Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #9: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #9: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin dokuzuncu sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 25 – 31 Ağustos arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin dokuzuncu sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple geçtiğimiz hafta turuncu ile gösterdiğim yükseliş trendinin üstüne tekrardan iğne atsa da tutunmayı başaramadı. Böylece mor düşüş trendi devam etti. Ripple’da hareket görebilmemiz için fiyatın önce turuncu çizgi üstüne sonra da mor düşen trendi kırması gerekiyor. Bunlar gerçekleşirse yukarıdaki dirençlere atak gelebilecektir. Düşüş senaryosunda ise Ripple’ın başlattığı yukarı ivmeli trendin son noktası kırmızı kutulu alandır.

Ana Destek: 1.04
Ara Destek: 1.14
Alt Destek: 0.90 

Ana Dirençler: Mor ve turuncu trend çizgileri
Üst Dirençler: 1.34 – 1.25

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple CEO’su SEC’i Eleştirdi ve Bunun Ripple’dan Fazlası Olduğunu Söyledi

SEC davasında CEO’luğunu yaptığı şirket Ripple gibi bireysel olarak kendisi de mahkemeye verilen Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden SEC’yi eleştirdi ve daha önce olduğu gibi bu davanın sadece Ripple ile ilgili olmadığını söyledi. Garlinghouse, “Bu başından beri belliydi. Uyarı olmadan herhangi biri, sıradaki olabilir” dedi.

Kaynak: Uzmancoin

Ripple Dava Sürecinde Bazı Beklemeler Olabilir

Avukat ve kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalarını çözmeye çalışmadan önce birkaç ay beklemesi gerekebileceğini söyledi. SEC, geçen yılın sonlarında XRP’yi menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla Ripple’a dava açtı.

Kaynak: Dailyhodl

SEC’e Cevap Vermesi İle İlgili 3 Eylül’e Kadar Süre Tanındı

SEC ve Ripple arasındaki dava, bu hafta her iki tarafın da diğer tarafı dava üzerinde güçlü bir etkisi olacak belgeler üretmeye zorlayacağı için davanın hareketi ivme kazanıyor.
Cuma günü, Ripple, SEC’i çalışanlarının XRP ve diğer dijital varlıklarla ticaret yapmasına izin verilip verilmediğini açıklamaya zorlamak için bir harekette bulundu. SEC ve Ripple arasındaki davayla ilgilenen bir avukat olan Filan LLC’den avukat James K. Filan, hareketin SEC’e yanıt vermesi için 3 Eylül’e kadar süre verdiğini açıkladı.

Kaynak: Zycrypto

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Ahmet Zd (@EngTrader1)

EngTrader1 XRP analizinde Fibonacci seviyelerini kullandığını görüyoruz. Bildiğiniz gibi Fibonacci güçlü destek – direnç bölgeleridir. Şu an için düzeltme bölgesi olan 0.382 üzerinde duruyor. Buradan destek alırsa üstte belirtilen bölgeleri test edecektir. Desteğin kırılması durumunda yine belirtilen alt destekleri test edebilir.

Burak (@1buraker)

1buraker paylaştığı XRP grafiğinde düşen bir trend olduğunu ve onu kırarak üzerinde akümüle olduğunu gösteriyor. Yükseliş gelecekse desteğin altına kırmadan gelecek ve hedefine doğru yol alacaktır. Destek tekrar altına kırar fake olarak kalırsa alt ve daha büyük destek olan kırmızı kanalı test etmek isteyecektir.

Crypto Bull’s ® (CryptoBulls34)

CyrptoBulls34 paylaştığı günlük XRP grafiğinde oluşan formasyona göre 1.85 bölgesinin hedef olduğunu söylüyor. Formasyon desteği 1.05 seviyesi olarak belirtilmiş. Bu bölgenin kırılması durumunda 0.95 test edilebilir.

rollbang (@CryptoRollbang)

CryptoRollbang XRP grafiğinde bize göstermek istediği belirtilen mavi kutunun yani 1.01 bölgesinin güçlü bir bölge olduğu. Mavi kutulu bölge kaybedilmez ise hedefin 1.55 olduğu bize söylemiş. Yükseliş devam eder ve 1.55 te kırılırsa arkasına aldığı rüzgar ile daha ilerileri hedefleyebilir.

Con Snov 🇹🇷 (@consnovvvv)

Consnovvvv XRP/BTC grafiğini incelemiş. Oluşan formasyonda 2420 seviyelerinden kırılım ile birlikte spottan alım yapacağını ve hedefinin 3388 olduğunu göstermiş. BTC grafiğinde kaybedilmemesi gereken bölge kırmızı bölge olarak göze çarpıyor. 2236 seviyesi stop seviyesi olarak belirtilmiş. Altında düşüş derinleşebilir alt destekleri test etmesi olması.

Kripto Zenci (@Kriptozenciii)

Kripto Zenci bu hafta XRP grafiğinde 1.10 bölgesinin destek olduğunu kaybedilirse test edeceği diğer bölgenin 1.05 olduğunu göstermiş. Yükseliş senaryosuna bakacak olursak 1.19 seviyesi karşımıza çıkacak ilk direnç bölgesi gibi gözüküyor. Bu bölge kırılır ise sırası ile 1.26 ve 1.30 seviyelerinin test edilmesi olası duruyor.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.