Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #28: SEC Davası Hakkında Yeni Yorumlar, Palau Cumhuriyeti Dijital İkamet Programı, SEC’in Adil Bildirim Hamlesi

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #28: SEC Davası Hakkında Yeni Yorumlar, Palau Cumhuriyeti Dijital İkamet Programı, SEC’in Adil Bildirim Hamlesi

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 28. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 5 – 11 Ocak arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi sekizinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde kanal yapısının içerisinde hareket eden fiyat, hacimli mum ile hem kanal direncini hem $0.74 seviyesindeki yatay direnci hem de minör alçalan trend yapısını kırdığını grafikte görebiliriz. Kırılım gerçekleştikten sonra ufak bir geri çekilme yaşamış ama bunu re-test olarak değerlendirebiliriz. Trend ve $0.74 kaybedilmediği sürece pozitif bakabiliriz. Fiyatın önünde $0.80 direnci var. Bu direnç üzerinde kapanış majör seviyedeki alçalan trende kadar fiyatı taşıyabilir.

Ana Destek: $0.74
Alt Destek: $0.65

Ana Direnç: $0.80
Üst Direnç: $0.90

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SEC ve Ripple Davası Ertelenebilir

Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’e göre, Ripple SEC davası bir ay daha ertelenebilir. Terret’in bildirdiği üzere dava uzman keşfinin gecikmesi nedeniyle ertelenebileceği dile getirildi. Ertelenmenin gerekçesi ise ABD ve Avrupa’da ortaya çıkan yeni Covid varyantı.

Davadaki gecikmenin yanı sıra Fox Business’a yakın bir kaynak, yeni önergenin yarın doldurulacağına dikkat çekti.

Tarih: 12 Ocak 2022
Kaynak: coinkolik.com

SEC’nin “Adil Bildirim” Hamlesine Ripple’dan 1 Günde Cevap Geldi

ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonu, mahkemeye sunduğu mektubunda, 2020 yılında kazandığı ve yine adil bildirim tartışmalarının olduğu Fife şirketi davasını örnek gösterdi. John M. Fife adlı kişi, onun altındaki kuruluşlar vasıtasıyla kayıtsız menkul kıymet satışı yapıp 60 milyar dolardan fazla kâr ettiği gerekçesiyle SEC tarafından dava edilmişti. Fife da mahkemede, kendilerine bu konuda bir adil bildirim yapılmadığını söylemişti ancak mahkeme bu savunmayı geçersiz kılmıştı.

İşte SEC, Ripple’ın adil bildirim savunmasını tamamen geçersiz kılmak için 10 Ocak’ta mahkemeye ek yetki mektubu göndermiş ve bu davayı örnek göstererek, Ripple’ın savunmasının geçerli kılınmamasını istemişti.

Ripple şirketi ise şu ifadeleri kullandı:

“Fife’dan farklı olarak Ripple bu davada sadece ‘adil bildirim’ savunmasına dayanmamakta ve bunu kullanarak da SEC’nin araştırma sürecini durdurmak istememektedir. Zaten gerçek keşif süresi de sona ermiştir. Ripple sadece, tüm savunma haklarını kullanma gücünün devam etmesini talep etmektedir.”

Tarih: 11 Ocak 2022
Kaynak: uzmancoin.com

Ünlü Hukukçudan Ripple Mesajı: “Sanıldığından Daha Büyük”

Crypto Law’ın kurucusu John Deaton, YouTuber Naomi Brockwell ile konuşurken, kripto topluluğu üyelerinin destekledikleri Blockchain ağları için farklılıklarını ve önyargılarını bir kenara bırakmaları gerektiğini belirtiyor. Ünlü XRP savunucusu avukat ayrıca SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava ile sektöre genel olarak saldırdığını anlamaları gerektiğini de ekliyor. Deaton’a göre, Ripple (XRP) aleyhindeki SEC şikayetinin ifadesi, diğer herhangi bir Blockchain ağına uygulanabilir.

Tarih: 8 Ocak 2022
Kaynak: kriptoarena.com

Palau Cumhuriyeti ve Cryptic Labs Dijital İkamet Programı Başlattı

Palau Cumhuriyeti ve blok zinciri geliştirme firması Cryptic Labs, Salı günü bir dijital ikamet programı olan Kök Ad Sisteminin (RNS) başlatıldığını duyurdu.

Palau, Cryptic Labs ve devlet destekli dijital ikamet programı arasındaki ortaklığı başlatmak için Palau Başkanı Surangel S. Whipps Jr., ülkenin Dijital İkamet Yasası kapsamında RNS aracılığıyla “tüm küresel kullanıcılara” dijital ikamet izni vermek için bir anlaşma imzaladı.

Tarih: 12 Ocak 2022
Kaynak: cointelegraph.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile Uray (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde son düşüşten sonra fitil kaldığını ve buranın dip olduğunu grafikte göstermiş. $0.69 altına fiyat inmediği sürece pozitif bakabileceğini belirtmiş. Fiyatın $1 seviyesine gidebilmesi için direnç olan $0.86 seviyesi üzerinde kapanış yapması şart gibi duruyor. Kırılımı takip edebiliriz.

KayıpAdisyon.com (@kayipadisyon)

Kayipadisyon bu hafta XRP analizinde majör bir yükselen trend yapısı olduğunu ve bu trend altında hacimsizde olsa bir düşüş olduğunu grafikte göstermiş. Fiyat eğer bu kırılımı sahte olarak bırakmaz ve düşüş devam ederse ilk destek $0.50 seviyesi gibi duruyor. Fiyat tekrar yukarı hareket ederse $1 seviyesine kadar gitmesi olası.

Borsa Nefer (@borsanefer)

Borsanefer bu hafta XRP analizinde majör bir yükselen trend yapısının olduğunu ve fiyatın bu trende temasında her seferinde tepki alarak yükseldiğini grafikte görebiliriz. $0.80 yatay desteği altında kapanış önemli. Hem trend altı hem de yatay destek olarak çalışan bir seviye. Üstünde kalırsa yükseliş, altında kapanışta ise düşüş görebiliriz.

MATADOR (@Matador_Kripto)

Matador_Kripto bu hafta XRP analizinde 4 saatlik grafikte inceleme yaptığında bir kanal yapısının olduğunu ve içerisinde hareket ettiğini görebiliriz. Şu an destek seviyesi $0.71 olarak çalışmış gözüküyor. $0.79 üzerinde kapanışlar fiyatı hızlı yukarıya taşır. $0.71 seviyesi düşüş yönlü kırılırsa fiyat $0.59 seviyesini görebilir.

Ayten (@kriptoprensesi)

Kriptoprensesi bu hafta XRP analizinde $0.86 seviyesindeki direnç üzerinde kapanış olmadıkça fiyatın $0.79 – $0.70 arasında akümüle olabileceğini belirtmiş. $0.70 desteği kritik seviye buranın altında kapanışlar hızlı düşerek $0.55 seviyesine kadar çekilebilir. Fiyat kırılımını takip etmek önemli duruyor.

inancsalman (@inancsalman)

İnancsalman bu hafta XRP analizinde $0.71 seviyesinde bulunan fraktalın güçlü bir talep bölgesi olduğunu belirtmiş. Bu seviyenin altında kapanışlar grafikte belirtilen $0.55 seviyesindeki fraktala kadar fiyatı çekebilir. Yükseliş bazlı bakıldığında ise $0.86 seviyesi direnç gözüküyor. Burayı kırması hızlı hareketlere sebep olabilir.

Gönüllü Reklam!

Türkiye’nin İlk DAO’su Luna DAO, “Sezon 0 | Genesis” Adıyla Sezon Sistemini Başlattı!

Bu sistem ile 3 ay sürecek Sezon 0’da DAO’laşma sürecini tamamlayarak token çıkartma hazırlıkları tamamlanacak. Aynı zamanda da topluluk üyeleri artık ekiplere katkı sağladıkları ölçülerde finansal olarak ödüllendirilmeye başlayacak.

Bu finansal ödüllendirme sistemi için gerekli metrikler ve iki farklı sistem ise Sezon 0 | Genesis yazısında detaylı şekilde anlatılıyor. İleri okuma için buraya tıklayarak makaleyi okuyabilirsiniz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.