Haftanın Kripto Analiz Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler

Haftanın Kripto Analiz Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, Önemli Gelişmeler

Paylaş
Share

Haftanın kripto analiz bültenin 12. sayısına hoşgeldiniz! Bitbuten.com’un ne olduğu, bültenin konsepti, kimler tarafından kurulduğu ve diğer detaylar için “Nedir Bu Bitbulten.com” yazısını okuyabilirsiniz.

2 – 8 Ağustos tarihleri arasındaki önemli geliştirmeler, haftanın en başarılı analizleri, bilgiselleri… Hepsi ve çok daha fazlası 12. sayıyla Bitbulten.com’da sizi bekliyor!

1. Popüler Kripto Paraların Haftalık Durumu

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

Bültenin ilk bölümü olan bu kısımda popüler kripto para birimlerinin haftalık durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği ve geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını ‘öznel’ bir yorum ile sunuyor olacağız. Burada yer alan yorumlar yatırım tavsiyesi olmamakla beraber size bir bakış açısı katmayı hedefler.

BITCOIN

Bitcoin geçtiğimiz günlerde çoğunluğun beklemediğini yaparak günlükte MA200 direncini kolay bir şekilde geçti. Günlük grafiğe baktığımızda 46.500 seviyeleri ciddi bir direnç görevi görüyor. 30K’dan beri gelen yükselişte bu noktalar kar alma noktaları olduğundan satışlar yiyor. Fiyatı bu bölgeyı kırmayı başarırsa psikolojik direnç olan 50k bölgesine hareket bekleyebiliriz. Red yer ise daha önceden MA200 direnci bu sefer destek olarak çalışıyor. Onu da kırmasıyla alt destekleri bekleyebiliriz.

Ana Direnç: 46.500
Üst Direnç: 50.000

Ana Destek: MA200 – 44.500 
Alt Destek: 42.500

LINA

Lina geçtiğimiz günlerde güçlü bir düzeltme yaparak turuncu yükselen trendini aşağı kırmıştı. Fiyat alt bölgedeki destek alanı olan 0.0375 bölgesine oldukça yaklaşmış ve bounce vermişti. Şuanda ise tekrardan trende geri girmeye çalışıyor. Fakat hacim düşük olduğundan satış yiyor. Fiyatın dalgalı halinden kurtulup yukarıdaki 0.0521 bölgesine hareket etmesi için 0.0464 bölgesi altında gün kapanışı yapmaması gerekiyor. Bu desteğin kırılması tekrardan alt destekleri getirebilir. 

Ana Direnç – Ana Destek:  0.0464 (karar bölgesi)
Alt Destekler: 0.0422 – 0.0375
Üst Direnç: 0.0521

KAVA

Kava günlük grafikte oldukça ilginç bir yapı sergiliyor. Mavi renkle gösterdiği direnç bölgesinin üzerinde 4 saatlik kapatmalar gerçekleşse de fiyat bu bölge üzerinde günlük kapanışlarda red yiyor. Fakat aynı zamanda aşağıdaki 5.54 bölgesindeki desteği de kırmıyor. Kava haber tarihleri yaklaştıkça güçlü bir şekilde akümüle oluyor. Bu da mainnet güncellemesi sonrası fiyatın aşağı veya yukarı yönlü sert bir hareket yapmasının olası olduğunu gösteriyor. Hareketlerde mevcut destek ve dirençler grafikte mevcut. Kava mavi bölgeyi aşarsa yukarıdaki bölgelere hızlı bir atak yapması olası.

Ana Direnç: 6.06
Üst Direnç: 7.23

Ana Destek: 5.54
Alt Destek: 5.17

ALICE

Alice geçtiğimiz haftalarda yatırımcılarının yüzünü güldürse de son zamanlarda bir düşüş trendi başlatmış durumda. Kısa bir süre içinde 2 dolarlardan 16 dolarlara gelen Alice için düzeltme yapması gayet normal. Fiyatın tekrardan yukarı yönlü hareket edebilmesi için öncelikle başlattığı turuncu düşüş trendini kırması gerekiyor. Ardından uzun zaman sağlam bir destek olarak çalışan 12.50 – 13.50 arası olan bölgeyi tekrardan destek edinmesi gerekiyor. Şartlar bölye gerçekleşirse 18 dolara hızlı bir atak görebiliriz. Düşüş trendinin devam etmesi halinde en yakın destek 9.5 dolar civarı olarak gözüküyor.

Ana Direnç: turuncu düşüş trendi ve kırmızı bölge olan 12.50 – 13.50
Üst Direnç: 18.30

Ana Destek: 9.50
Alt Destek: 7.5

2. Gelişmeler

Kripto para sektöründe, özellikle al-sat yapan tüm trader’ları ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibi.

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nu Toplam 11 Borsayı Kapatacak

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) toplam 11 yerel borsayı kapatacağı bildirildi. Sahte hesap kullandığı raporlanan bu borsaların isimleri henüz açıklanmadı.

Kaynak: BeInCrypto

Square’in Bitcoin Geliri Açıklandı

Square yılın 2. çeyreğinde 2,72 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde etti. Square, Bitcoin yatırımında 45 milyon dolarlık bir değer kaybı bildirdi.

Kaynak: BeInCrypto

Google Kripto Para Reklamlarına İzin Vermeye Başladı

Google’ın 3 Ağustos’ta yürürlüğe giren yeni politikasına göre, kripto para borsaları ve kripto cüzdan hizmetleri sunan şirketler yeniden reklam verebilmeye başlayacak. Google, Haziran 2018’de kripto ve #ICO’lar ile ilgili reklamları yasaklamıştı.

Kaynak: CoinTelegraph

Kripto Para Borsası FTX, Dünyanın En Büyük Oyun Şirketlerinden Biri Riot Games İle Anlaştı

Kripto para borsası FTX, bilgisayar oyunu League Of Legends’ın turnuvasında markasını sergileme hakları için Riot Games ile 7 yıllık bir anlaşma imzaladı. Riot Games, bugüne kadar bir E-spor ligi için imzaladığı en büyük sponsorluk anlaşması olduğunu söyledi.

Kaynak: Coindesk

Amerikanın En Büyük Bankası JPMorgan, Kurum İçi Bitcoin Fonu Başlattı

Amerikanın en büyük bankası JPMorgan, zengin müşteriler için kurum içi Bitcoin fonu başlattı. Şirket, Private Bank müşterilerini NYDIG ortaklığıyla oluşturdukları pasif bir bitcoin fonuna yönlendirmeye başladı.

Kaynak: CoinDesk

Ethereum Londra Hard Fork’u Canlıda

Ethereum Londra Hard Fork’u şimdi canlıda. Merakla beklenen ETH yükseltmesi şimdi yayında ve Ethereum’da önemli yeni değişikliklerin başlamasını sağlayacak.

Kaynak: Decrypt

Fenerbahçe Kulübü Paribu İle Anlaşarak Fan Token Çıkardı

Fenerbahçe kulübü fan token’ı çıkarmak üzere Paribu borsası ile anlaştı. Paribu, bu alanda global bir şirket olan ve Galatasaray kulübü fan token’ının da alt yapısını üstlenen Chiliz şirketine karşı önemli bir adım atmış oldu.

Fenerbahçe Token satışı başladı ve kilitsiz token satışı 30 saniyede bitti.

Coinbase, Türkiye Dahil Birçok Ülkede Kredi Kartı ve Banka Kartıyla Kripto Alımını Başlattı

Coinbase, 🇹🇷 Türkiye’de kredi ve banka kartıyla kripto para alımını başlattı. Türkiye’nin yanı sıra 🇬🇭 Gana, 🇳🇿 Yeni Zelanda, 🇧🇷 Brezilya, 🇮🇩 Endonezya gibi toplamda 20 ülkede daha bu özellik aktifleşiyor.

Kaynak: Coinbase News

Yeni USDT Basıldı

1 milyar dolar değerinde USDT basıldı.

Kaynak: Whale Alert

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı Analiz Tweet’leri

Popüler kripto para trader’ları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı analiz tweet’leri basit açıklamaları ile beraber sizlerle!

Kripto Analiz ve Bitcoin

Kripto Analiz bu tweet’inde Bitcoin’deki çok önemli bir yapıya işaret etmiş. Daha önceki ayı sezonunda Bitcoin fiyatının MA200 direncini yani 200 günlük ortalamayı test ettiğini ve ardından oradan red yiyerek düşüşüne devam ettiğini göstermiş. Bitcoin geçtiğimiz günlerde MA200 direncini test etmiş durumda. Eski yapı tekrarlanırsa fiyat buradan red yiyerek tekrardan düşüşe devam eder. Eğer eski ayı piyasası yapısı devam etmeyecekse de fiyatın MA200 üstünde günlük kapanışlar yapması gerekiyor.

Kamile U. ve Mina

Kamile U bu tweet’inde Mina coin’i incelemiş. Mina için pembe direnç bölgesi kritik bir önem taşıyor. Ayrıca fiyatın bulunduğu bölgede bir kama yapısı mevcut. Eğer fiyat kamayı yukarı kırar ve pembe direnci aşarsa hedefler yukarıda belirtmiş durumda. Kamanın kırılmasıyla birlikte aşağıda destekler 2 ve 1.59 dolar civarları gözüküyor. Kamile hanım güvenli giriş için pembe bölgenin kırılımını ve retestini beklenmesi gerektiğini belirtiyor. Stop bölgesinin ise pembe kutu altı kapanış olması gerektiğine işaret ediyor.

Adamın Biri ve Bitcoin

Adamın Biri bu tweet’inde Bitcoin’deki muhtemel destek alanlarını incelemiş. Grafiğe göre fiyat MA200 bölgesini denemiş ve geri çekilmiş. Adamın Biri fiyatın ilk denemede burayı geçmesinin zor olduğuna işaret ediyor. Fiyatın buradan ya 42.500 bölgesine gelip yukarıya döneceğini ya da 38.357 bölgesine kadar gelip gene yukarı gideceğine işaret ediyor. Fiyatın geri çekilme yapması halinde kırmızı mumların korkutmaması gerektiğini çünkü genel genel trendin yukarı yönlü olduğunu belirtiyor.

ℭ𝔯𝔶𝔭𝔱𝔬 𝔍𝔬𝔨𝔢𝔯 🇹🇷 ve Bitcoin

Crypto Joker bu tweet’inde Sand için uzun vadeli bir formasyon göstermiş. Formasyon Mayıs’dan günümüze kadar gelen bir OBO yani Omuz Baş Omuz formasyonu. Bu formasyonun çalışması için öncelikle fiyatın neckline yani boyun çizgisini kırması gerekiyor. Bu çizgi de grafiğe göre ortalama 90 cent civarına geliyor. Eğer burayı kırarsa Crypto Joker’ın grafiğinde gösterdiği 1.40 dolar civarlarına bir yükseliş trendi başlatması olası gözüküyor.

Kripto Baykuş ve DODO

Kripto Baykuş bu tweet’inde Dodo coin incelemiş. Fiyatın öncelikle 1.30 bölgesine bir geri çekilme yapmasını beklediğini belirtmiş. Eğer fiyat bu destek bölgesine çekilirse buradan BTC durumuna göre bir alım yapacağını belirtmiş. Alımı yaparsa da hedefin %37’lik bir kar oranı olan 1.81 dolar bölgesi olarak belirlemiş. Aşağıdaki desteğe göre Dodo 1.30 doları aşağı kırarsa 0.81 bölgesine kadar geri çekilme yaşayabileceği gözüküyor.

4. Haftanın Gem Hunt Projesi

Bitbulten.com bu hafta ön satışa sunulacak olan birçok kripto para projesini inceledi ve en avantajlı olan, aynı zamanda kaliteli bir misyona sahip haftanın Gem Hunt projesini seçti.

Gem BABA ve Artis Life

Gem Baba bu tweet’inde NFT Art dünyasında farklı soluklar getirebilecek bir proje olan Artist Life’ı incelemiş. Bu incelemeye göre proje Polygon ağı üzerine kurulmuş. Projede hem NFT farming hem NFT drops hem de NFT lottery gibi farklı katılım çeşitleri mevcut.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Önceki Sayılar

Diğer Bültenler

 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 36 Sayı
 • 35 Tür
 • 44 Sayı
 • 47 Tür
 • 28 Sayı
 • 68 Tür
 • 25 Sayı
 • 48 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür
 • 33 Sayı
 • 32 Tür
 • 4 Sayı
 • 7 Tür
 • 0 Sayı
 • 0 Tür
 • 5 Sayı
 • 36 Tür

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.