Haftanın Kripto Analiz Bülteni #23: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #23: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 22. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

18 – 24 Ekim tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 23. sayısıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bu hafta BTC analizinde, fiyat eski ATH noktası olan 64854$ seviyesi üzerinde günlük kapanış yaparak yeni bir ATH yapmış gözüküyor. Grafikte görüldüğü gibi üzerinde tutunamayarak tekrar bir geri çekilmeler yaşamış. Ayrıca grafikte dikkat çeken diğer bir özellik fibonacci seviyeleri gibi gözüküyor. Fiyat yükseliş trendine girerek daha sonra fibonacci 0.5 seviyesine düzelme yapıp o bölgeden tekrardan yükselişe başlıyor. Bu bölgeler ayrıca güzel destek noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Tekrar bir çekilme görürsek 53000$ bandına kadar çekilmeler yaşanabilir.

Ana Destek: 41.330$
Ara Destek: 52.920$

Ana Direnç: 67.000$
Ara Direnç: 64.854$

GRT

Bu hafta GRT analizinde, fiyatın ATH noktasından itibaren düşen bir trend yapısı oluşturduğunu ve yine yakın zamanda bu trend noktasından tepki yediğini görebiliriz. Fiyat iyice sıkışıyor gibi duruyor. 0.78$ seviyesinde bulunan destek noktasına çekilerek sonrasında kırılım gelebilir. Hangi yöne kırılım gelir ise o yöne hareket hızlı bir şekilde devam edecektir. Yukarı yönlü harekette 1.31$, aşağı yönlü harekette 0.47$ seviyeleri kritik…

Ana Destek: 0.47$
Ara Destek: 0.78$

Ana Direnç: 2.19$
Ara Direnç: 1.31$

AKRO

Bu hafta AKRO analizinde, ATH noktasından oluşan düşen trend yapısının kırılarak üzerinde kapanış yapması ve sonrasında tekrar retest yapmasını net şekilde görebiliriz. Ayrıca ayrı bir şekilde TOBO yapısı oluştuğu da grafikte belirtilmiş. Fiyatın 0.042$ seviyesi hem TOBO formasyonunun hedefi hem de paritenin iyi bir direnci olarak gözüküyor. Bu bölge kritik konumda duruyor. Fiyatın trendaltına atmadığı sürece yukarı yönlü bakılabilir.

Ana Destek: 0.015$
Ara Destek: 0.025$

Ana Direnç: 0.060$
Ara Direnç: 0.042$

LTO

Bu hafta LTO analizinde, fiyatın uzun süredir bir kanal içerisinde hareket ettiğini görebiliriz. Bu kanal yapısı hangi yöne kırılır ise o yöne hareket edebilir. Ayrıca destek bölgesinden tepki alarak yükselişe başladığı ve trend yapısı oluşturduğu da grafikte görülebiliyor. Fiyat şu an trend yapısı üzerinde ve karar aşamasında gibi eğer altında kapanış yapar ise hem kanal alt bandı hem de destek olan 0.22$ seviyesine çekilme yaşanabilir. Buradan tepki alırsa 0.31 seviyesine kadar yükseliş görebiliriz. Takip edilmeli…

Ana Destek: 0.13$
Ara Destek: 0.22$

Ana Direnç: 0.64$
Ara Direnç: 0.37$

2. Gelişmeler

Çin Kripto Madenciliğini, “Endüstriyel Kara Liste”ye Yerleştirerek Yasağı Derinleştiriyor

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, kaldırılacak endüstriler listesine kripto madenciliğini ekledi.  Kripto ile ilgili herhangi bir işletmenin Çin’de faaliyet göstermesini etkili bir şekilde yasakladı. Ardından kripto madenciliği firmalarını, bu tür işletmelere herhangi bir yabancı yatırımı yasaklayan “ negatif listeye ” ekledi.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Reddit, Kendi NFT Platformunu Başlatmaya Hazırlanıyor Olabilir

Twitter ve Facebook dahil olmak üzere diğer sosyal medya platformları, büyük pazarlara rakip oluşturmasa da NFT’leri desteklemek için çalışıyor. Sosyal medya platformu Reddit, bir NFT platformunun tasarımını, inşasını ve bakımını desteklemek için çalışan arıyor. Bir Greenhouse iş ilanına göre Reddit, “milyonlarca kullanıcının NFT destekli dijital ürünler oluşturması, satın alması, satması ve kullanması”ndan sorumlu bir platform için senior backend engineer arıyor.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Kripto Platformu Rally, Üçüncü Taraf Geliştiricilere 12 Milyon Dolar Taahhüt Ediyor

Kripto-sosyal platform Rally, ekosistemin işlevselliğini geliştirmek için harici geliştiricilere 12 milyon dolar ayırdı ve potansiyel olarak yaratıcılara fayda sağlayacak yeni yenilikler için zemin hazırladı. Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, hibe programının Rally ekosisteminin yerel kripto para birimi olan RLY tokenleri aracılığıyla dağıtılacağını duyurdu.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Miami Heat Sezon Açılışında, FTX Arena’nın Bir Bölümündeki Her Seyirciye 500 Dolar Kripto Verildi

Büyük kripto para borsası FTX, Perşembe günkü Miami Heat sezon açılış maçında, Milwaukee Bucks’a karşı FTX Arena’nın bir bölümünde oturan her izleyiciye 500 dolar kripto verdi. Kripto çekilişinin yanı sıra, stadyumdaki her taraftar, özel bir ‘Opening Night FTX Arena NFT’ye erişim sağlayan QR kodlu bir T-shirt aldı.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Robinhood CEO’su Firmanın Yeni Kripto Cüzdanının Bekleme Listesinin 1 Milyon Müşteriye Ulaştığını Söyledi

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Disruptor 50 Summit adlı bir konferansta konuştu ve şirketin yakın zamanda duyurulan kripto cüzdanı için bekleme listesinin şu ana kadar 1 milyon kayıt olduğunu açıkladı. Etkinlik sırasında Tenev, “Kripto para birimi platformumuzdan ve insanlara sahip oldukları paralarla daha fazla fayda sağlamaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

CoinMarketCap Hacklendi! 3,1 Milyon Kullanıcı Verisi Sızdı

Kripto para fiyat takip sitesi CoinMarketCap’e düzenlenen saldırıda, 3 milyondan fazla kullanıcının e-posta adresinin sızdırıldığını bildirildi. Hacklenen e-posta adreslerinin çeşitli bilgisayar korsanlığı forumlarında çevrim içi biçimde alınıp satıldığı, ele geçirilmiş çevrim içi hesapları izleyen web sitesi “Have I Been Pwned” tarafından ortaya çıktı.

Tarih: 23 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

ABD Hazine Yetkilisi Çoğu Kripto İşleminin ‘Meşru’ Olduğunu Kabul Ediyor Ancak Ek Yaptırımlar Bekliyor

Wally Adeyemo, “Dijital varlıkların büyük çoğunluğu meşru amaçlar için kullanılıyor, ancak esas olarak suç girişimlerini ilerletme işinde olanlar için araçlarımızı kullanmayı planlıyoruz” dedi. ABD Hazine Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Wally Adeyemo, bakanlığın fidye yazılımı ödemeleriyle ilgili yasa dışı işlemlerde yer alan şirketlere büyük olasılıkla daha fazla yaptırım uygulayacağını söyledi.

Tarih: 21 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

FTX Kripto Borsası; 69 Yatırımcıdan 420 Milyon Dolar Topladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, 420 milyon dolarlık yeni fon sağlayarak toplam değerini 25 milyar dolara çıkardı. Firma  Perşembe günü, FTX’in operatörü FTX Trading’in, Ontario Teachers’ Pension Plan Board ve Singapur’un devlet yatırım şirketi Temasek de dahil olmak üzere 69 yatırımcıyı içeren yeni bir B-1 Serisi bağış toplama işlemini tamamladığını resmen duyurdu.

Tarih: 21 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Minerplus, Optimize Edilmiş Kripto Para Birimi Madenciliği için MiningOS’u Yayınladı

MiningOS, Bitdeer Group’un kapsamlı ve lider dijital varlık madenciliği operasyonlarını güçlendirmek için Minerplus’ın yeni GPU madencilik hizmetleriyle birlikte çalışacak.

Tarih: 20 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

NY Başsavcısı Tarafından İki Kripto Borsası Daha Kapatıldı

New York Başsavcısı Letitia James, iki kripto para borsasının eyaletteki faaliyetlerini derhal durdurmasını emretti. James bu borsaları kapatmanın yanı sıra, üç platformun daha faaliyetleri ve ürünleri hakkındaki soruları yanıtlaması gerektiğini söyledi.

Tarih: 19 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Coinbase, NBA Ve WNBA İle Çok Yıllı Ortaklığını Duyurdu

Büyük kripto para borsası Coinbase, Ulusal Basketbol Birliği ile platforma basketbol hayranlarını kripto konusunda eğitme fırsatı veren bir anlaşma imzaladı. Salı günü yaptığı duyuruda Coinbase , çok yıllı bir sponsorluk anlaşmasının parçası olarak Ulusal Basketbol Birliği veya NBA, Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği, NBA G Ligi, NBA 2K Ligi ve ABD Basketbol’un özel kripto para platformu ortağı olacağını söyledi.

Tarih: 19 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Mudrex, Perakende Yatırımcılar İçin Defi Yatırım Fonu Modelini Başlattı

Kripto para varlık yönetimi firması Mudrex, yeni Coin Sets yatırım aracının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni teklif, yatırımcıların varlık portföylerini bir dizi yüksek performanslı merkezi olmayan finans veya DeFi, varlıklarının yanı sıra değiştirilemez belirteçler veya NFT’ler arasında çeşitlendirmelerine olanak tanıyor.

Tarih: 18 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Xenit (@Xenit0) ve CRV

 Xenit0 bu hafta CRV analizinde, önemli direnç bölgesini kırarak güzel bir yükseliş yakalamış gibi gözüküyor. Fiyat 4.35$ seviyesinde takılabilir. Bu bölge güçlü bir direnç bölgesi olarak gözüküyor. Xenit0’ın grafikte belirttiği senaryo; çift tepe formasyonu oluştuktan sonra, hedefine giderek oradan tekrar yükselişe başlaması. Bu şu an imkansız değil masadaki ihtimallerden birisi bu sebeple 4.35$ seviyesinin kırılımını takip etmekte fayda var.

Berkay the Trader (@traderberkay) ve ATLAS

Traderberkay bu hafta ATLAS analizinde, fiyat 0.09$ desteğinin altına inerek düşüş yaşamış gözüküyor. 0.07$ bölgesi tepki alacağı ilk bölge olarak önümüzde ve güçlü destek bölgesi gibi duruyor. Bu bölgenin kırılması fiyatı daha da aşağılara çekebilir. Hızlı bir yükseliş yaşayabilmesi için 0.1$ seviyesini kırması gerekiyor.

Cavalry Crypto (@CavalryisBack) ve RAY

CavalryisBack bu hafta RAY analizinde, fiyatın 9.97$ seviyesinden tepki alarak yükseliş yaşadığını göstermiş. Bu seviye güzel bir destek bölgesi olarak gözüküyor. Fiyatın tekrardan düşüş yaşayıp bu desteği kırması durumunda da 8.96$ seviyesi gayet makul bir dönüş bölgesi olabilir. Önünde ki ilk direnç ise 11.5$ seviyesi duruyor. Bu bölgeye dikkat etmekte fayda var.

EKOANALİZ (@Ekoanalizz) ve AXS

Ekoanalizz bu hafta AXS analizinde çok güzel bir simetrik üçgen yapısının kırılımının geldiğini bizlere belirtmiş. Bu kırılım üzerinde fiyat kalır ise yükseliş hızlı bir şekilde yaşanacaktır. Trend altına inmesi fiyatı 120$ seviyesine kadar çekebilir. Kırılım üzerinde kalması takip edilebilir.

Kripto Fox (@Kriptofoxes) ve LTC

Kriptofoxes bu hafta LTC analizinde, fiyatın yükseliş trend üzerinde hareket ettiğini ve her temas hareketinden sonra da yükselerek devam ettiğini bizlere göstermiş. Trend altına fiyat inmediği sürece bir sorun gözükmüyor. Bu şekilde devam ederek yükseliş trendini korur ise bir süreden sonra hareket hızlanabilir.

Celal KÜÇÜKER (@CelalKucuker) ve SOL

Celalkucuker bu hafta SOL analizinde, parabolik eğri formasyonunu kullandığını ve oluştuğunu bizlere aktarmış. 8.93$ seviyesinde bulunan direnç kırılıp üzerine hızlıca bir çıkış yapmış şu anda da önünde 9.36$ seviyesi gözüküyor. Bu bölgenin üzerinde yapılan her kapanış fiyatı daha da yukarıya taşıyabilir.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

CryptoErge İle Eski Boğada Yapılan Hatalar Serisi Üzerine

CryptoErge bu paylaşımında, Eski Boğada Yapılan Hatalar üzerine bir seri hazırlamış. Seride “yanlış, doğru ve sebepler” olmak üzere 3 başlık şeklinde konuları ele almış. Yapılan yanlışların doğrularını açıklayarak, sebeplerine yer vermiş ve oldukça bilgili bir seri hazırlamış.

Smart Contract İle Kripto Piyasası Üzerine Güvenlik İpuçları

Smart Contract, yayınlamış olduğu bu flood ile; Kripto piyasası üzerine güvenlik ipuçları vermiş. Bu ipuçlarında parola kullanımı, kimlik doğrulama yöntemi, chrome eklentilerinden birçok unsura yer vererek dikkat edilmesi gereken konulardan bahsetmiş.

MadenciF İle ETF Nedir, Açılımı Ne Anlama Gelir? Kripto Para ETH’leri Nasıl Çalışır?

MadenciF bu paylaşımında, ETH nedir? Ne anlama gelir? Kripto para ETH’leri Nasıl çalışır? sorularını cevaplamış.  ETH’nin bir borsa yatırım fonu olarak tanımlandığından ve profesyonel yöneticiler tarafından bir araya getirilen bir portföyün kısmi sahipliğini temsil ettiğinden bahsederek temel olarak, geleneksel bir ETF gibi çalışır ve bir borsada standart bir hisse gibi işlem gördüğünü konusuna yer vererek bilgilendirici bir flood hazırlamış.

JrKripto İle DeFi-DeX Merkeziyetsiz Finans Nedir? Sorusu Üzerine

JrKripto bu flood’unda, Defi-Dex Merkeziyetsiz Finans Nedir? sorusu üzerinde durmuş. Felsefesini anlamak için detaylı metin açıklaması paylaşmış ve bu sektöre hizmet eden altcoinlerden bahsetmiş.

Tobby Kitty’nin Polkadot Hakkındaki Düşünceleri

Tobby Kitty bu paylaşımında, Polkadot hakkında düşüncelerine yer vermiş. Polkadot ile Ethereum 2.0 benzerliğinden, ayrımlarından ve konsensüsü hibrid yapılı olmasından bahsederek detaylı bir şekilde açıklamış.

Barış Kardeş İle Short to Long-Term Realized Value (SLRV) Ratio İndikatörü Nedir?

Barış Kardeş bu flood’unda, “Short to Long-Term Realized Value (SLRV) Ratio İndikatörü Nedir?” sorusunu cevaplamış. İndikatör’un, Realized HODL Waves’e oranından bahsetmiş ve grafiklerle detaylı açıklamalarda bulunmuş.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti. 

Crypto Tourist bu incelemesinde @acknoledger projesinden bahsetmiş. Projenin, dijital varlıkların ve oyun NFT’leri arasındaki bağı oluşturduğundan bahsediyor. Flood’un devamında ise ACK token ön satışının 27 Ekim’de gerçekleşeceğinden  ve IGO fiyatının: $0,1 olduğundan bahsetmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.