Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #8: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #8: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin sekizinci sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 18 – 24 Ağustos arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin sekizinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple son zamanlarda yaptığı yukarı yönlü hareketlerle yatırımcılarını mutlu ediyor. Fakat grafikteki mor trend çizgisini kırmayı başaramıyor. Grafiğe baktığımızda 1.34 direnci güçlü satıcıların olduğu bir konumda. Bu dirence atak yapması için mor trendi yukarı kırması gerekiyor. Düşüş senaryosunda ise 1.14 dolar ilk destek. Buranın kırılmasıyla turuncu trend desteği ve altındaki güçlü 1.04 destekleri denenebilir. Trendin devam etmesi için turuncu trendin altında günlük kapanışlar gelmemesi gerekiyor.

Ana Destek: Turuncu trend
Ara Destek: 1.14
Alt Destekler: 1.04 – 90 – 78

Ana Direnç: 1.34
Ara Direnç: Mor düşen trend
Üst Direnç: 1.52

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SEC Davası İçin Yeni Tarihler Belli Oldu

Ripple davasındaki en son güncellemede mahkeme, davalıların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) imtiyazlı olarak belirlediği belirli belgelerin sunulmasına yönelik talebi tartışmak için bir telefon konferansı yapılmasına dair karar verdi. Duruşma, konferanstan önce yayınlanacak halka açık bir telefon numarasıyla 31 Ağustos 2021 Salı günü yapılacak.

Kaynak: Kriptokoin

SEC’in XRP’nin Menkul Kıymet Durumu Hakkındaki Mail’leri Ortaya Çıktı

Ripple, ABD’nin en büyük düzenleyicisine karşı devam eden yasal savaşında bir perakende yatırımcıya ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) mektubundan alıntı yapıyor. “Frank” adlı bir Twitter kullanıcısı, XRP satın aldıktan sonra menkul kıymet satın alıp almadığını öğrenmek için SEC’e ulaştığını iddia ediyor.

Viral bir tweet’te kullanıcı, SEC’in yanıtının bir ekran görüntüsünü paylaştı ve bu, Ekim 2020 itibariyle düzenleyicinin dijital varlığın menkul kıymet olarak durumu hakkında bir karar vermediğini belirtti. İki ay sonra SEC, Ripple’ın XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak teklif ettiğini iddia eden bir dava açtı.

Ripple şimdi bir mahkeme dosyasında Frank’in SEC e-posta alışverişinden alıntı yapıyor . San Francisco şirketi, mektubu, bir Ripple yetkilisine XRP’yi kayıt dışı bir menkul kıymet olarak gördüğünü söylediğini söyleyen SEC’in Kurumsal Finans Bölümü eski müdürü William Hinman tarafından yapılan açıklamalara ilişkin olarak kullanıyor.

Kaynak: The Daily Hodl

Ripple’dan mahkemeye mektup: SEC, Hinman’ın ifadelerini saptırıyor

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve Ripple şirketi, hakim Netburn’e bir mektup yazarak SEC’nin Hinman’ın son ifadesini tamamen yanlış yorumladığını ve bu yüzden mahkeme kararına rağmen, hala kurum içi belgelerin önemsizliğini dile getirerek bu dosyaları vermek istememesini eleştirdi.

Kaynak: Uzmancoin

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Prof. Fibonacci (@proffibonacci)

Prof. Fibonacci bu tweet’inde Ripple’ı kırılan düşen trendi ile ele almış. Grafikteki kırmızı düşen trendin kırıldığını ve fiyatın buradan yukarı giderse 1.65 ve 1.97 dirençlerine ataklar yapabileceğini söylemiş. Grafiğe göre düşüş senaryosunda ise mavi yükseliş trendi destek görevi görüyor.

Lütfi Gündüz (@LgunduzG)

Lütfi Gündüz bu analizinde Ripple’daki obo formasyonuna değinmiş. OBO yani ters omuz baş omuz formasyonu düşüş olabileceğinin göstergelerinden biridir. Grafiğe göre OBO formasyonu çalışırsa 97 cent civarlarının hedeflenebileceğini belirtmiş.

Burak (@1buraker)

Burak bu tweet’inde Ripple’ı kısa vadeciler için incelemiş. Saatlik grafikteki kama yapısına göre Ripple destek bölgesinden tepki almış ve al sinyali vermiş. Eğer destek bölgesinden yükselişine devam ederse kanal yapısının üst çizgileri hedeflenebilir. Düşüş senaryosunda ise hem yükseliş hem düşüş trend kamalarının kesişim noktası destek olarak çalışabilir.

Crypto Melih (@CryptoMelih)

Crypto Melih bu analizinde Ripple’ı hem dolar paritesinde hem de BTC bazlı satoshi paritesinde incelemiş. Bu incelemeye göre Ripple iki paritede de kırılım gerçekleştirmiş. Düzeltme ve geri çekilme döneminde bu kırılım yapılan çizgiler destek olarak çalışacaktır. Yükselişine devam etmesi için kırılım yaptığı çizgilerden tepki alması şart.

Mert Taşçı (@cryptotasci)

Mert Taşçı bu analizinde Ripple için önemli destek ve dirençleri göstermiş. Grafiğe göre yükseliş trendinin devam edebilmesi için 1.03 desteğinin kritik gözüküyor. Mert Taşçı en yakın desteğin 1.25 dolar bölgesi olduğunu belirtmiş. Eğer bu bölge kırılırsa bir üst direnç olan 1.52 bölgesine kadar bir atak olası gözüküyor.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.