Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Haftalık Ripple (XRP) Bülteni #12: Haftanın En İyi Analizleri, XRP’den Önemli Haberler, Popüler Tweetler

Paylaş
Share

Türkiye’nin en kapsamlı Ripple bülteni Haftanın Ripple (XRP) Bülteni‘nin 12. sayısına hoşgeldiniz! Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile 15 – 21 Eylül arasındaki XRP fiyat analizi, destek & direnç noktaları, Ripple ile ilgili dikkate almanız gereken haftanın en önemli gelişmeleri, haftanın Türkçe ve Türkçe açıklamarıyla İngilizce analiz tweetleri, bilgiseller ve çok daha fazlası bültenin on ikinci sayısı ile sizlerle!

1. XRP Haftalık Fiyat Analizi

Bültenimizin ilk kısmı olan bu kısımda XRP’nin Ripple yatırımcılarına özel oluşturduğumuz ve bu bülten ile tarihleri aralığındaki fiyat analiz durumu, bu durumların basitçe ne anlama geldiği, geleceğe dair ne gibi sinyaller taşıdığını “öznel” bir yorum ile sunuyor olacağız.

Ripple geçtiğimiz hafta Bitcoin’in tarihsel düşüşünden etkilenmiş ve konsolide alanına girmiş durumda. Grafikteki kırmızı kutu alanı Ripple için konsolide olduğu bölge. Fiyat bu bölgenin tabanı ve tavanı arasında sıkışmış görünüyor. Fiyat hareketinin yönünü teyit edebilmek için bu alanı kırması gerekiyor. Kutuyu aşağı kırarsa aşağıdaki yeşil kutu destek alanına kadar fiyatın gerilemesi beklenebilir. Yukarı kırması halinde ise kırmızı çizgiler direnç ve hedef olarak çalışacaktır.

Ana Destek: 1.04
Alt Destek: 0.88-0.90

Ana Direnç: 1.14
Üst Dirençler: 1.34 – 1.47

2. Haftanın En Önemli Ripple Gelişmeleri

Ripple özelinde, özellikle XRP traderlarını ilgilendiren haftanın en önemli gelişmeleri aşağıdaki gibidir.

XRP Davasında Gecikmeli Anlaşma

XRP davasında Ripple ve SEC gecikmeli bir anlaşmaya vardı. Şirketin toplantılarına ilişkin dahili kayıtları söz konusu olduğunda taraflar artık bir anlaşmazlık içinde değil. Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun isteği doğrultusunda, dahili kayıtları üretmeleri konusundaki talebe uymayı gecikmeli de olsa kabul etti.

Tarih:11 Eylül 2021
Kaynak: Koinfinans

Japonya’dan Ripple (XRP) İçin Yeni Haber Geldi

XRP Amerika Birleşik Devletleri’nde SEC ile halen bir hukuk savaşı verirken altcoin, Ripple Labs’in en büyük ortaklarından biri olan Japonya merkezli SBI Group tarafından benimsendi. Bu kritik ortaklık nedeniyle Ripple Japonya’da diğer ülkelerde olduğu gibi bir dijital varlık olarak dışlanmadı. Bu durum, daha önce XRP’yi borsalarında listelenmekten çıkarıp sonrasında yavaş yavaş tekrardan listelemeye başlayan çok sayıda kripto para borsasıyla da kanıtlandı.

Tarih: 13 Eylül 2021
Kaynak: Limenya.com

Ripple ve Binance’in Yüklü XRP Transferi Yarışı

Son verilere göre, kripto sektörünün devleri Ripple ve Binance, 100 milyon XRP tokenlik yüklü bir XRP transferi gerçekleştirdi. Büyük kripto para hareketlerini izleyen Whale Alert platformunun sağladığı verilere göre, son 24 saatte birkaç dev XRP birikimi hareket etti. Bu transferleri ise Ripple ve kripto para borsası Binance gerçekleştirdi. Bu transferler sırasında toplam 100 milyon XRP token taşındı. Şu an 6. sırada bulunan kripto para XRP ise 1.08 dolardan işlem görüyor.

Tarih: 14 Eylül 2021
Kaynak: Koinmedya.com

Goldman Sachs Uzmanından Ripple Açıklaması

Goldman Sachs uzmanı Andrew Lokenauth, Ripple ve SEC arasındaki sorunların çözüldüğü anda XRP’nin bir çeşit “kamu kripto parası” olacağına inanıyor. Bu gerçekleşirse XRP büyük bir emsal teşkil edebilir.

Tarih: 15 Eylül 2021
Kaynak: Kriptoparahaber

3. Trader’lardan Haftanın Başarılı XRP Analiz Tweet’leri

Twitter’da, kripto para traderları tarafından paylaşılan, haftanın en başarılı Türkçe ve (Türkçe açıklamalarıyla) İngilizce XRP analiz tweet’leri sizlerle!

Kriptolik (@theKriptolik)

TheKriptolik bu hafta XRP analizinde 1-1.05 arası oluşan fraktalın güzel bir destek bölgesi oluşturduğunu bize göstermiş. Aşağıdan gelen bir yükselen trend desteği üzerinde de tutunmayı başarmış. Önümüzde sırasıyla 1.18 – 1.32 dirençleri bulunuyor. Dirençler kuvvetli kırılır ise yükseliş hızlanabilir. Fraktal destek kırılır ise düşüş derinleşebilir.

Rockerfeller (@Rockerfellerxau)

Rockerfellerxau bu hafta XRP analizinde 1 dolar altının ucuz olduğunu ve uzun süreli tutacaklar için 1 dolar altında alım yaparak tutması gerektiğini bize aktarmış. Grafiğe göre ise 1.07 destek bölgesi 1.13 direnç bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Uzun vade de hedef ise 2 dolar olarak belirtilmiş.

Crypto Bull’s (@CryptoBulls34)

CryptoBulls34 bu XRP analizinde 0.90 seviyesinde ki fraktalın güçlü destek olduğu belirtilmiş. Destekten aldığı tepki ile 1.65 sonrasında ise 1.85 bölgesi önünde ki ilk dirençler ve buraları test edebilir. Destek kırılır ise düşüş derinleşebilir.

Desdemona (@Monadesdee)

Monadesdee bu XRP analizinde düşüşten sonra fibonacci 0.382 bölgesinden destek alarak üzerinde kaldığını belirtmiş. 1 dolar altına inmediği sürece hareket yönünün yukarı olduğunu söylüyor. Hedef grafikte belirtildiği üzere 2 dolar ve üzeri gibi gözüküyor. 1 dolar seviyesi önemli bir bölge takip etmekte fayda var.

Robin HooD (@RobinHooD048)

CrpytoArroww bu hafta XRP analizinde 1.03 bölgesinin destek bölgesi olduğunu ve bu bölgenin altına düştüğünde alt destekler test edileceğinin olası olduğunu grafikte göstermek istemiş. Bir düşen trend oluşmuş ve fiyatta iyice sıkışmış gözüküyor. Trendin yukarı yönlü kırılması durumunda 1.4 seviyelerine kadar yükseliş olabileceği grafikte gözüküyor.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

BitBülten ve içerikler ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olun.