Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #15: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 15. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 6 – 12 Ekim arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on beşinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

XRPUSDT-2021-10-13-18-27-35

Ripple geçtiğimiz günlerde kritik bölge olan 1.04’ü kırmıştı. Bu bölge tekrardan güçlü bir destek bölgesi. Önünde ise 1.14 direnci var.

Geçmiş hareketlere baktığımızsa fiyat bu bölgede oldukça fazla duraklamış. Bu bölgenin kırılımında ise 1.34 bölgesine kadar bir yükseliş görmemiz mümkün. Düşüş senaryosunda ise 1.04 desteği önemli. Kırılımı 90 cent’e hızlı bir düşüş getirebilir.

Ana Destek: 1.04
Alt Destekler: 0.90 – 0.79

Ana Direnç: 1.14
Üst Direnç: 1.34

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple Balinaları 100 Milyon XRP Dağıttı

Ripple ile Güney Koreli kripto para platformu GOTEX arasında yüklü miktarda transferler gerçekleşmeye başladı.

Kısa sürede yaklaşık 100 milyon XRP taşınırken, bunların bir bölümü Binance ve diğer kripto para borsalarına aktarıldı. Bununla birlikte Ripple, CB Insight tarafından hazırlanan gelecek vadeden 250 FinTech şirketi arasında kripto para kategorisi arasında bir kez daha yer tuttu.

Tarih: 7 Ekim 2021
Kaynak: Bein Crypto

Ripple (XRP) Avukatları SEC’i Köşeye Sıkıştırdı

Avukatlar arasında yaşanan bazı anlaşmazlıklar için mahkeme devreye girecek!

Ripple, son duruşmada SEC’ten talep edilen “adil bildirim” savunmasının bir an önce tamamlanmasını istiyor.

SEC, kabul taleplerini yanıtlamak istemiyor. Davacı avukatlarına göre bu talebi karşılamak 473 gün sürebilir.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: Bein Crypto

Ripple (XRP) Boğalarının Hedeflediği Seviyeler

Hafta sonu yakaladığı yükseliş trendiyle dün 1,23 dolar seviyelerini test eden XRP, bu noktada ivme kaybetmiş ve gece saatlerinde 1,12 dolar seviyesine kadar gerilemiş.

Tecrübeli kripto para piyasası analistlerinden Sarah Tan ise gün içerisinde kaleme aldığı analizinde, Ripple boğalarının sırasıyla 1,30 dolar, 1,41 dolar ve 1,70 dolar seviyelerini hedefleyebileceğini belirtti.

Tarih: 8 Ekim 2021
Kaynak: Bein Crypto

Ripple Ve Nelnet, Carbon-Negative Kripto Endüstrisi İçin 44 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Ripple, ABD genelinde çevreye duyarlı güneş enerjisi girişimlerinin benimsenmesini finanse etmek için Fintech sağlayıcısı Nelnet Renewable Energy ile 44 milyon dolarlık çevresel, sosyal ve yönetim tabanlı (ESG) girişim ortaklığını duyurdu.

Duyuruya göre, yeni fonun 35 yılda 1,5 milyon tonun üzerinde karbondioksiti dengelemesi bekleniyor, bu da bir yıllık 180.635 evin enerji kullanımına eşdeğerdir.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak: Coin telegraph

Davanın Sonuçlanmasının Ardından XRP %12 Değer Kazandı

Geçtiğimiz günlerde SEC ile XRP arasındaki davada Latincede mahkemenin dostu anlamına gelen ‘amici curiae’ statüsünde katılıma izin verilmişti. Böylece artık davaya yatırımcılar da dahil olarak verilecek olası bir kararın yatırımcıları nasıl etkileyeceği yönünde açıklamalar yapabilecekler. XRP tarafı için oldukça olumlu olan bu durum ve buna benzer bazı olumlu kararlar ona yaramış durumda. Böylece yatırımcıları Ripple tarafına tekrardan güveni arttı ve önemli bir çıkış yakalandı.

Tarih: 10 Ekim 2021
Kaynak: Haberkoin.com

Türk Kripto Para Borsası Coinzo Faaliyetlerine Son Verdi

Ülkemizin köklü kripto para borsalarından Coinzo, faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Farklı projelere yönelecek olan şirket yatırımcılara birikimlerini iade edecek.

Tarih: 12 Ekim 2021
Kaynak: Donanım Haber

Bitmain’in Kurucu Ortağı Jihan Wu’nun Kripto Para Şirketi Çin’den Çekiliyor

Blockchain ve kripto para üzerine habercilik yapan Çinli gazeteci ve blog yazarı Colin Wu, Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu tarafından kurulan kripto para şirketi Matrixport’un Çin pazarından çekilmeyi planladığını duyurdu.

Wu, şirketin sadece dört gün içinde Çin anakarasındaki kullanıcılara hizmet vermeyi bırakacağını belirtti.

Tarih: 11 Ekim 2021
Kaynak: Kripto Fon

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Burak (@1buraker)

1buraker bu hafta XRP analizinde trend kırılımının düşüş yönlü gerçekleştiğini yatay destek üzerinde tutunduğunu bizlere aktarmış. Bu yatay direnç kırılması halinde daha hızlı düşüşler görebilme ihtimalimiz mevcut. Destek bulup buradan yükselirse düşüş ihtimalini bir süre düşünmeyebiliriz.

Borsa Teknik Analiz (@BorsaAnaliz07)

BorsaAnaliz07 bu hafta XRP analizinde düşen trend kırılımının gerçekleştiğini ve üzerinde tutunması halinde hedefin 1.24 seviyelerine gitmesinin olasılığından bahsetmiş. Trend altına salmadığı sürece düşüş yönlü bir hareket beklenmeyebilir. 1.24 seviyesinin kırılması daha üst dirençlere tırmanmasını sağlayabilir.

Ayten (@kriptoprensesi)

Kriptoprensesi bu hafta XRP analizinde yükselen bir trend yapısının mevcut olduğunu ve trend seviyesine geldiğinde fiyat tepki aldığını sunuyor. 1.10 seviyesi şu an direnç olarak çalışmış ve buranın kırılması durumunda 1.19 seviyesine gidecek gibi gözüküyor. Buranın kırılması hareketi hızlandırabilir. 1.10 seviyesi kırılmaz ise 0.88 seviyesine çekilmeler yaşanabilir.

Erdal Analiz Yeri (@ErdalAnaliz)

ErdalAnaliz bu hafta XRP analizinde 1.03 seviyesinde ki direncin kırılarak desteğe çevrildiğini bizlere aktarmış. Fiyatın önünde sadece 1.59 seviyesindeki direnç gözüküyor. Bu seviyeye kadar hareket alanı mevcut gibi görünmekte. 1.03 seviyesinin altına inmesi 0.73 seviyesine kadar çekilmeler yaşatabilir.

Atalay (@GoldAnaliz)

GoldAnaliz bu hafta XRP analizinde 1.12 seviyesinde bulunan direncin hacimli bir şekilde kırılarak hareketlerinin hızlandığını bize göstermek istemiş. 1.28 seviyesinde bulunan dirençten tepki yemesi olası gözüküyor. Fiyatın 1.12 altına inmesi 0.93 seviyesine kadar çekilmeler yaşatabilir.

TrendLine (@trendcizgisi)

Trendcizgisi bu hafta XRP analizinde, 2/1 fan desteği üzerinde kalması durumunda 1/1 seviyesinde bulunan diğer fan direncine kadar yükseliş gerçekleştirebileceğini aktarmış. Bu bölge 1.64 seviyesi gibi gözüküyor. 1.05 seviyesinde bulunan destek kırıldığında 5/1 fan seviyesine kadar çekilebilir.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.