Haftanın Kripto Analiz Bülteni #16: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #16: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 16. sayısına hoşgeldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

30 Ağustos – 5 Eylül tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 16. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BITCOIN

Bitcoin geçtiğimiz hafta 49K dirençlerini kırarak 52K bölgesine kadar hızlı bir atak yaptı. Haftalık kapanışı da bu bölgelerde yapan BTC, 52.000 bölgesindeki güçlü dirence takıldı. Bu direnç bölgesi ayıların son kalesi olarak gözüküyor. Bu bölgeye yapılan denemeler başarısız olursa grafikteki destek alanlarına bir düzeltme olabilir. 52.000 sonrası ise 55.000 ve 56.500 arasına kadar ciddi bir direnç gözükmüyor. Bu bölgeye kadar gelen hızlı bir yükseliş alımların daha da artmasını sağlayacaktır. 55K sonrası ise hedef ATH bölgesi olur. Bu süreçte margin işlemleri patlatmak için aşağı ve yukarı sert hamleler de gelecektir.

Ana Destek: 48.000
Ara Destek: 50.500
Alt Destekler: 45.900 – 44.300 – 42500 

Ana Direnç: 52.000
Üst Dirençler: 55.000 ile 56.000 arası – ATH

AVAX

AVAX günlük grafikte güzel bir çanak formasyonu tamamlayarak kırılım gerçekleşmiş ve güzelde bir yükseliş yapmış. Çanak kırılımının geldiği bölge aslında çok güçlü bir direnç bölgesi olarak gözüküyor sonra retest gerçekleşmiş. Grafikte fiyat şu an akümüle olurken aynı zamanda bir trend oluşmuş. Yükselişin devam edebilmesi için düşenin kırılması şart. Eğer destek kırılır ise daha aşağılara derinleşecek bir düşüş görebiliriz.


Direnç: 60.30

Ara Destek : 40.30
Ana Destek : 22.12

FTM

FTM günlük grafiğinde alçalan üçgen formasyonu ardından gelen teyit retestinden sonra fiyat yükselişe geçmiş gözüküyor. 0.57 olan direnç bölgesinden ilk olarak tepki alsa da daha sonra kırarak desteğe dönüştürmüş ve yükselişine devam etmiş. ATH noktası olan 0.95 noktası kırılınca FTM hızlı bir şekilde tırmanmaya devam ediyor. Önünde bir direnç olmasa da Fibonacci değerlerine göre analiz yapıldığında ilk muhtemel direnç karşımıza 1.76 seviyesi olarak çıkıyor.


Direnç : 1.76

Ara Destek : 0.95
Ana Destek 0.57

FIL

FIL günlük grafiğine baktığımızda çok güzel bir düşen trend kırılımı sonra gelen retest ile yükselişe geçmiş. Direnç olan 76 seviyelerinde biraz akümüle olduktan sonra bu seviyeyi de kırarak güçlü direnç olan 91 seviyelerine kadar gelmiş. Bu seviye de şu an geçilmiş gözüküyor. Önümüzdeki ilk direnç 132 seviyesi daha sonra da 195 seviyeleri gözüküyor. Çok hızlı bir yükseliş gösteren FIL için kar alınarak devam edilmesi daha sağlıklı olacaktır. 


Ara Direnç : 132 
Ana Direnç : 195

Ara Destek:  91
Ana Destek: 76

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Hindistan’ın Kripto Paraları Düzenlemek İçin Yeni Planı Var

Hindistan’ın kripto para birimlerini kullanım durumlarına göre mal varlığı olarak düzenlemeyi planladığı bildiriliyor. The Economic Times Cuma günü, gelişmeden haberdar olan üç kişiye atıfta bulunarak, “Hükümet, sanal para birimlerini kullanım durumlarına göre bölümlere ayırmayı öneren yeni yasa tasarısında kripto para birimlerini tanımlamayı planlıyor” dedi. Tam olarak söyledikleri şunlardı: Kripto para birimleri, vergilendirme ve kullanım durumuna göre ödemeler, yatırım veya kamu hizmeti dahil olmak üzere tüm amaçlar için bir varlık/mal olarak muamele görecektir.

Kaynak: News.bitcoin

Yeni Başlatılan Wallstreetbets Defi Uygulaması ‘Geleneksel Finansal Piyasaları Devralmayı’ Amaçlıyor

2021’in başında, Reddit forumu r/wallstreetbets’in yaratıcıları tarafından ateşlenen bir trend, tüm dünyanın, AMC, GME ve diğerleri gibi ölü hisse senetleri satın alan borsadaki perakende tüccarlara odaklanmasına neden oldu. Wallstreetbets grubunun arkasındaki hype son birkaç ayda fiyasko oldu, ancak Wallstreetbets topluluğunu temsil ettiğini iddia eden bir grup, wsbdapp.com adlı merkezi olmayan bir finans (defi) projesi başlattı. Wallstreetbets uygulaması, yatırımcılara blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen sentetik hisse senetlerini takas etme olanağı sağlıyor.

Kaynak: News.bitcoin

JPMorgan, Kripto Para Piyasalarının ‘Dalgalı Göründüğünü’ Söyledi

Küresel yatırım bankası JPMorgan, perakende yatırımcıların borsadan kripto para birimlerine ve değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) akması nedeniyle kripto para piyasalarının “dalgalı göründüğünü” söyledi.

Altcoinlerin payı tarihsel standartlara göre oldukça yüksek görünüyor ve bizce yapısal bir yükseliş trendinin yansımasından ziyade köpük ve perakende yatırımcı ‘manisi’nin bir yansıması olması daha muhtemel.

Kaynak: News.bitcoin

İngiltere Kripto Borsası FCA’dan Onay Aldı

İngiltere merkezli kripto para borsası Coinpass, bir kripto varlık şirketi olarak faaliyet göstermek için ülkenin Finansal Yönetim Otoritesinden (FCA) onay aldı.

Coinpass CEO’su Jeff Hancock’a göre bu, Coinpass’ı FCA’ya tam olarak kayıtlı ilk İngiltere merkezli kripto borsaları arasında yapıyor.

Şimdiye kadar, FCA sadece altı firma kaydettirdi ve düzinelercesi hala değerlendiriliyor.

Kaynak: BeInCrypto

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Tuna KAYA & BİDÜNYA YATIRIM (@bidunyayatirim)

Bidunyayatirim IOTA grafiğinde hacmin giderek arttığını ve bu doğrultuda çanak oluşturduğunu belirtmiş. 2.67 aşılmadı durumunda hedefin 4.78 olacağını bizlere aktarmış. Destekler ise sırasıyla 1.87 – 1.62 gözüküyor.

Bitcoin Taciri @rst_ztrk

Rst_ztrk XTZ grafiğinde yükselen bir destek trend oluşturmuş bunu biz göstermek istemiş. 3.9 seviyesi güzel bir destek bölgesi gibi duruyor. Kendisinin hedefi direnç noktası olan 6.40 olduğunu bize belirtmiş. Bu seviye aşılır ise yükseliş çok daha hızlı devam edecektir.

CryptoBatu ⚡️ (@cryptosbatu)

Cryptosbatu bu hafta RUNE grafiğinde düşen trendin kırıldığını ve retest yaparak üzerinde kaldığını göstermiş. 11.6 seviyesinin kısa vade hedefi olduğunu söylemiş. Trend altına iner ve orada kalmaya devam ederse düşüş derinleşebilir.

𝕭𝖎𝖙𝖈𝖔𝖎𝖓 𝕸𝖊𝖗𝖆𝖐𝖑𝖎𝖘𝖎 (@Bitcoinmeraklsi)

Bitcoinmeraklisi bu hafta QTUM grafiğinde fiyatın kanal içerisinde devam ettiğini göstermiş. Kanal kırılır ise yükselişi hızlanarak devam etmesi olası duruyor. Buradan tepki yer ise kanalın alt bandını test edebilir. Bu durumunda fiyatı izleyerek hareket etmek sağlıklı olacaktır.

inancsalman (@inancsalman)

inancsalman bu hafta THETA grafiğinde  düşen trendi kırdığını ve üstünde tutunduğunu belirtmiş. Şu anda fiyat destek buluyor. Buradan yukarı yönlü bir hareket bekliyor kendisi bu durumda önünde ki ilk direnç 9.8 – 10.4 fraktalı olarak gözüküyor. 6.6 desteği kırılır ise 5.6 desteğini test etmesi olası duruyor.

Biraz Borsa (@BirazBorsa)

Birazborsa bu hafta DOT analizinde 29 seviyesinin güçlü bir direnç olduğunu belirtmiş. Burayı kırar ise yükselişi hızlanacaktır. İlk hedefi 39 seviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tepki yer ise 26 seviyesi destek olabilir derinleşir ise altları test etmek isteyebilir.

4. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

STEEL (@steelleet) ve Vent

Steel bu tweet serisinde Vent Finance projesini anlatmış. Özellikle son zamanlarda ADA ve Matic platformları üzerinde çıkan projelerin öneminden bahsetmiş. ADA ve Matic’in çalıştığı ağlar olan Polygon ve Cardano üzerinde araştırma, başvuru ve yatırım yapan kullanıcılar için kolay hale getiren bir platform olduğunu söylemiş.

Projenin deFi sektörüne nasıl katkılarda bulunabileceğini anlatmış. Aynı zamanda projenin token’ı olan $Vent’in kullanım alanlarını ve pazara giriş stratejilerini göstermiş. Yol haritasından projenin ekibine kadar detaylı bir inceleme yapmış. Tweet serisinin sonunda ise 10 Eylül’de IDO’sunun gerçekleşeceğini belirtmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.