Haftanın Kripto Analiz Bülteni #26: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #26: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 26. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz. 8 – 14 Kasım tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 26. sayısıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bu hafta BTC analizinde, 57.000$ seviyesi kırıldıktan sonra yakalanan ivmenin 69.000$ seviyesinde son bulduğunu görebiliriz. Fiyat şu anda yatay ilerleyebilir gibi duruyor. Tekrar bir yükseliş trendine girebilmesi için önce 67.000$ sonrasında da 69.000$ seviyesini kırması gerekiyor. Buradan sonra ki hedef 100.000$ olabilir. Yükselen trend çizgisine kadar çekilerek oradan aldığı güç ile yükseliş gerçekleşebilir.

Ana Destek: 43.000$
Ara Destek: 50.000$ – 57.000$

Ana Direnç: 69.000$
Ara Direnç: 67.000$

RAMP

Bu hafta RAMP analizinde, simetrik üçgen yapısının oluştuğunu görebiliriz. Fiyat 0.25$ ile 0.36$ arasında sıkışarak akümüle olmuş gibi duruyor. Üçgen desteği ile yatay destekten tepki alarak güzel bir yükseliş yapmış bu devam eder ise 0.36$ direncini kırabilir. Bu direnç kırıldığında önünde üçgen direnci var bu dirençten aldığı tepkiye ve kırılıma göre hareket etmek doğru olabilir. Yükseliş gerçekleşir ise 0.54$ direncinden tepki alması beklenebilir.

Ana Destek: 0.18$
Ara Destek: 0.25$

Ana Direnç: 0.95$
Ara Direnç: 0.36$ – 0.54$

WNXM

Bu hafta WNXM analizinde, düşen trend yapısını rahatça görebiliriz. Bu yapı hacimli bir yeşil mum ile kırılmış. Mum eğer trend üzerinde kapatırsa devamını görebiliriz. Hacimli kırılım ardından 90$ seviyesinde bulunan güçlü bir dirençten tepki yemiş gibi gözüküyor. Trend üzerinde kaldıkça tekrardan burayı kırmayı deneyebilir. Bu seviye üzerinde yapılacak kapanışlar 134$ seviyesine kadar fiyatı taşıyabilir. Düşüş durumunda ise 67$ seviyesi destek olarak çalışması beklenen ilk bölge olarak dikkat çekiyor.

Ana Destek: 45$
Ara Destek: 67$

Ana Direnç: 134$
Ara Direnç: 90$

STPT

Bu hafta STPT analizinde, yükselen bir direnç yapısı mevcut. Fiyat uzun zamandan gelen bu dirence her temas ettiğinde tepki yiyerek çekilme yaşıyor. En son yaşanan hacimli yükseliş ardından tekrar bu bölgeden tepki alarak 0.12$ seviyesinde bulunan desteğe çekilmiş gözüküyor. Şu anda oluşturduğu alçalan üçgen yapısını görebiliyoruz. Düşen trend kırılıp üzerinde kapanış yaptığında 0.16$ seviyesindeki dirençte geçilirse tekrardan 0.29$ seviyesi görülebilir. 0.12$ desteğinin kırılması ise fiyatı daha da geri çekerek 0.07$ bölgesine gelebilir.

Ana Destek: 0.07$
Ara Destek: 0.12$

Ana Direnç: 0.29$
Ara Direnç: 0.16$

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

New York Belediye Başkanı, Seçilmiş Okulların Kriptoyu Öğretmesini İstiyor

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, NYC’yi kripto ve inovasyonun merkezi yapmayı planlıyor. Bitcoin’in “tüm dünyadaki mal ve hizmetler için yeni bir ödeme yolu” olduğunu belirterek, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisini öğretmek için okullarımızı açmamız gerektiğini söylüyor.

Tarih: 8 Kasım 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

OTOY Render Network, Metaverse’yi Solana’da İşlemeyi Planlıyor

OTOY’nin CEO’su ve kurucusu Jules Urbach, özellikle sanal varlıklarla ilgili olarak içerik oluşturmayı demokratikleştirmek istiyor. OTOY’un teknolojisi, OTOY’nin OctaneRender NFT ekosistemi üzerine kurulu ilk merkezi olmayan grafik işleme birimi (GPU) işleme ağı ve 3D pazar yeri olan Render Network aracılığıyla açık bulut tabanlı bir metaverse vaadini yerine getirmeyi amaçlıyor.

Tarih: 8 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Alexis Ohanian, Solana Ventures’a 100 Milyon Dolarlık Web 3.0 Büyüme Fonu Başlattı

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, Web 3.0 ve sosyal projelere adanmış yeni bir yatırım fonu başlatmak için Solana Ventures ile bir araya geldi. Ohanian, Portekiz’deki Breakpoint Konferansı’nda 776 girişim firmasının ve Solana Ventures’ın Web 3.0’a ve “merkezi olmayan sosyal projelere” 100 milyon dolar ayırdığını duyurdu.

Tarih: 9 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Kripto Borsası WOO Network Ağı 30 Milyon Dolarlık A Serisini Kapattı

CoinDesk ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, kripto borsası WOO Network, Singapur merkezli Three Arrows Capital dahil olmak üzere çeşitli yatırımcılardan 30 milyon dolarlık bir A Serisi fon sağladı. Basın açıklamasına göre, tura %200 fazla talep geldi.

WOO Network kendisini “derin likidite ağı” ve “sınıfının en iyisi likidite” sağlayıcısı olarak tanımlıyor. Traderları, merkezi borsaları, kurumları ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarını birbirine bağlamayı hedefliyor.

Tarih: 9 Kasım 2021
Kaynak: coindesk.com

Robinhood Güvenlik İhlali Gördü, Milyonlarca Kullanıcı Etkilendi

Bir saldırgan, Robinhood ticaret platformu müşteri veri tabanını ele geçirerek milyonlarca kullanıcının kişisel bilgilerine erişim sağladı. Firma, saldırının kontrol altına alındığını ve kolluk kuvvetlerinin soruşturma yürüttüğünü söyledi.

Tarih: 9 Kasım 2021
Kaynak: beincrypto.com

Twitter, Blok Zinciri, Kripto Para Birimleri ve dApp’leri Keşfetmek için Özel Kripto Bölümü Kuruyor

Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisine daha derinden giren Twitter, dijital varlıkların ve merkezi olmayan uygulamaların benimsenmesini desteklemek için özel bir kripto ekibi başlatıyor. Yeni işe alınan yazılım mühendisi Tess Rinearson, “Twitter Crypto” adlı ekibin başında olacak.

Tarih: 11 Kasım 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Endonezya İslam Otoritesi, Müslümanlar için Kripto Para Birimini Haram İlan Etti

Endonezya’nın en üst düzey İslami kuruluşu, ülkenin Şeriat uyumu konusundaki otoritesi, İslam hukukuna göre Müslümanlar için yasak olan kripto para birimini haram ilan etti. Endonezya Ulema Konseyi, kriptonun belirsizlik, bahis ve zarar unsurlarına sahip olduğunu açıkladı.

Tarih: 11 Kasım 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

ABD Kongresi, 17 Kasım’da “Demystifying Crypto” Komite Oturumunu Planlıyor

Hem ABD Temsilciler Meclisi hem de Senato’nun Cumhuriyetçi ve Demokrat üyelerini içeren Ortak Ekonomik Komite, hükümetin kripto ile ilgili rolü hakkında bir oturum düzenleyecek.

Ortak Ekonomik Komite’nin veya JEC’nin gelecek haftaki programına göre, Kongre üyeleri 17 Kasım’da “Kriptoyu Demistifiye Etmek: Dijital Varlıklar ve Hükümetin Rolü” adlı bir oturumda endüstri uzmanlarının konuşmasını dinleyecek. Daha önce ABD’deki dijital varlıklar için düzenleyici ve yasal çerçeveyi genişleten yasa teklifinde bulunan Temsilci Don Beyer, duruşmaya başkanlık edecek.

Tarih: 11 Kasım 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

AMC Theatres, Çevrimiçi Bitcoin Ödemelerini Başlattı

AMC CEO’su Adam Aron, yaptığı açıklamada şirketin artık çevrimiçi ödemeler için Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere dört büyük kripto para birimini kabul ettiğini gururla duyurdu.  

Tarih: 12 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Çinli Politikacı, Kripto Madenciliğinin Teşvik Edilmesinin Ardından Kovuldu

Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Jiangxi eyalet komitesinin eski başkan yardımcısı Xiao Yi’nin, hükümetin tüm madencilik faaliyetlerini yasaklamasına karşı kripto para madenciliği faaliyetlerine güven verme yetkisini kötüye kullandığı iddia ediliyor.

Sonuç olarak, Çin Komünist Partisinden ihraç edildi.

Tarih: 13 Kasım 2021
Kaynak: beincrypto.com

Miami City, Vatandaşlara Yerel Olarak Çıkarılan Kriptoda 21 Milyon Dolar Verecek

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, yakında 21 milyon dolarlık bir kripto cüzdanını vatandaşlara nakit olarak dağıtmak istiyor.

442.000 Miami vatandaşının her biri yaklaşık 47 dolar olan yaklaşık 0.0007 BTC alacak. Tüm Miami vatandaşlarının erişebileceği MiamiCoin adlı yeni bir dijital para birimi olacak. Bu fonların toplanması, dijital bir cüzdan açan CityCoins adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluşun sonucu ile olmuştur.

Tarih: 13 Kasım 2021
Kaynak: beincrypto.com

Bitcoin Core Tarafından Etkinleştirilen Bitcoin Taproot Yükseltmesi

Bitcoin protokolü Taproot yükseltmesi, Taproot soft-fork, Bitcoin Core tarafından etkinleştirildi ve blok 709632 şu anda 2493 işlemde bulunuyor.

Taproot yükseltmesi, çoklu imza işlemlerinde daha fazla gizlilik sunan ve Bitcoin ağındaki akıllı sözleşmelerin potansiyelini açığa çıkaran bir yükseltmedir. Bitcoin’in akıllı sözleşmeleri, Ethereum sözleşmeleriyle karşılaştırıldığında, düzeltilmiş bir özellik setine sahiptir.

Tarih: 14 Kasım 2021
Kaynak: beincrypto.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Crypto Bull’s (@CryptoBulls34) ve BLZ

CryptoBulls34 bu hafta BLZ analizinde, grafikte yükselen bir kanal yapısı içerisinde fiyatın hareket ettiğini bizlere gösteriyor. Şu anda destek üzerinde bulunan fiyat 0.33$ seviyesi aşıldığında yükselişine devam edebilir. Trend kırılmadığı sürece pozitif yönlü hareketler görebiliriz. Yükseliş devam ederse eğer 2.48$ seviyesi hedef olarak gösterilmiş bu bölgede dikkat edilebilir.

siesta_laila (@siesta_laila) ve ATA

Siesta_laila bu hafta ATA analizinde, yükselen üçgen yapısını bizlere net bir şekilde gösteriyor. 1.33$ seviyesinde bulunan direnç bölgesi hacimli kırılarak sonrasında re-test yapmış. Bu yükseliş için sağlıklı bir oluşum olarak gözükebilir. 1.26$ seviyesi güzel bir destek oluşturmuş. Bu seviyenin altında kapanış olana kadar pozitif bakabiliriz. Kırılır ise 1.08$ seviyesine kadar çekilebilir.

Orhan YILMAZ (@Orhan_Yilmaz_) ve AUTO

Orhan_Yilmaz bu hafta AUTO analizinde, yukarıdan ve geçmiş fiyattan gelen bir düşen trend yapısını bize gösteriyor. Trend kırılmış ve belli bir yükseliş gerçekleştirmiş. Fiyatın 1200$ üzerinde kalması önemli olduğunu belirtiyor çünkü hem EMA indikatörlerini hem de kanal orta bandını kıracağını söylüyor. Bu durum yönü yukarı olarak tayin edebilir. 814$ seviyesi güçlü destek bölgesi olarak dikkat çekiyor.

Cavalry Crypto (@CavalryisBack)ve MBOX

CavalryisBack bu hafta MBOX analizinde, 3.4$ ile 5$ arasında fiyatın sıkıştığını ve kanal oluşturarak akümülasyon evresi geçirdiğini bize aktarıyor. Düşen trend yapısını ve direnci hacimli bir şekilde kırıp sonrasında re-test yaptığını grafikte görebiliriz. Bu bölgenin üzerinde kalması fiyatı 6.68$ seviyesine kadar taşıyabilir. Trend altında kalması ise tekrardan 3.4$ seviyesine fiyatı çekebilir.

Fatih D. (@1fatihduran) ve FIL

1fatihduran bu hafta FIL analizinde, düşen ve yükselen trend arasında sıkışan bir fiyat olduğunu grafikte rahatça görmemizi sağlıyor. Fiyatı 55$ seviyesinde bulunan destek bölgesi üzerinde tutunuyor gibi duruyor. Trend kırılır ise re-test olur ise 120$ seviyesinin hedeflenebileceğini bizlere aktarmış.

DeNİZ (@Gunescobani) ve GRT

Gunescobani bu hafta GRT analizinde, oluşan düşen trend yapısı güzel bir şekilde kırdıktan sonra üzerinde tutunmayı başarmış ve yükselişine devam ettiğini bize gösteriyor. 1.25$ seviyesinde bulunan direnç bölgesi karar bölgesi gibi gözüküyor. Bu bölgenin aşılması hedef olan 2.74$ seviyesine kadar fiyatı çıkarabilir.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

JrKripto İle Ethereum Name Service (ENS) Nedir? Sorusu Üzerine

JrKripto bu paylaşımında, Ethereum Name Service Nedir? Sorusunu cevaplamış ve Coinbase ile işbirliği bulunan bu hizmetin diğer işbirliklerini paylaşarak bizleri bilgilendirmiş.

Barış Kardeş İle TaleCraft Nedir? Sorusu Üzerine

Barış Kardeş bu flood’unda, Avalanche’da yer alan TaleCraft oyununun ne olduğundan bahsetmiş. Flood’un devamında NFT projelerinin problem durumundan ve TaleCraft’ın sunduğu çözüm durumundan bahsederek oyun süreçlerini detaylı olarak bizlere anlatmış.

Smart Contract İle Profesyonel Bir NFT Stüdyosu Hangi Ekiplerden Oluşur?

Smart Contract bu paylaşımında, Profesyonel Bir NFT Stüdyosu Hangi Ekiplerden Oluşur? Sorusu üzerine NFT’lerdeki ekip üyelerini incelemiş ve görevlerini detaylıca açıklamış.

Orhan Büyüktaş İle Price Action Ve Formasyon Konseptlerinin Benzerliği Üzerine

Orhan Büyüktaş bu flood’unda, Price action ile formasyon konseptlerinin benzerliği üzerine terimlerden bahsederek grafikleri detaylı bir şekilde açıklamış.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

cryptoVeth bu GEM analizinde Holoride’dan bahsetmiş. Holoride’ın “Genişletilmiş Gerçeklik Projesi” olduğunu bizlere aktarmış ve aynı zamanda bir araç markası olan AUDI firmasınında yatırım yaptığını belirtmiş. AUDI’nin yanı sıra otomobil sektöründe; Porsche, Ford, Daimler ve otomotivin dışında ise; Universal Pictures, Disney and Discovery Channel ile iş birliği geliştirdiğini bizlere aktarıyor.

Paylaşımın devamında cryptoVeth, Holoride’ın yeni yatırım alan $EGLD ağı ile entegre olacağını paylaşmış. Projenin token satışı 26 Kasım olarak belirtilmiş. $EGLD ağının Launchpad platformu olan “Maiar Launchpad” üzerinden yapılacağı duyurulmuş. crytoVeth duyuruları takip edebilmek için sosyal medya linklerini seri sonunda paylaşmış.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.