Haftanın Kripto Analiz Bülteni #14: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #14: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 14. sayısına hoşgeldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

16 – 22 Ağustos tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 14. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BTC

Bitcoin oluşturduğu mor kanal içerisinde hareketlerine devam ediyor. Ara ara zig zaglar çizse de bu yapıyı bozmuyor. 50K’ya doğru giderken red yiyen Bitcoin düzeltme arası veriyor. Düzeltmenin desteklerini izlerken en önemli destek mor kanal yapısı. Bu yapının aşağı kırılması Bitcoin’de daha derin düzeltmelerin önünü açabilir. Yukarıdaki kırmızı kutu ise yeni bir boğa sezonunun kilidini elinde tutuyor. Bu direncin aşılmasıyla yükseliş büyük bir hız kazanabilir.

Ana Destek: Mor kanal yapısı
Ara Destekler: 48.000 – 46.600
Alt Destekler: 42.500 – 40.500

Ana Direnç: 50.000-800 – 
Ara Direnç: 49.000

AVAX

Avax defi platformlarını bünyesine katarak büyük bir hype yakaladı ve düşüşten bu yana yaptığı atakla çanak yapısı oluşturdu. Bu yapının direncini yukarı kırdı ve anlık olarak retest yapıyor. Çanak yapılarının hedefi derinliği kadardır. Bu hedef ise turuncu ile gösterdiğim 66 dolar bölgesi. Avax’ın bu bölgeye kadar hızlı bir yükseliş trendi oluşturması mümkün gözüküyor.

Ana Destek: 39$
Alt Destekler: 34$ – 32$

Ana Direnç: 52$
Üst Direnç: 60$

Chiliz

Yaptığı NBA antlaşmalarıyla hızlı bir yükseliş yakalayan CHZ 40 centteki dirence takıldı. Bu bölge özellikle büyük düşüşte içerde kalanların bölgesi olduğundan güçlü bir direnç olarak çalışıyor. Buranın kırılmasıyla yükseliş hızının artması mümkün. Direncin kırılımı ise önemli bir gelişmeyle gelebilir.

Ana Destek: 0.34
Alt Destekler: 0.30 – 0.28

Ana Direnç: 0.40
Üst Dirençler: 0.46 – 0.52

KAVA

Turuncu yükseliş trendini kısa bir süreliğine aşağı doğru kıran Kava tekrardan bu trendin üstüne çıkarak yükselişini devam ettirdi. 9 dolar direncine yaklaşan Kava bu bölgeden düzeltme yiyerek 8 dolar bölgelerine kadar geri çekildi. Turuncu yükseliş trendini koruduğu sürece yükseliş trendini devam ettirmesi gerekir. Aşağı kırmasıyla ise Kava geniş bir düzeltme dönemine girebilir

Ana Destek: Turuncu çizgi
Ara Destek: 8 
Alt Destekler: 7.10 – 6.08

Ana Direnç: 8.90
Üst Direnç: 10

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Ticaret Platformu Bitpanda, 4,1 Milyar Dolar Değerleme ile 263 Milyon Dolar Topladı

Dijital yatırım platformu Bitpanda, Valar Ventures liderliğinde gerçekleşen 263 milyon dolarlık C Serisi yatırım turu sonrasında 4,1 milyar dolarlık değere ulaştı.

Kaynak: Webrazzi

İspanyol Menkul Kıymetler İzleme Örgütü Huobi ve Bybit Dahil 12 Firmayı Kayıt Olmamaları İçin Uyardı

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu , kripto borsaları Huobi ve Bybit de dahil olmak üzere 12 şirket için yetkililere kayıtlı olmadan yatırım hizmetleri sağlama konusunda bir uyarı bildirimi yayınladı.

Kaynak: Coindesk

Binance, Kara Para Aklama Rolü için ABD Siber Suç Uzmanını İşe Aldı

Binance, eski bir ABD hükümeti suç araştırmacısı olan Greg Monahan’ı kripto para birimi şirketinde küresel kara para aklama raporlamasına liderlik etmek üzere atadı. Monahan, Washington merkezli olacak ve dünyanın en büyük kripto borsasına göre mevcut bir ekipten sorumlu olacak.

Kaynak: Bloomberg

Çin Merkez Bankası, Shenzhen’deki Kripto Bağlantılı Firmaları Hedefliyor

Çin merkez bankasının Shenzhen’deki şubesi, teknoloji merkezinde faaliyet gösteren neredeyse bir düzine şirkete kripto para birimleriyle ilgili yasa dışı faaliyetleri düzeltmelerini emretti ve dijital varlıklar üzerinde yoğun bir baskının sinyalini verdi.

Kaynak: Bloomberg

Hollanda Merkez Bankası Binance’in Kurallara Uymadığını Söyledi

Hollanda merkez bankası (DNB) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kripto para borsası Binance’in Hollanda’da hizmetlerini gerekli kayıt olmadan sağladığını söyledi. De Nederlandsche Bank, şirketin Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı Yasasına uygun olmadığını belirterek, uyarının Binance Holdings Ltd ve ülkede kripto hizmetleri sağlayan kuruluşları için geçerli olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Reuters

Japon Borsası Liquid Hacklendi, Hacker 74 Milyon Dolarlık Kripto Varlıklarına Sahip

Japonya’da düzenlenmiş bir kripto borsası olan Liquid, sıcak cüzdanları bir güvenlik ihlali nedeniyle saldırıya uğradığı için varlık yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Firma , Japonya saatiyle Perşembe sabahı yaptığı bir Tweette, sıcak cüzdanlarının tehlikeye atıldığını ve varlıklarını soğuk cüzdanlara taşıdığını söyledi. “Şu anda araştırıyoruz ve düzenli güncellemeler sağlayacağız. Bu arada para yatırma ve çekme işlemleri askıya alınacak.”

Kaynak: The Block Crypto

Bloomberg ve Galaxy, Merkezi Olmayan Finans Endeksinde Bir Araya Geldi

Mike Novogratz’ın Galaxy Digital’i, merkezi olmayan finans veya DeFi’ye bağlı yeni bir kripto endeksi başlatmak için veri ve finansal bilgi devi Bloomberg ile bir kez daha bir araya geldi. Perşembe günü açıklanan yeni endeks, başlamak için dokuz DeFi tokenini izleyecek ve aynı zamanda Galaxy tarafından pasif olarak yönetilen yeni bir fonun temeli olarak hizmet edecek. 2018’de Bloomberg ve Galaxy, bitcoin ve eter dahil olmak üzere piyasanın en likit tokenlerinden oluşan Bloomberg Crypto Index’i piyasaya sürdü.

Kaynak: The Block Crypto

Ülke Kargaşaya Girerken Afganistan’da Kripto Para Zorunlu Hale Geliyor

Birçok Afgan için bu hafta, eski finansal raylar üzerinde çalışan bir ülke için en kötü durum senaryosunu açıkça ortaya koydu: Ülke çapında nakit sıkıntısı, kapalı sınırlar, düşen bir para birimi ve hızla yükselen temel mal fiyatları. Bu hafta nakit tükenen birçok banka kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Yüzlerce Kabil sakininin hesaplarından para çekmek için nafile bir çabayla şubelerin önünde toplandığını gösteren fotoğraflar viral oldu. Google trend verileri, Afganistan’da “bitcoin” ve “kripto” için yapılan web aramalarının Kabil’deki darbeden hemen önce Temmuz ayında keskin bir şekilde arttığını gösteriyor.

Kaynak: CNBC

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Dr. Money Hunter ve THETA

Dr. Money Hunter bu grafiğinde Theta’yı incelemiş. 7.10 direncini kırdıktan sonra 7.5 bölgesini deneyebileceğini söylemiş. Geçtiğimiz günlerde ise fiyat 7.60 bölgelerine kadar bir çıkış yaptı. Money Hunter grafiğine göre alım bölgesi içinse bir geri çekilme durumunda güvenli bölge 6.68 olarak gözüküyor. Aynı şekilde 7.10 direnci kırıldığı için bu bölge de artık bir destek olarak çalışacaktır.

CryptoPay ve BNB

Crypto Pay bu grafiğinde BNB’yi incelemiş. Grafikteki en kritik nokta olan 418 dolar bölgesine dikkat çekmiş. Bu bölgenin korunmasıyla fiyatın Adam – Eve formasyonunun hedefine gidebileceğine dikkat çekmiş. Hedefi ise ATH bölgeleri olan 680 dolar civarları.

HAZARFEN ve Matic

Hazarfen bu grafiğinde ve RT ettiği twitlerinde Matic’i incelemiş. Grafiğin hedefi 1.77 dolar bölgesi olarak gözüküyor. Hazarfen düzeltmeyle birlikte fiyatın onay almasını ve yükselişine devam etmesini bekliyor.

Gokhan Gark ve SKL

Gökhan Gark bu analizinde ve RT ettiği twitlerinde SKL’yi incelemiş. Grafiğe göre fiyat 0.5 fibosuna yani 0.46 dolar bölgesine doğru hareket etmiş. Fakat bu noktada MA200 yani 200 günlük hareket direncine geldiğini belirterek kar alınması gerektiğini belirtmiş. Grafiğe göre yeni alım için ise tekrardan 0.786 fibo bölgesine düzeltme yapması veya 0.5 fibo bölgesi olan 0.46 doları kırması gerekir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.