Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #27: Ripple SEC Davası Bitiyor, Ripple CTO’su BTC Optimizasyonu, XRP Fiyat Analizleri

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #27: Ripple SEC Davası Bitiyor, Ripple CTO’su BTC Optimizasyonu, XRP Fiyat Analizleri

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 27. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 29 Aralık – 4 Ocak arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi yedinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde minör ve majör iki adet trend mevcut. $0.80 desteği şu an güzel çalışıyor gibi gözüküyor. Buranın altına indiğinde $0.74 desteği fiyatı karşılayacak. Fiyat sıkışıyor ve kırılım ile yukarı yönlü hareketleri görebiliriz. Şu an LL – LH ( Alçalan Trend Yapısı ) oluşuyor. Bunun tersine dönmesi için $0.86 seviyesinin kırılıp üzerinde kapanış yapması gerekiyor. $0.90 direnci kırıldığında ise hızlıca $1.01 direncine gidebiliriz.

Ana Destek: $0.80
Alt Destek: $0.74 – $0.65

Ana Direnç: $0.90
Üst Direnç: $1.01

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Jeremy Hogan, Ripple-SEC Davasının Nisan 2022’ye Kadar Bitmesini Bekliyor

Avukat Jeremy Hogan, Ripple-SEC davasının muhtemelen Nisan 2022’ye kadar sonuçlanacağına inanıyor. Twitter üzerinden Ripple davasının ne zaman sonuçlanacağına dair dürüst fikrini soran bir XRP kullanıcısına yanıt olarak avukat, davanın uzatılma şansının düşük olduğunu söylüyor. 

Tarih: 31 Aralık 2021
Kaynak: u.today

Ripple CTO’su 2011’de Bitcoin Kodunu Optimize Ettiğini Söyledi

San Francisco merkezli Ripple teknoloji devinin baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, gizemli Satoshi Nakamoto’nun piyasaya sürülmesinden birkaç yıl sonra amiral gemisi kripto para birimi olan Bitcoin’in kodunu optimize etmeye katılan IT (Bilişim Uzmanı) mühendislerinden biri olduğu ortaya çıktı.

Tarih: 30 Aralık 2021
Kaynak: u.today

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Umut Aktu (@UmutAktu)

UmutAktu bu hafta XRP analizinde kanal yapısının olduğunu ve fiyatın git gel yaparak bu kanalın içerisinde hareket ettiğini bize aktarmış. Kırılım ile o yöne hareket edecektir. Dava süreçleri ve temel anlamda olumlu bir haber olmayışı fiyatın stabil olmasına sebep olduğunu ayrıca belirtmiş. Kırılım yönüne doğru pozisyon alınabilir.

Borsa Nefer (@borsanefer)

Borsanefer bu hafta XRP analizinde güçlü bir yükselen trend olduğunu ve fiyatın her bu trende temas ettiğinde güç alarak yükseliş yaşadığını grafikte görebiliriz. Fiyat buradan tepki alırsa $1 seviyesini görebilir. Uzun süredir bu trend üzerinde hareket ediyor. Trend aşağı yönlü kırılım demek fiyatın alt desteklere temas etmesi anlamına gelebilir.

Melek (@melekbist)

Melekbist bu hafta XRP analizinde üçgen yapısı olduğunu ve bu formasyon ile takip ettiğini belirtmiş. Fiyat trend desteğine temas etmiş durumda. Sürekli bu trend temasından sonra güç alarak yükselmiş gözüküyor. Aynı zamanda grafikte Fibonacci değerleri de güzel destek ve direnç olarak çalıştığı gözüküyor. Takip etmeye değer.

engineer (@engineer_trader)

Engineer_trader bu hafta XRP analizinde yükselen trend desteğinde fiyatın olduğunu ve bu desteğin güçlü bir destek olduğunu bize aktarmış. Trend kırılır ise diğer sağlam destek $0.76 gözüküyor. Fiyat trend desteğinden yine güç alırsa eğer $1.01 direnç karşımıza gözüküyor. Bu seviyeye kadar yükselmesi beklenebilir.

Albay Scofield (@AlbayScofield)

AlbayScofield bu hafta XRP analizinde fiyatın ikili dip yapısı oluşturduğunu ve $0.80 seviyesinin güçlü bir destek olduğunu belirtmiş. Burası kaybedilmediği sürece fiyat hareketlerine pozitif bakılabilir. $0.85 direnci kırıldığında hızlı yükseliş görebiliriz. $0.90 sonraki direnç seviyesi.

Kamile U. (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde grafikte bulunan fraktal destek olan $0.65 ile $0.71 arası bölgenin güçlü bir destek olduğunu grafikte göstermiş. Bu seviye kaybedilmediği sürece fiyata ve hareket olumlu bakılabileceğini bizlere aktarmış. Önemli direnç seviyesinin $1.06 olduğunu buranın kırılması durumunda gerçek hareketlerin başlayacağını belirtmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.