Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #4: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #4: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin dördüncü sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 21 – 27 Temmuz arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin dördüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin 21 – 27 Temmuz tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Geçtiğimiz hafta hareketlenen piyasada Ripple oldukça sessiz kalmıştı. Fakat Çarşamba sabahı sularında XRP yaklaşık %10’luk bir çıkış yakaladı. Bunun sebebi olarak da Ripple’ın tekrardan Coinbase’de listeleneceği dedikodusu olarak gözüküyor. Haberler doğru olmasa bile Ripple beklediği hacimi kazandı ve dirençleri kırdı. Anlık olarak 72 cent bölgesini kırmış ve bu bölgeyi destek olarak edinmeye çalışıyor. Eğer yapabilirse hedefi yukarıdaki kırmızı kutular olur. Red yerse 64 cent bölgelerine kadar bir geri çekilme görebiliriz.

Ana Destek: 64 cent
Alt Destek: yeşil kutu (58 cent ortalama)

Ana Direnç: 72 cent
Üst Direnç: kırmızı kutu (80 cent ortalama)

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

XRP Sahipleri, Flare’in Yeni ‘Canary’ Ağı için Ücretsiz Token Alacak

Airdrop Gelenleri: XRP Sahipleri, Flare’in Yeni ‘Canary’ Ağı için Ücretsiz Jetonlar Alacak Flare Network, XRP sahiplerine ek bir airdrop vereceğini söylüyor. Flare’in kurucu ortağı ve CEO’su Hugo Philion, şirketin önümüzdeki altı hafta içinde Songbird adlı bir ağ yayınlamayı planladığını söyledi. Flare, ağ yayına girdikten sonra her uygun sahibinin talep edilebilir Spark tokenlarının %15’ini hemen alacağını ve ardından en az 25 ay ve en fazla 34 ay boyunca devam ederek ayda ortalama %3 talep edeceğini söylüyor.

Kaynak: Dailyhodl

Ripple, Japonya ve Filipinler Arasında Bir Ödeme Koridoru Oldu

Ripple, Japonya ve Filipinler arasında yeni bir ODL ödeme koridoru başlattı! Japonya’daki ilk ODL hizmetleri, Filipin kripto borsası Coins.ph ve SBI VC Trade ile birlikte Ripple’ın kilit stratejik ortağı SBI Remit tarafından gerçekleştirilecek.

Kaynak: Kriptokoin

Ripple Davası: XRP, SEC’e Karşı Yeni Bir Zafer Kazandı!

CEO Brad Garlinghouse’u ve kurucu ortak Chris Larsen’ı temsil eden Ripple avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yeni bir savunma sundu. Bu son belgeyi, son SEC yorumlarını düzenleyici belirsizliğin kanıtı olarak kullanmayı amaçlıyorlar.

Kaynak: Kriptokoin

Hukuk Uzmanı Jeremy Hogan Ripple’ın SEC Davası Karşısında En Güçlü Savunmasını Açıkladı

Hukuk Uzmanı Jeremy Hogan’a Göre Ripple’ın XRP Davasında SEC’e Karşı En Güçlü Savunması İşte Kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, XRP’yi içeren davada Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı en güçlü savunması olduğunu düşündüğü şeyi söyledi. Hogan’a göre, XRP bir güvenlik olsaydı, fiyatı diğer kripto para birimlerinin performansıyla değil, Ripple’ın eylemleriyle ilişkilendirilmeliydi. Avukat, diğer kripto varlıklarıyla olan korelasyonun, üst düzey düzenleyiciyle olan davalarında muhtemelen “Ripple’ın en güçlü savunması” olduğunu söylüyor.

Kaynak: Dailyhodl

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

👑Ayten (@kriptoprensesi)

Ayten bu analizinde Ripple’ı hareketli ortalamalarla beraber değerlendirmiş. Aynı zamanda kırmızı ve mor çizgilerle kanal yapısı oluşturarak destek ve dirençleri göstermiş. Bu yapıya göre fiyatın çıkış yapması ve kanalın kırılımıyla beraber kırmızı bölge olan 60 cent kırılamazsa belirttiği desteklere fiyatın çekilebileceğini belirtmiş. Bu seviyelerden kurtulması ve yükselişe başlaması içinse 73 cent bölgesinin geçilmesi gerektiğini belirtmiş.

Cansu Ünal (@cansu_fx)

Cansu Ünal bu tweet’inde Ripple’ı kanal yapısıyla incelemiş. 55 cent bölgesindeki fiyatın önemine dikkat çekmiş. Bu fiyatın üstünde gezindiğinde 59 cent bölgesinin üzerinde 78 centi hedefleyebileceğini belirtmiş. Düşüş senaryosunda ise 55 cent kırılımıyla beraber fiyatta ciddi bir geri çekilme yaşanabilir gibi gözüküyor.

Hatica Trader (@ttiice)

Hatice Ripple’ı grafiğindeki kırmızı yapıyla incelemiş. Bu yapıya göre fiyat kanalın taban ve tavan bölgesi arasında gidip geliyor. 57 cent bölgesinin kırılımıyla beraber tavana doğru yükseliş hareketinin başladığını söylüyor. Bu bölgelerden alımın güvenli olmadığını belirtiyor. Eğer fiyat kanalı kırarsa veya kanalın taban kısmına gelirse değerlendirilebilir olacağını söylüyor.

Ersel Karaduman (@ersel_karaduman)

Ersel Karaduman Ripple’ı oldukça geniş bir perspektiften değerlendiriyor. Uzun vadeli xrp tutmak isteyenler için bir yol haritası sunuyor. Ripple’ın oluşturduğu çanak kulp formasyonu ile beraber 13 ve 36 dolar hedeflerinin olduğunu belirtiyor. Fakat bu hedefin sadece uzun vade yatırımcılarına yönelik olduğunu tekrar belirtmemiz lazım.

🅐🅒 🦅 (@ATASVRCN)

ATASVRCN bu grafiğinde XRP için kritik bölgeleri gösteriyor. Aşağıdaki sarı bölge yani ortalama 55-62 cent arası desteği gösteriyor. Bu alandan tepki gelmesiyle beraber 76 ve 98 cent dirençlerine bir atak gelebileceği gözüküyor. Daha sonra 1.05 bölgesinin bir karar bölgesi olduğunu belirtiyor. Yani bu bölgenin hangi yöne kırılacağı Ripple’da trendin yönünü belirleyecek gibi gözüküyor. Yukarı kırılımda ise 1.60 dolar hedef olarak gözüküyor.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.