez bir teknik inceleme yayınladı ve resmi sunumuna doğru bir adım daha attı.

Kaynak: The Block Crypto

Amerikanın En Büyük Bankası Bank of America, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Onaylamaya Başladı

Bank of America, bazı müşteriler için bitcoin vadeli işlemlerini onayladı. Bankanın kripto sektörüne yaklaşımı çekimser olsada vadeli işlemlerde işlem yapmak için gereken büyük marj nedeniyle, bazı müşterilerin kripto pazarına erişmesine izin verecek.

Kaynak: Coindesk

Hong Kong ve Litvanya, Binance’ı Operasyonları Konusunda Uyardı

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu, Binance’i operasyonları hakkında uyardı. Hong Kong, Binance’in kendi yetki alanında faaliyet göstermek için kayıtlı olmadığını söyledi.

Litvanya, kripto borsası Binance’i operasyonları hakkında uyaran en son bölgelerden oldu. Litvanya Bankası, şirketi “lisanssız yatırım hizmetleri” konusunda uyardığını söyledi.

Kaynak: Coindesk

Black Rock Petroleum şirketi, Kanada’da 1 Milyon Bitcoin Madencisi İşletmek İçin Ortaklık Kurdu

Black Rock Petroleum şirketi, Kanada’da bir milyona kadar bitcoin madencisi işletmek için ortaklık kurdu. Makineler Çin’den taşınacak ve Kanada’ya ihraç edilecek. Madenciler daha sonra Kanada, Alberta’da bulunan üç Doğal Gaz üretim tesisine dağıtılacak.

Kaynak: BeInCrypto

Çin’in En Büyük İnternet Şirketi Tencent, Blockchain Merkezi İnşaa Edecek

Çin’in en büyük internet şirketi Tencent, Pekin’de bir blockchain merkezi ve bir blockchain ticari bilgi işlem platformu inşa edecek.

Kaynak: Wu Blockchain

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Gokhan Gark ve FLM

Gokhan Gark bu analizinde FLM için uygun alım noktası belirleyen bir inceleme yapmış. FLM için anlık olarak alıma uygun olmadığını ve grafikteki işaretli bölgelerde alım yapılmasının mantıklı olduğunu belirtmiş. Grafiğe göre iki senaryo mevcut. Ya flm düşen trendi kırarak 0.41 dolar bölgesine gelecek ve günlük mum kapatmaları yapacak ya da 26 cent civarındaki desteğe geri çekilecek. Alımların bu iki bölgeden yapılması gerektiğini işaret etmiş.

Can Özsüer ve SXP

Can Özsüer bu grafiğinde SXP’yi incelemiş. SXP’nin alım için anlık olarak uygun olmadığını belirtmiş. Düşüşün devam etmesi durumunda 1.60 bölgesinde bir destek olduğunu belirtmiş. Fakat bu desteğin defalarca denendiğinden dolayı dikkatli olunması gerektiğini ve mum kapanışı yapması gerektiğini söylemiş. SXP’nin yükseliş senaryosunun ise ancak 2.10 bölgesini yukarı kırdığında gerçekleşebileceğini belirtmiş.

Kaaim ve AXS

Kaaim bu analizinde son günlerde yaptığı yükselişlerle dikkat çeken AXS coini incelemiş. Grafiğe göre AXS 4 saatlik EMA Ribbon’ı destek edinmiş durumda. Kaaim fiyatın geri çekilmesi ve bu desteği denemesi durumunda alım yapacağını ve uzun vadeli tutacağını belirtmiş. Fiyat anlık olarak 18-22 dolar ile desteklerine gelmiş durumda.

CryptOmeR ve DENT

Aztec Gold Hero bu grafikte BNB’yi incelemiş. Grafiğe göre aşağıdan gelen mor çizgi BNB’nin yükseliş trendini gösteriyor. Yukarıdan gelen çizgi ise kısa vadedeki düşüş trendini. Grafiğe göre mor çizgi destek olarak çalışıyor. BNB’nin bu destek güç alması bekleniyor. Fiyat anlık olarak BTC bazında bu desteğe yakın seyrediyor.

CoiN MaN ve THETA

Coin Man bu grafiğinde Theta’nın dip noktalarına dikkat çekmiş.  Fiyatın dip noktalar oluşturduğunu belirtmiş. Fakat aşağıdan gelen gri çizgi kanalın güçlü desteği gösteriyor. Theta anlık olarak kanalın dip destek noktasına ulaşmış olarak karşımıza çıkıyor. Grafiğe göre bu noktada Theta’nın gri çizgiden güç alarak bounce yapması beklenebilir.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Tobby Kitty ve Sharding

Tobby Kitty, blokzincirlerin ölçeklendirilmesi konusundaki teknik bir konu olan Sharding’i detaylıca bir bilgisel olarak paylaşmış.

Coin Climber ve Bitcoin Düşüşleri, Tepki Alanları

Gökhan, kripto para trade’i yapmak için temel ve oldukça önemli konulardan biri olan mum çubuklarını ele alarak bir bilgisel hazırlamış. Bilgiselini de basit görsellerle beraber süsleyerek anlatımını güçlendirmiş. Mum çubuklarıyla ilgili bu bilgiseli yer imlerine eklemenizi mutlaka tavsiye ederiz.

 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.