Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #32: SEC Davasından Yeni Karar, XRP’den Yükseliş, Warren Davidson’dan Şaşırtıcı Yorum

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #32: SEC Davasından Yeni Karar, XRP’den Yükseliş, Warren Davidson’dan Şaşırtıcı Yorum

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 32. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 2 – 8 Şubat arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin otuz ikinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde düşen bir kama yapısının oluştuğunu görebiliriz. Kama agresif bir mum ve yükseliş ile kırılmış durumda gözüküyor. Fiyat fazla hızlı yükseldiğinden geri çekilmesi sağlıklı sayılabilir. Kama formasyonu üst direnç kırılımdan sonra geri çekilme ile destek olarak çalışabilir. Bu hareketi re-test olarak düşünebilirsiniz. Buradan alacağı kuvvet ile şu anda tepki aldığı $0.85 seviyesi ve sonra $1.01 seviyesini görebiliriz.

Trend altı kapanışlar $0.60 seviyesine kadar fiyatı çekebilir. Şu an fiyatı izlemekte fayda var.

Ana Destek: $0.69
Alt Destek: $0.60

Ana Direnç: $0.85
Üst Direnç: $1.01

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple ve SEC Davasında Yeni Karar

Yargıç Analisa Torres’in verdiği karara göre, Ripple’a SEC’in öne sürdüğü argümanlara doğrudan yanıt verme fırsatı verildi.

Ayrıca yargıç, Ripple’ın kurucu ortağı ve başkanı Chris Larsen ile şirketin mevcut CEO’su Brad Garlinghouse’dan gelen e-postaların açıklanması gerektiğini de söyledi.

Tarih: 8 Şubat 2022
Kaynak: tr.cryptonews.com

XRP, SEC Davasındaki Gelişmeler Sonrasında %22 Yükseliş Gerçekleştirdi

Ripple SEC davasında, Ripple lehine verilen karar sonrasında XRP yaklaşık %22 yükseliş gerçekleştirdi. 

XRP bu gelişme öncesinde coinmarketcap verilerine göre market hacmi sıralamasında 8. sıradaydı. Gelen haberlerden sonra XRP market hacmi sıralamasında Cardano ve Solana’yı gerisinde bırakarak 41 milyar dolarlık market hacmi ile 6. sıraya yükseldi.

Tarih: 8 Şubat 2022
Kaynak: coindesk.com

“Ripple İle Uğraşacağınıza Tether’e Bakın, Saatli Bomba”

Temsilciler Meclisi’nde “Dijital Varlıklar ve Finansın Geleceği: Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun Stablecoin Raporu” başlıklı oturum başlamışken, kongre üyesi Warren Davidson’dan enteresan bir yorum geldi.

The Block’a konuşan senatör, kripto para piyasalarının ana omurgasını oluşturan en büyük stabil kripto para Tether’i (USDT) “saatli bir bomba” olarak nitelendirdi.

SEC ile Ripple arasındaki davada verilen bazı kararlara da atıf yapan Senatör, “Düzenleyiciler kollarını Tether’e sarmalıdır. Açıkçası, SEC’in Tether’e bakması için Ripple ve XRP’ye bakmalarından daha fazla neden var.” ifadelerini kullandı.

Tarih: 8 Şubat 2022
Kaynak: bitcoinsistemi.com

JPMorgan Ripple Hakkında Öngörülerde Bulundu

JPMorgan raporuna göre Ripple, Bitcoin ile korelasyon içinde. Ayrıca SEC davası XRP’nin kurumsal kabulünü yavaşlatıyor. Öte yandan Ripple ekibi, yerel token olan XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını SEC’in düzenleyici kapsamına girmediğini yineledi.

Ripple, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer olduğunu ve bu nedenle CFTC denetimine girmesi gerektiğini savundu. JPMorgan’ın yakın tarihli bir raporuna göre ise, XRP fiyat artışı, geleneksel finans endüstrisindeki artan popülaritesine rağmen, BTC’ninkiyle korelasyon gösteriyor.

Tarih: 7 Şubat 2022
Kaynak: kriptokoin.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile Uray (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde alçalan trend yapısının kırılımının gerçekleştiğini ve bu yükseliş ile $0.81 seviyesindeki direnç üzerinde kapanışlar yaptığını grafikte göstermek istemiş.

Trend dönüşü anlamına gelen bu kapanış sonrasında fiyatı izlemek faydalı olabilir. Agresif hareketler görebiliriz. Yükseliş durumunda fiyatın önündeki dirençler $1.04 ve $1.34 olarak gözüküyor. Bu seviyelere geldiğinde dikkat etmekte fayda var.

Ferdi Masat (@ferdimasat01)

Ferdimasat01 bu hafta XRP analizinde $0.83 seviyesindeki direnç seviyesinin üzerinde kapanış yapamadığını ve fiyatın $0.78 desteğine kadar çekilebileceğini grafikte göstermiş. Fiyatın rahatlaması için $0.93 seviyesinin üzerinde günlük kapanış yapması gerekiyor gibi duruyor. Alçalan ve yükselen trend yapıları kırılımlarına da dikkat etmekte fayda var.

MRanewliz (@mranewliz)

Mranewliz bu hafta XRP analizinde fiyat $0.68 – $0.70 arasındaki fraktal bölgenin üzerinde attığını ve ilk alçalan trendi kırarak üzerinde kapanış yaptığını grafikte belirtmiş. Yükseliş devam etmesi durumunda ikinci trend de kırılırsa hızlı ve sert hareketler görebiliriz. Trend altına kapanış yapması durumunda fraktalın destek olarak çalışması olası…

Zeyna (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta XRP analizinde $0.66 – $0.70 önemli bir fraktalın karar bölgesi olarak gözüktüğünü ve fiyatın burayı aşarak üstünde kapanış yaptığını belirtmiş. Bu bölge üzerinde hareket ederken hızlı yükseliş yaparak $0.75 ve $0.86 seviyesindeki dirençleri hızlıca kırdığını grafikte görebiliriz. Gri kutu üzeri fiyat kaldıkça pozitif olarak bakabiliriz.

Karagülle (@mkaragulle1)

Mkaragulle1 bu hafta XRP analizinde kama formasyonu oluştuğunu ve Fibonacci 0.382 seviyesi ve alçalan trend seviyesinin hacimli bir mum ile kırıldığını görebiliriz. Bu kırılım ile hızlı hareketler görebiliriz.

Fiyat yükselişe devam etmesi durumunda $0.95 seviyesi olan Fibonacci 0.618 seviyesinde direnç ile karşılaşabilir. Bu seviyelere dikkat etmekte fayda var. Trend altı kapanış olmadığı sürece hareketler yukarı yönlü beklenebilir.

Uzayli Astrolog (@UzayliAstrolog)

UzayliAstrolog bu hafta XRP / BTC paritesinde oluşan kama formasyonundan bahsetmiş. Fiyat günlük zaman dilimde önündeki trend direncini aşarak hareketine devam ediyor. Bu seviyenin üzerinde kapanış ve re-test yapabilirse hareket yukarı yönlü daha yukarılara taşınabilir. Trend altında kapanmaması buradaki kritik noktalardan birisi gibi gözüküyor. 2700 seviyesindeki direnç hedeflenebilir.

 

 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.