Haftanın Kripto Analiz Bülteni #18: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #18: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 18. sayısına hoş geldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

13 – 19 Eylül tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 18. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bitcoin geçtiğimiz günlerde büyük düşüşten sonra yaralarını sarmaya başlamış ve kırmızı konsolide alanını yukarı kırmıştı. Fakat kırmasına rağmen hacim düşüş kalmıştı. Ardından son iki günde tekrardan kuvvetli bir satış geldi ve 42.500 seviyesinde belirttiğimiz kuvvetli destekten dönüş sağladı. FED toplantısına bir kaç gün kalmışken bu tarz fiyat oynamları normalken, gözler FED toplantısına çevrildi. Toplantının sonucunda büyük ihtimal bir faiz artış kararı beklenmiyor. Bunun kesinleşmesiyle ve Çin’deki kriz haberlerinin azalmasıyla beraber tekrardan konsolide alanına girmesine ve o bölgeyi aşmayı denemesine şahit olabiliriz. Düşüş senaryosunda ise 43.600 ara desteği dışında 42.500 – 41.500 arası çok kritik bir destek konumunda. Bu bölgenin kaybı düşüşü çok daha derinleştirebilir.

Ana Destek: 41.500 – 42-500
Ara Destek: 43.600
Alt Destek: 38.000

Ana Direnç: 44.500
Üst Dirençler: 47.800 – 49.000 – 50.500

XEM

Bu hafta XEM analizinde yükselen bir trend üzerinde fiyatın hareket ettiğini görebiliriz.  Trend kırılıp şu anda akümüle oluyor gibi gözüküyor. 0.16 bölgesi kırılmadığı sürece 0.22 seviyesine kadar gidip gelebilir. 0.22 kırılır ise yükseliş hızlanabilir.

Ara Direnç : 0.22
Ara Destek : 0.16

Ana Direnç : 0.35
Ana Destek : 0.11

ALGO

Bu hafta ALGO analizinde “ Flama “ formasyonu oluşturuyor gibi gözüküyor. Düşen trend kırılır ise fiyatın önündeki ilk direnç 2.55 seviyeleri gözüküyor. Bu nokta ATH noktası burasıda kırılır ve formasyon hedefine giderse 3.6 seviyelerini görebilir. 1.72 seviyesi kırılmadığı sürece yükseliş devam edebilir. 

Ara Direnç: 2.55
Ara Destek: 1.72

Ana Direnç: 3.60
Ana Destek: 0.75

FTM

Bu hafta FTM analizinde “ Alçalan Üçgen “ formasyonu oluşuyor. Fiyat kırılımı gerçekleşmiş. Fiyatın önündeki ilk direnç 1.94 seviyesi olarak gözüküyor. Formasyon hedefi de aynı noktalar olarak gözüküyor. Destek bölgesi olan 1.17 kırılmadığı sürece yükseliş devam edebilir.

Ana Direnç: 1.94 
Ara Destekler: 1.17 – 0.92 

Ana Destek: 0.58 

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Paypal, İlk Uluslararası Kripto Para Birimi Hizmetlerini İngiltere Müşterilerine Sunuyor

PayPal, Cuma günü yaptığı duyuruya göre, Birleşik Krallık kullanıcılarının Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve LiteCoin (LTC) satın almalarına, tutmalarına ve trade yapmalarına olanak tanıyan kripto para hizmetlerini Birleşik Krallık’ta resmi olarak başlattı. Hizmet, kullanıcıların 1 Euro gibi düşük bir fiyata kripto para satın almalarını sağlayacak.

Tarih: 17 Eylül 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

ABD, Binance’e Insider Trade ve Piyasa Manipülasyonu İçin Soruşturma Başlattı

Binance, şimdiye kadarki en büyük düzenleyici engelle karşı karşıya. Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerden gelen sayısız araştırma ve endişeden sonra ABD, büyüyen listeye katılıyor. Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu CFTC, Binance Holdings’e Insider Trade ve piyasa manipülasyonu nedeniyle soruşturma başlattı.

Tarih: 18 Eylül 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

XRP Yatırımcıları, App Store’da Kötü Niyetli Kripto Para Cüzdanına Bilerek İzin Verdiği” İçin Apple’a Dava Açtı

App Store’daki Toast Plus kimlik avı saldırısı kurbanlarından biri olan Hadona Diep, bilgisayar korsanlarının kullanıcıların dijital varlıklarını dolandırmalarına bilerek izin verdiği için Apple’a dava açıyor.

Tarih: 20 Eylül 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitcoin’e Savaş İlan Etti

Bitcoin (BTC) piyasada daha fazla kabul görmeye devam ederken, bazı devlet kurumları bundan hoşlanmıyor. Türkiye bunlardan biridir. 18 Eylül Cumartesi günü, Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Bitcoin’e savaş ilan etti. Birçok Türk vatandaşı, geçen yıl Liranın keskin bir şekilde düşmesiyle Bitcoin’e geçiyor. Erdoğan’ın yorumları, Cumhurbaşkanı’nın Mersin’de öğrencilerle bir toplantıya katıldığı bir sırada geldi. Etkinliğe katılanlardan biri, Türk merkez bankasının kripto para birimlerine açılmakla ilgilenip ilgilenmediğini sordu. Buna yanıt veren Başkan, “Bitcoin’e karşı bir savaş içindeyiz” dedi.

Tarih: 20 Eylül 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

pNetwork DeFi Platformu Hacklendi, Kayıp 12,5 Milyon Dolar

Bir başka DeFi platformu, yaşadığı hack ile milyonlarca dolar kaybetti. Binance Akıllı Zinciri üzerine inşa edilmiş zincirler arası bir DeFI platformu olan pNetwork, bir hack saldırısının kurbanı oldu ve 12.4 milyon dolar değerinde 277 Bitcoin kaybetti. Ancak platform, tüm kullanıcılarına diğer fonlarının güvende olduğuna dair güvence verdi.

Tarih: 20 Eylül 2021

AT&T, Kripto Para Birimi Hırsızlığına Yol Açan Güvenlik İhlalinden Sonra Müşteri Tarafından Dava Edildi

Bir AT&T müşterisi, borsa hesabından kripto paraların çalınmasına yol açtığı için, geçen hafta şirketi “müşteri kablosuz hesaplarına yetkisiz erişimi önlemek için makul ve uygun güvenlik” sağlamamakla suçlayarak şirkete dava açtı.

Tarih: 20 Eylül 2021
Kaynak: bitcoin.com

ABD Mahkemesi, Cryptocurrency Hedge Fund Kurucusunu 7,5 Yıl Hapse Mahkûm Etti

New York’ta Cryptocurrency Hedge fonunun kurucusu Stefan Qin, 7.5 yıl hapis ve üç yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. Ayrıca yaklaşık 55 milyon doları kaybetmesi emredildi. Adalet Bakanlığı (DOJ), hedge fonlarından “varlıkları çalmak için bir plan yaptığını” ve yatırımcıları dolandırdığını söyledi.

Tarih: 20 Eylül 2021
Kaynak: bitcoin.com

Coinbase, ABD Gümrük İcra Dairesi ile 1,36 Milyon Dolarlık Yeni Sözleşme İmzaladı

Önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase, İç Güvenlik Bakanlığı için 1,36 milyon dolar değerinde teknoloji geliştirmek için bir sözleşme imzaladı. Anlaşmaya göre Coinbase, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza bölümü (ICE) için “hizmet olarak uygulama geliştirme yazılımları” sağlamak üzere sözleşme imzaladı.

Sözleşme 16 Eylül’de yürürlüğe girdi ve Coinbase’in departmandan 455.000 dolar alacak. Bununla birlikte, sözleşme toplamda üç yıla kadar uzatılabilecek ve bu da Coinbase’in kabaca 1,36 milyon dolara kadar alacağını gösteriyor.

Tarih: 20 Eylül 2021
Kaynak: binansal.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

CryptoMonarchx ve BNB

CryptoMonarchx bu hafta BNB analizinde yükselen üçgen formasyonu oluştuğunu bize göstermiş. Fiyatın 430 seviyesindeki fraktalı kırması yükselişi hızlandırabilir. Belirtilen noktalı bölge kırıldığında düşüş devam etmesi olası gözüküyor.

Emrocak ve BAL

Emrocak bu hafta BAL analizinde daha önce oluşan fiyat fraktalına benzer bir fraktal oluştuğunu ve aynısı gerçekleşir ise yükseliş beklediğini bizlere göstermiş. Fiyatın 33 üzerinde tutunması bu hareketi hızlandıracağını belirtmiş. 13-15 seviyesi altında kapatması düşüşü derinleştirebilir.

Trader-İCe ve BAT

İceetrader bu hafta BAT analizinde eliot dalgalarını takip ederek oluşacak fiyat analizini belirtmiş. 0.38 – 0.48 bölgesi güçlü destek bölgesi olarak gözüküyor. 0.95 bölgesi olası ilk direnç olarak karşımıza çıkıyor fiyat buradan da kırılır ise 1.80 bölgesi önümüzdeki direnç olarak belirtilmiş. Grafiğin nihai hedefi 5,7 olarak belirtmiş.

Kriptozenci ve Matic

Kriptozenci bu hafta MATIC analizinde düşen trend oluştuğunu ve kırıldığını göstermiş. Bu analize dayanarak fiyatın 1.37 – 1.45 – 1,54 seviyesini görebileceğini belirtmiş. Fiyatın desteği 1.22 seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Kırılır ise düşüş derinleşebilir.

Cryptojeodezi ve XTZ

Cryptojeodezi bu hafta XTZ analizinde çok uzun süre akümüle olduğunu ve 7.5 seviyesinin önemli olduğunu ve kırılım gerçekleşir ise hareketin hızlı şekilde yukarı gidebileceğini belirtmiş. Bu direnç bölgesi kırılamaz ise akümüle olmaya devam etmesi muhtemel gözüküyor.

Bitcoin Meraklısı ve ZEC

Bitcoin Meraklısı bu hafta ZEC analizinde adam-eve formasyonu oluştuğunu göstermiş. 4 saat zaman diliminde takip edilen grafikte formasyon hedefi 165 seviyesi olarak gözüküyor. 143 seviyesi kırıldığında hedef doğru hareket hızlanabilir.

4. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

Erkan G ve Kaka NFT World

Erkan G, tweet serisinde bir metaverse NFT projesi olan Kaka NFT World projesini incelemiş. Projenin NFT’lerinin çok hızlı bir şekilde tükendiğine işaret eden Erkan G, oyunun temelinde oyuncuların elinde NFT kartlar olduğunu ve bu kartları geliştirdikçe yüksek levelda kartlar oluşturulduğunu ve alt seviyede kalan kartın burn yani yakıldığını belirtmiş. Bu burn sistemi sayesinde kartlardaki toplam sayının devamlı azaldığını ve bunun da zamanla değerlenmeye büyük etkisi olacağını söylemiş.

Projenin token’ı olan $KAKA ‘nın ise likidite madenciliği, oyun madenciliği ve prediction market gibi özelliklere sahip olduğunu anlatmış. IDO hakkında bir duyuru henüz yapılmadığını belirten Erkan G, twit serisinin sonunda duyuruları takip edebilmek için sosyal medya kanallarının linklerini paylaşmış.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.