Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #21: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #21: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 21. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 17 – 23 Kasım arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirmi birinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde, oluşan simetrik üçgen yapısının trend desteğinden fiyatın destek aldığını ve üçgen içerisinde hareketine devam ettiğini grafikte görebiliriz. 1.35$ seviyesindeki dirençten tepki gördükten sonra geri çekilme yaşayan fiyat, trend desteğinden tepki alınca tekrardan bu seviyeyi test edebilir. 1.35$ üzerinde oluşan kapanışlar 1.7$ seviyesini görmemizi sağlayabilir. Üçgen kırılımını takip etmekte fayda var.

Ana Destek: 0.65$
Ara Destek: 0.86$

Ana Direnç: 1.7$
Ara Direnç: 1.35$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple, ABD’de Kripto Düzenlemesine İlişkin Resmi Bir Teklif Sunuyor

Ripple, Kripto Düzenleme Çerçevesinin Temellerini Öneriyor. Ripple 16 Kasım tarihinde web sitesinde yayınladığı blog yazısında  “ABD kripto düzenlemesinin, geleceğinin tahmin edilebileceği potansiyel temeller” den bahsetti.

“Kripto Para Birimi Düzenlemesine Gerçek Bir Yaklaşım” başlıklı blogspot, kripto paranın yeniliği kucaklayacak ve aynı zamanda düzenlemenin blok zinciri ve kriptonun kullanılmayan potansiyelinden yararlanabileceğini umarak yatırımcıları koruyacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini önerdi.

Tarih: 18 Kasım 2021
Kaynak: ripplecoinnews.com

Ripplex Genel Müdürü, ODL’nin ‘Ripplenet İçin Öldürücü Bir Değer Teklifi’ Olduğunu Söylüyor

RippleX Genel Müdürü Minca Long, Thinking Crypto’dan Tony Edward ile yaptığı son röportajda, şirketin ilerlemesini uzun uzadıya tartıştı.

İsteğe bağlı likidite (ODL) hizmetini, “Ripple Net için öldürücü değer önerisi” olarak etiketleyen Long, ODL’nin birkaç yıldır piyasada olmasına rağmen, hizmetin yakın geçmişte önemli ölçüde büyüdüğünü söyledi. Q3 2021 ODL, 2020’nin 3. çeyreğine kıyasla 25 kat daha büyük oldu. Ayrıca, hizmet de çeyrek bazda %130 büyüme kaydetti.

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: ripplecoinnews.com

Jp Morgan: “Ripple Sec Davasını Kazanırsa, Xrp Önemli Ölçüde Benimsenmeye Hazır”

JP Morgan’ın bu ayın başlarında yayınlanan Kuzey Amerika Hisse Senedi Araştırma raporu, dijital varlığın önemli ölçüde benimsenmeye hazır olduğunu belirterek XRP’yi ön plana çıkarıyor.

“Şirket SEC davasını kazanabilirse ve Coinbase gibi büyük kripto para borsalarında alım satım devam ederse, XRP önemli ölçüde benimsenmeye hazırdır.”

Tarih: 20 Kasım 2021
Kaynak: financefeeds.com

Ripple CEO’su, SEC ile Ripple Davasının 2022’de Bir Sonuca Varacağını Öngörüyor

Ripple CEO’suna göre, Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süredir devam eden dava sürecinde sona yaklaşılıyor. Brad Garlinghouse , “yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen” davada kaydedilen ilerlemenin altını çizdi. CNBC’ye konuşan Ripple davasının muhtemelen 2022’de sonuçlanacağını öngördü.  

Tarih: 23 Kasım 2021
Kaynak: cointelegraph.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

K R İ P T O E Ş R E F (@kriptoesref)

Kriptoesref bu hafta XRP analizinde, düşen trend yapısının kırıldığını ve üzerine tekrar re-test yaptığını grafikte göstermiş. Hacim seviyeleri yüksek olduğu düşünülürse trend desteğinden tekrar tepki görmesinin şaşırtıcı olmayacağını bizlere aktarmış. Trend seviyesinin aşağı yönlü kırılımı fiyatı daha aşağıya çekebilir.

Paradoditma (@paradoditma)

Paradoditma bu hafta XRP analizinde, grafikte gösterilen simetrik üçgen yapısı içerisinde artık iyice sıkıştığını ve yönünü belli edeceğini bize göstermiş. 1.10$ – 1.03$ arasında hareket sonrasında kırılım yapacağını ve yukarı yöne doğru hareketini devam ettirebilir. Yukarı yönlü kırılımda 1.7$ seviyelerini görmek mümkün olabilir.

Melih (@tennetworksmlh)

Tennetworksmlh bu hafta XRP analizinde, fiyatın 0.618 fibonacci seviyesini aşamadığı ayrıca düşen bir trend olduğunu grafikte göstermiş. Düşen trend kırılır ise direnç seviyelerinin aşılması daha hızlı gerçekleşebilir. Yükseliş devamında 1.60$ seviyesi güçlü bir direnç olduğu için burada dikkat etmekte fayda var.

Kripto Astrolog (innocentrader)

İnnocentrader bu hafta XRP analizinde, geçmişte yaptığı fiyat hareketine benzer bir hareket yaptığını ve bu hareket gerçekleşir ise hızlı bir yükseliş yakalayacağını iletmiş. Fiyat günlük zaman diliminde çanak yapısı oluşturduktan sonra hızlı bir yükseliş yaparak hacimle birlikte ilerlemiş gözüküyor. 2$ seviyesi bu çanak kırılım noktası olarak düşünülebilir.

Özcan Tekeş (@OzcanVuca)

OzcanVuca bu hafta XRP analizinde, düşüşten sonra 1.04$ seviyesindeki desteğin çok güzel çalıştığını ve buradan tepki aldığını göstermiş. 1.22$ seviyesi fiyatın önündeki en güçlü direnç olarak gözüküyor. Bu bölgenin üzerinde yapılacak kapanışlar 1.30$ seviyesine taşıyabilir. 1.04$ seviyesi kaybedilmedikçe yön pozitif duruyor.

Darth Vader (@DartthVadder1)

DartthVadder1 bu hafta XRP analizinde, 1.01$ – 1.03$ seviyelerinde bulunan desteğin güzel çalıştığını ve 10.7$ seviyesindeki direnci kırarak yükseliş yaşayacağını bizlere grafikte göstermek istemiş. Yükseliş 1.16$ seviyesine kadar devam edebilir. Bu bölge güçlü direnç bölgesi gibi gözüküyor. Fiyatın hedefte yapacağı harekete göre pozisyon alınabilir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.