Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #33: Ripple Hisseleri, Dijital Euro Birliği ve Ripple Ortaklığı, Kuzey Amerika’da Açık Bankacılık

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #33: Ripple Hisseleri, Dijital Euro Birliği ve Ripple Ortaklığı, Kuzey Amerika’da Açık Bankacılık

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 33. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 9 – 15 Şubat arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin otuz üçüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde fiyatın hızlı yükselişinden sonra simetrik üçgen yapısının oluştuğunu görebiliriz. Majör bir yükselen trend yapısının da destek olarak çalışabileceğini grafikte görüyoruz. Kırılım önemli gözüküyor. Fiyatın şu an için akümüle konumunda olduğunu düşünebiliriz. Fiyat, kırılımını hangi yöne hacimli şekilde yaparsa o yöne hızlı hareketler görebiliriz. Trend kırılımı gerçekleştiğinde ilk destek $0.76 olarak gözüküyor. Yukarı yönlü kırılımda ise $0.91 önemli dirençtir.

Ana Destek: $0.79
Alt Destek: $0.72

Ana Direnç: $0.91
Üst Direnç: $1.01

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple Hisseleri XRP Davalarındaki Önemli Olaylardan Önce Tükendi

Dijital Varlıklar Direktörü Nick Burrafato, özel bir yatırım platformu olan Linqto’nun Ripple hisselerinin tükendiğini söyledi. XRP davasındaki gelişmeler Ripple’a SEC karşısında üstünlük sağlayabileceğinden, Ripple Labs Inc. hissesine olan talep son haftalarda oldukça yüksekti.

Ripple ayrıca, SBI Holdings ve Route 66 Ventures’ın katılımıyla Tetragon liderliğindeki bir C Serisi finansman turunda 200 milyon dolar güvence altına aldıktan sonra ihraç ettiği hisseleri geri satın alarak iyimserlik belirtileri gösterdi.

Tarih: 15 Şubat 2022
Kaynak: financefeeds.com

Dijital Euro Birliği, Ripple ile Ortak Oluyor

Dijital Euro Birliği (DEA), merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) üzerinde ortaklaşa çalışmak için destekleyici bir ortak olarak Ripple ile ortaklığını duyurmaktan mutluluk duyuyor. 

Sınır ötesi ödemeler için önde gelen kurumsal blokzinciri ve kripto çözümleri sağlayıcılarından Ripple, kısa süre önce CBDC’leri desteklemek için blokzinciri tabanlı bir altyapı geliştirdi. 

Diğer kripto paraların yanı sıra CBDC pilotlarının yürütülmesine yardımcı olmak için Bhutan’ın merkez bankasıyla işbirliği yaptı. Ripple, Digital Pound Foundation’ın bir üyesidir ve dünya çapındaki CBDC’ler konusundaki çabalarını genişletmeye devam etmektedir. Ripple ile DEA ortaklığı, diğerlerinin yanı sıra dijital para birimleri ve bilgi alışverişi konusunda ortak eğitim çalışmalarını içerir.

Tarih: 11 Şubat 2022
Kaynak: blog.digital-euro-association.de

Kuzey Amerika’da Açık Bankacılık Hizmetleri Yükselişte

Ripple, açık bankacılık hizmetlerinin kuzey amerika kıtasında yükselişe geçtiğini, bankacılık hizmetlerinde fintechlerin ve bankaların yeni ödeme yöntemleri ile ilgili arayış içerisinde olduklarını anlattığı bir yazı paylaşmış.

Tarih: 14 Şubat 2022
Kaynak: ripple.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Uzayli Astrolog (@UzayliAstrolog)

UzayliAstrolog bu hafta XRP analizinde majör olarak bir çanak yapısının olduğunu ve içerisinde minör formasyonlar oluştuğunu bize göstermiş. Şu an fiyatın bir üçgen içerisinde harmonik formasyonu oluşturduğunu görebiliriz. Üçgen desteği ile harmonik “D” giriş noktası aynı yer olmuş ve güzel tepki almış. Yukarı yönlü kırılım gerçekleşirse $3.27 seviyesine kadar hareket edebilir. İzlemekte fayda var.

Tuna KAYA (@TunaKaya_YK)

TunaKaya_YK bu hafta XRP analizinde alçalan bir trend yapısının oluştuğunu ve fiyatın bu trendi çok güçlü kırarak agresif yükseldiğini grafikte bize aktarmış. Önündeki dirençleri hızlıca kırmış ve en sonunda $0.87 direnç seviyesinden tepki almış gözüküyor. $0.74 desteği altına inmediği sürece sorun gözükmüyor. Hedef $1 olarak düşünebiliriz.

MBBORSAM (@mbborsam)

Mbborsam bu hafta XRP analizinde alçalan bir trend oluştuğunu basitçe grafikte görebiliriz. Satıcıların baskın olduğu turuncu , yeşil , kırmızı çizgiler direnç olarak çalışabilir. Fiyat grafikte gözüktüğü gibi turuncu dirençten tepki almış gözüküyor. Kırdığı taktirde yeşil dirence kadar yükselebilir. Kısa vadede $1.77 hedef olabilecek bir seviye gibi duruyor.

Ayten (@kriptoprensesi)

Kriptoprensesi bu hafta XRP analizinde üçgen yapısının varlığından bahsetmiş. Bu yapı kırıldığını grafikte görebiliriz. $0.85 seviyesi şu an fiyatın önündeki en güçlü direnç olarak gözüküyor. Bu yapının kırılması $0.91 seviyesine bizi götürebilir. Bu seviyeden sonra agresif ve hacimli hareketler görmemiz olası duruyor. $0.74 kaybedilmediği sürece pozitif bakabiliriz.

GANN Pınarı (@GannPinari)

GannPinari bu hafta XRP analizinde $0.56 seviyesindeki fraktal destek üzerinde tutunmayı başarmış gözüküyor. Yükselen trend yapısı kırıldıktan sonra şu an direnç olarak çalışıyor gibi… Trend üzerinde kapanışlar $1.01 seviyesine kadar fiyatı taşıyabilir. Alçalan trend kırılımı ile aynı seviye olmasından kaynaklı daha sonra daha hızlı yükselişler yaşanabilir.

Umut Aktu (@UmutAktu)

UmutAktu bu hafta XRP analizinde alçalan üçgen yapısını net bir şekilde göstermiş. Aşağı yönlü fake bir kırılım gelse de fiyat yapı içerisinde tutunmayı başarmış gözüküyor. Yapı aynı zamanda flama görüntüsüne de benziyor. Yukarı yönlü kırılım ile $0.86 ve $0.93 seviyesini hedefleyebiliriz. $1 seviyesi psikolojik seviye olduğundan dikkatli olmakta fayda var.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.