Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #26: Ripple CEO’sundan Eski SEC Başkanına Cevap, 200 Milyon Değerinde XRP Transferi, XRP Fiyat Analizi, Popüler Analiz Tweetleri

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #26: Ripple CEO’sundan Eski SEC Başkanına Cevap, 200 Milyon Değerinde XRP Transferi, XRP Fiyat Analizi, Popüler Analiz Tweetleri

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 26. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 22 – 28 Aralık arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi altıncı sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde alçalan trend yapısının kırılmasının ardından fiyatın hızlıca yükseldiğini $1.01 seviyesinden tepki alarak geriye çekildiğini görebiliriz. $0.90 seviyesi güzel destek olarak çalışmış ama satıcıların baskın olduğunu destek altı kapanıştan anlayabiliriz. Destek altı kapanış fiyatın daha da düşmesine neden olmuş gibi gözüküyor.

Fiyat Yarasa ( BAT ) harmonik formasyon oluşturuyor. Formasyon kuralları gereği D noktasından fiyatın dönmesi beklenir. $0.80 seviyesinden dönüş gelir ise yükseliş izleyebiliriz. Fiyat daha da düşer ise trendlerden dönüş bekleyebiliriz.

Ana Destek: $0.80
Alt Destek: $0.65

Ana Direnç: $0.90
Üst Direnç: $1.01

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

ODL Platformları ve Önde Gelen Borsalar Tarafından 1.176 Milyar XRP Aktarıldı

Kripto takip ekipleri, son 20 saat içinde bazıları 200 milyon XRP’yi aşan 23 XRP işleminin, büyük kripto ticaret merkezleri ve Ripple teknoloji devi tarafından yer değiştirildiğini duyurdu.

Tarih: 24 Aralık 2021
Kaynak: u.today

1,6 Milyar XRP, Balinalar ve Borsalar Tarafından Transfer Edildi

Anonim balinalar ve borsalar, XRP 1 doları geri kazanmaya çalışırken üst üste ikinci gün için bir milyardan fazla XRP transferi gerçekleştirdi.

Tarih: 25 Aralık 2021
Kaynak: u.today

Ripple CEO’su Noel Arifesinde Eski SEC Başkanına Cevap Verdi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton tarafından yayınlanan bir makaleye yönelik eleştirisini tekrarladı.

Yakın zamanda yayınlanan bir yazıda Garlinghouse, Clayton’ın makalesini “şaşırtıcı derecede ironik” olarak nitelendiriyor.

Ripple CEO’su, kripto para birimi endüstrisindeki önde gelen şirketlerden birine karşı yaptırım eylemiyle, sektörü yeniliğe boğmakla suçlamaya devam etti:

“Bay Clayton görevdeyken kripto endüstrisini boğdu, ancak şimdi hükümeti teknolojinin benimsenmesini kolaylaştırmaya çağırıyor.” sözlerini ekledi.

Tarih: 24 Aralık 2021
Kaynak: u.today

Xange Borsası Karbon Kredisi Çözümü Üzerine Çalıştığını Duyurdu

Menkul kıymetler borsası olan Xange, XRP Ledger üzerinde bir Karbon Kredisi Çözümü geliştirmek için çalıştıklarını duyurmuştu. Borsa tarafından yapılan açıklamada ise; “XRP Ledger, sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturuldu ve ilk büyük karbon nötr blokzincirlerden biri. Tüm bunlar sayesinde, daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor ve düşük maliyetli işlemler yapılabiliyor.” ifadelerini kullandı.

Tarih: 27 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com/Ripple

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

inancsalman (@inancsalman)

İnancsalman bu hafta XRP analizinde bir yükselen üçgen yapısına benzer bir yapı oluşturduğunu bizlere göstermiş. Trend üzerinde kalması önemli eğer altında kapanış yaparsa fiyat alt destekleri test edebilir. $0.89 önemli bir destek bölgesi olarak karşımızda… $1.02 seviyesinin kırılması ile birlikte hızlı yükseliş yaşanabilir.

Borsa Nefer (@borsanefer)

Borsanefer bu hafta XRP analizinde fiyatın $0.94 seviyesinin sürekli dönüşüm bölgesi olarak çalıştığını grafikte göstermek istemiş. Bu bölgeyi pivot olarak düşünebiliriz. Yükselen trend yapısına kadar yükselişin olabileceği ama bu bölgede yapacağı harekete göre pozisyon almanın sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Takip etmekte fayda var.

Orhan YILMAZ (@Orhan_Yilmaz_)

Orhan_Yilmaz bu hafta XRP analizinde yükselen mavi çizgi pivot bölge olarak çalışmış gözüküyor. Aynı zamanda alçalan bir kanal yapısının orta bant seviyesi ile kesişim noktası olduğu için bu bölgeden tepki görebilir. Buraya dikkat etmeliyiz. Bu bölgenin kırılması, kanal tepe noktasına ulaşabilir.

Game of Kripto (@GameofKripto)

GameofKripto bu hafta XRP analizinden alçalan kanal yapısının kırıldığını görebiliriz.$0.91 seviyesindeki direnç kırılarak üzerinde kapanış gelmiş. Fiyatın bu bölge üzerinde kalması pozitif olarak değerlendirilebilir. $0.98 seviyesini görebiliriz. Altında kapanış gelmesi alt desteklere doğru çekilmesi anlamına gelebilir.

CRYPTO IVANOV (@CryptoIvanov)

Cryptolvanov bu hafta XRP analizinde yükselen kanal yapısının oluşumunu bizlere göstermek istemiş. Fiyatın $1 bölgesindeki trend üzerinde kalması önemli buranın altında durması fiyatı kanal alt bandına kadar çekebilir. $0.83 altında kapanış çok hızlı bir düşüşü getirebilir. Kanal içerisinde hareket ettiği sürece bir sorun gözükmüyor.

Artemisia Crypto Trader (@Pelinnnaydinnn)

Pelinnnaydinnn bu hafta XRP analizinde yükselen trend yapısının altında kapanışlar gelmiş ve destekten tepki alarak tekrar yükselmiş görünüyor. $1.09 seviyesi kırılımı önemli. Trend yapısından tepki alırsa eğer sırası ile destekler $0.88 ve $0.75 seviyeleridir. Altında kapanış alt destekleri test edebilir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.