Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #23: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #23: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 23. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 1 – 7 Aralık arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi üçüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde, büyük bir simetrik üçgen yapısının oluştuğunu sonrasında yukarı yönlü kırılım gerçekleştiğini ve bu kırılımdan sonra ise 1.35$ seviyesinden ret yiyerek, re-test başarılı olamadığı için fiyatın tekrardan üçgen içerisine döndüğünü grafikte görebiliriz.

Son düşüş ile birlikte yükselen trend desteğinin güzel çalıştığı söylenebilir. Fiyatın önünde şu an 0.87$ direnci bulunuyor. Burayı kıramaz ise destek üzerinde tutunması beklenmelidir. Bu seviyede de tutunamazsa tekrar 0.65$ sonrasında da 0.51$ seviyesi görülebilir.

Ana Destek: 0.32$
Ara Destek: 0.51$ – 0.65$

Ana Direnç: 1.7$
Ara Direnç: 1.35$ – 0.87$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

PayPorter İle Ripple İşbirliği Gerçekleştirdi

Teknoloji ağını her geçen gün daha da genişletmeye gayret eden PayPorter, Ripple ile işbirliği içerisinde olduğunu duyurdu.

Tarih: 2 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

Citi Bank, XRP Kullanmaya Başlıyor

2013 – 2014 yılından itibaren Ripple ile ortaklığı bulunan Citi Bank, uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için XRP token’i kullanacağını açıkladı.

Tarih: 4 Aralık 2021
Kaynak: twitter.com

Bir Saat İçerisinde 80 Milyon XRP Aktarım Gerçekleşti

Coinkolik’in yayınlamış olduğu bir habere göre, kripto pazarında büyük miktarda XRP aktarım işlemi gerçekleşti. Gerçekleşen bu işlemde, XRP’nin değeri 0.80 dolardı, aktarılan fonların değeri ise yaklaşık 76 milyon dolar seviyesindeydi. 

Yapılan 40 milyon XRP’lik ilk işlem, 30 milyon token tutan anonim bir cüzdana yapıldı. Aktarılan 40 milyon XRP, kısa bir süre burada kaldı ve neredeyse anında denilebilecek bir sürede başka bir anonim cüzdana aktarıldı. Daha sonra bu fonlar merkezi bir borsaya gönderildi.

Tarih: 7 Aralık 2021
Kaynak: coinkolik.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kamile U. (@remdocan)

Remdocan bu hafta XRP analizinde, fiyatın son düşüşten sonra 0.65$ – 0.70$ seviyesinde bulunan destek seviyesi üzerinde kaldığını grafikte göstermiş. 0.86$ seviyesi şu an önündeki direnç olarak gözüküyor. Bu bölgenin kırılması fiyatı 1.18$ seviyesine götürebilir. Destek bölgesinin kırılması ise 0.51$ seviyesine kadar çekilmesini sağlayabilir.

Leon (@warriortraderr)

Warriortraderr bu hafta XRP analizinde, fiyatın yükselen bir trend üzerinde hareket ederek yükselişine devam ettiğini ve simetrik üçgen yapısının oluştuğunu bizlere aktarmış. Grafikteki sarı renkte bulunan trend, yeşil yükselen trend ile aşağı yönlü kırılırsa, tepki alması beklenen ilk bölge olacak gibi görünüyor. Geçmişte yaptığı hareketin bir benzerini yapan fiyat, bu sefer ne yöne doğru hareket edecek takip etmekte fayda var.

Trader Yücel (@GundemmAnalist)

GundemmAnalist bu hafta XRP analizinde, fiyatta simetrik üçgen yapısının ve kama formasyonunun oluştuğunu bizlere göstermiş. Üst bant seviyesinden tepki alarak düşüşe geçmiş gözüküyor. Fiyat şu anda destek olarak çalışması gereken bölgelerde güzel tepki almış duruyor. Formasyonlar içerisinde kalması pozitif ayrışabilir. Hangi yöne kırılım gelirse o yöne hareket hızlanabilir.

çizgilerle dans (@CizgilerinE)

CizgilerinE bu hafta XRP analizinde, düşüş hareketinin 0.88$ seviyesine kadar fiyatı çektiğini fakat bu bölgeden şu an için bir tepki aldığını, grafiğinde bizlere aktarmaya çalışmış. 0.97$ seviyesi şu an destek olarak çalışması gereken bir bölge. Bu bölge altında tekrar kapanış yapması önce, 0.88$ sonrasında da 0.81$ seviyesine kadar fiyatı çekebilir. Üzerinde kalması durumunda ise 1.11$ seviyesi direnç olarak gözüküyor.

Kayhan Yurttaş (@fenerlist1987)

Fenerlist1987 bu hafta XRP analizinde, harmonik formasyon olan yarasa formasyonunun oluşumunu bize anlatmış. Fibonacci seviyeleri temelinde bulunan bir formasyon olarak çalışmaktadır. “D” seviyesi düşüşün bitmesi gereken yer olarak gözüküyor. Fiyat buradan tepki almış ve yükseliş yaşamış Fibonacci 0.382 ve 0.618 seviyeleri sıralı hedefler olarak düşünülebilir. Grafikte yükseliş devam ederse yükselişin önce 0.87$ sonrasında ise 1.05$ olmasını beklediğini grafikte belirtmiş.

Kriptoholder (@kriptoholder)

Kriptoholder bu hafta XRP analizinde, düşen trend yapısının kırıldığını ancak tutunamayarak tekrar trend altına indiğini grafikte göstererek bizlere aktarmış. 0.82$ seviyelerinde bulunan sarı çizginin destek bölgesi olduğunu buranın altında kapanışlarda daha alt desteklerin test edilmesi olası gözüküyor. Tekrar bir trend kırılımında re-test başarılı olur ise yükseliş hızlı gerçekleşebilir.

4. Ripple Bilgiselleri

Haftanın Ripple özelinde en eğitici ve bilgilendirici kaynakları sizlerle!

CoinTrack’in SEC ve Ripple Davası Hakkında Yayınlamış Olduğu Tweet

CoinTrack bu paylaşımında, SEC ve XRP arasında gerçekleşen dava sürecini incelemiş. Flood’da sırasıyla, SEC, Ripple ve XRP’nin ne olduğundan bahsederek, davanın neden açıldığı ile birlikte bütün süreçleri ele alarak detaylı bir şekilde bizleri bilgilendirmiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.