Haftanın Kripto Analiz Bülteni #22: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #22: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 22. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

11 – 17 Ekim tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 22. sayısıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bu hafta BTC analizinde grafikte yükselen trend yapısı üzerinde temaslarda tepki alarak hızlı şekilde oluşan bir fiyat yapısı dikkatimizi çekiyor.

41300 seviyesini pivot bölge olarak ele alabiliriz. Bu destek bölgesinden tepki alarak yükselişine hızlı şekilde devam etmiş gözüküyor. Fiyatın bu seviyenin altına inmesi hızlı bir düşüş getirebilir.

Fiyatın önünde direnç olarak sadece eski ATH bölgesi olan 64800 seviyesi gözüküyor. Bu bölge kırılıp üzerinde kapanışlarda yeni ve yüksek ATH seviyeleri görebiliriz. Bu bölgeden alınacak bir tepki bizi ilk destek olan 53000 seviyelerine kadar götürebilir.

Ana Direnç ve ATH: 64800

Ana Destek: 41300
Ara Destek: 53000

SUPER

Bu hafta SUPER analizinde paritenin piyasa çıkış tarihinden itibaren gelen ve kırılamayan düşen trend yapısı oluşmuş durumda. Bu trend yapısını kırmaya çalışsa da fake olarak kalmış durumda.

Bu trend yapısının kırılması ve üzerinde günlük kapanış yapması durumunda hızlı bir şekilde yükseliş yapması olası olacaktır. Trend kırıldıktan sonra 1.19 seviyesinde bulunan direnç bölgesinde biraz oyalanabilir. Trendin altına inmediği sürece bu direnç kırılarak daha üst dirençleri test edecektir. Trend kırılamaz ve fiyat çekilir ise ilk destek seviyesi 0.53 olacaktır. 

Ana Destek: 0.36
Ara Destek: 0.53

Ana Direnç: 3.00
Ara Direnç: 1.19

ALGO

Bu hafta ALGO analizinde bir flama yapısı oluştuğunu görebiliriz. Flama yapısı genelde eğik direnç kırıldıktan sonra flama boyu kadar gitmesi beklenir.

Fiyat iyice sıkışmış durumda gözüküyor. Bu sırada yatay direnç seviyesinden de şu an için tepki almış gözüküyor. Yatay direnç ve eğik direnç aynı anda kırılır ise bir anda tepki görebiliriz. 1.84 seviyesi direnç olarak şu an işlevselliğini devam ettiriyor. Bu seviye kırılmaz ise 1.57 seviyesine çekilmeler yaşanabilir.

Ana Destek: 1.24
Ara Destek: 1.57

Ana Direnç: 2.55
Ara Direnç: 1.84

FLM

Bu hafta FLM analizinde bir simetrik üçgen yapısı karşımıza çıkıyor. Yükselen destek oluşmuş ve bu trendden güzel bir destek alarak yükselişine devam etmiş olarak gözüküyor.

Yatay ve yükselen trend kesişim noktası olan 0.43 güzel bir bölge olarak çalışmış. Bu bölgenin korunması önemli gözüküyor. Yapı hangi tarafa doğru kırılım gerçekleşir ise o yöne hareket hızlanabilir. Kırılım takip etmekte fayda var.

Ana Destek: 0.30
Ara Destek: 0.43

Ana Direnç: 1.25
Ara Direnç: 0.79

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Valve, Steam Oyun Platformundan Blockchain, NFT’ler Ve Kripto Para Birimleri Üzerine Kurulan Oyunları Yasaklıyor

Geçtiğimiz hafta, video oyunu dijital dağıtım hizmeti Steam’in ana şirketi olan Valve, dağıtım başlangıç ​​kurallarını güncelledi.

Yeni güncellenen kurallara göre şirket, “kripto para birimleri veya NFT alışverişi yapan veya bunlara izin veren blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu uygulamaları” yasaklıyor.

Tarih: 17 Ekim 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

Guernsey Düzenleyicisi Jacobi Asset Management’ın Bitcoin ETF Başvurusunu Onayladı

Londra merkezli çok varlıklı bir yatırım platformu olan “Jacobi Asset Management”, bir Bitcoin borsa yatırım fonu başlatmak için Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan onay aldı.

Cointelegraph’a konuşan Jacobi Asset Management CEO’su Jamie Khurshid, düzenleyici netliğin şirketlerin veya kurumların teknoloji ve karşı taraflarla ilgili tüm riskler olmadan güvenli bir şekilde Bitcoin yatırımlarına dahil olmalarına yardımcı olduğunu söyledi.

Tarih: 16 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

Jack Dorsey’in CEO’su Olduğu Square, Açık Kaynaklı Bir Bitcoin Madencilik Sistemi Kurmayı Planlıyor

Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square’ın CEO’su Jack Dorsey, yakında açık kaynaklı bir madencilik sistemi oluşturmak için teknik gereksinimleri araştırmaya başlayacak.

Tarih: 16 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

Kripto Finserv Firması Bakkt, Yakında New York Menkul Kıymetler Borsası’nda Halka Açık Ticaret Yapacak

Intercontinental Exchange’in (ICE) dijital varlık yönetimi kolu olan Bakkt Holdings, 18 Ekim’den itibaren, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda halka açık bir şirket olacağını duyurdu.

Bakkt’ın halka arzı, Chicago merkezli özel amaçlı bir satın alma şirketi olan VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşmenin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Tarih: 16 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

ABD’nin En Büyük İkinci İpotek Kredi Kuruluşu UWM, Bitcoin Ödeme Planlarını Terk Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük toptan ve satın alma kredisi verenlerden biri olan United Wholesale Mortgage (UWM), ağustos ayında ipotek ödemeleri için Bitcoin ve Ether’i test etme planlarını daha önce açıklamıştı. Mortgage, bir test yaptıktan sonra Bitcoin ödeme planlarından vazgeçiyor.

Tarih: 15 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

CFTC, Stablecoin Veren Tether Ve Crypto Exchange Bitfinex’e 42,5 Milyon Dolar Para Cezası Verdi

15 Ekim 2021 Cuma günü, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitfinex’in ana şirketi Tether Holdings Limited ve Ifinex Inc.’e toplam 42,5 milyon dolar ceza ödemesini emrettiğini duyurdu.

CFTC, Tether’i “ABD doları tether token ( USDT ) stablecoin ile bağlantılı olarak doğru olmayan veya yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve maddi gerçeği ihmal etmekle” suçluyor.

Tarih: 15 Ekim 2021
Kaynak: News.bitcoin.com

G7 Liderleri Merkez Bankası Dijital Para Birimi Yönergelerini Yayınladı

G7’den finans liderleri, CBDC’lerin nakdi tamamlayacağı ve para sistemine zarar vermemesi gerektiği konusunda hemfikir. Lidreler, merkez bankası dijital para birimlerini görüşmek üzere Çarşamba günü Washington’da bir araya geldi ve bunların uygulanmasına ilişkin 13 kamu politikası ilkesini onayladı.

Tarih: 14 Ekim 2021
Kaynak: Cointelegraph.com

Vladimir Putin, Kriptonun Muhtemelen Uzlaşma Birimi Olarak Rol Yapabileceğini Söyledi

Vladimir Putin, Moskova’daki Rus Enerji Haftası konferansında kripto para birimleri hakkında kararsız bir teklifte bulundu.

Rusya Devlet Başkanı, kripto para birimlerinin bir yerleşim birimi olarak kullanım bulabileceğini, ancak enerji işlemlerinde kullanılıp kullanılamayacağını söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi.

Tarih: 14 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto.com

Binance, OTC Kripto Ticareti İçin Çin Yuan Çiftlerini Listeden Çıkarıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası, son hamlesiyle Çinli traderlardan uzaklaşmaya devam ediyor.

13 Ekim’deki bir duyuruda; Binance, yıl sonunda Çin Yuan (CNY) ticaretini sonlandıracağını belirtti.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto.com

Kripto Firma Sahipleri Vergi Kaçakçılığını İtiraf Ettiler, 5 Yıla Kadar Hapis Cezası İle Karşı Karşıya

13.000’den fazla yatırımcıdan yaklaşık 24 milyon dolar toplayan bir kripto para birimi şirketinin sahipleri vergi kaçırmaktan suçlu bulundu.

ABD Avukatı Chad Meacham vekili Chad Meacham, “Kripto konusunda bilgili bu sanıklar, yatırımcılarına yalan söyleyerek, gelirleri cebe indirerek ve IRS’den gelen geliri gizleyerek gelişmekte olan bir teknolojiyi kullandılar” dedi.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

SEBA Bank, Kullanıcıların Kripto Getirisi Elde Etmeleri İçin Bir Program Başlattı

İsviçre merkezli finans kuruluşu SEBA Bank’ın müşterileri yakında kripto varlıklarından getiri elde edebilecekler.

Müşteriler şu anda Polkadot, Tezos ve Cardano’da getiri elde edebiliyor, ancak banka önümüzdeki aylarda daha fazla hisse kanıt protokolü, eklemeyi planladığını söyledi.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

BOE Başkan Yardımcısı, Kripto Sektörünü Düzenlemek İçin Kurallara İhtiyaç Duyduğunu Söyledi

Bank of England Finansal İstikrardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe; merkezi olmayan finansın oluşturduğu riskleri ve bu duruma bankaların daha fazla dahil olmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

SEC Komiseri, ‘Güvenli Liman’ Yasalarının ICO Sorunlarını Daha da Kötüleştireceğini Söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda görevli Caroline Crenshaw, “güvenli liman” önerisinin 2017 ve 2018’deki ilk madeni para arzı (ICO) patlaması sırasında görülen sorunları daha da kötüleştireceğini söyledi.

SEC Komiseri Caroline Crenshaw, kripto firmaları için güvenli bir liman yerine, kripto firmalarının uyumluluk planlarını belirlemek için SEC ile birlikte çalıştığı bir “köprü” çağrısında bulundu.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Türkiye’nin Büyük Kripto Borsası Coinzo Kapandı

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinzo, dijital varlık alım satım hizmetlerini sonlandırıyor.

Platform, web sitesinin önümüzdeki altı ay içinde kullanıcıların kripto para birimlerini ve tüm varlıklarını geri çekmelerine izin vermek için çevrimiçi kalacağını söyledi.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

IMF Kripto Riskleri Üzerine: Düzenleme Eksikliği Finansal İstikrarı Tehdit Edebilir

Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel bir finansal istikrar raporunda kripto piyasasının dünya ekonomisi üzerinde sahip olabileceği çeşitli etkilerden bahsetti.

Stabilcoinlere özel bir önem veren kuruluş, bir bütün olarak piyasa için küresel düzenleme standartları çağrısında bulundu.

Tarih: 13 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto.com

Youtube, Anthony Pompliano’nun ‘Zararlı Ve Tehlikeli’ Kripto Kanalını Geri Yükledi

Anthony Pompliano, platformun “zararlı ve tehlikeli” olarak nitelendirilmesinin ardından YouTube, kripto para odaklı kanalı geçici olarak sildi. Daha sonra geri yüklenmiş olsa da, kripto para topluluğu sansür için eleştirilerde bulundu.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto.com

Binance, BSC Ekosistemini Geliştirmek İçin 1 Milyar Dolarlık Fon Başlatacak

Binance kripto para borsası, Binance Akıllı Zincir ekosisteminin yeteneklerini genişletmek ve finansal teknoloji sektöründe ana akımı benimsemeyi ilerletmek için 1 milyar dolarlık bir hızlandırıcı fonu duyurdu.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak:cointelegraph.com

Tik Tok Kripto, Beta Sürümünü Başlattı

Video paylaşım platformu iOS ve Android’de kullanıma sunuldu. Kripto endüstrisinin şu anda gördüğü benzeri görülmemiş ilgiyle, birçok yeni proje blok zincirine dönmeyi ve yeni izleyiciler çekmeyi tercih ediyor.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak:cointelegraph.com

Wells Fargo, SoftBank, Kripto Analitik Firması Eliptik’e Milyonlarca Yatırım Yaptı

Eliptik kripto analitiği ve risk hesaplama firması 60 milyon dolarlık yatırım aldı. Destekleyenler arasında Wells Fargo Strategic Capital ve SoftBank yer alıyor.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto.com

Bitmain, Çin’e Kripto Madencilik Ekipmanı Göndermeyecek

Madencilik donanımı üreticisi Bitmain artık ürünlerini Çin anakarasına göndermeyecek. Şirket, hareketin yerel düzenlemelere yanıt olarak yapıldığını açıkladı. Duyuru, ülkedeki kripto madenciliği operasyonlarına yönelik uzun süreli bir baskıyı ve kripto para birimleriyle ilgili faaliyetlere yakın zamanda yinelenen geniş yasağı takip ediyor.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak:news.bitcoin.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Borsa Ressamı (@borsaressami) ve REN

Borsaressami bu hafta REN analizinde düşen trend kırılımından sonra beklenen yükselişi yapamadığını ve hala yapacak bir şeyleri olduğunu belirtmiş. Fiyat analizinde grafikte belirtilen hedef seviyelerine de henüz ulaşmadığını görebiliriz.

Fiyat trendin altına inmediği sürece pozitif bir görünüm sergiliyor. 1.13 seviyesi önündeki ilk direnç ve hedef noktası olarak karşımıza çıkıyor.

MAG COİN (@btc_magazin) ve QTUM

Btc_magazin bu hafta QTUM analizinde, 11.7 seviyesinde bulunan destek bölgesi üzerine fiyatı atmış olarak gözüküyor. Grafikte belirtilen bu kırılımdan sonra tekrar bir desteğe retest yaparak sonrasında daha sağlıklı bir şekilde yukarıya hareket ettirmesi olarak bizlere göstermek istemiş. Belirtilen destek altına düşmediği sürece yukarı yönlü hareketler görebiliriz.

COINLARD (@WaltonCoinlord) ve THETA

WaltonCoinlord bu hafta THETA analizinde, fiyatın 5.9 ve 6.7 arasında sıkıştığını ve destek bölgesinin altına indiğinde stop olunması gerektiğini analizde göstermek istemiş. Buranın altında yapacak kapanışlar daha fazla düşüş getirebilir. Eğer 6.7 seviyesi kırılır ise fiyat 8.9 ve 11.6 seviyelerine doğru yola çıkabileceğini grafikte bizlerle paylaşmış. Fiyatın nihai hedefi 18 seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Kırılımlara dikkat!.

Çakma Üstad (@cakmaustad) ve ZIL

Cakmaustad bu hafta ZIL analizinde, düşen bir trend yapısının olduğunu grafikte bize aktarmış. Fiyat kırılım seviyesine yakın bir bölgede akümüle oluyor gibi gözüküyor. Buranın kırılması hızlı bir yükseliş getirebileceği için dikkatlice takip edilmeli gibi duruyor. 0.15 seviyesi bir direnç bölgesi olarak gözüküyor. 0.05 seviyesi ise düşüş durumunda tepki alacağı destek bölgesi olarak karşımızda…

Kripto CEO (@kripto_CEO) ve LİNA

Kripto_CEO bu hafta LİNA analizinde, önemli nokta olan direnç bölgesine geldiğini grafikte bize göstermiş. 0.069 seviyesi kırılmaz ise yediği tepkiye göre düşüş hareketi hızlanabilir. Bu bölge kırılıp üzerinde kapanışlar geldiğinde yükseliş hareketine başlayabilir. Kırılım gerçekleştiğinde ilk hedef 0.13 seviyesi olarak grafikte gösterilmiş. Kırılım takip etmekte fayda var.

Borsa Hakemi (@BorsaHakemi) ve BAND

BorsaHakemi bu hafta BAND analizinde, düşen bir trend yapısı oluştuğunu ve fiyatın bu trendi kırdığını göstermiş. Fiyat eğer üzerinde kapanışlar yapar ve altına inmez ise yükseliş yönlü hızlı hareketler görebiliriz. Önünde potansiyel ilk direnç 11.5 seviyesi olarak gözüküyor. Trend altına sarkar ve düşüş devam ederse 6.5 seviyeleri destek olarak çalışabilir.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Smart Contract ile NFT Projesi Tasarlamak İsteyen Ekipler Üzerine

Smart Contract, yayınlamış olduğu bu flood ile; NFT Projesi tasarlamak isteyen kişilere önerilerde bulunmuş. Flood’un devamında yer verdiği örnek ile, öğrenmeyi daha kolay bir hale getirmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Michael S. ile Binance’in Ve Smart Chain’in İlk Fan Token’ı Lazio’nun Nasıl Alındığı Üzerine

Michael S. yayınlamış olduğu bu flood ile; “Binance borsası ve Smart Chain’in ilk fan token’ı “LAZIO””nın nasıl alındığına ve alım satım durumlarına karşı bilgilendirici bir paylaşımda bulunmuş. Yayınlamış olduğu bu flood’un belirli kısmında teknik, belirli kısımlarında ise yüzeysel bir anlatım tercih ederek konun daha anlaşılır hale gelmesini sağlamış.

Jrkripto ile MEGA Altcoin Rallisi Hakkında

 

Jrkripto bu flood’unda, MEGA Altcoin Rallisi’nin ne olduğu, ne zaman geleceği ve hangi şartlar oluşursa gerçekleşeceği konularına değinerek, takipçilerine bilgilendirici bir paylaşımda bulunmuş.

Mesut Gülecen ile NFT Projelerinde Adını Sık Sık Duyduğumuz Metaverse Üzerine

Mesut, yayınlamış olduğu bu paylaşım ile, Blockchain ve NFT teknolojileri ile dijital varlıklarımıza tam anlamıyla sahip olmamızı sağlayacak “Metaverse” konusunda detaylı ve bilgilendirici bir paylaşımda bulunmuş.

Celil Öztürk ve Sosyal Token Nedir? Web 3.0’ın ve Kripto Varlık Ekosisteminin Neresinde? Soruları Üzerine

Celil Öztürk bu flood’unda “Sosyal Token Nedir?” ve “Web 3.0’ın ve Kripto Varlık Ekosisteminin Neresinde?” sorularına BTCHaber’e yazmış olduğu yazısı ile okuyucularına sunuyor. Yayınlamış olduğu bu makalede, birçok bilgiye yer verirken, ünlü yatırımcı Raoul Pal’ın düşüncelerini de okuyucular ile buluşturmuş.

Wind Crypto Ve Launchpad Platformu Üzerine

Wind Crypto, yayınlamış olduğu bu flood ile, gelecek tarihte piyasada işlem görebilecek Launchpad platformu hakkında bilgiler vererek, daha teknik konuların derinleştirilmesi gerektiğine vurgu da bulunmuş.

Barış Büyüktaş ve NFT Projelerindeki Dolandırıcılık Vakalarına Karşı Alınabilecek Önlemler Üzerine

Barış Büyüktaş bu flood’und, NFT projelerindeki dolandırıcılık vakalarına karşı alınabilecek önlemler üzerine önerilerde bulunarak, gerekli güvenlik önlemlerini ve olası senaryoları takipçileri ile paylaşmış.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

Crypto Tourist bu incelemesinde @FomoChronicles projesinden bahsetmiş. Projenin karikatür dünyasi ile iç içe olan farklı bir yapısı olduğunu belirtiyor.

Projenin türünün ilk örneği olacak olan hareketli NFT manga olduğunu belirtiyor. Flood’da IDO tarihini gösteren Tourist, yerel tokenın OTAKU olduğunu söylüyor. BEP-20 üzerinde olacak tokenın market capinin düşük olmasından dolayı dikkatini çektiğini belirtiyor.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.