Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #22: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #22: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 22. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 24- 30 Kasım arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi ikinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde, simetrik üçgen yapısının aşağı yönlü kırılımını grafikte görebiliriz. Düşüş 0.87$ seviyesindeki destek bölgesinden tepki almış ve sonrasında yukarı yönlü hareketini başlatmış gibi gözüküyor. Hızlı yükseliş için öncelikle üçgen içerisine fiyatın tekrar atması gerekiyor. Buradan da daha yukarısı için düşen trend ilk hedef olmalı… 0.87$ kaybedilmedikçe bir sorun gözükmüyor.

Ana Destek: 0.65$
Ara Destek: 0.87$

Ana Direnç: 1.7$
Ara Direnç: 1.35$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple, Palau Cumhuriyeti ve 74 Japon Firmasıyla Dijital Yen Çıkaracak

Ripple (XRP), ülkenin ilk ulusal dijital para birimini ve XRP Ledger (XRPL) ile kullanım durumlarını keşfetmek için Palau Cumhuriyeti ile bir ortaklık duyurdu. Ortaklık, başlangıçta sınır ötesi ödemeler ve Palau için USD destekli bir dijital para birimi geliştirmeye odaklanacak.

Tarih: 24 Kasım 2021
Kaynak: cryptonews.com

Ripple Ceo’su Yüzlerce Kişiyi İşe Almayı Planlıyor

Ripple Ceo’su Brad Garlinghouse’a göre, blockchain çözümlerine yönelik artan talebi ve firmanın XRP için büyük planlarını karşılamak için Ripple, saflarına birkaç yüz kişi eklemek isteyecek.

Ceo: “Ripple, ODL genişlemesi ve MENA çekişiyle gişe rekorları kıran bir yıl geçirdi ve büyümemizi desteklemek için önümüzdeki yıl, birkaç yüz kişiyi işe almaya hazırlanıyoruz” dedi.

Tarih: 24 Kasım 2021
Kaynak: financefeeds.com

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Dogecoin’i Tutmayacağını Söyledi

Ripple Labs CEO’su, meme varlığı Dogecoin’i (DOGE) tutmama nedenlerini açıkladı. CNBC ile yaptığı yeni bir röportajda Brad Garlinghouse, DOGE’nin kripto pazarları için iyi olduğuna inanmadığını ve kripto paranın enflasyonist dinamiklerini birincil sorun olarak gösterdiğini söyledi.

Tarih: 25 Kasım 2021
Kaynak: dailyhodl.com

Cardano ve Tron, SEC’in Tepkisine Karşı, Ripple’ın XRP’sine Katılacak mı?

ADA ve TRX’te kapılar kapanırken, Cardano ve TRON’un SEC’e karşı Ripple’a yardım etmek için çaba sarf ediyor. Hareket birçok kişiyi şaşırttı, ancak arkasındaki nedenler artık dijital varlık alanındaki kimseyi şaşırtmıyor.

Tarih: 30 Kasım 2021
Kaynak: financefeeds.com

Ripple, Moderna Ceo’sunun Olumsuz Yorumlarından Sonra Fren Yaptı

Ripple fiyatı, Moderna CEO’sunun olumsuz yorumlarının ardından Avrupa açılışında bir fren yaptı. XRP fiyatı hala yükseliş trendine duruyor ancak uzmanlara göre ters rüzgarlardaki artış, aşağı yönlü kısa vadeli bir kırılma olabilir.

Tarih: 30 Kasım 2021
Kaynak: fxstreet.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

JusticeDies (@JusticeDie01)

JusticeDie01 bu hafta XRP analizinde, destek bölgesi olan 0.86$ altına inmeden yatay bir şekilde akümüle olduğunu bizlere grafikte göstermiş. Yükselen bir trend yapısı da grafikte mevcut gözüküyor. Kesişim noktalarına kadar akümüle olarak sonrasında destekler kaybedilmeden bir talep gelir ise hızlı bir yükseliş gözükebilir.

Takeshi Kovacs (@takeshixkovacs)

Takeshixkovacs bu hafta XRP analizinde, 0.64$ bölgesinde bulunan uzun süredir kırılamayan direncini kırarak re-test yaptığını grafikte göstermiş. 2$ civarında bulunan son tepe bölgesini kırması halinde 5$ seviyesine kadar yükselebileceğini belirtmiş. Düşen trend yapısından tepki alır ise tekrardan 0.65$ seviyesini test edebileceğini söylemiş. Bu seviye altında kapanışlar, durumu sıkıntıya sokabilir.

Burak (@1buraker)

1buraker bu hafta XRP analizinde, grafikte daha eski fiyat analizlerini karşılaştırmış ve aynı yapıda oluşan hareketlerden şu anda da oluştuğunu bizlere göstermiş. Şu anda fiyat düşen trend yapısını kırmak üzere gözüküyor. Kırılımdan sonra yükseliş gelebileceğini göstermek istemiş. Kırılımı takip etmekte fayda var.

Blackhate (@Blackhatex)

Blackhatex bu hafta XRP analizinde, düşen trend yapısının oluştuğunu ve bu bölgenin kırılmasının ardından 1.10$ seviyesinde bulunan direnç bölgesine kadar yükseleceğini düşünebiliriz. Bu bölgede aşılır ise 1.15$ direnci bizi karşılıyor. Buranın red yer ve düşüş gerçekleşirse 0.88$ seviyesi destek olarak çalışabilir.

HAKAN ŞAHAN (@hakansahan40)

Hakansahan40 bu hafta XRP analizinde, yükselen bir kanal yapısı içerisinde fiyatın hareket ettiğini göstermek istemiş. Son düşüşten sonra destek seviyesinden tepki alarak tekrardan 1$ seviyesine çıkmış. Kanal dışarısına atmadan yükseliş devam ederse üst bant direnç olarak çalışabilir.

Hocca (@hocca_official)

Hocca_official bu hafta XRP analizinde, geçmişten gelen bir yükselen trend yapısının çalıştığını ve destek olarak fiyatın üzerinde kaldığını göstermiş. Ayrıca düşen trend yapısı da fiyat düşüşünden sonra oluşmuş ve yükselen trend ile düşen trend arasında fiyat sıkışıyor gözüküyor. Kırılım yönünü takip etmekte fayda var.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.