Haftanın Kripto Analiz Bülteni #27: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #27: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 27. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz. 15 – 21 Kasım tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 27. sayısıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bu hafta BTC analizinde, 69.000$ seviyesinden yediği ret ile çekilmesi devam ederken, 58.000$ seviyesinde bulunan destek seviyesi altına sarkmış ve sahte bir hareket olarak kalmış. Sonrasında hızlı bir şekilde, destek üzerinde atmış. Bu bölge altına inmeden üzerinde tutunursa sorun yok gibi gözüküyor. Yükseliş devam ederse 67.000$ seviyesine kadar gidebilir.

Ana Destek: 41.300$
Ara Destek: 52.920$ – 58.000$

Ana Direnç: 69.000$
Ara Direnç: 67.000$

C98

Bu hafta C98 analizinde, üçgen yapısı oluştuğunu görebiliriz. Fiyat 4.65$ seviyesinde tepki yedikten sonra hızlı bir şekilde düşüş gerçekleşmiş ve 2.90$ seviyesinde bulunan güçlü destek seviyesinden tepki görmüş. Fiyat tekrar yükselişe geçmiş gibi gözüküyor. Trend direnci kırıldığında yükseliş yatay dirence kadar devam edecek gibi duruyor. Bu bölge de kırıldığında yükseliş hızlanacaktır.

Ana Destek: 2$
Ara Destek: 2.9$

Ana Direnç: 5.28$
Ara Direnç: 4.64$ – 4.15$

NKN

Bu hafta NKN analizinde, yükseliş trendinin üzerinde güzel bir şekilde tutunmuş gözüküyor. 0.81$ seviyesinde ret yemiş ve yatay destek olan 0.49$ seviyesinden tepki almış, bu durum yükselişi gözüküyor. Fiyat şu an 0.81$ – 0.49$ arasında sıkışmış ve akümüle oluyor gibi gözüküyor. Üçgen yapısı hangi yöne doğru kırılırsa o yöne hızlı hareket edebilir. Takip etmekte fayda var.

Ana Destek: 0.26$
Ara Destek: 0.49$

Ana Direnç: 1.29$
Ara Direnç: 0.81$

ALICE

Bu hafta ALICE analizinde, simetrik üçgen yapısı iyice sıkışarak hacimli bir mum ile yukarı yönlü kırılım gerçekleşmiş gözüküyor. Fiyat 19.6$ seviyesinde bulunan direnç bölgesinden tepki almış gibi gözüküyor. Bu bölgenin üzerinde kapatması 23$ seviyesine kadar fiyatı taşıyabilir. Trend altına inmediğin sürece sorun gözükmüyor gibi duruyor.

Ana Destek: 8.7$
Ara Destek: 15$

Ana Direnç: 25$
Ara Direnç: 19.6$

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

İkonik Staples Center, Adını “Crypto.com Arena” Olarak Değiştiriyor

Dünyanın en ikonik ve dünya çapında tanınan spor ve eğlence arenalarından biri olan Staples Center, adını Crypto.com Arena olarak değiştiriyor. Crypto.com ayrıca Los Angeles Lakers ve LA Kings’in resmi kripto para platformu ortağı oldu.

Tarih: 16 Kasım 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

Dünyanın En Büyük Koleksiyoner Araba Müzayede Evi, Kripto Para Birimlerini Kabul Edecek

Toplam satışlara göre dünyanın en büyük koleksiyoncu araba müzayede evi olan RM Sotheby’s, Çarşamba günü şirketin Bitpay aracılığıyla kripto para ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Firmanın 19 Kasım’daki yaklaşan Guikas Collection satışı, RM Sotheby’nin tahsil edilebilir otomobiller için dijital para ödemelerini kabul eden ilk açık artırması olacak.

Tarih: 17 Kasım 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

Binance, Kripto Düzenlemesini Geliştirmek için “On Temel Kripto Hakkı”nın Listesini Yayınladı

Binance, kripto kullanıcıları için felsefi ve pratik arasında değişen bir “temel haklar” listesi yayınladı. 10 maddelik liste daha geleneksel bir anlamda hakları içerirken, aynı zamanda sorumluluğu delege eder ve belirli pazar ideallerini oluşturur.

Tarih: 17 Kasım 2021
Kaynak: Beincrypto.com 

Senatör Ted Cruz, İki Partili Vergi Yasasının Kripto Endüstrisi Üzerindeki Etkisini İptal Etti

Senatör Ted Cruz, kripto brokerlerini çok geniş bir şekilde tanımlayan yeni vergi altyapı faturasında geçirilen mevzuatın etkisini, yürürlükten kaldırmak istiyor.

Başkan Joe Biden’ın 1,2 trilyon dolarlık iki taraflı bir altyapı faturasını imzalamasının ardından, Teksas Senatörü Ted Cruz, yasanın Teksas’ta dostane bir çalışma ortamı bulan kripto para birimi endüstrisi üzerindeki etkisini ortadan kaldırmak için bir yasa çıkardı.

Tarih: 17 Kasım 2021
Kaynak: Beincrypto

ABD Şehri Ödemeler İçin Kripto Paraları Kabul Ettikten Sonra, Havaalanına Kripto ATM Kuruyor

Kuzey Dakota’daki ABD şehri Williston, uluslararası havaalanında bir kripto para ATM’si kuruyor. Şehir, “Bu, hükümet tarafından barındırılan ilk kripto para birimi kioskunu işaret ediyor” dedi. Williston ayrıca elektrik faturalarının ödenmesi için kripto para birimlerini kabul ediyor.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

Acala, 32 Milyonun Üzerinde DOT Stake Edilen İlk Polkadot Parachain Müzayedesini Kazandı

18 Kasım perşembe sabahı, Polkadot (DOT) ağında faaliyet gösteren merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolü olan Acala, tarihteki ilk Polkadot parachain müzayedesini kazandığını duyurdu. Yaklaşan Polkadot DeFi merkezi, token ICO’sunda yaklaşık 25.000 katılımcıdan yaklaşık 1,3 milyar dolar topladı.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

Kanadalı Genç, 36,5 Milyon Dolarlık Kripto Hırsızlığından Tutuklandı

Bir kişiden en büyük kripto hırsızlığı, Toronto yakınlarındaki Hamilton’da, Kanada polisleri tarafından ele geçirildi. Kanadalı bir genç, ABD’li bir kurbandan 36,5 milyon dolar değerinde kripto çaldığı için tutuklandı.

Hamilton polisi tarafından yapılan açıklamaya göre bu tutuklama, Federal Soruşturma Bürosu ile ABD ve Gizli Servis Elektronik Suçlar Görev Gücü’nün Mart 2020’de başlayan ortak operasyonu sonucunda gerçekleşti.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: Crypto News Flash

BlockFi Kripto Borç Verme Ürünleri, Düzenleme Tartışmasının Ardından SEC’in Gözünü Çekti

BlockFi tarafından sunulan yüksek faizli kripto kredi ürünleri, şirketi Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun incelemesine soktu. SEC’in incelemesi, bu hesapların menkul kıymet olarak değerlendirilmesi gerekip gerekmediğine ilişkindir.

SEC’in bakış açısına göre, bir tüketici parasını kar beklentisiyle “ortak bir girişime” yatırırsa, düzenleyicinin üzerinde yetki sahibi olması gereken bir yatırım sözleşmesi haline gelir.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: Beincrypto

Alabama Menkul Kıymetler Düzenleyicisi 97 Sahte Kripto Para Birimi Ticaret Sitesini Kapattı

ABD’nin Alabama eyaletinin menkul kıymetler düzenleyicisi, Acoin Trading ve 96 diğer kripto para birimi web sitesine karşı bir durdurma ve vazgeçme emri çıkardı. Kripto yatırım planları “aşırı getiri” vaat ediyor, “hayali hesap değerlerini” rapor ediyor ve “açıklanmayan ücretler” uyguluyor.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

Jack Dorsey’in Merkezi Olmayan Bitcoin Borsasını Tanıtan White Paper Yayınlandı

Hem Square hem de Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Cuma günü Square’in merkezi olmayan Bitcoin (BTC) borsası tbDEX için planları detaylandıran bir white paper yayınladı.

Çoğu merkezi olmayan borsa veya DEX’in aksine, tbDEX güvenilmez bir model kullanmayacak ve bu nedenle kendi yönetim belirtecini içermeyecektir. Bunun yerine, erişimi denetlemek için bir federasyona güvenmeden güven ilişkilerini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir mesaj protokolüdür.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph

Binance​.US ‘Mega Finansmanı’ Hedefliyor

“CZ” olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünya çapındaki kripto borsası Binance.US’nin ABD şubesinin “birkaç yüz milyon” toplamak için bir finansman turunu tamamlamasının beklediğini açıkladı. Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan CZ, kesin miktarı bilmediğini iddia etti. Bununla birlikte, finansman turunun resmi onayı “yaklaşık bir veya iki ay” içinde gelebilir.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph

Binance, Arbitrum One Entegrasyonu ile İkinci Katman ETH Mevduatlarını Açıyor

19 Kasım cuma günü Binance, Arbitrum One çekirdek ağının entegrasyonunu duyurdu ve Arbitrum One ikinci katmanda Ether (ETH) mevduatlarını açtı.

Arbitrum, zincir dışı bir Ethereum sözleşmesi üzerinde çalışan ve Ethereum ana ağına göre daha düşük maliyetlere ve daha hızlı işlemlere sahip olan üçüncü nesil bir katman iki iyimser toplama protokolüdür.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Ülkeleri İstikrarsızlaştıran Kripto Para Birimleri Konusunda Uyardı

19 Kasım Cuma günü Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan eski Demokrat başkan adayı Hillary Clinton, kripto para kullanımı konusunda bir uyarı yayınladı. 

ABD’li politikacı, dijital varlıkların sonunda tüm ulusları zayıflatma gücüne sahip olduğuna inanıyor. İlginç bir şekilde Clinton’un yorumları, giderek daha fazla ülkenin kripto para birimlerini benimsemeye çalıştığı bir zamanda geliyor.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Crypto News Flash

Chamath Palihapitiya, Sofi’deki Hissesinin %15’ini Sattı

Milyarder Chamath Palihapitiya, kripto ve hisse senedi alım satım platformu ve finans şirketi SoFi’deki pozisyonunun %15’ini sattı.

Şirket, bu yılın başlarında Palihapitiya liderliğindeki bir boş çek şirketi ile birleşme yoluyla halka açıldı ve başlangıçta 8,65 milyar dolar değerindeydi ve şu anda 17,04 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph

Bitcoin Ödemelerine Karşı Rusya Merkez Bankası, Devletin Kripto Para Birimlerinin Yayılmasını Teşvik Etmemesi Gerektiğini Söyledi

Bank of Russia başkanı, kripto para birimlerinin anonim olduğunu ve hükümetin bunların yayılmasını teşvik etmemesi gerektiğini vurguladı. Düzenleyici, Rusya Federasyonu’nda bitcoin ve benzerlerinin bir ödeme aracı olarak yasallaştırılmasına kesinlikle karşı çıkıyor.

Tarih: 19 Kasım 2021
Kaynak: Newsbitcoin.com

Foundry USA, Çin Yasağının Ortasında İkinci En Büyük Bitcoin Madencilik Havuzu Oldu

New York merkezli kripto madenciliği hizmet sağlayıcısı Foundry USA, ağın %15,42’lik payını aldıktan sonra dünyanın en büyük ikinci Bitcoin (BTC) madencilik havuzu olma liderliğini üstleniyor.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph

IRS, Gelecek Yıl Kripto Para Biriminde Milyarlarca Dolar Ele Geçirmeyi Bekliyor

İç Gelir Servisi (IRS), 2021 mali yılında 3,5 milyar dolarlık kripto paraya el konduğunu açıkladı. Bu, aynı dönemde cezai soruşturma birimi tarafından ele geçirilen tüm fonların %93’ünü temsil ediyor. Ajans, gelecek yıl kripto para biriminde milyarlarca doları daha fazla ele geçirmeyi bekliyor.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: Newsbitcoin.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Zeyna (@zeynepdenbiri) ve DOCK

Zeynepdenbiri bu hafta DOCK analizinde, daha önce 0.1$ seviyesinden aldığı tepki ile hızlı bir düşüş gerçekleştirmiş olduğunu grafikte bizlere göstermiş. 0.07$ seviyesinde destek bölgesi bulunuyor. Buranın altında kapanış yapmasına rağmen tekrardan üzerine atarak alıcıların bu bölge güçlü olduğunu belirtmiş. Bu iki bölge arasında fiyat gidip gelecek gibi gözüküyor. 0.1$ üzerinde kapanış yapması hızlı bir yükselişe sahne olabilir.

trendist #good-bad-ugly’nin #GOOD’u (@petrolium77) ve DEGO

Petrolium77 bu hafta DEGO analizinde, bir simetrik üçgen yapısı oluştuğunu ve trend desteğinden güzel bir tepki aldığını grafikte bizlere göstermiş. NFT projesi olduğu ve şu an bu sektörde bir hype olduğu için yükselmesini beklediğini bize aktarıyor. Fiyat genelde kırılım yönüne doğru genelde hareket eder. Takip etmekte fayda var.

PersonelTra(i)der (@Personeltrader) ve RLC

Personeltrader bu hafta RLC analizinde, bir düşen kanal yapısından bahsetmiş. Bu kanal içerisinde fiyatın destek ve dirençlerden aldığı tepkileri grafikte görebiliriz. 4.38$ seviyesi hem kanal direnci hem de yatay direnci olarak güçlü bölge gözüküyor. Buranın üzerinde yapılacak kapanış fiyatı 4.7$ sonrasında da 5.1$ seviyesine taşıyabilir.

hala öğreniyorum (@knowledge3307) ve NU

Knowledge3307 bu hafta NU analizinde, düşen trend yapısı ile 0.79$ seviyesindeki destek altında kapanış yapmadan fiyatın iyice sıkıştığını bizlere aktarıyor. Düşen trend yapısı kırılmış ve önündeki direnç 0.84$ seviyesinden tepki almış gözüküyor. Buranın üzerinde yapacak kapanışlar sırasıyla 0.89$ – 0.97$ – 1.03$ seviyelerine kadar fiyatı taşıyabilir.

İDEALİST KRİPTO (@idealistkripto) ve COS

İdealistkripto bu hafta COS analizinde, düşen trend yapısının olduğunu ve kırılımının gerçekleştiğini grafikte göstererek bizlere söylüyor. Buranın alınacak tepki ile 0.0220$ ile 0.0250$ seviyesi arasındaki bölgenin direnç olarak çalışabileceğini ve dikkat edilmesi gerektiğini bizlere belirtmiş. Dikkat etmekte fayda var.

CryptoKARTALI (@NetAnalist) ve DODO

NetAnalist bu hafta DODO analizinde, golden cross (50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamayı yukarı doğru kesmesi) yapısının oluştuğunu belirtmiş. Bu hareket fiyata genellikle pozitif yönde yansımaktadır. 1.54$ seviyesinin kırılımı ile hareket hızlanabilir.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Smart Contract ile “Sıfır Gaz Ücreti ile Bir NFT Oluşturmak” Konusu Üzerine

Smart Contract bu paylaşımında, Opensea, Rarible vb. gibi çeşitli pazarlarda NFT’ler oluşturabileceğinden ve bir NFT oluşturmak için gaz ücreti ödenmesi gerektiğinden bahsetmiş. Flood’un devamında 0 gaz ücreti ile bir NFT oluşturulmasının nasıl mümkün olduğunu detaylıca aktarmış.

Uluç The Reis ile “Metaverse Evrenleri Nasıl Kurulur?” Konusu Üzerine

Uluç The Reis bu flood’unda, Metaverse evrenlerinin, nasıl kurulduğu hakkında detaylı birçok bilgiye yer vermiş. Paylaşımda, NFT’ler ile birlikte metaverse evrenlerinin popüler olması, bunların nasıl inşa edilebileceği ve hangi becerilerin öne çıkacağını özetlemiş.

LunaDAO ile “DAO Nedir?” Sorusu Üzerine

LunaDAO bu paylaşımında, günümüzde sıklıkla duymaya başladığımız DAO kavramı hakkında bizleri bilgilendirmiş.

The Octopus ile Yatırım Fonları Üzerine

The Octopus bu paylaşımında, Yatırım Fonları hakkında birçok detaylı bilgiye yer vermiş. Paylaşımda projeler ve bu projelerin nasıl bulunabileceği hakkında birçok detay yer alırken, the Octopus kendi yatırım fonlarını da referans göstermeyi ihmal etmemiş.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

cryptoVeth bu anlatımında, $CO tokeninden bahsetmiş. Bu proje kısaca bir müzik NFT platformu olarak dikkat çekiyor. $CO sanatçıların, bağımsız olarak ürettiklerini sunabileceği, hayranlarında hem yatırımcı hem de sevdikleri sanatçının üretmesine destek olabileceği bir yapı üzerinde duracak gibi gözüküyor. Taraftar tokenlerinin mantığı ile aynı olacağını varsayarsak community etkisi yüksek bir platfrom yaratılıyor diyebiliriz.

Platform bu modeliyle, limitli Corite Originals #NFT’leri, dijital koleksiyonlar, royalty bedeli, canlı performans veya partilere katılım ayrıca da çok beğenilen performanslar için bahşiş uygulamaları da sunuyor. Detayları bilgi alabilmek için Web site ve Telegram adresinden yardım alabilirsiniz.

Telegram: https://t.me/corite
Website: corite.com/emotions/ 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.