Haftanın Kripto Analiz Bülteni #2: Bitcoin’de Volatilite, Asya’dan FUD Haberleri, Haftanın Gözde Gem Hunt Projesi

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #2: Bitcoin’de Volatilite, Asya’dan FUD Haberleri, Haftanın Gözde Gem Hunt Projesi

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 17. sayısına hoşgeldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

6 – 12 Eylül tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 17. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BITCOIN

Bitcoin geçtiğimiz hafta büyük düşüşünü yaptıktan sonra kırmızı alanda konsolide olmaya devam ediyor. Bu alanın üst ve alt sınırlarını test ediyor. Hareket yönünü kestirebilmek için bu alanların aşağı-yukarı kırılması gerekiyor. Aşağı kırılması durumunda yeşil destek, yukarı kırmızı durumunda kırmızı direnç alanları çalışacaktır. Fiyat bu bölge içinde düşük tepeler yaptığından bir düşüş trendi oluşturmuş durumda. Eğer sarı trend çizgisi yukarı kırılırsa kanal yapısını da kırmayı deneyebilir.

Ana Destek: 44.400 Alt Destek: 42.200 Ara Destek: 43.500 Ana Direnç: 47.300 Üst Direnç: 50.500 Ara Direnç: sarı düşüş trend çizgisi

CAKE

CAKE düşen bir trend oluşturmuş. Fiyatın destek bölgesi 18 bölgesi gözüküyor. Buranın altına düşmesi düşüşü daha da hızlandırabilir. Eğer yukarı yönlü harekette trend kırılır ise ilk önce 26 seviyesi daha sonra 44 seviyesi ilk dirençler bu bölgeler hızlı kırılır ise yükselişinde hızlı olması olası gözüküyor.

Ana Destek: 18 Ara Direnç: 26 Ana Direnç: 44

CHZ

CHZ düşen trend formasyonu yaparak eğik direnci kıramıyor. Şu an bir düşen trend de hareket ediyor. Düşüş devam ederse en güçlü destek bölgesi 0.19 test etmesi olası duruyor. Trend kırılır ve yukarı yönlü bir hareket gerçekleşir ise 0.45 seviyesi önemli bir direnç öncelikle burayı aşması gerekiyor. Trend kırılsa bile 0.45 bölgesinin üzerine atması önemli. Direnç kırıldığında fiyatın 0.76 bölgesini test etmesi olası gözüküyor. Ana Destek: 0.19 Ara Direnç: 0.36 – 0.45 Ana Direnç: 0.76

DOT

DOT kama formasyonu oluşturduktan sonra yükselişini gerçekleştirmiş ve 27 bölgesinden bir tepki alarak hafif çekilme yaşamış. Yükseliş sonrasında devam ederek 27 bölgesi kırılmış ve retest yaparak destek olarak çalışmış. Bu şekilde devam ettiğinde önünde ATH noktası olan 48 bölgesi duruyor. Bu bölge kırılır ise yükseliş daha hızlı devam edebilir.

Ana Destek: 19.40 Ara Destek: 27.40 Ana Direnç: 48

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Delta Exchange Borsasından Solana (SOL) ve Cardano (ADA) Adımı

Bitcoin, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi popüler bir çok kripto para birimi, salı günü gerçekleşen ani hareketten olumsuz etkilenirken, piyasalar bugun toparlanma sinyalleri vermeyi sürdürdü. Toparlanma sinyallerine ise olumlu haberler eşlik ediyor. Delta Exchange, SOL ve ADA kripto para birimleriyle vadeli işlemlere başladığını duyurdu.

Kaynak: BeInCrypto

Binance Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesi İçin Açıklama Yaptı

Cardano (ADA) cephesinde Alonzo güncellemesi heyecanı yaşanıyor. 13 Eylül’de başlatılması planlanan güncelleme için dünyanın en popüler kripto para borsası Binance bir açıklama yaptı. Duyuruyu resmi internet sayfasından gerçekleştiren dev kripto para borsası, Cardano güncellemesini destekleyeceklerini ve güncellenmenin tamamlanmasının hemen ardından işlemlere güncel ağ üzerinden devam edeceklerini açıkladı. Duyurunun ardından %8 değer kazanan ADA coin fiyatı 2,62 dolar seviyesine yükseldi.

Kaynak: BeInCrypto

Ripple (XRP) SEC Davasında Bitcoin ve Ethereum Savaşı Kızışıyor

Popüler kripto para birimlerinden Ripple (XRP), yeni günde yönünü yukarıya çevirdi. Dün, gün içerisinde 1,01 dolar seviyelerine kadar gerileyen Ripple, yeni günde 1,13 dolar seviyelerine yükseldi. XRP fiyatı açısından oldukça kritik olan SEC davasında ise yeni günde önemli bir gelişme daha yaşandı. Dün Ripple avukatları; SEC çalışanlarının Bitcoin, Ethereum ve XRP ticareti yapıp yapmadıklarının araştırılması konusunda yeni bir başvuruda bulunmuştu. Yeni günde ise SEC avukatları Yargıç Sarah Netburn’e yazdıkları mektupta bu talebe karşı olduklarını açıkladı.

Kaynak: BeInCrypto

SEC’ten Coinbase Kripto Para Borsasına Dava Tehdidi

Bitcoin (BTC), tarihinde ilk defa bir ülke tarafından (El Salvador) resmi para olarak kabul edildiği gün %13,5 oranında sert bir değer kaybı ile karşı karşıya kalırken, Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong, sosyal medya hesabından yayınladığı bir açıklamayla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) platformda yer alan bazı işlemlerden dolayı kendilerini dava etmekle tehdit ettiğini ifade etti.

Kaynak: BeInCrypto

Jed McCaleb Ripple (XRP) Satışlarını Durdurdu

Ripple eski ortağı Jed McCaleb bir süredir XRP satışı gerçekleştirmiyor. McCaleb en son 1 Eylül tarihinde yüklü bir ödeme aldı. En son ise 31 Ağustos tarihinde XRP satışı gerçekleştirdi.

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Blackrock’un CIO’su, Bitcoin ‘Önemli Bir Şekilde Yükselebilir’ Diyor

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi Blackrock’un baş yatırım yetkilisi, Bitcoin’in önemli ölçüde yükseldiğini görebileceğini söyledi. “Yukarı dışbükeyliği olan uçucu olan varlıkları seviyorum” dedi.

Kaynak: News.bitcoin

New York BT Denetçisi, Ofiste Bitcoin Madenciliği Yapmaktan 15 Yıla Kadar Hapis Cezasıyla Karşı Karşıya

New York’lu bir BT süpervizörü, ofiste bitcoin madenciliği yapmaktan 15 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya. Araştırmaya göre, New York, Riverhead’deki Suffolk County Center ofislerine kurulan madencilik cihazlarından 10 tanesi Şubat ayından bu yana kurulmuş ve 6.000 dolardan fazla enerji tüketmiş. Ancak 36 makine daha olduğu göz önüne alındığında, toplam enerji maliyeti çok daha büyük olabilir.

Kaynak: BeInCrypto

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

CoiN MaN ve Rune

https://twitter.com/coinmann0/status/1434460501707272192 Coinmann0 bu hafta RUNE analizinde destek bölgesi olan 10 seviyesinden tepki alarak dönüş gerçekleştirmiş. Önünde ki 10.8 seviyesini aşabilirse 11.7 seviyesi sonra ki direnç olarak gözüküyor. 10.3 ara destek buranın altına inmesi 10 seviyesini getirebilir. Burası da kırılır ise düşüş derinleşebilir.

Tuna Kaya ve LUNA

https://twitter.com/bidunyayatirim/status/1436409424290136068 Bidunyayatirim bu hafta LUNA analizinde oluşturduğu çanak formasyonun direncini kırarak sonrasın retest yapıp hedefine ulaşmış gözüküyor. Grafikte belirtiği üzere yeni direncin 50.62 olduğunu söylüyor. Düşüş olur ise destek bölgesi 36.79 bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

Crypto Salvotore ve Alpha

https://twitter.com/CryptoSalvotore/status/1437077608710164480 CryptoSalvotore bu hafta APLHA/BTC analizinde üçgen formasyonu oluştuğunu göstermiş. 0.2200 seviyesi üzerinde kalması yükseliş için güzel bir emare olduğunu belirtmiş. Fiyatın sıkıştığını ve üçgen kırıldığında hedeflerin sırasıyla 0.2750 – 0.2950 – 0.3100 – 0.4000 olarak belirtilmiş.

Crypto Bull’s ve ATOM

https://twitter.com/CryptoBulls34/status/1437005625423241218 CryptoBulls34 bu hafta ATOM analizinde yükselen trend üzerinden sert tepki alarak hareketine devam ettiğini söylemiş. Fiyat 30 seviyesinde ki fraktal dirençten red yiyor. Buranın üzerinde kalması yükselişin hızlanmasını sağlayabilir. Trend kırılır ise düşüş yönlü hareketinde hızlanması olası duruyor.

Kripto Şahin ve Bitcoin

https://twitter.com/KriptoSahintas/status/1437209803550601219 KriptoSahintas bu hafta EOS analizinde fiyatın çift dip formasyonu oluşturduğunu belirtmiş. Burada 4.93 seviyesi önümüzde ki ilk direnç gözüküyor. Bu bölge kırılır ise sırasıyla 5.33 – 5.94 önümüzde ki dirençler. 4.50 seviyesinin altına düşer ise düşüşün etkisi artarak alt destekleri test etmesi olası duruyor.

İnanç Salman ve TRX

https://twitter.com/inancsalman/status/1437066567913779201 İnanç Salman bu hafta TRX analizinde düşen trendin hacimli kırıldığını belirtmiş. Fiyat eğer trend üzerinde retest gerçekleştirirse yükseliş daha da hızlanabilir. 0.1 seviyesi önemli destek bölgesi bu bölgenin altına kapanış yapar ise alt destekler test edilmesi olası. Yükseliş devam ederse 0.16 seviyesi direnç bölgesi duruyor.

4. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

Estamina ve Moonbeam Network

https://twitter.com/estamina04/status/1437453071047667715?s=19 Estamina uzun zamandır takibinde olduğu Moon Beam Network projesini takipçilerine sunmuş. MBN, Ethereum tabanlı projelerin sorunsuz ve kolay bir şekilde polkadot ağına geçmesini sağlayan bir proje oldugunu söylemiş. Son zamanlarda iyice artan Ethereum gas fee’lerinden dolayı projelerin diğer ağlara geçişler yaptığını ve MBN’nin buna nasıl öncülerden biri olabileceğini anlatmış.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.