Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #13: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #13: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 13. sayısına hoş geldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 22 – 28 Eylül arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamalarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on üçüncü sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

XRPUSDT-2021-09-29-15-11-08

Geçtiğimiz günlerde marketin genel düşüş yapısından etkilenen ve marketle beraber düşüş trendi başlatan Ripple, destekte tutunmaya devam ediyor. Grafikte yeşil bölge olan ortalama 88 cent bölgesi çok kritik bir destek konumunda.

Fiyat belli aralıklarla bu alana gelse de ve altına iğneler atsa da hala destek tutunuyor. Bu alanın kaybı fiyatın 77 cent bölgesine kadar çekilmesine neden olabilir. Yükseliş senaryosunda ise öncelikle mavi düşüş trendinin kırılması gerekiyor. Bu trend kırıldığı vakit yukarıdaki 1.04 direncine bir atak gelebilir. Burası daha önceden çok sağlam bir destek olarak çalıştığından şimdi de güçlü bir direnç olarak çalışacaktır.

Ana Destek: 88 cent
Alt Destek: 77 cent

Ana Direnç: Mavi düşüş trendi
Üst Dirençler: 1.04 – 1.14

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

Bhutan’ın Merkez Bankası, CBDC Deneyinde Ripple ile Çalışacak

Dünyanın önde gelen kripto para birimi olan Ripple, dijital bir para birimini yönetmek için Bhutan merkez bankası Kraliyet Para Otoritesi (RMA) ile ortaklık kurdu.

Bhutan’ın merkez bankası, dijital merkez bankası parası (CBDC) için düzenlenecek bir pilot çalışmasında Bhutan’ın merkez bankası RMA ile işbirliği yapacak.

Tarih: 22 Eylül 2021
Kaynak: koinbulteni.com

Ripple, Novatti Ortaklığını Tayland’a Genişletiyor

Ripple, Tayland pazarını hedeflemek için çok kanallı ödeme teknolojisi firması Novatti ile ortaklığını genişletti. Ripple ve Novatti geçen yıl Aralık ayından beri birlikte çalışıyor ve RippleNet ve XRP’den yararlanarak kullanıcılara ucuz ve anında para transferleri sunuyor.

Tarih: 24 Eylül 2021
Kaynak: crypto-news-flash.com

Ripple Ceo’su Sec’in Kripto İçin Net Bir Çerçeve Sağlamadığını Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile dava devam ederken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Komisyonun kripto düzenlemesinde netlik sağlamadığı konusunda ısrar ediyor.

SEC’in kripto şirketleriyle yaptığı toplantıları, yaptırım eylemleri için öncü nesil olarak kullandığını ve ajansın yatırımcıları koruma misyonunu kaybettiğini söyledi.

Tarih: 26 Eylül 2021
Kaynak: news.bitcoin.com

Eski ABD Hazinedarı, XRP’nin Sınır Ötesi Ödemelerini Destekliyor

Ripple ve ABD’nin menkul kıymetler düzenleyicileri arasında yasal savaş devam ederken, eski bir ABD Hazinedarı ve Ripple yönetim kurulu üyesi XRP’ye desteğini dile getirdi. Mayıs ayında Ripple’ın yönetim kuruluna katıldıktan sonra Rosa Rios, sözde spekülatif bir araç olduğu için Bitcoin’i eleştiriyor.

“XRP’nin birincil amacı, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmaktır, diğer kriptolar ise spekülasyonda değerlerini bulur.” Çin’in son hamlesi bu savı kanıtlıyor.

Bu ortaklıktan sonra XRP’nin fiyatı yaklaşık %10 arttı. Yazım sırasında, dijital varlık 45 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 1 dolar civarında işlem görüyor.

Tarih: 27 Eylül 2021
Kaynak: Kripto Haber

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile Bir Şartla Anlaşmak İstiyor

Garlinghouse, bir anlaşmanın tek bir koşulda gerçekleşebileceğini, düzenleyicinin XRP’nin düzenleyici durumunu açıkça tanımlamasının beklendiğini ortaya koydu.

“SEC ile ileriye dönük yapıcı bir yol bulabildiğimiz ölçüde, elbette bunu bulmak istiyoruz. Bununla birlikte, ileriye dönük olarak XRP’nin ne olduğuna dair mutlak bir kesinlik olmadıkça, anlaşacağımız bir senaryo yok.”

Tarih: 26 Eylül 2021
Kaynak: Crypto News Flash

Ünlü Analistten: “Ripple Piyasasında Boğa Trendi Geliyor!”

Popüler kripto analisti ve trader, radarındaki iki altcoin hakkında yorumda bulunurken, XRP’nin de yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor.

Kripto piyasasında tanınan ve Twitter’da 243.400 gibi büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan analist, XRP’nin Bitcoin paritesinde (XRP/BTC) daha yüksek seviyelere çıkmak için hazır olduğunu belirtiyor.

Tarih: 28 Eylül 2021
Kaynak: Kriptopiyasasi.com

Ünlü Analistten: “Ripple Piyasasında Boğa Trendi Geliyor!”

Popüler kripto analisti ve trader, radarındaki iki altcoin hakkında yorumda bulunurken, XRP’nin de yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor.

Kripto piyasasında tanınan ve Twitter’da 243.400 gibi büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olan analist, XRP’nin Bitcoin paritesinde (XRP/BTC) daha yüksek seviyelere çıkmak için hazır olduğunu belirtiyor.

Tarih: 28 Eylül 2021
Kaynak: Kriptopiyasasi.com

XRP ve XLM Arasında Kıyasıya Rekabet

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın Merkez Bankası dijital para birimi (CBDC) pilot demelerini ele aldığı rapor, para gönderme işlemlerin maliyetin düştüğünü ve süresinin azaldığını gösteriyor.

Şu anda ülkeler arası havale ve ödeme yapmak için kullanılan kripto para birimleri, Ripple (XRP) ve Stellar Lumens (XLM), CBDC’lerden gelen tehlikeli rekabetle karşı karşıya kalabilir.

Tarih: 28 Eylül 2021
Kaynak: Kripto Arena

SEC Çalışanlarının Herhangi Bir XRP Ticaret Geçmişine Erişme Talebini Reddediyor

Mahkeme, SEC çalışanlarının herhangi bir XRP ticaret geçmişine erişme talebini reddediyor.

Ayrıca SEC’i, çalışanlarının XRP’de işlem yapmasını engellediğine dair kanıt sağlamaya yönlendirir.

Tarih: 22 Eylül 2021
Kaynak Crypto News Haber

XRP’de, Suudi Liderliğindeki Cihatçı Faaliyetlerinden Dolayı Şok Artış

Kripto para birimlerinin suçta kullanımı, Coinbase’in terör faaliyetlerinde kullanımını yalnızca yüzde 0,05’e koymasıyla büyük ölçüde azaldı.

Şaşırtıcı bir gelişmede, XRP, Suudi liderliğindeki bir cihatçı aktivist hareketinin favorisi haline geldi ve şimdi yüzde 40 payla BTC’ye rakip oldu.

Tarih: 22 Eylül 2021
Kaynak: Crypto News Flash

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Murat (@dogruanalizci)

Dogruanalizci bu hafta XRP analizinde fibonacci seviyelerinden olan 0.618 seviyesinden destek aldığını bizlere göstermiş. Grafikte belirtilen mavi bölge üzerinde kapanışlar yükseliş yönlü hareketleri hızlandırabilir. Fiyat olarak 1.07 bölgesi önemli bölge gözüküyor.

Pratik Teknik Analiz (@AnalizPratik)

AnalizPratik bu hafta XRP analizinde 0.95 bölgesinin önemli bir direnç bölgesi olduğunu ve bu bölgenin hacimli bir şekilde kırıldığını anlatıyor. Bu kırılım sonrasında gelecek retest ve üzerinde günlük kapanışlar yükseliş yönlü hareketin geleceğini habercisi olabilir. Buradan alınacak düşüş yönlü tepki tekrar alt desteklere hareketi başlatabilir.

Tolga_btc (@tolga_btc)

Tolga_btc bu hafta XRP analizinde bir üçgen yapısının oluştuğunu ve fiyatın içinde akülüme olduğunu bizlere göstermek istemiş. 0.7 seviyesinde ki ana destek üzerinde olması fiyat adına pozitif görünümlerden bir tanesi… Kırılımne tarafa gelir ise o yöne hareket hızlanabilir.

Kripto Zenci (@Kriptozenciii)

Kriptozenciii bu hafta XRP analizinde fiyatta bir düşen trend yapısı oluşturduğunu açıkça belirtmiş. Olumlu haberlerin piyasa gelmesi ile bu trendin kırılması olası gibi duruyor. 0.95 önümüzdeki ilk destek noktası gibi… Trend kırılımından sonra ise 0.98 bölgesini aşması önemli duruyor.

Ferdi Masat (@ferdimasat01)

Ferdimasat01 bu hafta XRP analizinde 0.98 desteğinin öneminden bahsetmiş. Fiyatın buranın altına inmesi 0.92 seviyesini getirebileceğini bizlere göstermiş. 1.05 ve 1.16 seviyeleri yükseliş durumda ki önündeki ilk dirençler olarak gözüküyor.

_SOSYOLOG_ (@cryptokahin)

Cryptokahin bu hafta XRP analizinde çizilen trendlerin çok sağlıklı bir şekilde ilerlediğini ve fiyatın bu trendlere göre hareket ettiğini bizlere göstermiş. 0.61 seviyesi grafikteki en önemli destek bölgesi gözüküyor. Çizilen kalıba göre fiyatın 2.20 seviyelerine kadar yükseliş yapacağını ufak bir düzeltme sonrasında da yükselişe devam edeceğini belirtmiş. Nihai hedefin kendince 10 dolar seviyesi olduğunu bize aktarmak istemiş.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.