Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #20: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #20: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 20. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 10 – 16 Kasım arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin yirminci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde, fiyatın kanal içerisinde hareket ederek akümüle olduğunu ve fake kırılımlar yaparak tekrar kanal içerisine girdiğini görebiliriz. Ayrıca yükselen bir trend üzerinde hareket ederken yaptığı son harekette trendi aşağı yönlü kırmış gibi gözüküyor. Dikkat etmekte fayda var. Düşüş devam ederse 0.94$ seviyesi tepki alması beklenen ilk bölge olarak gözüküyor.

Ana Destek: 0.65$
Ara Destek: 0.85$ – 0.94$

Ana Direnç: 1.61$
Ara Direnç: 1.35$ – 1.41$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple, Finans Firmaları İçin “Liquidity Hub”ı Başlattı

Ripple, finansal şirketlerin kripto varlıkları satın alma, satma ve tutma gibi hizmetler sunmasını sağlamak için “Liquidity Hub” adlı yepyeni bir hizmeti piyasaya sürüyor. 2022’de piyasaya sürülmesi planlanan hizmet, külfetli API entegrasyonlarını, ön finansman gereksinimlerini ortadan kaldıracak ve firmalar için ek bir gelir kaynağı olacak.

Tarih: 10 Kasım 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

XRP Ledger’ın Kurucusu Ve Ripple CTO’su David Schwartz, NFT’ler Hakkında Konuşuyor

CTO (Baş Teknoloji Sorumlusu) Ripple ve XRP Ledger’ın kurucusu David Schwartz, XRP’deki NFT’lerin beklentileri hakkında bir kez daha konuştu.

Cointelegraph’tan Rachel Wolfson ile yakın tarihli bir röportajda Schwartz, NFT NYC’deki bir konuşmaya atıfta bulunarak, platformdaki konuşmasının çoğunlukla yüksek enerji tüketimi sorununu çözen XRP Ledger’daki karbon nötr NFT’ler hakkında olduğunu belirtti ve şunları kaydetti: Eklediği blok zinciri alanında iklim değişikliğini önlemek mümkün değil, en azından topluluk çok daha kötüye gitmesini durdurabilir.

 Ayrıca, aşırı enerjiyi nasıl kullanmayacağımızı bildiğimiz için sorunun teknik nitelikte olmadığını, sadece insanların çevre dostu teknolojilerin benimsenmesi konusunda ikna edilmesi gerektiğini savundu.

Tarih: 13 Kasım 2021
Kaynak: ripplecoinnews.com

Ripple ‘Kripto Para Birimi Düzenlemesine Gerçek Bir Yaklaşım’ Önerdi

Ripple, “Kripto Para Birimi Düzenlemesine Gerçek Bir Yaklaşım” adlı kripto para birimleri için düzenleyici bir çerçeve için bir teklif yayınladı. CEO Brad Garlinghouse, şirketinin “önerilen politika çerçevesinin şu anda yapılabileceklere dair üç yönlü bir yaklaşım olduğunu” açıkladı ve bunun Ripple’ın “düzenleyiciler ve iki taraflı politika yapıcılarla doğrudan etkileşimlerinin” sonucu olduğunu belirtti.

Tarih: 16 Kasım 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Karagülle (@mkaragulle1)

Mkaragulle1 bu hafta XRP analizinde, düşen bir trend yapısı olduğunu ve kırıldığını sonrasında fake olarak kalarak trend altına indiğini bizlere göstermiş. 1.35$ seviyesi direnç olarak gözüküyor. Trend kırılır ve bu seviyenin üzerinde kapanış olursa yükseliş hızlanabilir.

Aztec Gold Hero (@AztecGoldHero)

AztecGoldHero bu hafta XRP analizinde, 1.11$ seviyesinin pivot destek seviyesi olduğunu buranın altında kapanış olmadığı taktirde fiyatın yükseliş yönlü hareketler yapabileceğini göstermek istemiş. 1.34$ şu an önündeki en güçlü destek olarak gözüküyor. Buranın kırılması hızlı bir yükseliş yaşanabilir. Kırılımlara dikkat etmek gerekebilir.

MerGa-NN (@merga_nn)

Merga_nn bu hafta XRP.D ( Dominance ) inceleyerek bize bilgi aktarmak istemiş. Grafikte geçmiş fiyat analizinde düşen trend yapısını kırdıktan sonra güzel bir yükseliş gerçekleşmiş gözüküyor. Dominance 3 seviyesinden aldığı tepki ile birlikte düşüş gerçekleşmiş ve tekrar düşen trend yapısı oluşmuş. Bu yapıda tekrar kırıldığını görebiliriz. Bu yüksek beklentisi yaratabilir. Takip etmek gerekebilir.

Zeyna (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta XRP analizinde, 1.29$ seviyesinin güçlü bir direnç seviyesi olduğunu göstermiş. Bu bölge hacimli bir şekilde kırılmış ama sonrasında fake olarak kalmış ve düşüş gerçekleşmiş gibi gözüküyor. 1.18$ seviyesi şu anda destek olarak çalışmış. 1.10$ altına inmediği sürece pozitif bakılabilir.

engineer (@engineer_trader)

Engineer_trader bu hafta XRP analizinde, düşen trend yapısı ile birlikte çanak – kulp yapısı oluştuğunu bize grafikte göstermiş. Trend çizgisi kırılarak re-test yapıyor gibi duruyor. 1.38$ seviyesi şu anda trend kırılımından sonraki ilk direnç olarak gözüküyor. Yukarı yönlü devam edebilmesi için 1.38$ seviyesinin kırılması gerekmektedir. Bu şekilde takip edilebilir.

Burak (@1buraker)

1buraker bu hafta XRP analizinde, yükselen üçgen yapısı oluşmuş. 1.19$ seviyesindeki direnç kırılmış ve re-test yapmış gibi gözüküyor. Buradan aldığı güç ile 1.30$ seviyesine kadar yükselebilir. Bu bölge karar bölgesi üzerine çıkması hızlı bir şekilde yukarılara fiyatı taşıyabilir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.