Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #17: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #17: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 17. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 20 – 26 Ekim arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on yedinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde, fiyatın üçgen formasyonunda fiyatın iyice sıkıştığını ve kırılımdan sonra hangi yöne olursa o yönde hızlıca hareket edebilir. Yukarı yönlü hareket ederse 1.41$ seviyesi önündeki ilk direnç olarak gözüküyor. Aşağı yönlü hareketlerde ise 0.87$ seviyesi tepki alacağı ilk destek olarak karşımıza çıkıyor. Kırılımı takip etmekte fayda var.

Ana Destek: 0.51$
Ara Destek: 0.87$

Ana Direnç: 1.83$
Ara Direnç: 1.41$

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple, Payypl İle Ortak Oldu

Ripple,78 milyar dolarlık pazara girerken Orta Doğu’da genişliyor.

Ripple, müşterilere daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli, sınır ötesi ödeme altyapısı sağlamak için BAE merkezli havale şirketi Pyypl ile ortaklık kurdu.

Tarih: 26 Ekim 2021
Kaynak: Ripple Coin News

Ripple (XRP) NFT Dünyasına Adım Atıyor

Geçtiğimiz ay XRP Ledger teknolojisini geliştirmeye ayrılan 250 milyon dolarlık hibe, ilk meyvelerini vermeye başladı!

PayPal ve Kraken gibi dev şirketlerde yazılımlar yöneten Elliot Lee, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir paylaşımında geliştiricilerin bu hibe turuna katılmaları için çağrıda bulundu. Ripple tarafından sağlanan hibenin hedef aldığı konular arasında NFT teknolojisinin XRP Ledger’a eklenmesi, yan zincirlerin oluşturulması ve temel altyapı geliştirmeleri yer alıyor.

Tarih: 23 Ekim 2021
Kaynak: Beincrypto

Ripple CEO’su, Ethereum’un 2 Numaralı Kripto Para Birimi Haline Gelmesine Yardımcı Olduğu İçin SEC’i Suçluyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in Ethereum’a yaklaşımını sorguladı.

21 Ekim’de DC Fintech Week sanal konferansında konuşan Galinghouse, ABD SEC’nin Ethereum’a önyargılı ve farklı bir muamele yaptığını söyledi. Ripple şefi, SEC’in Ethereum’a ücretsiz bir geçiş izni verdiğini ve şirketin XRP tokenini 2 numaralı kripto para birimi olarak geçmesine izin veren düzenleyici bir yeşil ışık verdiğini söyledi.

Tarih: 22 Ekim 2021
Kaynak: Crypto News Flash

Tranglo, RippleNet’te İlk İsteğe Bağlı Likidite (ODL) Hizmetini Başlattı

Ripple’ın Mart 2021’de, şirketin küresel finans ağı olan RippleNet’i bölge genelinde ve ötesinde genişletmek için Asya’nın önde gelen sınır ötesi ödeme uzmanından %40 hisse satın alma hedefinin ardından, şirket Tranglo ile ortaklığını duyurdu.

Tranglo, Talep Üzerine Likidite (ODL) hizmetini Ripple’ın finansal kurumlar için küresel ödeme ağı olan RippleNet’te başlattığını ve önümüzdeki aylarda daha fazla havale koridoru planladığını söyledi.

Tarih: 21 Ekim 2021
Kaynak: Ripple Coin News

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Crypto KİNG KONG (@KriptoKINGKONG)

KriptoKINGKONG bu hafta XRP analizinde, trendlerin bir üçgen oluşturduğunu ve kırılımına az kaldığını grafikte göstermiş. Fiyat şu an son yükseliş yaptığı yerin fibonacci 618 seviyesinde güzel bir destek edinmiş gözüküyor. Üçgen alt bandından tepki almış gözüküyor. Kırılımı takip ederek pozisyon alınabilir. 1.07$ seviyesi önemli gözüküyor.

Teknik Analiz (@EnesAKARSU)

 

EnesAKARSU bu hafta XRP analizinde, düşen trend yapısının aynı zamanda direncin hacimli bir mum ile kırıldığını bize gösteriyor. Bu kırılım eğer trend altına fiyatın inmeden üzerinde kalmasını sağlarsa yükseliş yönlü hareket hızlı şekilde görebiliriz. 1.41$ seviyesine kadar yükseliş gözükebilir. Bu bölge direnç bölgesi gözüküyor.

….BÖRÜ….(@26_unieses)

26_unieses bu hafta XRP analizinde, fiyatın bir kanal yapısı içerisinde hareket ettiğini ve her kanal trendine iki kere temas ettiğini göstermiş. Aynı zaman oluşan düşen trend yapısının kırılımına çok yaklaştığını grafikte görebiliriz. Trend kırıldığında yükseliş başlar ise 1.68 seviyesine kadar ilerleyebilir.

Kripto Para Teorisi (@KriptoParaTeori)

KriptoParaTeori bu hafta XRP analizinde simetrik üçgen yapısı olduğunu ve bu formasyonun gerçekleşmesi için kırılım olması gerektiğini göstermiş. Fiyatı giderek sıkışıyor. Kırılım geldiğinde onay alınmış olacaktır. Bundan sonra yapacağı hareketleri izlemekte fayda var.

SUPER TREND (@Super_Trendd)

Super_Trendd bu hafta XRP analizinde, alçalan trend ve yükselen trendin üçgen formasyonu oluşturarak fiyatın iyice sıkıştığını ve kırılımı takip ettiğini bizlere gösteriyor. 0.93$ seviyesi grafikte belirtildiği gibi aşağı yönlü kırılım gelirse tepki alabileceği ilk bölge olarak gözüküyor. Yukarı yönlü kırılımda ise 1.70$ seviyelerini görebilir.

FxCanli < Forex & Kripto> (@fxcanli)

Fxcanli bu hafta XRP analizinde, fiyatın önemli destek seviyesi olan 1.10$ seviyesinde tutunamaması durumunda aşağıda bulunan 1.07$ seviyesine kadar çekilebileceğini söylemiş. Fiyat bu seviyeye geldiğinde harmonik formasyonları olan CYHPER ve LİBRA formasyonu aktif hale gelebilir. Analizde anlaşıldığı gibi önemli nokta 1.10$ seviyesinin kırılıp kırılmayacağı bu bölgeyi takip etmekte fayda var.

 

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.