Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #3: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’nin Fiyatlık

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #3: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’nin Fiyatlık

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin üçüncü sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 7 – 13 Temmuz arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleribilgiseller ve çok daha fazlası bültenin üçüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin 7 – 13 Temmuz tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple geçtiğimiz hafta kırmızı çizgideki direnç olan 0.65 bölgesine hareket yapsa da red yiyerek yeşil bölgeye kadar çekildi. Ripple yeşil bölgede siyah daire ile gösterdiğim ikili dip formasyonu oluşturmuş durumda. Bu formasyonun hedefi geçemediği 65 cent direnci olarak gözüküyor. Formasyonun çalışması durumunda Ripple turuncu ile gösterdiğim yükseliş trendine geri girmeyi deneyebilir. Bu da ortalama 76 80 cent arasını kapsıyor. Bu bölgenin kazanılması Ripple’da yeni ve kuvvetli bir yükseliş dalgası başlatabilir. Düşüş senaryosunda ise yeşil kutu en kritik bölge. Ripple bu bölgenin altında henüz kapanış yapmadı. Eğer yaparsa alt desteklerin de gelmesi olası.

Ana Destek: 0.57 – 0.60 cent arası yeşil bölge
Alt Destek: 0.52
İkinci Alt Destek 0.43

Ana Direnç: 0.65
Üst Direnç: turuncu yükseliş trendi 0.76 – 0.82
İkinci Üst Direnç: 0.88-0.92

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SEC, Ripple Davasında Önemli Kanıtlar Hâlâ Sağlayamadı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC], XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğunu kanıtlamak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken, birçok gözlemciye göre SEC, XRP’nin faydasını sorgulayna önemli kanıtlar sağlayamadı.

Konuyla ilgili Deaton Hukuk Bürosu’ndan John Deaton ve CryptoLaw web sitesi en son blogunda şunları ekledi: “XRP’nin açık kaynaklı doğası, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların, Ripple ile herhangi bir bağlantı veya ona güvenmeden mal ve hizmetler için ödeme yapmak için jetonu kullanmalarına izin veriyor. Cryptwerk’e göre, 1300’den fazla şirket şu anda ticari hizmetlerden turizme ve seyahate kadar tüm sektörlerde ödeme için XRP’yi kabul ediyor.”

Kaynak: Ambcrypto

Jed McCaleb, Ripple’dan 291.5 Milyon Aldıktan Sonra Son 3 Haftada 150,7 Milyon Sattı

2012 yılında Christopher Larsen ile birlikte Ripple Labs’ı kuran ve şirketin ilk baş teknoloji sorumlusu olan Jed McCaleb, son üç hafta içinde zulasından 150,7 milyon XRP sattı. Bu kripto miktarı, itibari para cinsinden 98.169.275 $ eşdeğerini oluşturmakta. McCaleb’in “tacostand” kripto para cüzdanında 590 milyon XRP kaldı.

Kaynak: U.Today

Ripple Direktörü XRP’nin Bitcoin İle Temelde Aynı Olduğunu Söyledi

@chazbot isimli bir Twitter kullanıcısı, “XRP gerçekte ne yapıyor?” sorusuna uygun bir yanıtla karşılaşmadığını belirtti. Kullanıcı, kripto para biriminin hiçbir bankanın kullanmadığı, işe yaramaz, merkezi bir bitcoin olduğunu ekledi. Buna karşılık, Hamilton, XRP’nin hem XRPL hem de bitcoin blok zincirinin halka açık olduğu ve herkes üzerindeki işlemleri görüntüleyebildiği için XRP’nin bitcoin kadar merkezi olmadığını belirtti.

Kaynak: Zycrypto

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Ayten (@KriptoPrensesi)

Ayten bu tweet’inde Ripple’daki 67 cent direncini işaret etmiş. Bu direncin kırılmaması halinde 59 ve 52 cent bölgelerinin gelebileceğini belirtmiş. Böyle bir durumda 0.62 cent bölgesi güçlü bir destek konumunda. Grafiğe göre kırılmasıyla beraber alt fiyatlar gelebilir.

mtNN (@MetinYavuz_)

Metin bu tweet’inde xrp’nin oluşturduğu çanak yapısını incelemiş. Grafikteki çanak yapısının oluşması için fiyatın 2.20 bölgelerine kadar gitmesi gerekiyor. Bu grafiğe göre Ripple’ın siyah düşen trendini kırması gerekiyor. Ardından grafikte kırmızı bölgelerin aşılmasıyla çanak yapısı orta uzun vadede ihtimaller dahilinde oluyor. Aşağıdaki günlük RSI grafiği de düşeni kırmış gözüküyor. Metin düşüş senaryosunda ise 59 cent altına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Nigrasy (@Niigrasy)

Nigrasy xrp’yi temel üçgen yapısı ile yorumlamış. Grafiğe göre gittikce daralan bir yapı var. Bu yapıların sonunda fiyatta aşağı veya yukarı sert hareketler olur. Nigrasy üçgenin yukarı kırılmasında long aşağı kırılmasında ise short denenebileceğini söylüyor.

ŞfR™ Traders (@SfrTraders)

Sfr Traders bu detaylı analizinde beklediği hareketleri belirtmiş. Ripple’ın ciddi bir yükseliş trendi başlatabilmesi için direnç bölgesini kırması gerektiğini belirtmiş. Bu bölge ortalama 0.76 cent civarına denk geliyor. Fakat bundan önce siyah çizgiyle belirttiği düşen trendi kırması gerektiğini söylüyor. Bu trendin bir buçuk aydır kırılamadığını belirtiyor.

ozgurhan (@Ozgurtrade)

Ozgurhan bu analizinde Ripple’a bearish açıdan bakmış. Fib yapılarına göre Ripple’ın dip bölgesinin 56 cent civarı olduğunu belirtmiş. Fakat kendi analizine göre bu ayın sonunda Ripple’ın 44 cent civarına gelebileceğini belirtmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.