Haftanın Kripto Analiz Bülteni #19: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #19: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 19. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

20 – 26 Eylül tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 19. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

BTCUSD-2021-09-27-13-12-56

Bitcoin geçtiğimiz günlerde düşüşe yönelik eğilimini sürdürürken Pazar günü öğlen saatlerinde gelen sert bir yükseliş mumu ile mavi düşenini kırdı.

Fakat Bitcoin düşük hacmi ile anlık olarak tek bir mumda trendlerini kırabiliyor. Şu anki durumda kritik destek direnç alanlarını takip etmek daha mantıklı olacaktır.

Bu alanlarda en kritik aralık 40.000 dolar desteği ile 44.400 dolar direnci arası. Bu iki bölge karar bölgeleri olarak kabul görüyor. 40.000 doların altında dört saatlik veya günlük kapatmalar düşüşün derinleşmesine neden olabilir.

44.400 direncinin aşılıp kalıcı olması durumunda ise tekrardan yukarı bir atak görebiliriz. Bitcoin bu iki alandan birini aşamadığı sürece aşağı yukarı sert ve kararsız hareketlerine devam edecektir.

Ana Destek: 40.000
Ara Destekler: 42.500 – 43.700
Alt Destek: 38.000

Ana Direnç: 44.400
Üst Dirençler: 46.300 – 48.000 – 50.500

SXP

Bu SXP analizinde simetrik üçgen yapısı oluşmuş olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda fiyat yükselen trend üzerinden destek almış gibi gözüküyor. Buranın kırılması düşüşü hızlandırabilir. Buradan aldığı tepki ile yukarı yönlü hareketine başlar ve devam ederse üst direncine kadar devam edebilir. Fiyatın önündeki ilk direnç 2,42 olarak gözüküyor. 

Ana Destek : 1.45

Ara Direnç : 2.42
Ana Direnç : 4.14

BTT

Bu BTT analizinde düşen bir trend oluşturduğunu ve yatay seviyeden destek aldığını görebiliriz. Fiyat 0.003 seviyesinde güçlü bir destek bölgesi oluşturduğunu ve buradan tepki alarak yükselmesini grafiğe göre bekleyebiliriz. Düşen trend kırıldığında buradan hızlı bir yükseliş yaparak önündeki ilk direnç olan 0.005 seviyesine kadar gelebilir. Burasıda kırılır ise 0.009 bölgesi direnç bölgesi gözüküyor.

Ana Destek : 0.001
Ara Destek : 0.003

Ara Direnç : 0.005
Ana Direnç : 0.009

ALICE

Bu ALICE analizinde yükselen trend üzerinde bir hareket mevcut. Son günlük mum trendden destek alarak ufak bir yükseliş gerçekleştirdi. Bu fiyatın altına düşmediği sürece yükseliş yönlü hareket bekleyebiliriz. Bu noktanın altına düşmesi ise düşüşü hızlandırabilir.

Ana Destek : 4.99
Ara Destek : 8.58 

Ana Direnç : 19.67 

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Wyoming Valisi Mark Gordon, Bitcoin Madenciliği İle İlgili Bir Yasa Tasarısı İmzaladı

Madencilik çok yoğun enerji gerektiren bir işlemdir. Madenciler Bitcoin işlemlerini doğrulamak ve “sorunları” çözmek için son derece güçlü bilgisayarlar ve donanımlar kullanırlar.Bu konuyu göz önüne alarak, Bitcoin aldığını açıklayan ilk eyalet lideri olan Wyoming Valisi Mark Gordon;

Atık ve doğal gaz alevlerini kullanarak, bitcoin madenciliği yapanların, vergiden muaf tutulmasını içeren 189 sayılı Kanun Tasarısını imzaladı.

Tarih: 25 Eylül 2021 Kaynak: Tech Strory

Pensilvanya Senatörü, ABD Hükümetinin, Çin Kripto Baskısından Faydalanabileceğini Belirtti

Kripto paralar hakkında olumlu birçok görüşe sahip olan Pensilvanya senatörü Pat Toomey’e göre, Çin kripto baskısı, ABD hükümetini yenilikçi blok zincir teknolojisine teşvik ederek, tüm vatandaşlar için yaşam standartlarını arttıracak ve ekonomik olarak özgürlük sağlayacak fırsatlar sunmakta.

Bunun üzerine Toomey Twitter hesabı üzerinden, ABD hükümetinin, finans sektörünün yararına blok zincir teknolojisinin avantajlarını elde etmek için, Pekin’in ekonomik özgürlüğe yönelik yapmış olduğu düşmanlığı kullanılması gerektiğini yayınladı. Tarih: 25 Eylül 2021 Kaynak: Crypto News Flash

Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri (CSA), Kanada’da Faaliyet Gösteren Kripto Ticaret Platformları İçin Yönerge Yayınladı

Kanada Menkul Kıymet Yöneticileri, Kanada’daki kripto ticaret platformlarını iyi bir şekilde yönetebilmek için kurallar getirilmesi gerektiğinin önemini vurgulayarak, dört ana konu hakkında bir kılavuz yayınladı.

Kılavuzun ana konusu, yanlış ve yanıltıcı olabilecek pazarlama ve reklam materyallerine karşı önlem almak oldu. Ayrıca yayınlanan bu kılavuzda, kripto ticaret platformlarına teşvik etmek için sosyal medya kullanımına yönelik düzenlemelerden bahsedilmektedir. Tarih: 24 Eylül Kaynak: Crypto News Flash

Çin Hükümetinin Kripto Para Borsasını “Yasadışı Finansal Faaliyet” Olarak Kabul Etmesi Ardından, Çinli Madenciler Göç Etmeye Başladı

Kripto para ekonomisi, 24 Eylül’de Çin merkez bankasının kripto para borsanın ülkede hoş karşılanmadığını, söylemesi ardından büyük bir sarsıntıya uğradı.

Çin hükümeti ülkede faaliyet gösteren bitcoin madencilerini çökertti. Bu, Bitcoin’in küresel hash oranının büyük ölçüde düşmesine ve birçok Çinli madencinin diğer bölgelere göç etmesine neden oldu. Tarih: 24 Eylül 021 Kaynak: Bitcoin.com

Endonezya Hükümetinden “Çin’in Yürümüş Olduğu Yoldan Gitmeyeceğiz” Duyurusu

Endonezya Ticaret Bakanı Muhammed Luthfi, yerel basına yaptığı açıklamalarda Endonezya hükümetinin tüm kripto para işlemlerinin yasaklandığını doğrulayan Çin’in izinden gitmeyeceğini vurguladı.

Ancak yetkili, hükümetin bunları yasadışı mali faaliyetlerde kullanılmaya daha az eğilimli hale getirmenin yollarını araştırdığını da sözlerine ekledi.

Muhammed Luthfi sözlerine: “Biz yasaklamıyoruz, ancak düzenlemeleri sıkılaştıracağız.” diyerek devam etti. Tarih: 25 Eylül 2021 Kaynak: Bitcoin.com

Compass Mining, Evde Kripto Para Madenciliği Yapacak Donanımı Tanıttı

At-Home Mining adı verilen yeni hizmet, kullanıcıların kişisel kullanım için madencilik ekipmanı satın almalarını sağlayan, tüketiciye yönelik bir özelliktir. Hizmet, kullanıcıların kendi evlerinde kurulabilecek madencilik ekipmanlarını aramasına ve sipariş etmesine izin verecek.

Doğrudan tüketiciye yapılan ekleme, herkesin makine satın almasına ve kişisel olarak kripto para madenciliği yapmasına izin verecek. Tarih: 21 Eylül 2021 Kaynak: beincrypto.com

ABD Hükümeti, Sahte Coinbase Temsilcisi Tarafından Çalındığı İddia Edilen 11 Milyon Dolarlık USDT İçin Mahkemeye Gitti

17 Eylül’de, ABD’li avukat Tracy Wilkinson liderliğindeki bir grup yetkili, 9,8 milyondan fazla Tether ( USDT ) tutan dört dijital cüzdan belirlediklerini iddia ederek, Birleşik Devletler Kaliforniya Merkez Bölgesi Bölge Mahkemesine bir hukuk şikâyetinde bulundu.

Tarih: 24 Eylül 2021 Kaynak: cointelegraph.com

Robert Kiyosaki’den BTC ve ETH Alma Çağrısı

Yazar ve Finansal Eğitim Avukatı Robert Kiyosaki, yaklaşmakta olan ABD hükümetinin kapanmasına ve Evergrande’nin borç sorunlarına karşı “tarihin en büyük çöküşüne” hazırlıklı olarak; altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkları satın almayı tavsiye etti.

Tarih: 24 Eylül 2021 Kaynak: Crypto News Flash

Tweetle ve Bitcoin Al

Jack Dorsey liderliğindeki sosyal medya devi Twitter , 18 yaşından büyük kullanıcıların diğer araçların yanı sıra bitcoin (BTC) ile birbirlerine bahşiş vermelerine olanak tanıyan İpuçları özelliğini kullanıma sunuyor . Şirkete göre, insanlar artık El Salvador’da kullanılan Bitcoin Lightning Network üzerine kurulu bir ödeme uygulaması olan Strike’ı kullanarak BTC ile bahşiş verebilirler.

Tarih: 24 Eylül 2021 Kaynak: Cryptonews.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Borsa Ressamı (@borsaressami) ve KMD

Borsaressami bu hafta KMD analizinde düşen trendin kırılarak bir süre sonra retest yaptığını bizlere göstermiş. Fiyatın önünde 0.93 ve 0.98 seviyeleri direnç olarak gözüküyor. Bu noktalar kırıldığında hızlanış yaşanabilir. Trend altında kapanış yapması ise alt destekleri test etmesi anlamına gelebilir.

Bitcoin Taciri (@rst_ztrk) ve RLC

Rst_ztrk bu hafta RLC analizinde düşen trend oluşumunu bizlere göstermiş. Fiyatın hacimli bir şekilde trendi kırdığını görebiliyoruz. Üzerinde günlük kapanış yapması yükseliş yönlü hareket gelebileceğini grafikte anlatmak istemiş. Trend altı kapanışlar yeni bir destek aramasına olanak verebilir. Trend altı kapanışlarda dikkat etmekte fayda var.

Hakan (@hakoi_ta) ve AVA

Hakoi_ta bu hafta AVA analizinde destekten aldığı tepki ile yükselerek 4 dolar seviyesinden tepki alarak tekrar düşüşe geçtiğini bize aktarmış. Yükselişe başladığı destek bölgesine düşüşünü gerçekleştirip tepki almış ve çift dip yapısını oluşturmuş gözüküyor. Yükseliş devam eder ise 5.15 seviyesi hedef olarak belirtilmiş. Fiyatın 3.40 altına düşmesi düşüşü derinleştirebilir.

Kriptokrat’ın Mutfağı (@kriptokrat5) ve BZRX

Kriptokrat5 bu hafta BZRX analizinde yükselen trend üzerinde hareket ettiğini ve şu an fiyatın destekten tepki aldığını belirtmiş. Grafiğe göre 0.26 seviyesi destek bölgesi. Trend altında kapanış yapması durumunda düşüş hızlı olabilir. Önünde ki ilk direnç 0.28 olarak gözüküyor.

Rockerfeller (@rockerfellerxau) ve GRT

Rockerfellerxau bu hafta GRT analizinde yükselen trend yapısını bize göstermek istemiş. Önündeki ilk direnç 1.20 olarak gözüküyor. Buranında üzerine atması 1.60 seviyesini getirebilir. Trend altında kapanışta ise alt destekleri test etmesi olası gözüküyor.

Muhammed (@ernealist) ve REEF

Ernealist bu hafta REEF analizinde 0.016 seviyesinden destek altığını ve bu bölgenin güzel destek bölgesi olduğunu bize grafikte göstermiş. Burası kritik bir bölge altında günlük kapanış yapması düşüş anlamında hareketlenmeler yaratabilir. Yükseliş aldığı tepki ile devam eder ise 0.026 ve 0.035 seviyeleri önünde ki dirençler bu bölgelere dikkat etmekte fayda var.

4. Bilgiseller

Haftanın kripto para trade sektörüyle ilgili olan en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

Emin Kotan ve Kripto Para Piyasasında Kullanılan Arbitraj Stratejisi Üzerine

Emin Kotan, yayınlamış olduğu bu flood ile kripto para borsalarında aktif bir şekilde kullanılan Arbitraj stratejisini, sözlük anlamından ve örneklemelerden yararlanarak bilgilendirici bir biçimde açıklamış.

Orhan Büyüktaş ve 2.618 Formasyonu

Orhan Büyüktaş, yayınlamış olduğu bu paylaşım ile 2.618 Formasyonu hakkında öğretici bir flood’a yer vermiş.

Celil Öztürk ve Kripto para İlişkili Dolandırıcılıklara Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler

Celil Öztürk, “Kriptopara İlişkili Dolandırıcılıklara Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler!” başlıklı yazısından alıntılar yapmış olduğu bu paylaşımında, olası dolandırıcılık durumlarına karşı nasıl tedbirler alabileceğimizden bahsetmiş. Celil’in yayınlamış olduğu bu bilgiseli incelemeniz, olası risklere karşı bilinçlenmek açısından oldukça faydalı.

Coin Climber ve BTC Düşüşü, Şu anki Beklentileri Üzerine Tavsiyeler

Coin Climber, Bitcoin’in düşüşü ve beklentileri ile ilgili detaylı bilgilere yer verdiği analiz flood’unu yayınlamış.

Coin Climber’in yayınlamış olduğu bu bilgiseli incelemeniz, yeni fırsatlara ve faydalı bilgilere ulaşmanız adına kolaylık sağlayacaktır.

Burak A ve Price Action Konseptlerinden Biri Olan SFP Üzerine

Burak A. bu flood’unda, Price Action yani faturalandırılabilir müzakere konseptlerinden biri olan SFP hakkında, tanıtıcı bilgilere yer vermiş.

5. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

CrypTourist bu incelemesinde hem nft hem de gamfi kategorisindeki Sand Box oyununu incelemiş. Bu platformda oyuncuların SAND token kullanarak oyun içinde kendi dijital varlıklarını edinebileceklerine ve NFT’ler üreterek para kazanabileceklerine değinmiş. Platform üç ana unsurdan oluştuğunu söylemiş. Bunlarla beraber kullanıcıların kendi 3D modellerini üretebileceklerin, kendi mini oyunlarını yapabileceklerini ve marketplaceden bunları satabileceğini anlatmış.

Aynı zamanda projenin yatırımcılar kısmındaki isimlere dikkat çekerek ekibin de güçlü bir arka plana sahip olduğunu söylemiş. Aynı zamanda projenin tokenı olan SAND almayı düşünenler için de floodun sonuna grafik eklemiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.