Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #18: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #18: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 18. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 27 Ekim – 2 Kasım arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on sekizinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde fiyat hem yatay hem düşen trend direncinden kıramayarak tepki almış gibi gözüküyor. 1.23$ seviyesi güçlü direnç bu bölge hacimli kırar ise 1.7$ seviyesine hareket edebilir. 0.86$ seviyesi düşüş anında çekilme yaşanacak ilk destek ve tepki alması muhtemel bir destek gibi gözüküyor. Dirençler kırılır ve 1.7$ seviyesi de kırılır ise ATH noktasına yapılacak yolculuk hızlanabilir.

Ana Destek: 0.65$
Ara Destek: 0.86$

Ana Direnç: 1.7$
Ara Direnç: 1.2

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

SABB, Ripple Tabanlı USD Sınır Ötesi Uzlaşma Hizmetini Başlattı

Saudi British Bank (SABB), Ripple’ın Blockchain ağına katılan ilk Suudi bankası olmanın yanı sıra, ticari müşterilerine gerçek zamanlıya yakın USD ödemesi sağlayan bölgedeki ilk banka olma onuruna sahiptir. SABB tarafından yapılan duyuruya göre banka, kurumsal müşterilerine anında USD takası sağlamak için Ripple’ın teknolojisini kullanacak. Bu Ripple’ın üçüncü koridoru oluyor.

Tarih: 2 Kasım 2021
Kaynak: ripplecoinnews.com

Ripple Ortağı Moğolistan’a Sınır Ötesi Ödeme Koridoru Başlattı

San Fransico merkezli bir fintech firması olan Ripple, geleneksel itibari paraya kıyasla kripto ile sınır ötesi ödemelerde hayati bir rol oynadı. Ripple’ın finansal teknoloji ağı RippleNet veya diğer ortağı Tranglo, dünya genelinde havalelerin kontrolünü ele geçirdi.

Ripple ve ortakları, sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için dünya çapında farklı yerel makamlarla işbirliği yaptı. Bu bölgeler Birleşik Arap Emirlikleri, Türkiye, Japonya ve daha fazlasını içeriyor.

Tarih: 2 Kasım 2021
Kaynak: ambcrypto.com

XRP Satışları 491,74 Milyon Dolara Çıktı, 3. Çeyrek Raporu Yayınlanıyor

Ripple, şirketin çeyrek dönem performansına ilişkin bilgi sağladığı için üç aylık bir rapor yayınlıyor. Bununla birlikte, yayın yalnızca Ripple’ın performansıyla sınırlı değil, aynı zamanda NFT patlamasını, kripto üzerindeki düzenleyici incelemeyi ve genel piyasa ortamını da tartışıyor.

Tarih: 2 Kasım 2021
Kaynak: ripplecoinnews.com

ODL’nin 2021’de Rekor Büyümesi

ODL müşterileri artık ödeme ihtiyaçları için dünya çapında 20’den fazla ülkeye erişebilir. Geçen yılın üçüncü çeyreğinden bu yana, RippleNet üzerinden yapılan işlemler iki katından fazla arttı ve ODL işlemleri çeyreğe göre %130 arttı.

Üçüncü çeyrekteki ODL işlemleri, ağ genelinde toplam dolar hacminin %25’ini oluşturdu. ABD’deki ODL akışı, düzenleyici belirsizlik nedeniyle esasen durdurulmuş olsa da, uluslararası ODL hacmi, geçen yılın üçüncü çeyreğinden bu yana 25 kattan fazla büyüyen hacimle birlikte artmaya devam etti.

Tarih: 29 Ekim 2021
Kaynak: ripple.com

Yargıç, SEC’in Mahkemeye Yalan Söylediğini Kanıtlayabilecek Kanıtları Mühürledi

Yargıç Netburn, Mahkeme, temel hareketin esasını değerlendirildiğinde kararını yeniden gözden geçirebileceğinden, talebi geçici olarak kabul etti. Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın sanıkların SEC’in kamera içi inceleme için üç ek belge sunulmasına verdiği yanıtta yer alan A ve B belgelerini mühürleme talebi lehinde karar verdi.

Ripple’ın mühürleme hareketi sırasında, sanıklar “SEC ile görüştüklerini ve SEC’in sunulan materyalleri inceleme ve nihayetinde mühürleme talep edip etmeyeceğini değerlendirme fırsatını bekleyene kadar, bu materyalleri mühür altına almaya itiraz etmediklerini” anladıklarını söylediler.

Tarih: 31 Ekim 2021
Kaynak: financefeeds.com

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

JusticeDies (@JusticeDie01)

JusticeDie01 bu hafta XRP analizinde simetrik üçgen yapısının oluştuğunu ve sıkıştığını alt destek trendi çevresinde hareket ettiğini bizlere göstermek istemiş. Trend aşağı yönlü kırılırsa 0.88$ seviyesi destek olarak çalışabilir. Fiyat 1.96$ seviyesine kadar yükselebilmesi için trendi kırarak 1.32$ seviyesini aşması gerekmektedir.

KEREM DEREBAŞI (@kerem_derebasi)

Kerem_derebasi bu hafta XRP analizinde düşen trend çevresinde akümüle olarak hareket ettiğini ve fiyatın iyice daraldığını yakında kırılımın gerçekleşebileceğini bize göstermiş. Yukarı yönlü kırılımda 1.4$ seviyesine kadar hareket hızlanabilir. Düşüş yönlü kırılımda ise 0.9$ seviyesi destek olarak gözüküyor.

GRAFİKÇİ (@Grafikci100)

Grafikci100 bu hafta XRP analizinde 1.04$ seviyesinin destek olduğunu aynı zamanda fiyatın önünde düşen bir trendolduğunu bizlere grafikte göstermek istemiş. Trend kırılımından sonra yukarı yönlü harekette hedef 1.31$ seviyesi olarak gözüküyor. Kırılımı takip etmekte fayda var.

ilhanKARASU B (@ilhan_karasu)

İlhan_karasu bu hafta XRP analizinde büyük bir simetrik üçgen yaptığını aynı zamanda hareket devam ederse üçgen içerisinde çift dip formasyonu olasılığını bize gösteriyor. Bu hareketler gerçekleşir ise grafikte gösterildiği gibi 1.71$ seviyesine kadar hedef alınabilir. Düşüş yönlü harekette ise 0.8$ seviyesi destek olarak gözüküyor.

Zeynep (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta XRP analizinde 1.2$ seviyesinde bulunan direnç bölgesinden tepki yiyerek çekilme yaşadığını ama 1.07$ bölgesi altına inmediğinde pozitif yönün korunabileceğini bizlere aktarmış. 1.20$ kırılır ise 1.28$ ilk direnç seviyesi olarak gözüküyor. Aşağı yönlü olarak 1.07$ kaybedilmemesi önemli gibi duruyor.

….BÖRÜ…. (@26_unieses)

26_unieses bu hafta XRP analizinde yukarı yönlü kanal hareketini ve alt üst destek dirençlere temaslarını gösteren bir grafik ile bilgilendirme yapmış gözüküyor. Kanal içerisinde düşen trend yapısı oluştuğuna dikkat çekerken fiyatında henüz yükselmediğini bizlere aktarmış. Fiyat iyice sıkışmış kırılım yönüne doğru hareket etmekte fayda var.

NFT SANAT GECESİ

Luna Derneği, öğrencilerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gereken finansal desteği almaları adına, NFT sanat gecesi düzenleyerek yeni bir ışık tutmayı amaçlıyor. Bu gece’nin amacı NFT eserlerinden elde edilecek gelirlerin Uçurtma Projesinde’ki öğrencilere burs olarak sağlanması olacaktır. Sergiyi görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.