Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #5: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #5: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin beşinci sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 28 Temmuz – 3 Ağustos arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin beşinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin 28 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple geçtiğimiz haftalarda Bitcoin ile beraber bir yükseliş trendi başlatmış ve son günlerde bu trendi kırmıştı. Mor çizgi yükseliş trendini gösteriyor. Ripple’ın yükselişini devam ettirebilmesi için öncelikle daha önce yukarı kırdığı 72 cent bölgesini kırması gerekiyor. Bu bölgenin kırılımı yukarıdaki kırmızı kutu bölgelerini getirebilir. Düşüş senaryosunda ise 67 cent bölgesi kritik durumda. Bu bölgenin kaybı 60 cent civarlarını tekrar getirebilir. Bu da güçlü bir yükselişin ertelenmesine sebep olur.

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple SEC Davası İçin Binance’ın Önemli Belgeler Elinde Tuttuğunu İddia Etti

Ripple’ın SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile olan davasına artık Binance de dahil oluyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Binance’in bu davayla ilgili önemli belgeleri elinde tuttuğunu iddia etti.

Kaynak: The Daily Hodl

Ripple’ın Önde Gelen Avukatı, Ripple’a Karşı SEC Davasının Yakın Zamanda Karar Vermeyeceğini Söylüyor

Ripple’ın hukuk ekibinin bir parçası olan James K. Filan, yatırımcıların, ajans ve Ripple arasındaki davanın sonuçlanmasını beklemeleri gerektiğini söyledi. Filan, gözlemine göre hükümetin pes etmeyeceğini ve Ripple’ın da pes etmeyeceğini belirtti.

Kaynak: Ripple Coin News

Ripple 1.8 Milyar Dolarlık Pazarı Hedefleyerek Japonya’dan Filipinler’e Gönderilen Havalelere Yardımcı Oluyor

Yakın tarihli bir duyuruya göre, 27 Temmuz’da Ripple, Japonya merkezli SBI’nin yan kuruluşu SBI VC Trade ile ortaklık kurdu. Ortaklık ayrıca bir mobil ödeme şirketi olan Coins.ph’i de içeriyor. Üçü arasındaki ittifak, Japonya’dan Filipinler’e havale hizmetini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Kaynak: Ripple Coin News

Ripple CEO’su, SEC’yi Ethereum’un Statüsü Hakkında Eleştirdi

SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü direktörü Hinman, mahkemedeki yeminli ifadesinde, 2018’de Ethereum’un statüsü hakkında yaptığı “menkul kıymet değil” açıklaması yaptı. Ripple’ın CEO’su Bradley Garlinghouse ise Hinman’ın mahkemedeki son yazılı ifadesinin ardından, kripto para piyasasında netliğin olmaması konusundaki öfkesini tweet ile paylaştı.

Kaynak: Coinkolik

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile U. (@remdocan)

Kamile U. bu analizinde Ripple’ın düşüş trendine işaret ediyor. Yükselen trendini kırdığını ve 0.778 centi aşamadığı sürece düşüş trendi içerisinde olduğunu belirtiyor. Bu bölgeyi yukarı kırması halindeyse üst direnç olan 92 cent bölgelerinin gelebileceğini söylüyor. Düşüş senaryosunda ise 68 cent desteğinin kırılımıyla beraber 56-60 cent arasındaki desteğin gelebileceğini gösteriyor.

İnanç Salman (@inancsalman)

İnanç Salman bu analizinde Ripple desteğini incelemiş. Grafikte gösterilen 69-70 cent civarındaki destekten dönüş yaptığını göstermiş. Buradan bir geri dönüşle beraber hedefin 73 cent olabileceğini göstermiş. Aşağıda ise 68 cent desteği kritik bir bölge olarak karşımıza çıkıyor.

finansalTRader (@kalfore34)

Finansal Trader bu tweetinde Ripple’ı kanal yapısıyla ve oluşan trendleriyle incelemiş. Grafikteki geçmiş göstergelerden mavi bölge olan 53 55 cent arasından tepki aldığını görüyoruz. Daha sonra 72 cent direncinin de kırıldığı gözüküyor. Güncel olarak fiyat tekrardan grafikteki mavi çizgili destek alanında. Fiyatın buradan tepki almasıyla yukarıdaki kırmızı bölge olan 85 cent civarının gelebileceği gözüküyor. O bölgenin de kırılımı ile 1.08 direncinin test edilebilir olacağına işaret ediyor. En yukardaki hedef ise 2 dolar civarı.

Nigrasy (@Niigrasy)

Nigrasy bu tweetinde sade bir şekilde Ripple’da iki önemli bölgeyi göstermiş. Direnç görevi gören 78 cent bölgesinin kırılımı ile long pozisyon açılabileceğini söylemiş. Eğer o bölgeyi aşamazsa short açılarak aşağıdaki 65 cent bölgesinin hedeflenebileceğini belirtmiş.

Crypto Bull’s (@CryptoBulls34)

Crypto Bull’s bu analizinde Ripple’ı günlük grafikle değerlendirmiş. Günlük grafikte Bitcoin’in de aşmaya çalıştığı MA200 ortalamasının hala aşılamadığını belirtmiş. 0.78 bölgesinin kırılımı ile 94 cent civarına kadar bir atak gelebileceğini belirtmiş. 1.05 ve 1.18 bölgelerinin de güçlü bir yükseliş trendi için çok kritik seviyeler olduğunu belirtmiş. Düşüş senaryosunda ise 0.72 ve 0.67 seviyelerinin destek bölgeleri olduğunu belirtmiş. Buralar kırılırsa aşağıda 60 cent bölgesi bir diğer destek olarak görev görüyor.

A H E (@ahmeterik2)

A H E bu tweetinde Ripple için hazırladığı bir video paylaşmış. Bu videoda oldukça güzel açıklamalarla her iki yön için de kritik bölgeler belirtilmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.