Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #29: Binance wXRP Entegrasyonu, Attijariwafa Bank RippleNet’e Katıldı, SEC XRP Davası Hakkında Yorumlar

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #29: Binance wXRP Entegrasyonu, Attijariwafa Bank RippleNet’e Katıldı, SEC XRP Davası Hakkında Yorumlar

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 29. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 12 – 18 Ocak arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi dokuzuncu sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde çanak yapısı oluşuyor, bu çanak yapısı düşüş yönlü olan bir yapı. $0.70 seviyesindeki destek kırıldığında çanak kırılma ihtimalide yüksek gözüküyor. Eğer bu gerçekleşirse formasyon hedefi %15 düşüşle $0.60 seviyesidir. Alçalan bir trend mevcut, bu trendin tutunma olasılığı da var. Bu trende tutunur ve yükseliş hareketi gösterirse tekrar değerlendirme yapılabilir. $0.77 seviyesinin kırılması yükseliş için önemli bir öneme sahip burası kuvvetli bir direnç. Düşüş başlangıcı son düzeltmenin Fibonacci 0.618 seviyesinden gerçekleşmiş. Bu seviye önemli, takip etmekte fayda var.

Ana Destek: $0.70
Alt Destek: $0.60

Ana Direnç: $0.77
Üst Direnç: $0.86

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Binance wXRP Entegrasyonunu Tamamladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, yayınladığı blogunda Wrapped XRP (wXRP) entegrasyonunun tamamlandığını ve bu varlık için mevduatların açıldığını duyurdu. wXRP, Ethereum’un ERC20 standardını temel alıyor.

Blog gönderisine göre, bu kripto para birimi için para çekme işlemleri daha sonra eklenecek. Binance, Wrapped XRP mevduatlarının XRP olarak kredilendirileceği ve kullanıcıların hemen alım satıma başlayabilecekleri konusunda açıklamada bulundu.

Tarih: 17 Ocak 2022
Kaynak: kriptokoin.com

Fas’ın En Büyük Bankası RippleNet’e Katıldı

Boursenews tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, yönetimi altındaki 53.3 milyar dolarlık varlığa sahip Fas’ın en büyük bankacılık kurumu olan Attijariwafa Bank, RippleNet ağına katıldı.

Tarih: 19 Ocak 2022
Kaynak: u.today

SEC, XRP’ye Karşı Zorlu Bir Mücadele İçerisinde

Tanınmış XRP destekçisi @XRPcryptowolf, ABD Blockchain Derneği’ndeki politika şefi Jake Chervinsky’nin yakın tarihli bir tweet’ine atıfta bulunarak, Ripple Labs ve tüm XRP Ordusunun “SEC’e kariyerlerinin en zorlu mücadelesini verdiğini” belirtti.

Tarih: 17 Ocak 2022
Kaynak: u.today

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile Uray (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde Fibonacci 0.618 seviyesinin destek olarak çalıştığını grafikte göstermiş. Bu seviyenin üzerinde tutunduğunda önündeki direnç olan $0.81 seviyesine kadar gidebilir. Destek altında kapanış yapıldığında harmonik oluşabilir. $0.70 destek seviyesidir. Hızlı yükseliş için $0.86 seviyesinin üzerinde kapanması gerekiyor.

KRİPTO FOREVER (@kriptoforever)

Kriptoforever bu hafta XRP analizinde bir kırılımın olmadığını $0.69 seviyesinin güzel bir destek olduğunu $0.86’nın ise güzel direnç olduğunu göstermiş. Alçalan bir trend mevcut. Bu yapı kırıldığında yükselişin yaşanabileceğini ve grafikte belirtilen dirençlere dikkat edilmesi gerektiğini belirtmiş.

Melih (@tennetworksmlh)

Tennetworksmlh bu hafta XRP analizinde $0.86 seviyesinin önemli bir direnç olduğunu burayı kırarsa şayet $1.08 seviyesine kadar hızlı bir yükseliş gerçekleştirebileceğini bizimle paylaşmış. Destek ve direnç seviyelerini grafikte belirtmiş. Alçalan trend kırılımı yapmadan hareket etmeyebilir. Beklemekte fayda var.

mtNN (@metinyavuz__)

Metinyavuz__ bu hafta XRP analizinde bir harmonik formasyonu oluştuğunu belirtmiş. Grafikte belirttiği yeşil fraktal altında kapanış yapmadığı sürece fiyatın yukarıdaki kırmızı direnç seviyesine gitmesini beklediğini bizimle paylaşmış. $0.60 altında yapılacak kapanış formasyonu geçersiz kılabilir.

Anka_analiz (@anka_analiz)

Anka_analiz bu hafta XRP analizinde alçalan bir trend olduğunu ve bu seviyenin kırıldığını grafikte bize göstermiş. $0.85 seviyesi güçlü bir direnç seviyesi. Bu seviyenin kırılımı ile grafikte belirtilen hedef noktası olan $1.04 seviyesine kadar hızlı bir yükseliş görebiliriz. Direnç seviyelerinin kırılımı önemli, bu seviyelere geldiğinde dikkat etmekte fayda var.

MATADOR (@Matador_Kripto)

Matador_Kripto bu hafta XRP analizinde düşen bir trend yapısı olduğunu grafikte göstermiş. $0.79 seviyesindeki direnç kırılırsa hızlı bir yükseliş olabileceğini aktarmış. Bu seviye kırılmaz ise $0.71 seviyesindeki destek kırılırsa $0.62 seviyesine kadar düşebileceğinden de bahsetmiş. Bu destek seviyelerinden tepki almasını bekleyebiliriz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.