Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #16: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #16: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 16. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 13 – 19 Ekim arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on altıncı sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Bu hafta XRP analizinde, fiyat yapısının simetrik üçgen oluşturduğunu görebilirsiniz. Fiyat iyice sıkışmış ve bir tarafa kırılım gelecek gibi duruyor. Aşağı yönlü kırılım gelir ise 0.75 seviyesinden tepki alabilir çünkü güzel bir destek noktası olarak gözüküyor. Düşüş şiddetli olur ve burasıda kırılır ise 0.50 seviyesini görebiliriz. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1.41 seviyesini aşması önem arz ediyor. Bu bölgenin kırılımı ATH noktasını test ettirebilir.

Ana Destek: 0.50
Ara Destek: 0.75

Ana Direnç: 1.41
Ara Direnç: 1.96

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple, Birleşik Krallık’ta Dijital Pound CBDC Geliştirmeye Yardımcı Oluyor

Ripple, İngiltere’de dijital bir para birimi oluşturmak için Digital Pound Foundation ile ortaklığını duyurdu.

Vakıf, dijital bir poundun geliştirilmesine ve uygulanmasına odaklanan, İngiltere merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Tarih: 15 Ekim 2021
Kaynak: beincrypto.com

Sec, XRP Satış Toplantılarının Kayıtlarının Ripple’ın Hatası Olduğunu Söylüyor

Ripple’ın kayıtları üzerindeki anlaşmazlık devam ediyor. SEC, Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un yanı sıra diğer çalışanların da dahil olduğu önemli toplantılarda neler olup bittiğine daha derinlemesine bakmak istiyor.

Ajans, kayıtları Ripple’ın bilerek XRP’yi bir yatırım sözleşmesi, dolayısıyla bir menkul kıymet olarak pazarlayıp sattığının kanıtı olarak kullanmayı planlıyor.

Tarih: 15 Ekim 2021
Kaynak: financefeeds.com

XRP Şu Anda eToro İstatistiklerine Göre İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimi

Bir sosyal ticaret platformu olan eToro ticaret platformuna göre, XRP İngiltere’nin perakende traderları arasında en çok tercih edilen token oluyor.

Veriler, bu yılın 3. çeyreğinde perakende traderların diğer kripto para birimlerinden daha fazla Brough için XRP’yi seçtiğini gösterdi.

Tarih: 18 Ekim 2021
Kaynak: ripplecoinnews.com

Ripple, SEC Uzatma Talebini Sorguluyor

SEC, mahkemeden bilirkişi çürütme raporu için son tarihi 12 Kasım 2021’e ve son uzman keşif tarihini 12 Kasım 2021’den 14 Ocak 2022’ye uzatmasını talep etti. Ajans, tarafların çürütme raporları hazırlamak ve en az 14 bilir kişi tanık ifade etmek için yeterli zamana ihtiyaçları olduğunu söylüyor.

Davacı, Ripple’ın çürütme raporunun son tarihinin 12 Kasım’a kadar uzatılmasına rıza gösterdiğini, ancak 14 Ocak son teslim tarihine karşı olduğunu ekledi.

Tarih: 18 Ekim 2021
Kaynak: financefeeds.com

Ripple İş Ortağı CGI, Bank Of Montreal Ve National Bank Of Canada İle Bir Araya Geldi

Bir basın açıklamasına göre, Ripple ortağı CGI, CGI Trade360 işlem akışı aracılığıyla dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için iki büyük Kanada bankası, Montreal Bankası ve Kanada Ulusal Bankası ile ortaklık kurdu.

Tarih: 19 Ekim 2021
Kaynak: U.Today

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kripto Para Teorisi (@KriptoParaTeorisi)

KriptoParaTeori bu hafta XRP analizinde büyük yapıda oluşan üçgen ve aynı zaman minör yapıda oluşan ayrı bir simetrik üçgen daha oluştuğunu görebiliriz. Karar anı yavaş yavaş yaklaşıyor. Grafikte belirtilene göre fiyat iyice daralmış durumda. Kırılım takip edilerek hangi yöne olur o yöne doğru pozisyon almak mantıklı olacaktır.

MaviYildiz (@Ascending3Angel)

Ascending3Angel bu hafta XRP analizinde, ince bir düşen trend yapısı olduğunu göstermek istemiş. Siyah olan hareketli ortalama 0.91 seviyesinde güzel bir destek bölgesi olarak çalışmış gözüküyor. 1.23 seviyesi yatay ve eğik direnç kesişim bölgesi olarak gözüküyor. Burayı kırması yükseliş için önemli.

Ferdi Masat (@ferdimasat01)

Ferdimasat01 bu hafta XRP analizinde, düşen bir trend yapısı olduğunu ve aynı zaman bir kanalın içinde hareket ettiğini bize göstermiş. Fiyat 1 dolar seviyesine kadar geri çekilmeler yaşayabilir. Buradan aldığı destek önemli olacak gibi gözüküyor. 1.25 seviyesine geldiğinde de yapacak harekete göre pozisyon olmakta fayda var.

ilhanKARASU (@ilhan_karasu)

İlhan_karasu bu hafta XRP analizinde, grafikte TOBO yapısı oluştuğunu gösteriyor. Direnç bölgesi olan 1.20 seviyesi kırıldığında formasyon aktif hale gelmiş olacak. 1.54 seviyesi yükseliş bazında önündeki ilk direnç seviyesi olarak gözüküyor. Burayı kırar ise hareket hızlanabilir. 1.05 seviyesi destek olarak grafikte gözüküyor. Bu bölgenin altında aşağı yönlü kapanışlar düşüşe zemin hazırlayabilir.

Zeynep (@zeynepdenbiri)

Zeynepdenbiri bu hafta XRP analizinde, fiyatın 1 dolar seviyesinden destek alarak yukarı yönlü bir hareket yaptığını bize göstermiş. Kendi stratejisi olarak destekte al dirençte sat stratejisi bu grafikte işe yaramış gibi gözüküyor. Fiyat yükselmeye devam ederse önünde 1.18 ve 1.27 dirençleri bulunuyor. 1 dolar destek seviyesi de kırılırsa onu 0.93 seviyesi karşılayacaktır.

CoiN MaN (@coinmann0)

Coinmann0 bu hafta XRP analizinde, yükselen bir trend yapısı üzerinde fiyatın hareket ettiğini göstermiş. Tekrar trende dokunarak buradan yukarı yönlü hareketine devam etmesi olası gözüküyor. 1.14 ve 1.28 önünde ki ilk dirençler… Trend eğer tutulamaz ve kaybedilirse düşüş hızlanabilir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.