Haftanın Kripto Analiz Bülteni #21: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #21: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 21. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

4 – 10 Ekim tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 21. sayısıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

BTCUSD-2021-10-11-16-42-22

Bitcoin’de fiyat pozitif seyretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftaki bültende güçlü bir boğa yükselişi için şartın ATH bölgesini kırması olduğunu belirtmiştik. ATH bölgesindeki son engel ise 56.500 57.000 bölgesindeki direnç noktası olarak gözüküyor. 60.000 dolardaki psikolojik direnci saymazsak 56.500 üzerinde günlük / haftalık kapanışlar ATH bölgesine hızlı bir atak getirebilir.

Eğer direnç aşılamazsa grafikteki destek alanları önemli. Bu desteklerin aşağı kırılması halihazırda zararda olan altcoin yatırımcılarının panik satış yapmasına ve düşüşün derinleşmesine sebebiyet verebilir

Ana Destek: 50.500
Ara Destek:53.000
Alt Destekler: 48.000 – 44.500

Ana Direnç: 56.500
Üst Direnç: 64.500
Psikolojik Direnç: 60.000

ONT 

Bu hafta ONT analizinde simetrik üçgen yapısı içerisinde fiyatın hareket ettiğin görebiliriz. Yukarı yönlü düşen trendi kırarak, fiyat günlük kapanış yapmış ama hacimli olmadığı için üzerinde tutunamayarak sahte hareket olarak kalıp tekrardan formasyon içerisine girmiş. 

Kırılım hangi yöne olur ve üzerinde birkaç günlük mum kapatır ise o yöne hızlıca hareket edebilme ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

Ana Destek : 0.54
Ara Destek : 0.72

Ana Direnç : 2.95
Ara Direnç : 1.32

OXT

Bu hafta OXT analizinde yükselen üçgen yapısı oluşuyor gibi gözüküyor. Yükselen trend çizgisine ikinci temas gerçekleştiği yer aynı zamanda paritenin önemli destek noktası olan 0.28 bölgesi olduğunu görebiliriz.

Bu bölge kırılmadığı sürece yön yukarı demek yanlış olmaz. Fiyatın kırılım için biraz daha süresi var gibi duruyor. Kırılımlar ne yöne olursa hareket o yöne olacaktır. Bu doğrultuda mutlaka kırılımlar takip edilmeli.

Ana Destek : 0.22
Ara Destek : 0.28

Ana Direnç : 0.73
Ara Direnç : 0.49

SAND 

Bu hafta SAND analizinde fiyatın gerçekleştirdiği formasyon OBO ( Omuz – Baş – Omuz ) formasyonu olarak gözüküyor. Bu formasyon yükseliş trendlerinin sonunda dönüş formasyonu olarak kullanılır. Buna istinaden fiyatın ilk olarak düşüş yönde hareket etmesi olası gibi duruyor. 0.90 bölgesinin kırılması formasyonu geçersiz kılar ve tekrar yükseliş trendine sokabilir. 

Ana Destek : 0.36
Ara Destek : 0.57

Ana Direnç : 1.2
Ara Direnç : 0.90

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Kore Kripto Borsası Upbit, Doğrulanmamış Kullanıcılar İçin Para Çekme İşlemlerini Durduracak

Büyük Güney Koreli kripto ticaret platformu Upbit, bu hafta doğrulanmamış kullanıcılar için hizmetleri kademeli olarak sınırlamaya başlayacağını duyurdu.

Tarih: 4 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Amerika’nın En Büyük Beşinci Bankası Kripto Saklama Hizmetini Başlattı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük beşinci perakende bankası olan US Bank, Salı günü kurumsal yatırımcılar için bir kripto para saklama hizmeti başlattığını ve potansiyel olarak dijital varlıkların daha geniş ana akım kabulü için, zemin hazırladığını duyurdu.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

BAE, Dolandırıcılıkla Mücadele Etmek İçin Kripto Endüstrisiyle Çalışmaya Başladı

Dubai Polisi, “yatırımcılar için kriptoyu güvenli hale getirmek” için BitOasis ile bir araya geliyor.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Gensler, SEC’in Kriptoyu Yasaklamayacağını Doğruladı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkanı Gary Gensler, ajansının kripto para birimini yasaklama yetkisine veya niyetine sahip olmadığını doğruladı.

Tarih: 6 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Drepublic, Dünyanın İlk Birleştirilebilir Nft Platformu Metacore’u Başlattı

Blockchain şirketi DRepublic, yeni EIP-3664 Modülerliğini kullanarak yenilikçi birleştirilebilir, NFT platformu MetaCore ve NFT ürünü Leboot’un piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

ABD Adalet Bakanlığı, Suç Faaliyetlerini Araştırmak İçin Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi (NCET) Kurdu

ABD Adalet Bakanlığı, kripto para birimlerinin cezai kullanımını caydırmak için yeni oluşturulan Ulusal Kripto Para Birimi Uygulama Ekibi için üyeler seçti.

Ekip, kripto ile ilgili yasa dışı faaliyetlerin faillerini araştıracak, kovuşturacak ve bunlardan kazanılan veya kaybedilen varlıkları geri alacak.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Stader Labs, Kripto Para Birimini Genişletmek İçin 4 Milyon Dolarlık Fon Artırımını Tamamladı

Bir kripto para birimi staking yönetim platformu olan Stader Labs, Perşembe günü Ethereum, Near ve Polkadot dahil olmak üzere birden fazla blok zincirinde gelişimi hızlandırmak ve pazarlama kampanyalarını genişletmek için 4 milyon dolarlık bir finansman turunu duyurdu.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Moneygram, Stellar Blok Zincirini Kullanarak USDC Anlaşmasını Başlattı

Finansal hizmetler şirketi MoneyGram International, tüketicilerin Circle’ın popüler sabit parası USD Coin’i ( USDC ) kullanarak para göndermelerini ve doğrudan itibari parayı dönüştürmelerini sağlamak için Stellar Development Foundation ile ortaklık kurdu.

Ortaklık, MoneyGram müşterilerinin fiziksel şubelerde USDC stablecoin kullanarak hesaplarına para yatırmalarını ve hesaplarından para çekmelerini sağlayacak.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Borsa Komisyoncusu Platformu Public.Com, Kripto Ticareti Özelliği Ekliyor

New York merkezli bir neo-aracılık kuruluşu olan Public.com, müşterileri için kripto alım satım hizmetlerinin başlatıldığını duyurdu.

Perşembe günü yayınlanan bir açıklamada, Public, kullanıcıların hisse senedi portföylerini yönetmek için kullandıkları aynı uygulamada kripto para ticareti yapabileceklerini ve depolayabileceklerini açıkladı.

Duyuruya göre, yeni kripto ticareti özelliği önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Rusya, Akredite Olmayan Yatırımcıların Kripto Alımlarını Sınırlamayı Hedefliyor

Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov, yerel haber ajansı Interfax’ın Çarşamba günü bildirdiğine göre, Rusya’nın perakende yatırımcıları kriptoya yatırım yapmanın potansiyel zararlarından korumak için yeni yasalar çıkarması gerektiğini savundu.

Bu amaçla, ülke parlamentosundaki milletvekillerinin, akredite olmayan yatırımcıların kripto para birimi yatırımlarını sınırlamak için yeni mevzuat düşündükleri bildirildi.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Blockchain Uygulama Platformu, Defi Ve Gamefi’ye Odaklanan İkinci Hackathon’u Başlattı

Bir blockchain uygulama platformu olan Lisk, geliştiricilerin Temmuz hackathon’unu takiben en son Lisk SDK ile bir blockchain uygulaması oluşturma fırsatına sahip olacağı ikinci HackOnLisk etkinliğini başlatıyor.

Lisk ekibi bu sefer yeni Mainnet v3’ü kutluyorlar ve geliştiricilerin, merkezi olmayan finans (DeFi) ve GameFi alanlarına odaklanmasını istiyorlar.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Velas, Blockchain Hibe Programını 100 Milyon Dolara Çıkardı

İsviçre merkezli teknoloji şirketi Velas, blok zincirinin üzerine inşa edilen girişimlere 100 milyon dolar ayırdı ve bu yılın başlarında 5 milyon dolarlık ilk taahhütten önemli bir artışa işaret ediyor.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Çin, Kripto Para Madenciliğini ‘Piyasa Erişimi İçin Negatif Listeye’ Ekleyecek

Çin, ülkenin en son “Piyasa Erişimi için Negatif Listesine” kripto para madenciliği eklemeyi önerdi. Kripto para madenciliğini yatırımcılara kapalı bir sektör haline getirecek.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Pro-Kripto Senatörü Cynthia Lummis, 100 Bin Dolara Kadar BTC Alımını Açıkladı

Wyoming’den milletvekili, Kongre’de Bitcoin ve blok zinciri teknolojisinin sesli bir destekçisi oldu. Wyoming’den Cumhuriyetçi Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Cynthia Lummis, Perşembe günü sunulan belgelere göre 16 Ağustos’ta 50.001 ile 100.000 dolar arasında Bitcoin ( BTC ) satın aldığını açıkladı.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Gelato, Web 3.0 Otomasyonu İçin Ağır Destekçilerden 11 Milyon Dolar Topladı

Akıllı sözleşme otomasyon ağı Gelato, Dragonfly Capital tarafından yönetilen ve ParaFi Capital, Nascent, IDEO CoLab Ventures ve Aave kurucusu Stani Kulechov’un katılımıyla A Serisi fonlama turunda 11 milyon dolar topladı.

Gelato, akıllı sözleşme işlemlerini otomatikleştirerek ve kullanıcıların portföylerini yeniden dengelemelerine yardımcı olarak basitçe DeFi’yi hedefliyor.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Bitkraft VC, Blockchain Oyunları İçin 75 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu Başlattı

Bitkraft’ın 75 milyon dolarlık yeni token fonu, altı farklı projedeki yatırımları şimdiden kapattı. Fon, herhangi bir iş geliştirme aşamasında olan ve yeni kurulan şirketlere para koyacağı anlamına gelen “aşamalı agnostik” stratejisini kullanıyor.

Öz sermaye yatırımının yanı sıra, kripto para birimlerine ve ödenemez belirteçlere (NFT) yatırım yapacak.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Beyaz Saray Yönetimi Kripto Yürütme Kararını Düşünüyor

Başkan Joe Biden başkanlığındaki Beyaz Saray yönetimi tarafından önerilen kripto para birimleriyle ilgili bir yürütme emri taslağının üst düzey yetkililer ve düzenleyiciler arasında dolaştırıldığı bildiriliyor.

Bloomberg’e göre bu taslak şu anda inceleniyor ve henüz kabul edilmedi veya resmi olarak onaylanmadı. Kabul edilirse, önerilen bu yürütme emri, yürütme kolundaki çeşitli federal kurumları ve departmanları “ilgili kripto alanları” hakkında araştırma yapmaya çağıracaktır.

Tarih: 9 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Bitkraft Ventures, Blockchain Oyun Projeleri için 75 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

VentureBeat, Bitkraft Ventures’ın ABD’de “blockchain oyun ve dijital eğlence” yatırımları için kullanılacak 75 milyon dolar değerinde bir token fonu başlattığını bildirdi.

Yeni fon, Mart 2021’de Bitkraft ekibine katılan Piers Kicks tarafından yönetilecek.

Tarih: 10 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Bitmain, Antminer Kripto Madencilik Ekipmanlarının Çin’e Sevkiyatını Durdurdu

Çinli bir kripto para madenciliği ekipman üreticisi olan Bitmain, yerel yetkililer tarafından getirilen kripto yasağının ardından; 11 Ekim’den itibaren Çin’deki işini durdurmak zorunda kaldı.

Tarih: 10 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Mcdonald’s China 31. Yıl Dönümünde 188 NFT Dağıtacak

Fast-food devi McDonald’s China, Çin pazarındaki 31. yıl dönümünü kutlamak için 8 Ekim’de bir dizi 188 misli olmayan token (NFT) yayınladı. “Big Mac Rubik’s Cube” olarak adlandırılan NFT’ler, çekilişin bir parçası olarak çalışanlar ve tüketiciler arasında dağıtılacak.

Tarih: 10 Ekim 2021
Kaynak: cointelegraph.com

Afrikalı Yatırımcılar Kripto Parayı Eğitim Amaçlı Kullanıyor

Yakın zamanda yapılan bir anket sonucunda Kenya, Nijerya ve Güney Afrika’daki kripto para yatırımcılarının çoğunluğu çocukları için eğitim fonları oluşturmak için bu sektörü kullandığı ortaya çıkmakta.

Tarih: 4 Ekim 2021
Kaynak: Kriptohaber.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Teknik Analiz (@EnesAKARSU) ve REN

EnesAkarsu bu hafta REN analizinde alçalan takoz formasyonu için son kısımda olduğunu bize açıklamış. Fiyatın sıkıştığını ve ne yöne kırılım gelirse o yöne hızlıca gidebileceğini bize gösteriyor.

Bu ihtimal gerçekleşir ve kırılım düşüş yönlü olursa 0.90 seviyesine kadar, yükseliş yönlü olursa 1.20 seviyesine kadar hareket görebiliriz.

Cavalry Crypto (@CavalryisBack) ve FIS

CavalryisBack bu hafta FIS analizinde uzun zaman diliminde güzel bir üçgen yapısı oluştuğunu bize aktarıyor.

Üçgen yapısı kırılmış ve ufak retest diyebileceğimiz bir geri çekilme yaşamış gibi gözüküyor. Buradan fiyatın yükseliş yönlü olabileceği düşünülebilir. Fiyat 1.5 civarı olan bölgenin altına inmediği sürece yukarı yönlü hareket beklenebilir.

Crypto KİNG KONG (@KriptoKINGKONG) ve SLP

KriptoKINGKONG bu hafta SLP analizinde düşen trend yapısı oluştuğunu ve fiyatın, bu yapıyı kırarak üzerinde akümüle olduğunu bizlere aktarmış.

Fiyatın trendin altına düşmediği durumda yükselişte önündeki ilk direnç 0.15 olarak gözüküyor. Trend altına düşerse alt destekler hızlı şekilde test edilebilir.

Ekonomikoçu (@ekonomikocu) ve BAKE

Ekonomikocu bu hafta BAKE analizinde fiyatın akümüle olduğunu göstermek istemiş. Grafikte fiyat 1.52 ile 1.92 arasında hareket edecek gibi gözüküyor. Bu bölgelerden hangisi kırılır ise o yöne hızlanabilir. Yükseliş yönlü, açıkça bakabilmemiz için belirtilen 3.4 direncinin kırılması şart gibi gözüküyor.

Salt Traders (@saltraders) ve AUTO

Saltraders bu hafta AUTO analizinde haftalık bazda çift dip yapısı oluştuğunu aktarmış. Ayrıca grafikte oluşan düşen trend yapısı mevcut. Bu trend yapısının kırılması demek fiyatın 2000 – 2500 seviyelerine yükselmesine olanak sağlayabilir demek olabilir. 676 seviyesinin altına inmesi ise düşüşü daha da derinleştirebilir.

Borsa Ressamı (@borsaressami) ve DYDX

Borsaressami bu hafta DYDX analizinde kama yapısının oluştuğunu bize aktarmış. Grafikte bulunan eğik direnç kırılımından sonra yükselişe hazırlıklı olmak mantıklı olacaktır. Kırılımdan sonra fiyatın önündeki dirençler 30$ ve 39$ olarak gözüküyor.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

JrKripto ve Bitcoin’deki Yükselişe Etki Edebilecek Önemli Günler ve Sebepleri Üzerine

JrKripto bu flood’unda, Bitcoin’in yükselişine etki edebilecek bazı önemli tarihleri ve bu tarihleri önemli kılan sebepleri detaylıca paylaşmış. JrKripto’nun vermiş olduğu tarihlere göre: 13 Ekim Dünya Blockchain Zirvesi (Dubai), 27 Ekim Blockchain Life (Moskova), 4 – 6 Kasım Bitcoin Konferansı (Atalanta), 15 Kasım Bitcoin Taproot Aktivasyonu ve 16 – 20 Kasım Bitcoin Haftası’nda meydana gelebilecek gelişmelere değinmiş. Bizler de bu tarihleri merakla bekliyor ve gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Smart Contract ve NFT Projelerine Yatırım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Üzerine

Smart Contract bu paylaşımında, NFT projelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri olan “NFT’nin nerede saklanacağı” konusuna değinerek, takipçilerine on-chain ve off-chain konularını detaylıca ele aldığı makaleden bahsetmiş.

Celil Öztürk ve Bitcoin ETF Neden Önemli Sorusu Üzerine

Celil Öztürk yayınlamış olduğu bu paylaşımında, ETF kavramına, BTC ve ETF’nin tarihi gelişimine, BTC ve ETF onayının önemine ve daha birçok kıymetli bilgiye, Uzman Görüşü’ne yazmış olduğu yazıda detaylıca bahsetmiş.

AVAX TR ve Club Penguin Özelliği Üzerine

Avax TR twitter hesabından yayınlamış olduğu bu paylaşımda, penguin_defi üzerine kurulan Club Penguin özelliğinden bahsetmiş. Yayınlamış olduğu flood’un devamında ise, Club Penguin hakkında Türkçe içerik ile detaylı birçok bilgi vermiş.

JrKripto ve Kazanç Potansiyeli Yüksek 3 Altcoin Hakkında

JrKripto yayınlamış olduğu bu paylaşımda, yüksek kazanç potansiyeline sahip 3 altcoin hakkında “Nedir, Kurucuları Kimlerdir?” başlıklarının da yer aldığı bilgilendirici bir paylaşım yapmış.

Crypto Rollbang ve Yeni İnternet Metaverse Hakkında

Crypto Rollbang, yayınlamış olduğu bu paylaşımda, son zamanlarda popüler olan metaverse teknolojisi hakkında bilgilendirici birçok bilgiye yer vermiş. Flood’un devamında Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in yorumuna ve popüler Youtuber Barış Özcan’ın “İnternetten Sonra Bu Gelecek! Metaverse” başlıklı videosuna değinmiş.

Tobby Kitty ve IBC Köprüsünün Açılış Oylaması Üzerine

Tobby Kitty, yayınlamış olduğu bu paylaşımda kriptonun en iyi köprülerinden biri olarak nitelendirilen IBC köprüsünün açılması için başlatılan oylama hakkında kendi yorumlarına yer vermiş.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

V eth bu incelemesinde Coinlist üzerinden satışı gerçekleşcek olan GODS tokenı ve Gods Unchained projesini incelemiş.

Gods Unchained oyunun popüler bir strateji – kart oyunu olduğunu söylemiş. Oyunun henüz daha beta aşamasında olmasına rağmen 450 bin üzerinde kullanıcı sayısı olduğunu belirtmiş.

Bu kart oyununun en büyük özelliğinin oyundaki her bir itemin, Ethereum güvencesiyle kullanıcısına sahip olduğunu belirtmiş. NFT sistemiyle her bir kartın oyuncuya sahiplik güvencesi veriliyor.

Aynı zamanda marketlerinde çeşitli kart paketlerinin satıldığını ve çok aktif bir marketi olduğunu belirtmiş. GODS tokenın marketlerde alım satımlarda ve fee ödemelerinde kullanılacağını söylemiş.

GODS tokenın aynı zamanda DAO sistemi olduğunu ve token tutan kullanıcıların yönetimde söz sahibi olduğunu belirtmiş. GODS token arzının 500 milyon olduğunu göstermiş. Flood’da ayrıca GODS token ile ilgili satış detaylarına ve tarihlerine de yer vermiş.

Topluluk Projelerine Destek

Kripto paraların, yeni bir dünyanın ve ekonominin inşa edilmesinde büyük rol oynayacağına inanan ve destekleyen Luna DAO, Türk topluluğun katılımına açıldı!

Topluluk odaklı bir platform olarak topluluğa hitap eden her projeyi destekliyoruz ve Luna DAO’ya bu serüveninde başarılar diliyoruz.

“Topluluk için topluluk ile beraber yarat!”

Detaylı bilgi için: lunadao.substack.com

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.