Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #25: Sologenic’in XRPL Üzerinde Yeni NFT Pazarı Kurması, Visa’nın Currencycloud’u Satın Alması, Craig DeWitt’in ABD Konseyine Başkan Yardımcısı Olması

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #25: Sologenic’in XRPL Üzerinde Yeni NFT Pazarı Kurması, Visa’nın Currencycloud’u Satın Alması, Craig DeWitt’in ABD Konseyine Başkan Yardımcısı Olması

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 25. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 15 – 21 Aralık arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi beşinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde alçalan trend yapısının oluştuğunu ve bu trendin kırılarak yükselişe geçtiğini grafikte görebiliriz. 0.74$ seviyesi fiyat için güçlü bir destek oluşturmuş durumda. Bu destek altında kapanış yapmadığı sürece pozitif gözükebilir. Altında kapanış fiyatı 0.52$ seviyesine kadar çekebilir. Yükseliş devam ederse önce 1.10$ daha sonra ise 1.29$ seviyesindeki hedeflerin kırılması durumunda pozisyonlara dikkat etmekte fayda var.

Ana Destek: 0.52$
Ara Destek: 0.74$

Ana Direnç: 1.29$
Ara Direnç: 1.10$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Visa, Ripple’ın Partneri Currencycloud’u 930 Milyon Dolara Satın Aldı

Finansal hizmetler devi Visa, işletmeden işletmeye ülkeler arası ödemeler ve döviz bozdurma işlemleri için arayüz sağlayan Currencycloud şirketini, satın aldı. 

Visa bu satın alım ile şirketlerin müşterileri için ülkeler arası işlemlerde şeffaflık, esneklik ve hız gibi niteliklerini arttırmayı amaçlıyor. Daha önce Currencycloud şirketinin belirli bir hisse payına sahip olduğu bilinen Visa’nın, satın alım işleminin iki şirket arasındaki stratejik bir hareket olduğu düşünülüyor.

Tarih: 20 Aralık 2021
Kaynak: businesswire.com

Sologenic XRPL Üzerinde Yeni Bir NFT Pazarı Başlatıyor

XRP Ledger (XRPL) üzerine inşa edilmiş bir ekosistem olan Sologenic (SOLO), yeni bir merkeziyetsiz NFT pazarı başlatıyor.

Şirketten yapılan duyuruya göre Sologenic, yeni pazarın ekosistemini beslemek için kendi yerel tokeni SOLO’nun 200 milyonunu halihazırda SOLO veya XRP’ye sahip olan yatırımcılara airdrop olarak dağıtılacak.

SOLO şu anda 5,36 dolardan işlem görüyor, yani toplam airdrop 1,07 milyar dolar değerinde olacak.

Tarih: 18 Aralık 2021
Kaynak: dailyhodl.com

Ripple’dan Craig DeWitt, ABD Hızlı Ödemeler Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Oldu

Ripple’ın kıdemli ürün direktörü, SEC’den gelen düzenleyici baskıya rağmen, ABD Hızlı Ödemeler Konseyi’nde en üst makamlardan birini aldı.

DeWitt, fintech segmentindeki yeni atamasının ayrıntılarını sosyal medya platformu Twitter’dan paylaştı. Ripple’ın kıdemli ürün direktörü, Amerika Birleşik Devletleri Hızlı Ödemeler Konseyi’nin başkan yardımcısı oldu.

Tarih: 18 Aralık 2021
Kaynak: u.today

XRP, SEC Davasına Rağmen Bu Yıl %60 Artış Gösterdi

CoinGecko verilerine göre XRP, şu ana kadar geçirdiği en zorlu bu yılda yaklaşık %60 artışta kaldı. Bu, bu yıl %147.4 ve %550 artış gösteren Bitcoin ve Ethereum beğenilerine kıyasla yetersiz bir artış gibi görünse de XRP adına önemli bir değer olduğu görülmekte.

Tarih: 15 Aralık 2021
Kaynak: u.today

Xange.com, XRP Ledger Üzerinde Bir Karbon Kredisi Çözümü Geliştireceğini Açıkladı

Birleşmiş Milletler ile ortaklaşa işletilen sürdürülebilir menkul kıymetler borsası olan Xange.com, “karbon nötr XRPL” üzerinde bir karbon kredisi çözümü geliştireceğini duyurdu.

Xange.com, bir Global Blockchain İş Konseyi (GBBC) girişimi olan InterWork Alliance (IWA) gibi önde gelen endüstri çalışma grupları tarafından belirlenen standartlara uygun olarak, tokenize edilmiş karbon kredilerinin verilmesi için XRP Ledger üzerinde bir karbon kredisi çözümü geliştirecek.

Tarih: 16 Aralık 2021
Kaynak: newswire.com

Eski SEC Patronu Jay Clayton, Ripple Davası Hakkında Yorumlarda Bulundu

Eski Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Jay Clayton, geçen Aralık ayında görevindeki son günlerinde şirkete açtığı yüksek profilli Ripple davası hakkında bir yorum yaptı.

Squawk Box sunucusu Becky Quick, eski hükümet yetkilisine, bazı XRP savunucularının rakip Ethereum’a haksız bir avantaj sağlamış olabileceğine inandığı yaptırım eylemini çevreleyen potansiyel çıkar çatışmalarını sordu.

Clayton, “Burası Amerika, insanlar kendilerini savunma hakkına sahiptir ve kendi düşüncelerini paylaşmakta özgürler.” Dedi.

Clayton, dava hakkında yorum yapmasına izin verilmeyen SEC yetkililerinin, gerçeklerin oldukları yerde kalmasına ve kendileri adına konuşmasına izin verdiğini söylüyor.

Tarih: 15 Aralık 2021
Kaynak: u.today

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile U. (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde fiyatın, 0.82 dolar seviyesinde bulunan destek bölgesi çevresinde hareket ettiğini göstermiş. Hareket devam ederse eğer 1.18$ ve 1.35$ seviyelerini görebiliriz gibi duruyor. 0.86$ düşüş durumunda kaybedilirse tekrardan 0.65$ seviyesindeki güçlü destek test edilebilir.

Blue Line (@Bluetrade)

Bluelinetrade bu hafta XRP analizinde fraktal olarak çok önemli ve güçlü bir dönüşüm bölgesini grafikte göstermiş. 0.95$ seviyeleri önemli gözüküyor. Bu bölgenin üzerinde kapanışlar fiyatı gözüken ilk direnç seviyelerine kadar götürebilir. Tekrar tepki alır ve düşüşe geçerse bölge zayıflamış ve sonraki temasta kırılması daha hızlı olabilir.

Burak (@1buraker)

1buraker bu hafta XRP analizinde alçalan trendlerin kırılımlarını göstermiş. XRP gelen haberi ile birlikte hızlı şekilde alçalan trend yapılarını kırmayı başarıyor gibi duruyor. Şu an bir alçalan trend direnci seviyesinde gözüküyor. Eğer bu bölge kırılırsa 1.40$ seviyesi gözükebilir. 1buraker 1.40$ üzerinde çok daha hızlı hareket edebileceğini ayrıca belirtmiş.

çizgilerle dans (@CizgilerinE)

CizgilerinE bu hafta XRP analizinde 0.82$ seviyesinde bulunan destek bölgesinin çevresinde fiyatın hareket ettiğini göstermiş. Üzerinde yapılacak kalıcı bir kapanış ve yukarı hareketlenmede fiyat 0.97$ seviyesine kadar çıkabilir. Eğer burada oyalandıktan sonra altında kapanış yapılır ise alt destekleri test etmesi gayet olası duruyor.

Trader Çiko (@CikoTrader)

CikoTrader bu hafta XRP analizinde alçalan trend yapısının oluştuğunu ve kırılarak hızlı şekilde yükselişine devam ettiğini grafikte bizimle paylaşmış. 0.95$ seviyesinde bir tepki aldığını görebiliriz. 0.90$ destek bölgesi buraya kadar çekilerek aldığı güç ile 1.01$ seviyesi görülebilir. Hareketleri takip etmekte fayda var.

Crypto Monster (@ibrahimklczb)

ibrahimklczb bu hafta XRP analizinde fiyatın 0.86$ seviyesi üzerinde tutunabilmesi durumunda hızlıca bir yükseliş göstererek 1.34$ seviyesine kadar gelebileceğini anlatmak istemiş. Şu an destek bölgesi 0.78$ gözüküyor. Buranında altında kapanış yapmaması elzem bir durum. Kırılımlar ile pozisyon almak daha sağlıklı olacaktır.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.