Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #14: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #14: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 14. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 29 Eylül – 5 Ekim arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on dördüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

XRPUSDT-2021-10-06-17-01-38

Ripple geçtiğimiz bültende belirttiğimiz mavi düşen trendini kırmış ve beklenildiği gibi güçlü 1.04 direncine hareket etti. Bu bölgeyi tek bir mumda kıran Ripple, tekrardan 1.04’ü güçlü destek haline getirirse yükselişine devam edecektir.

Bu yükselişle beraber oluşan turuncu yükseliş trendi de destek bölgesi olarak çalışacaktır. Düşüş ihtimalinde ise 1.04 tekrardan kırılırsa 90 centler tutunma noktası olacaktır.

Ana Destek: 1.04
Ara Destek: 0.90
Alt Destekler: 0.81-0.70

Ana Direnç: 1.15
Üst Dirençler: 1.32 – 1.44

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Ripple, NFT Yaratıcıları İçin 250 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Ripple Labs, yaratıcılar, pazar yerleri ve markalar için, Ledger’da değiştirilemez belirteçler veya NFT’ler için yeni kullanım senaryoları keşfetmek adına bir fon başlatıyor. Ripple, 250 milyon dolarlık fonun, değiştirilemez tokenler veya NFT’ler ile çalışarak kripto alanında benimsenmeyi hızlandırmaya odaklanacağını söyledi.

Tarih: 29 Eylül 2021
Kayak: Cointelegraph.com

Ripple (XRP), MasterCard Ortaklığı

Dünyanın en önemli ödeme platformları arasında yer alan MasterCard ile ödemelerde RippleNet kullanan Lulu Money, gerçek zamanlı ödemeler için anlaşma sağladılar.

Tarih: 29 Eylül 2021
Kayak: beincrypto.com.tr

Ripple, ABD’li Senatöre Gönderdiği Mektupta Yasal Belirsizlikleri Eleştirdi

Ripple, Cumhuriyetçi Senatör Pat Toomey’ye gönderdiği mektupta ABD’deki kripto para tüketicilerinin, inovasyonlarının ve piyasalarının yasal belirsizlikler yüzünden zarar gördüğünü belirtti.

Ripple yönetimi, kripto para ve blockchain sektörünün makul bir şekilde düzenlenebilmesi için kamu kurumları ile özel sektör paydaşlarının fikir alışverişinde bulunabileceği ortak bir forumun oluşturulmasını öneriyor. Mevcut yasal düzenlemelerin “anlaşılmaz” olduğunun ve düzenleyici kurumların, “gelişigüzel yaptırım” uyguladığının belirtildiği mektupta, bu belirsizliğin sektöre zarar verdiği ifade edildi.

Tarih: 30 Eylül 2021
Kayak: koinbülteni.com

Ripple’ın Yaratıcı Fonu, İlk Başvuru Dalgasına 2 Milyon Dolar Bağışlıyor

Ripple, lansmandan sadece 36 saat sonra NFT’ye özel Yaratıcı Fonu için başvuru sahiplerini ödüllendiriyor. Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, 20’den fazla ülkeden 25 hibe sahibinin XRP Ledger (XRPL) üzerinde bir NFT topluluğu oluşturmak için toplamda 2 milyon dolar alacağını duyurdu.

Tarih: 1 Ekim 2021
Kayak: crypto-news-flash.com

SEC, Ripple Labs’tan Tüm Kayıtlarını İstiyor

SEC’in Ripple’a açtığı davayı yakından takip eden avukat James Filan, Ripple’ın önceki toplantılarının tüm ses ve video kayıtlarını paylaşması için SEC’in girişimde bulunduğunu bildirdi. Ayrıca James Filan, SEC’in Ripple Labs’a ait belgelerin kopyasını almak istediğini de ekledi.

Tarih: 3 Ekim 2021
Kayak: beincrypto.com.tr

Ripple (XRP)’Den Türkiye Hamlesi: QNB Finansbank Anlaşması

XRP yatırımcılarını sevindirecek son haber ise Ortadoğu ve Afrika’nın en büyük finans kuruluşlarından biri olan QNB’den geldi.

Dev banka yeni günde yaptığı duyuruda, Ripple blok zinciri altyapısını kullanacak bir havale platformu kuracaklarını duyurdu. Bu çalışmanın pilot bölge olarak ise ülkemizde QNB Finansbank aracılığıyla uygulanacağı belirtildi.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kayak: beincrypto.com.tr

XRP Sahipleri Artık Gelecekteki Yasal Duruşmalarda Mahkemeye Yardımcı Olabilir

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davasında bir başka mikro kazanç kaydetti.

ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, davada XRP topluluğuna “amici curiae” statüsü verdi. Amicus curiae, davadaki konularla ilgili olarak bilgi, uzmanlık veya içgörü sunarak mahkemeye yardımcı olan, ancak davanın tarafı olmayan kişidir.

Sonuç olarak, avukat ve XRP sahipleri mahkemenin arkadaşları olarak hizmet edebilir ve böylece mahkemeye davayla ilgili yasal konularda brifing verilmesinde yardımcı olabilir. Ancak, bu yasal konuların mahkeme tarafından önceden onaylanması gerekir.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kayak: crypto-news-flash.com

Hakim, XRP Sahiplerinin Sanık Olarak Ripple Davasına Karşı SEC’e Katılma Teklifini Reddetti

Yargıç, davaya sanık olarak katılmalarına izin verilirse, SEC’in her bir XRP sahibine karşı icra eylemleri başlatmasının gerektiğine karar verdi.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kayak: Cointelegraph.com

Ripple’ın Piyasa Değeri Yükselmeye Devam Ediyor

Ripple (XRP) son zamanlarda kurumsal yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. SEC ile geçen davasına rağmen varlık kriptolar arasındaki ilk ondaki yerini koruyabildi. Piyasa değerine göre ise Temmuz ayından bu yana 24.29 milyar dolar olan değerini 49 milyar dolara taşıdı.

Tarih: 5 Ekim 2021
Kaynak: Kripto Para Haber

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Green (@greeneconomyy)

Greeneconomyy bu hafta XRP analizinde kanal içerisinde fiyatın hareket ettiğini ve kanal üzerinde yapılacak kapanışların fiyatı hızlı bir şekilde yukarı taşıyabileceğini grafikte belirtmiş. Kanal altına inmesi düşüş hareketini hızlandırabilir. Bu grafikte kanal içi hareketleri ve kırılımlar takip edilmeli.

Burak (@1buraker)

1buraker bu hafta XRP analizinde düşen trend yapısı oluştuğunu ve kırılım geldiğini belirtmiş. Bu kırılım ile yükseliş hareketinin başladığını ve hızlı bir yükseliş hareketini yapabileceğini bizlere aktarmış. Fiyat trend altına inmediği sürece hareketine yükseliş olarak devam edebilir.

Trendci (@xtrendci)

Xtrendci bu hafta XRP analizinde 0.90 destek seviyesinden alıcılar bulduğunu ve tepki alarak yükseliş hareketi yaptığını bizlere aktarmış. Bu fiyatın üzerinde olan her hareket olumlu olarak değerlendirilebilir. 0.90 altında yapılacak her kapanış alt destekleri test edebilir.

Ferdi Masat (@ferdimasat01)

Ferdimasat01 bu hafta XRP analizinde fiyatın 0.98 seviyesinin pivot bölge olduğunu ve buranın üzerinde kaldıkça üst dirençleri hedefleyeceğini grafikte bizlere aktarmış. 1.05 ve 1.16 seviyesi aşılırsa eğer 1.32 seviyesi hedeflenebilir. 0.98 altına inmesi düşüşü hızlandırabilir.

Rıdvan Baştürk (@ridvanbasturk)

Ridvanbasturk bu hafta XRP analizinde simetrik üçgen yapısının kırılımı geldikten sonra yükseliş hareketi başlamış ve fiyat 0.92 üzerine atmış. Bu seviyenin üzerinde kaldıkça yön yukarı olarak düşünebiliriz. Yükseliş devam eder ise 1.12 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. 0.92 kırılması düşüşü hızlandırabilir.

ÖZKAN (@zknflz)

Zknflz bu hafta XRP fiyatın yükselen trend üzerinden destek alarak yükselmesini grafikte göstermiş. 1.07 seviyesi fibonacci seviyesi olarak gözüküyor ve iyi bir direnç noktası olarak çalışmış. Bu noktanın kırılması fiyatı yukarı yönlü hızlandırabilir. Kırılımları takip etmek önemli.

Topluluk Projelerine Destek

Kripto paraların, yeni bir dünyanın ve ekonominin inşa edilmesinde büyük rol oynayacağına inanan ve destekleyen Luna DAO, Türk topluluğun katılımına açıldı! Topluluk odaklı bir platform olarak topluluğa hitap eden her projeyi destekliyoruz ve Luna DAO’ya bu serüveninde başarılar diliyoruz. “Topluluk için topluluk ile beraber yarat!”

Detaylı bilgi için: lunadao.substack.com

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.