Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #30: Ripple-SEC Davasında Gelişmeler, Al Fardan Borsası ile Ortaklık, Ripple Şirket Değerinde Yükseliş

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #30: Ripple-SEC Davasında Gelişmeler, Al Fardan Borsası ile Ortaklık, Ripple Şirket Değerinde Yükseliş

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 30. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 19 – 25 Ocak arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin otuzuncu sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde oluşan çift dip yapısını grafikte görebiliriz. Boyun bölgesi olan $0.63 seviyesi üzerinde kapanışlar aktif hale getirecektir. Kırılım sonrasında gelen re-test ile güvenilir bir yükseliş gerçekleştiğinde formasyon hedefi $0.72 seviyesidir. Bu seviyeye giderken karşısında $0.69 direnci mevcut. Bu seviye aynı zamanda alçalan bir trend yapısı ile kesişim bölgesi olarak gözüküyor. Bu seviyeye dikkat etmekte fayda var. Fiyatın majör yükselen trend seviyesinden tepki aldığını grafik altında görüyoruz. Bu trend şimdilik fiyatı tutuyor. Altında kapanışlar düşüşün derinleşmesine sebep olabilir.

Ana Destek: $0.56
Alt Destek: $0.53

Ana Direnç: $0.63
Üst Direnç: $0.69

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SEC-Ripple Davasındaki Yeni Karar XRP Yatırımcılarının Aleyhine Oldu

Geçtiğimiz haftalarda, William Hinman’ın 2018 yılında yaptığı ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını dile getirdiği konuşmanın taslak metinlerinin Ripple şirketine ulaştırılması kararını veren XRP davası hakimi Sarah Netburn’e, SEC’den itiraz geldi. Kurumun itirazını değerlendiren hakim Netburn, SEC’ye savunma hazırlaması için 17 Şubat’a kadar süre tanıdı.

Tarih: 25 Ocak 2022
Kaynak: uzmancoin.com

Al Fardan Borsası Gerçek Zamanlı Havaleler için Ripple ile Ortaklık Kurdu

Söz konusu ortaklık, dijital transferlerde pandemi odaklı dalgalanmadan yararlanmayı hedefliyor. Al Fardan Exchange, yeni müşteriler yakalamak ve iş tekliflerini büyütmek için sınır ötesi ödemelere gözünü dikmiş durumda.

Şirketin bu ihtiyacını karşılamak için bu alanda uzmanlığını kanıtlamış olan ABD’li Blokzincir teknolojisi şirketi Ripple ile çalışma kararı aldı.

Tarih: 25 Ocak 2022
Kaynak: bitcoinsistemi.com

Brad Garlinghouse Ripple Şirketinin Değerlemesinin 15 Milyara Yükseldiğini Duyurdu

CEO Brad Garlinghouse’ın işletmenin Aralık 2019’dan itibaren Ripple’ın C serisi hisselerinin geri alımını gerçekleştirdiğini ve değerlemesini 15 milyar dolara çıkardığını duyururdu.

Tarih: 25 Ocak 2022
Kaynak: theblockcrypto.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Nygma (@Crypto_Nygma)

Crypto_Nygma bu hafta XRP analizinde $0.52 seviyesinin güzel bir destek seviyesi olduğunu grafikte belirtmiş. Şu an uzun zaman diliminde yükselen trendde olduğunu belirtmiş. $0.52 kırılması sonraki destek olan $0.32 seviyesine kadar fiyatı düşürebilir. Kırılım ile hareket etmek mantıklı olabilir. Takip edilmeli.

Uzaylı Astrolog (@UzayliAstrolog)

UzayliAstrolog bu hafta XRP analizinde üçgen yapısı oluştuğunu göstermiş. Şu an için yükselen trend desteğine çok güzel bir şekilde tutunduğunu grafikte görebiliriz. Buranın altında kapanış yapmazsa eğer alçalan trend seviyesine kadar gidebilir ki bu güzel bir yükseliş anlamına gelebilir. Bu güç ile trend kırılır ise agresif şekilde yükseliş görebiliriz.

Game of Kripto (@GameofKripto)

GameofKripto bu hafta XRP analizinde $0.70 seviyesinin 6 aydır tutulduğunu ve bu seviyenin altında kapanış yapılmadığını bize aktarmış. Bu destek şu an için gayet güçlü gözüküyor. $0.80 üzeri kapanışlar $1 seviyesine kadar fiyatı taşıyabilir. Eğer $0.70 altında kapanış gerçekleşirse agresif şekilde fiyat düşebilir. Kırılıma dikkat edilmeli.

Dilara Tunga (@dilaratunga)

Dilaratunga bu hafta XRP analizinde fiyatın MACD indikatörünü kullanarak satış baskısının fazla olduğunu ve düşüş gerçekleşirse $0.66 seviyesinin destek seviyesi olduğunu grafikte bizimle paylaşmış. Yukarı yönlü bir yükselişte $1.01 seviyesi minör bir direnç seviyesi olduğunu belirtmiş. Bu seviyedeki kırılımlar ile yönüne doğru hareketler hızlanabilir.

inancsalman (@inancsalman)

İnancsalman bu hafta XRP analizinde $0.60 – $0.65 arasında güzel bir destek bölgesi olduğunu ve fiyatın buralardan tepki alabileceğini bize aktarmış. Grafikte aynı zamanda oluşan üçgen yapısı içerisinde hareket devam ediyor gibi gözüküyor. Kırılım hangi yöne gelirse o yöne hızlı hareket gelebilir.

Melek (@melekbist)

Melekbist bu hafta XRP analizinde büyük yapıda bir üçgen ile takip ettiğini grafikte bize aktarmış. Yükselen trend desteği güzel çalışmış gözüküyor. Bu destek kırılmadığı sürece pozitif bakabiliriz. $0.72 üzerinde fiyat kaldıkça yukarı yönlü hareketler gelebilir. $0.88 seviyesi kırıldığında ise hızlı yükselişler görebiliriz. Takip etmekte fayda var.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.