Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #7: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #7: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin yedinci sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 11 – 17 Ağustos arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yedinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple geçtiğimiz günlerde yükselişi ile dikkat çekerken Bitcoin’deki düzeltmeyle birlikte o da düzeltmeye girdi. Grafikteki 1.04 bölgesi Ripple için yükselişin devamı niteliğinde önemli bir destek. Bu desteğin kırılması daha aşağı desteklerin gelmesine ve başlattığı trendin kırılmasına sebep olur. Mor çizgi ise kısa vadeli düzeltme yapısını gösteriyor. Bu çizginin kırılmasıyla yukarıdaki dirençlere doğru bir atak görmemiz mümkün. 

Ana Destek: 1.04
Alt Destekler: 88-90 cent , 78-80 cent

Ana direnç: Mor düşen trend
Üst Dirençler: 1.34 – 1.72

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

ABD Kongre Üyesi, Kararın Kripto Pazarı İçin “Önemli” Sonuçlara Sahip Olabileceğini Söyledi

Ripple davasının sonucu, endüstri için bir dönüm noktası olabilir. ABD Kongre Üyesi Tom Emmer , Thinking Crypto ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı açtığı davanın tüm kripto para birimi endüstrisi için “önemli” sonuçları olacağını söyledi. Ancak, iki taraf arasındaki anlaşmazlığı çözmek mahkemeye bağlı olduğundan, yüksek profilli yasal davanın sonucu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Kaynak: U.Today

“Sana XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemiştim”

Ripple, Ether’in menkul kıymet olmadığını ilan eden eski bir SEC direktörü William Hinman’a çok umut veriyordu. Ancak Hinman, Ripple’a XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve SEC yönergelerini ihlal ettiğini söylediği iddia edildi. Hinman’ın yanıtı, Ripple için büyük bir darbe olabilir.

Kaynak: Crypto News Flash

XRP Piyasa Değeri Üç Ayda İlk Kez 60 Milyar Dolara Aştı

15 Ağustos 2021’de XRP’nin toplam piyasa değeri, 19 Mayıs 2021’den bu yana ilk kez 60 milyar doları aştı. Coinmarketcap tarafından yayınlanan en son verilere göre, XRP, %60’ın üzerinde önemli kazançlarla son yedi gün içinde ilk 10 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimi olmaya devam etti. 

Kaynak: Finance Magnets

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

A H E (@Ahmeterik2)

Ahmeterik bu analiz videosunda Ripple’ı kapsamlı bir şekilde incelemiş. Videoda kama yapısı ve trendleri oldukça güzel açıklamış. Özellikle işaret ettiği flama yapısı ile Ripple fiyatındaki olası aşağı yönlü harekete işaret etmiş.

Zeynep (@Zeynepdenbiri)

Zeynep bu analizinde Ripple’ın destek ve direnç noktalarını incelemiş. Analize göre Ripple’da alıcılar 1.13 bölgesinde güçlü bir alan oluşturuyor. Bu alanın korunması halinde yükseliş trendinin devam etmesi ve 1.5 dolara bir atak hedefi bekleniyor. 1.13 dolardaki alıcıların gücünün tükenmesiyle birlikte fiyatta 90 centlere kadar bir çekilme görebiliriz gibi gözüküyor. Grafikteki kama yapısının kırılması ile hareket yönü netleşecektir.

Garibanhamsi (@garibanhamsi)

Gariban Hamsi Ripple’daki önemli direnç bölgesine dikkat çekiyor. Grafik bize Ripple’ın satoshi bazlı takıldığı direnci gösteriyor. Bu direnç grafiğe göre 5 kere denenmiş ve red yenmiş. Fakat bir direnç ne kadar çok denenirse o kadar zayıflar. Grafiğe göre bu direncin kırılmasıyla Ripple’da yukarı yönlü fiyat ivmesi yakalanabilir.

Alper Karabay (@AlperKarabay4)

Alper Karabay bu analizinde Ripple’ın destek noktasına dikkat çekmiş. Grafikteki 1.08 desteğinin sağlıklı bir şekilde çalıştığını ve bu destekten tepki geldiğini göstermiş. Buradan gelecek tepkinin devamında ise fiyatın 1.60 bölgelerine kadar bir atak gerçekleştirmesi olası.

Burak (@1Buraker)

Burak bu analizinde Ripple’ı satoshi bazlı incelemiş. Bu incelemeye göre Ripple geçmişteki sarı bölgedeki hareketini tekrarlayabilir. Eğer bu hareket tekrarlanırsa ortadaki 1 ve 2 numarada gösterilen yükseliş hareketlerini görebiliriz. Burak ayrıca kısa vadedeki düşüşün retest – onay alması için yaptığını belirtiyor. Ripple’ın 2650 satoshi civarındaki desteğinden yukarı yönlü sekmesiyle önceki tarihte gösterdiği hareketi bekleyebiliriz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.