Haftanın Kripto Analiz Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler, Popüler Tweet’ler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 15. sayısına hoşgeldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

23 – 29 Ağustos tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 15. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BITCOIN

Bitcoin geçtiğimiz hafta mor yükselen kamasını aşağı kırmıştı. Ara ara bu trende tekrar girse de tutunmayı başaramadı. Fiyat oldukça akümüle gidiyor ve hacim zayıflıyor. Şuanki düşüşlere baktığımızda hacimin kuvvetsiz olduğunu görüyoruz. Genelde düşük hacimli yükselişler ve düşüşler fake olabiliyor. Bu da bize düşüşün asıl hareket için hazırlık olabileceğini gösteriyor. Asıl hareketin yukarı olması için aylık kapanışın 48K üstünde kalması gerekiyor. Ardından 50.500 direncine bir atak görebiliriz. 47K altı aylık kapanış ise bizi ana destek olan 44K bölgesine götürebilir.

Ana Destek: 44.000
Ara Destekler: 47.800 – 46500 – 45750

Ana Direnç: 50.500
Ara Direnç: Mor yükselen kama

ARPA

Arpa geçen hafta 0.065 direncini hacimli bir şekilde kırarak üstünde mum kapanışı yaptı. Kırdığı yeri tekrar retest yapmış olarak gözüküyor.Şu an 0.06 – 0.08 arasında akümüle olmaya devam ediyor. Eylül ayında haberleri mevcut. Görüntüdeki üçgen kırılımı ile yükseliş hareketini başlatması olası. 0.08 direnci geçilir ise yükseliş hızlanabilir. Dirençten tepki alarak düşer ise destek seviyesi 0.06 seviyesini görebilmemiz de olası.

Ara Destek – 0.0653
Ana Destek – 0.052

Ara Direnç – 0.084
Ana Direnç – 0.097

STRAX

Strax geçen hafta 2.19 direncinden birçok kez tepki aldı ve üzerinde mum kapatmasına rağmen tutunamadı. Sonrasın da tekrar kırarak bu bölgeyi şu an için destek yapmış gözüküyor. Şu anda destek olarak bir trend üzerinde duruyor. 2.45 seviyesi direnç bölgesi. 2.19 seviyesinden destek alarak yükseliş ivmesi yakalamış. 2.45 seviyesi kırılırsa önünde ki ilk direnç 2.73 seviyesi olarak önümüze çıkıyor. Direnç kırılamaz ise alt destekler test edilecektir.

Ana Destek – 1.88
Ara Destek – 2.19

Ara Direnç – 2.45
Ana Direnç – 2.73

CHR

CHR geçen hafta 3 kez 0.35 desteğini test edip güçlenerek yukarı yönlü hareketini devam ettirdi. Önemli bir direnç noktası olan 0.48 noktasını kırdıktan sonra test için tekrardan aynı bölgeye geldi. Üzerinde tutunabilirse sağlıklı yükseliş için en önemli etkenlerdendir. Destek aşağı yönlü kırılır ise 0.43 noktası daha da derinleşir ise 0.35 noktası önemli destekler. 0.52 noktası önümüzde ki şu an en önemli direnç bölgesi

Ana Direnç – 0.53

Ana Destek – 0.35 – 0.33
Ara Destekler – 0.43

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Kripto Paradaki Cinsiyet Sorunu

Cryptocurrency, 20. yüzyılın çok önemli bir sorunu olan 21. yüzyılın finansal aracıdır: Sektöre yeterli kadın yok. CNBC ve Acorn’un Momentive ile ortaklaşa yürüttüğü Invest in You: Next Gen Investor anketine göre, erkekler kriptoya kadınlardan iki kat daha fazla yatırım yapıyor (erkeklerin %16′sı ve kadınların % 7′si).

Kaynak: CNBC

CNBC Anketine Göre 10 Kişiden 1′i Şu Anda Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapıyor

Ankete katılanların %10′undan fazlası kripto para birimine yatırım yaptıklarını söyledi ve dijital paraları gayrimenkul, hisse senetleri, yatırım fonları ve tahvillerden sonra dördüncü sıraya koydu. Ankete göre, bu kripto para yatırımcılarının yaklaşık %65′i geçen yıl varlık sınıfına girdi. Aynı zaman diliminde, en iyi kripto para birimlerinin bazılarının fiyatları ticari marka oynaklığı gösterdi.

Kaynak: CNBC

TikTok’taki Kripto Para İlgilileri Rakip Platformlara Geçmeyi Düşünüyor

Tüketicileri eğitmeye çalıştıklarını iddia eden kripto para yaratıcıları, içeriklerinin TikTok’taki topluluk kurallarını ihlal ettiği için sansürlendiğini ve yayından kaldırıldığını söylüyor. TikTok kısa süre önce topluluk kurallarını ihlal eden içeriği otomatik olarak kaldıran bir sistem çıkardı. TikTok kripto ile ilgili gönderileri kaldırmaya devam ederse, birçok içerik oluşturucu şimdi Instagram, Twitter, YouTube ve Discord’a geçmeyi düşünüyor.

Kaynak: CNBC

Blockchain Rol Yapma Oyunu MIR4, Utility Coin ile Birlikte 170 Ülkede Piyasaya Sürülüyor

Kripto para birimine sahip blockchain tabanlı çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu MIR4, testleri tamamladı ve şu anda yayında . 170 ülkede ve 12 dilde piyasaya sürülen oyun, farklı platformlarda oynanabiliyor, cep telefonu veya PC’ye indirilebiliyor. Perşembe günü piyasaya sürülen video oyunu, oyuncuların DRACO olarak bilinen yardımcı paraları toplamasına izin veriyor.

Kaynak: Coindesk

Merkez Bankası Başkanına Göre Hindistan, CBDC Denemelerini Bu Yıl Başlatabilir

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, Hindistan Merkez Bankası dijital para birimi (CBDC) için denemelerin Aralık ayına kadar başlayabileceğini söyledi. Das Perşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte , merkez bankasının güvenlik ve CBDC’nin para politikası üzerindeki daha geniş etkisi ile ilgili konuları incelediğini söyledi .

Kaynak: CoinDesk

Binance, Norveç Para Birimine Yönelik Ticaret Çiftlerini ve Ödeme Seçeneklerini Kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Norveç kronunda işlem çiftlerini ve ödeme seçeneklerini derhal yürürlükten kaldırdı. Binance ayrıca Cuma günü Norveççe dil desteğinin sona erdiğini duyurdu. Hareket, Binance’in güncellemelerini ve ürün sunan değişikliklerini, düzenleyici zorlukların daha proaktif bir şekilde üstesinden gelmek için genişletiyor.

Kaynak: CoinDesk

Cream Finance DeFi platformu, Bir Hack İle Beraber 19 Milyon Dolar Kaybetti

Kredi vermeye odaklanan, DeFi protokolüne sahip Cream Finance, bir bilgisayar korsanının platformundan yaklaşık 19 milyon dolar çalmasıyla ciddi bir istismar yaşadı. Blockchain güvenlik firması PeckShield tarafından yapılan bir araştırmaya göre, bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, Amp token tarafından tanıtılan bir yeniden giriş hatası aracılığıyla Cream Finance protokolünün en son flash kredi istismarında 18.8 milyon dolar kazanmayı başardı.

Kaynak: CoinTelegraph

Rus Adam, Bir Arkadaşının Madencilik Teçhizatını Çaldığı İçin Üç Yıl Hapis Cezası Aldı

Rusya’nın Zavolzhsky bölgesinden yetkililer, 34 yaşındaki yerel bir adamı 1,6 milyon Rus rublesi (yaklaşık 22.000 $) değerinde kripto para birimi madencilik ekipmanını çalmaktan suçlu buldu.

Kaynak: Cointelegraph

Kripto Borsası Binance, da Vinci ve Van Gogh NFT’leri Açık Artırmada

Eyalet Hermitage Müzesi ve Binance, dünyanın en ünlü sanatçılarından bazılarının eserlerini içeren bir NFT müzayedesi başlatıyor. Binance NFT Marketplace bugün, platformun müzenin ana sergisinden dünyanın başyapıtlarının dijitalleştirilmiş bir koleksiyonunu açık artırmaya çıkaracağını görecek olan Devlet İnziva Yeri Müzesi ile ortaklığını duyurdu.

Kaynak: Decrypt

Solana 100 Dolarlık Dönüm Noktasını Aştı, 8. En Büyük Kripto Para Birimi Oldu

CoinGecko’dan alınan verilere göre SOL, 101.42 $’a ulaştı ve 2,2 milyar doları aşan işlem hacimleri ve 29 milyar dolarlık piyasa değeri ile şu anda sekizinci en büyük kripto para birimi oldu.

Kaynak: Decrypt

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

İnanç Salman ve ICP

İnancsalman analizinde üçgen yapısının sert bir yükselişle kırıldığını göstermiş. Geçen hafta direnç seviyesinden tepki yiyerek desteğe kadar ufak bir şekilde yaşayan ICP yükselişine devam eder ise 0.77 seviyesi önemli direnç bölgesi olarak önümüzde çıkıyor. Her ihtimale karşı düşüş senaryosuna bakarsak 0.59 alt destek bölgesi olduğunu bizlere göstermiş. 

Teknikçi ve TOMO

Teknikciniz TOMO grafiğinde düşen trend mevcut. Geçen hafta dirençte akümüle olan fiyat sonrasında trendi kırarak üstüne atmış ve retest yapmış. Yükseliş için sağlıklı bir yapı olarak göze çarpıyor. Yükseliş trendi devam etmesi durumunda grafiğin gösterdiği önü açık. Düşüş durumunda ise tekrar alt desteği test etmesi olası.

Ozgur Ekonomi ve SLP

Ozgur_ekonomi SLP grafiğinde trend direnci mevcut. Geçen hafta boyunda süren düşüş devam ediyor gibi gözüküyor. Analize göre fiyat iyice sıkışıyor. Yukarı doğru kırılımda hızlı bir şekilde yukarı gitmesi olası gibi duruyor. 0.1155 seviye önemli destek bölgesi, aşağı kırması halinde düşüş derinleşebilir.

Crypto Kemal ve EPS

CryptoKemal EPS grafiğinde trend üzerinde fiyatın hareket ettiğini ve 0.66 bölgesinin destek bölgesi olduğunu bize göstermiş. EPS geçen hafta 0.85 direnici kırarak güzel bir yükseliş gösterdi. Bu hafta retest için biraz çekilme yaşanabilir. Düşüş durumunda ise trend çizgisinden destek bulması olası bulamaz ise tekrar 0.66 test etmek isteyecektir.

Kripto Baykuş ve SKL

KriptoBaykus SKL grafiğinde düşen trendin kırıldığını ve retest yaptığını gösteriyor. Aynı zamanda yatay destek üzerinde tutunmaya devam ediyor. Geçen hafta sürdürdüğü yükseliş ivmesini devam ettirmesi durumunda kırılımın verdiği güç ile yükselişe devam edebilir. Hedefler sırası ile 0.35 – 0.37 – 0.39 olarak göze çarpıyor. Desteğin kırılması alt destekler için düşüşü derinleştirebilir.

Ata Paykoç ve BZRX

AtaPaykoc BZRX grafiğinde turuncu alan içerisinde akümüle olarak sonrasında yükseliş beklentisini belirtmiş. Önündeki ilk direnç 0.64 seviyeleri gözüküyor. Geçen hafta ki yükseliş trendi devam etmesi durumunda hedefe ulaşması olası.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.