Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #24: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #24: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 24. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 8 – 14 Aralık arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi dördüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde düşen trend yapısı olduğunu ve buranın üzerine tutunamayarak düşüş yaşadığını grafikte görebiliriz. 1.04$ altında yapılan kapanış, fiyatı 0.74$ seviyesindeki desteğe kadar çekmiş gözüküyor. Burası güzel ve güçlü bir destek bölgesi olarak çalışmış. Altına kapanış yapmadığı sürece yukarı yönlü hareket beklenebilir. Destek ve dirençler grafikte belirtilmiştir.

Ana Destek: 0.51$
Ara Destek: 0.74$

Ana Direnç: 1.35$
Ara Dirençler: 1.20$ – 1.04$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple Yöneticisi Chris Larsen Bitcoin Madencilerine Öneride Bulundu

Ripple yöneticisi Chris Larsen, Bitcoin madencilerine, mevcut Proof-of-Work (PoW) algoritmasından Proof-of-Stake (PoS) protokolüne geçilmesini önerdi. Bu öneriyi yayınlamış olduğu makalede daha detaylı açıklayan Chris Larsen, protokolün sağlayacağı birçok avantaja makale içerisinde yer verdi. 

Tarih: 10 Aralık 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Kripto Borsası Bitbuy, XRP’yi İşleme Kapatacaklarını Duyurdu

Popüler kripto para borsası BitBuy, piyasa değeri bakımından en büyük 8. kripto para birimi olan Ripple‘ı (XRP) delist edeceğini yani işleme kapatacaklarını duyurdu.

Borsada hali hazırda XRP/CAD ve XRP/BTC işlem çiftleri yer almakta. Açıklamaya göre her iki işlem çifti de platformdan kaldırılacak. Bitbuy, delist gerçekleşmeden önce kullanıcılarını XRP tokenlarını çekmeye çağırdı.

Tarih: 13 Aralık 2021
Kaynak: u.today

Kripto Para Borsalarına 127 Milyon Dolarlık XRP Transfer İşlemi Gerçekleştirildi

Whale Alert tarafından tespit edilen işlemlere göre, Güney Kore merkezli dev kripto para borsası Bithumb’a bilinmeyen bir cüzdan tarafından 127,3 milyon dolarlık XRP transferi gerçekleştirildi. Bithumb borsasına bu transfer gerçekleşirken aynı zamanda Coinone borsasında ise 13.334.236 dolar değerinde XRP transfer işlemi geçekleştirildi.

Tarih: 14 Aralık 2021
Kaynak: donanimhaber.com

Ledger Yeni Bir Kripto Banka Kartı Piyasaya Sürdü

Cryptocurrency cüzdanı ve altyapı sağlayıcısı Ledger, kullanıcıların dijital varlıklarıyla mal ve hizmet satın almalarını sağlayan ve potansiyel olarak kripto ödeme hizmetlerinin daha geniş çapta benimsenmesine kapı açan yeni bir banka kartı piyasaya sürdü.

Yeni kripto banka kartı, BTC, ETH, USDC ve USDT dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto para birimini destekliyor.

Kaynak: cointelegraph.com/
Tarih: 9 Aralık 2021

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Ripple Davasına Rağmen XRP’ye Sahip Olduğunu Açıkladı

Raoul Pal’ın Thinking Crypto ile yapmış olduğu röportajda, Ripple’ın halen daha kullanılabildiği ve geçekleşen bu mahkemenin XRP adına olağanüstü bir risk/ödül durumu haline geldiği için cüzdanında XRP’ye sahip olduğunu dile getirdi. 

SEC ise XRP’nin kayıt dışı bir değer olduğunu iddia ederek, Ripple’a karşı suçlamalarda bulunmuştu. 

Tarih: 8 Aralık 2021
Kaynak: dailyhodl.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile U. (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde, fiyat 0.86$ seviyesindeki direnç noktası aşılmadığı sürece grafikte bulunan fraktal bölgesinden talep görebilir. 0.71$ seviyesi destek bölgesi olarak çalışabilir. 0.86$ yükseliş devam eder ve kırılım yaparak üzerinde kapanış gerçekleşirse 1.18$ seviyesine kadar hızlı bir yükseliş devam edebilir.

JusticeDies (@JusticeDie01)

JusticeDie01 bu hafta XRP analizinde, yükselen bir trend desteği olduğunu ve her temasında bu destekten güç alarak yükseliş gerçekleştirdiğini grafikte görebiliriz. Bu trend altına sarkar ve kapanış yaparsa düşüş hızlanarak alt destekleri test edebilir. Kırılımı takip etmekte fayda var.

Agah Kripto Borsa (@agahergin)

Agahergin bu hafta XRP analizinde, üçgen yapısının oluştuğunu ve fiyatın iyice sıkıştığını grafikte göstermek istemiş. Hangi yöne doğru kırılım gelirse o yöne hareket hızlı şekilde başlayabilir. Yukarı yönlü kırılım yapıldığında 0.93$ seviyesi ve 1.01$ seviyesi güçlü 2 direnç olarak çalışabilir. Kırılımı izlemekte fayda var.

TriptoX (@utkubobo)

Utkubobo bu hafta XRP analizinde, harmonik gartley formasyonu oluştuğunu grafikte göstermiş. “D” noktası giriş yapılması gereken bölge ve fibonacci 0.382 ve 0.618 seviyeleri hedef seviyeleri olarak çalışır. 0.71$ – 0.73$ destek seviyesinden destek alarak hedef 1.10$ seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirebilir.

Burak (@1buraker)

1buraker bu hafta XRP analizinde, BTC paritesini inceleyerek bize uzun zaman diliminde üçgen yapısının oluştuğunu göstermiş. Düşen trend kırılmış olarak gözüküyor. Trend üzerinde kapanış yapar ve tekrardan altına sarkmaz ise 2037 seviyesine kadar gidebilir. Trend altına sarkmadıkça yükseliş yönlü hareketler görebiliriz.

Aztec Gold Hero (@AztecGoldHero)

AztecGoldHero bu hafta XRP analizinde, BTC paritesini inceleyerek düşen trend yapısının olduğunu ve fiyatın 1598 seviyesinde güzel tutunduğunu grafikte göstermiş. Fiyat çok sıkışmış duruyor. Kırılım yönüne doğru pozisyon almakta fayda var. Yukarı doğru kırılımda önce 1857 sonrasında ise 2219 seviyesi direnç olarak gözüküyor.

 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.