Haftanın Kripto Analiz Bülteni #24: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #24: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 24. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

25  – 31 Ekim tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 24. sayısıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bu hafta BTC analizinde 67.000$ seviyesinde bulunan direncini kıramadı. Bu direnç kırılmadığı gibi 64.800$ seviyesi üzerinde de tutunamadı. Bu sebeple daha önce de belirtildiği gibi 52.900$ seviyesine kadar çekilebilir. Bu bölge son yükseliş seviyesinin fibonacciye göre 0.5 düzeltmesi olarak gözüküyor. Fiyatın 67.000$ seviyesini kırması demek fiyatı 100.000$ seviyesine götürebilme ihtimali var. Bu sebeple bu bölge çok kritik bir bölgedir. Destek bölgesinin altına inme fiyatı tekrar 42.000$ seviyesine kadar götürebilir.

Ana Destek: 41.300$
Ara Destek: 52.900$

Ana Direnç: 67.000$
Ara Direnç : 64.800$

ENJ

Bu hafta ENJ analizinde fiyat güçlü direnç olan bölgeyi kırarak destek bölgesine çevirmiş. Bu bölge 1.7$ bölgesi gözüküyor. Burası şu anda güzel bir destek bölgesi olmuş durumda. Fiyat bu bölgeden aldığı tepki ile güzel bir yükseliş yakalayarak 2.76$ seviyesinde bulunan direnci kırmış ama tutunamayarak tekrardan altında kapanış yapmış. Bu bölge kırılamaz ise tekrar 1.7$ seviyesine çekilme yaşanabilir. 2.76$ seviyesi kırılır ise 4$ ATH noktası test edilebilir.

Ana Destek: 1.19$
Ara Destek: 1.72$

Ana Direnç: 4$
Ara Direnç: 2.76$

HOT

Bu hafta HOT analizinde düşen bir trend yapısı oluşarak fiyatın bu fiyatı kırdığını grafikte görebiliriz. Hacimli bir mum ile kırdıktan sonra trend üzerine tekrardan re-test yaptığını görebiliriz. Bu kırılımlarda sağlıklı bir hareket olarak değerlendirilir. Kırılım gerçekleştikten sonra 0.013$ direnci kırılmış ama üzerinde kalamayarak düşmüş gözüküyor. Trend altına inmediği sürece bir sorun gözükmediği gibi direnç üzerine atarsa 0.02$ seviyesine kadar hareket gerçekleşebilir.

Ana Destek: 0.004$
Ara Destek: 0.007$

Ana Direnç: 0.02$
Ara Direnç: 0.013$

OMG

Bu hafta OMG analizinde yükselen trend yapısı dikkatimizi çekiyor. Bu trend üzerinde oyalanarak yükselişini sürdürüyor gibi gözüküyor. 15.35$ seviyesi olan eski ATH bölgesi kırıldıktan sonra fiyat üzerinde çok fazla duramayarak tekrardan bu bölgenin altına indi. Bu önünde ki ilk direnç olarak gözüküyor. Burası kırılır ise şu an ATH noktası olan 18.21$ seviyesinin kırılımı gerçekleşebilir. Trend kırılır ise 7.82$ seviyesine kadar çekilme yaşanabilir.

Ana Destek: 4.8$
Ara Destek: 7.8$

Ana Direnç: 18.2$
Ara Direnç: 15.3$

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

KuCoin Kullanıcısı, Kripto Borsasını İhmalden Kâr Etmekle Suçladı

KuCoin’in kullanıcısı, kripto para borsasını kullanıcılar web sitesine erişemedikleri zaman meydana gelen tasfiyelerden kâr sağlamakla suçladı. Reddit kullanıcısı HammondXX , “ KuCoin, tasfiyelerden kâr elde etmek için büyük fiyat hareketleri sırasında web sitesine erişimi engellemek için Cloudflare kullanıyor” dedi.

Tarih: 25 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Mastercard Ve Bakkt Bankalara Kripto Entegrasyonu Sunacak

Mastercard, bankalara ve traderlara kripto cüzdanları, kredi kartları ve sadakat ödül programları sunmak için yakın zamanda listelenen Bakkt’ın saklama hizmetleriyle ortak olacak.

Tarih: 25 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Matt Damon, Temiz Su Projesi Etrafında Crypto.com İle Ortak Oldu

Dijital para borsası Crypto.com, 2009 yılında Matt Damon ve Gary White tarafından ortaklaşa kurulan bir temiz su girişimi olan Water.org’a 1 milyon dolar bağışladı.

Tarih: 25 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Photoshop, ‘NFT Olarak Hazırla’ Seçeneğini Ve Kripto Cüzdan Adresi Desteğini Tanıtacak

Adobe, Photoshop’a “NFT olarak hazırla” seçeneği ekleyeceğini duyurdu. Kriptoyla en ilgili güncellemeler arasında, Adobe’nin Behance web sitesinin artık sanatçıların kripto cüzdanlarını portföy web sitesine bağlamasına izin vermesi de yer alıyor.

Tarih: 27 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

XDEFI Wallet, Terra’yı Entegre Ediyor Ve Likidite Programını Başlatıyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) varlıkları için tarayıcı tabanlı bir hizmet olan XDEFI Wallet, birkaç hafta süren test ve geliştirme sürecinin ardından birinci katman blok zinciri protokolü Terra’yı resmi olarak entegre etti.

Tarih: 28 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Huobi, Çinli Traderlar İçin Düşüş Sürecinin Bir Parçası Olarak Kripto Türevlerini Kapattı

Şirket, Huobi’deki türev işlemlerini kapatarak, Çin’deki operasyonlarını kapatma yolunda bir adım daha atıyor.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

Squid Game (SQUID) Kriptosu, Yatırımcı Çılgınlığının Ortasında Üç Günde 253x Kazandı

SQUID kripto parası, üç gün içinde yüzde 25200 kazanarak bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.30 dolara ulaştı. Bazı kullanıcılar, merkezi olmayan borsa PancakeSwap’ta SQUID tokenlerini satamadıklarını bildirdi.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Vechain Geliştiricileri, Poa 2.0’ın 1. Aşamasının Ekim Sonunda Başlayacağını Söylüyor

VeChain, Yetki Kanıtı (PoA) konsensüs mekanizmasının 1. aşamasını Ekim ayı sonuna kadar başlatacak. Başlatılacak bu model, ağ hızını ve verimliliğini artıracak.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

AMC Theatres CEO’su, Shiba Inu’yu Bilet Alımları İçin Ödeme Olarak Eklemeyi Düşünüyor

AMC Entertainment, tüketicilerin sinema biletleri için Bitcoin ( BTC ), Ethereum ( ETH ), Litecoin ( LTC ) ve Dogecoin ( DOGE ) ile çevrimiçi ödeme yapmalarını sağlamak için teknik altyapısını güncelleme sürecinde. Şirketin CEO’su Adam Aron, kullanıcıların potansiyel olarak Shiba Inu ile ödeme yapmakla ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sordu. 97.582 Twitter kullanıcısı çoktan ankete katılmış ve seçmenlerin yaklaşık %85’i “Evet”i seçmiş.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

NBA Takımı Dallas Mavericks Ve Voyager, BTC Bonusu İle Ortaklığa Başladı

NBA takımı Dallas Mavericks, kripto platformu Voyager ile ortaklık kurdu. Kurulan bu ortaklık sonucu hayranlarına ortak platformda kaydolmaları ve kripto ticareti yapmaları için 100 dolarlık bitcoin bonusu sunuyor. Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, “Mavs hayranlarını kripto para birimiyle tanıştırmak ve anlamalarına yardımcı olmak için yeni yollar bulacağız” dedi.

Tarih: 30 Ekim 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

Web3 Altyapı Sağlayıcısı Alchemy, A16z Liderliğindeki Finansman Turunda 250 Milyon Dolar Artırdı

Blockchain ve web3 için önde gelen altyapı sağlayıcılarından biri olan Alchemy, C serisi finansman turunda 250 milyon dolar topladı. Tur, web3 alanında bir dönüm noktasında olduğumuzu düşünen a16z tarafından yönetildi. Şirket, ekosistem üzerinde yarattığı etkinin bir kanıtı olarak son altı ayda gelirini 15 kat artırdı.

Tarih: 30 Ekim 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

BSC Tabanlı Defi Protokolü BXH Hacklendi

Binance Smart Chain üzerine kurulu bir proje olan “BXH Blockchain” hacklendi ve 139 milyon dolar değerinde kripto para çalındı. Proje, bilgisayar korsanlarının BSC, ETH ve BTC adreslerini dondurmak için merkezi ve merkezi olmayan borsalara çağrıda bulundu ve bilgisayar korsanlarından fonları iade etmelerini istedi.

Tarih: 30 Ekim 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

MRanewliz (@mranewliz) ve ICP

Mranewliz bu hafta İCP analizinde, geçmişten gelen trendlerin fiyatı tuttuğunu bizlere grafikte göstermiş. Belirtilen sarı dirençler kırıldığı taktirde sırası ile yukarı dirençler hedeflenebilir. Direnç kırıldığında yukarı yönlü hareket 55$ seviyesine kadar gidebilir. Aşağı yönlü harekette ise 40$ seviyesi güzel destek bölgesi. Kırılımlara dikkat etmekte fayda var.

KARTAL (@CryptoNETanaliz) ve CHZ

NetAnalist bu hafta CHZ analizinde, tepe noktasından gelen bir düşen trendin oluştuğunu ve altta oluşan minör destek ile birlikte fiyatın iyice sıkıştığını bizlere aktarmış. Kırılım yukarı yönlü olursa 0.45$ seviyesine kadar hareket devam edebilir. Bu bölge güçlü bir direnç bölgesi dikkat etmekte fayda var. Aşağı yönlü kırılımda 0.20$ seviyeleri destek olarak çalışabilir.

Metaverse Hizm (@metaversehizm) ve MANA

Metaversehizm bu hafta MANA analizinde, 2.48$ bölgesinde bulunan destek noktası üzerinde hareket ederken yükselen bir trend hareketi yapmış gibi gözüküyor. Fiyat bu şekilde hareket etmeye devam ederse 3.81$ seviyesine kadar gidebilir. Bu güçlü bir direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgede oluşacak hareketlere göre pozisyon almak mantıklı gibi duruyor. 2.48$ seviyesi altına inmeden bir problem yok gibi duruyor.

CNRtrade (@RtradeCn) ve DGB

RtradeCn bu hafta DGB analizinde, 0.048$ seviyesinde oluşan bir destek fraktalının altına inmedikçe sorun olmadığı bizlere belirtmiş. Düşen trend yapısı kırılmış ve destek üzerinde akümüle olmuş gözüküyor. Bu hareket eğer yukarı yönlü devam ederse 0.07$ seviyesi bu hareketin hedefi olabilir. Dirençler kırılmaya devam ettikçe yükselişte devam edecektir. Destek kırılmadığı sürece grafikte bir problem yok gibi duruyor.

Kripto Zenci (@Kriptozenciii) ve COTI

Kriptozenciii bu hafta COTİ analizinde, oluşan trendler dikkat çekiyor. Bu trendlerin kırılması için ilk olarak 0.52$ seviyesinde bulunan trend kırılımının gerçekleşmesi gerekiyor. Kademeli olarak 0.54$ – 0.56$ – 0.58$ seviyelerinden toplanabileceğini kendisi bizlere aktarmış. 0.48$ seviyesi altına inmeden sorun olmadığını da bizlere gösteriyor.

Erhan Ünal (@erhanunall) ve SLP

Erhanunall bu hafta SLP analizinde, güçlü ve güzel bir destek ayrıca düşen bir trend yapısı olduğunu göstermiş. Trend kırılmış ve hareketini yukarı yönlü yapacak gibi duruyor. Bu hareket gerçekleşir ve yukarı yönlü hareketine devam ederse 0.2$ seviyesine kadar yükseliş gerçekleşebilir. Bu bölge direnç bölgesi olarak gözüküyor. Hedef olarak bu bölge alınabilir.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

The Octopus İle Proje Haberleri Ne Anlama Geliyor?

The octopus bu paylaşımında, proje haberlerinin ne anlama geldiğini; “Coin Burn”, “Partnerlik Anlaşmaları”, “Mainnet, Halving”, “Listelenme Haberleri”, “Staking Haberleri”, “Roadmap Güncellemeleri” başlıklarını detaylı bir şekilde açıklamış.

Fibonacci İle Metaverse Dijital Yaşam Dünyası Üzerine

Fibonnaci bu flood’unda günümüzde adını sıkça duyduğumuz Metaverse dijital yaşam dünyasını tarihsel süreçlerinden anlatarak, Mateverse projelerinden bahsetmiş.

Trade Wars İle Reef Finance Projesi Üzerine

Trade Wars bu paylaşımında, “Reef Finance Nedir?” “Proje, Defi’nin Neresinde?” “Partnerleri Kimler?” “Sunduğu Hizmetler Neler?” Sorularını cevaplamış. “Hepsi Bir Arada Blok Zinciri Patformu” gibi bir amaçla yola çıkan projenin kullandığı sistemlerden ve gelişmelerinden bahsetmiş. Bu modeli benimseyen projelerin, ciddi bir potansiyeli olduğu vurgulamış.

Smart Contract ile Flaş Kredi Stratejisi Üzerine

Smart Contract bu flood’unda, Flashloan (Flaş Kredi) ile fiyat manipülasyonundan bahsetmiş. Flood’un devamında ise işlem örneği ile sonuçlarını ve maliyetini detaylı bir şekilde açıklayarak konuya daha fazla hakim olmamızı sağlamış.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

CrypTourist, bu paylaşımında @MusesNFT projesinden bahsetmiş. CrypTourist projeyi incelerken, bu projenin sınırları olmayan bir sanal alan, sınırsız bir sanat galerisi (metaverse), aynı zamanda daha önce benzeri görülmemiş Augmented Reality NFT’ler multichain launchpad ve oyun platformu sunan merkeziyetsiz bir platform olduğunu dile getirmiş.

Projenin, Interaktif 3D showroomlardan 13 tanesi yıl sonuna kadar hazır olacağından ve 2022 ikinci çeyreğine kadar toplamda 46 adet showroom yapmayı hedeflediğinden bahsetmiş.

NFT SANAT GECESİ

Luna Derneği, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gereken finansal desteği almaları adına, NFT sanat gecesi düzenleyerek yeni bir ışık tutmayı amaçlıyor. Bu gece’nin amacı NFT eserlerinden elde edilecek gelirlerin Uçurtma Projesinde’ki öğrencilere burs olarak sağlanması olacaktır. Sergiyi görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.